Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe 32 iulie (am scris o data la misto), la ora 6.30-7, in toata tara8 ies motociclistii la miting. NU credeti ca ar avea mai mare impact? sa se vada ca ne putem organiza si ca nu este un fenomen pe plan local, numai in

PROPUN UN SONDAJ. Admini, aveti legatura...

PS: mai este un topic pe tema asta. Acolo am scris cu ce as putea ajuta eu. :lol:

 

 

sunt de acord ,dar asteptam adminul sa vedem dc facem ceva sau nu? ;)

PTR DORUMASTER --o sarbatoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa facem draq ceva cu asta

chiar ar fii o chestie super tare sa se organizeze ziua motociclistilor

 

dak aveti nevoie de promovare sunt la dispozitia voastra

0723285946 Sorin din Targoviste

 

din ziua Motociclistilor eu propun sa se faca o sarbatoare nu un miting asa ar fi frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind prima manifestare de ziua motociclistului, eram de parere ca un miting nu ar fi stricat. De sarbatorit, puteam s-o facem si dupa miting, nu? Care, incotro. Unii la Stefanesti, altii la plimbare pe langa Arad si TM, altii pe V. Oltului...

 

Ziua de 1 iulie a avut ceva special.. :rose: probabil ca a fost una dintre ocaziile in care am fost cel mai uniti..

 

PS: cumva offtopic:

 

1. cei care ma cunosc stiu si ca merg la scoala cu Suzi in fiecare zi. Treaba asta mi-a atras antipatia directoarei, care e convinsa ca o invatatoare tre sa vina cu fusta lunga si pantofi cu toc ;) De la stadiul de mistouri gratuite, s-a ajuns la a mi se povesti ca au vazut un accident nu stiu unde, ca nu stiu ce motociclist avea/nu avea echipament, reusesc sa identifice macar 2-3 categorii de motor ( :ok: chopperele sunt primele), ca au auzit de accidentul lui Dan de la Casa Poporului, ca au vazut la TV... In plus, si colegul meu de mate (50 ani), posesor de categ. A de foarte multi ani, s-a hotarat si si-a luat un Fazer...

 

2. Stiti ce mi-a spus seful de la ziar dupa ce m-a tavalit ala cu Terrano-ul anul trecut? La 2 luni si ceva, cand am invatat sa merg fara carje si m-am putut urca pe motor, exact in prima zi de mers cu motorul la munca, mi-a spus asta: "Kali, ai anuntat Urgenta si Morga ca iesi iar cu motorul?". Si toti rahatii pupincuristi au ras... :lol:

 

Acum.. toti se uita de 3 ori in oglinda inainte de a face o manevra.. Daca a mers la nivel micro, tre sa mearga si la macro... :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind prima manifestare de ziua motociclistului, eram de parere ca un miting nu ar fi stricat. De sarbatorit, puteam s-o facem si dupa miting, nu? Care, incotro. Unii la Stefanesti, altii la plimbare pe langa Arad si TM, altii pe V. Oltului...

 

Ziua de 1 iulie a avut ceva special.. :rose: probabil ca a fost una dintre ocaziile in care am fost cel mai uniti..

 

PS: cumva offtopic:

 

1. cei care ma cunosc stiu si ca merg la scoala cu Suzi in fiecare zi. Treaba asta mi-a atras antipatia directoarei, care e convinsa ca o invatatoare tre sa vina cu fusta lunga si pantofi cu toc :lol: De la stadiul de mistouri gratuite, s-a ajuns la a mi se povesti ca au vazut un accident nu stiu unde, ca nu stiu ce motociclist avea/nu avea echipament, reusesc sa identifice macar 2-3 categorii de motor ( :P chopperele sunt primele), ca au auzit de accidentul lui Dan de la Casa Poporului, ca au vazut la TV... In plus, si colegul meu de mate (50 ani), posesor de categ. A de foarte multi ani, s-a hotarat si si-a luat un Fazer...

 

2. Stiti ce mi-a spus seful de la ziar dupa ce m-a tavalit ala cu Terrano-ul anul trecut? La 2 luni si ceva, cand am invatat sa merg fara carje si m-am putut urca pe motor, exact in prima zi de mers cu motorul la munca, mi-a spus asta: "Kali, ai anuntat Urgenta si Morga ca iesi iar cu motorul?". Si toti rahatii pupincuristi au ras... :ok:

 

Acum.. toti se uita de 3 ori in oglinda inainte de a face o manevra.. Daca a mers la nivel micro, tre sa mearga si la macro... :P :rose:

 

 

Kali, ai dreptate.

 

Dar cu rusinea cum ramane? :rose:

 

pana la urma bem sau nu de 1 iulie?

Eu ma ofer .... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca vom bea, fiecare in felul lui...

Mai e aproape o luna. Mai mult ca sigur ca bucurestenii se vor strange ori la Snagov, ori la Stefanesti.

Dar sa incercam si ceva prin presa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam slabuta activitatea, pana acum ar fi trebuit sa stim ce avem de facut si cum se va sarbatorii aceasta zi a motociclistilor, in cta nu stiu dak sunt prea multi motociclisti cara sa cunoask detalii despre ce va fi pe 1 Iulie si ce trebuie sa fak. sper k aceasta prima zi a motociclistilor sa nu lase un gust amar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal cred ca tot sarbatorita in fiecare oras ar avea mai mult impact...mai toate zilele nationale (1 decembrie, ziua eroilor etc) se sarbatoresc local...si cred ca interesul e sa ne facem cunoscuti in orasele in care locuim (sa imaprti niste fluturasi, sa faci un miting, sau chiar o parada)...in cam toatele marile orase exista un club, o comunitate care se cunoaste bine, si care cu un efort minim se poate aduna intr-o anume zi din an...(la o intalnire pe plan national probabil mai mult de 70% cred ca nu pot ajunge din varii motive, serviciu, bani, disponibilitate, timp ...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZIUA MOTOCICLISTILOR

 

Hai ca vin si eu cu o idee. Nu 1 iulie, ci prima sambata sau duminica din luna iulie in fiecare an.

Si sa se organizeze in 1 oras din fiecare judet: Bucuresti, Brasov, Arad, Oradea, Bacau, Iasi, Cluj, Mures ... etc. ;) Acolo sa se intalneasca toata lumea si sa fie sarbatoare - evntual un "tur" :cheers: al judetului respectiv.

Pareri ... ? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este obligatoriu traseu pentru ziua noastra, asa afla lumea cel mai bine de noi, nu stand intr-un loc.

Eu zic in primul an sa incepem cu capitala, aici suntem cei mai multi, este cea mai mare populatie, sunt cele mai multe accidente, cei mai nesimtiti soferi, taximetristi, cele mai importante televiziuni si redactii, si putem avea cel mai mare impact asupra tuturor. Pai cum a fost la Ploiesti, la parada, de erau cateva zeci de persoane ici colo care se uitau si ne faceau cu mana. In Bucuresti cred ca vor fi sute de persoane pe margine, vom bloca Bucurestiul, vom arata ca suntem o PUTERE, si nu suntem de neglijat.

DAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU PE CARE IL VOM ARATA ESTE CA SUNTEM UNITI ! ! !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot in fiecare oras mare ar fi bine sa facem cate o chestie din asta pt ca nu numai in bucuresti sunt oameni care iubesc motoarele,mai sant si in brasov,cluj,constanta,arad,oradea,bacau si multe altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun celor care au mai organizat asa ceva sa se bage si acum pentru Bucuresti si sa o punem de o parada. Ce ziceti? Eu ma ofer sa ajut cum pot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau o sa veniti la Constanta. Ca aici este intrunire. Si o s-o facem si mai si mai lata.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau o sa veniti la Constanta. Ca aici este intrunire. Si o s-o facem si mai si mai lata.....

 

Cred ca la Cta vom fi. De 1 Iulie pe bdul Tomis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,un lucru e cert.Eu vreau sa sarbatoresc ziua motociclistilor ,la intrunirea de la CT,unde sper ca baietii,vor pregati ceva mai deosebit.

Impusc doi iepuri dintr-un foc. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic k nu are rost sa se sarbatoreasca ziua noastra numai pe plan local. trebuie facuta o intrunire intr-un loc unde sa fie cu tot tacamul cum se cuvine si pt cei ce nu pot veni, sa organizeze ei pe plan local. si de 1 decembrie marea adunare e la alba iulia si se sarbatoreste in fiecare oras pt cei ce nu pot ajunge. la fel si cu pastele , o exista un loc unde ar vrea sa ajunga totzi si nu pot si se duc la bisericile care sunt mai la indemana. ziua sa fie 1 iulie sau prima sambata din iulie.

acum cu presa nu e greu. io lucrez la antena 1 si pot sa vb. adelin petrisor este motociclist si cred k ar face publicitate cu placere poate chiar de la fatza locului

asfalt uscat.

ps: hotaratzi-va cu locatzia pt marele eveniment ( unu mare si restu mici locale)

 

admin pune topicul in top pe prima pagina daca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E intalnire la Constanta pe 1 iulie? Vreau si eu mai multe detalii! Sigur, putem face acolo ca vad ca pe plan local nu prea se misca lucrurile, insa cum o sa vina si cei din Timisoara, Arad etc.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...