Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

avand in vedere ca si sprintmotor si cel al lui manutza cat si ailed sunt/au fost in imediata vecinatate a bzi-ului..pot banui ceva legaturi privind ciuda lor aparent "nevinovata" fata de motocilisti. intrebare pt cei mai sus numiti : ce le-ati facut fratilor? :cheers:

Echipa BZI dispune de unul sau mai multe scannere de frecvente radio si stau mai ceva ca DNA-ul pe "firul" politiei... asa au ajuns si vor ajunge inaintea fortelor de (dez)ordine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si tre' sa fwta motociclistul la cap cu tot felul de intrebari idioate?Sa faca poze si sa-si vada de treaba lor,pina nu si-or lua-o odata de n-o sa mai vina la niciun accident cu motociclisti.

ei te pot intreba orice...nu esti obligat sa le raspunzi, sau sa le acorzi acel "minunat" interviu.sunt ca niste lipitori. silence is gold...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipa BZI dispune de unul sau mai multe scannere de frecvente radio si stau mai ceva ca DNA-ul pe "firul" politiei... asa au ajuns si vor ajunge inaintea fortelor de (dez)ordine.

de ce ai nevoie ca sa emiti pe frecventa aia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce ai nevoie ca sa emiti pe frecventa aia ?

sa emiti pe aceeasi frecventa cu politia? nu prea ai cum...linia e securizata, sau ma rog partial securizata si cum spune si chucky "e ilegal sa emiti pe aceea frecventa si te prinde rapid..." in caz de ai reusi sa "interactionezi" cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi la ora 9.30 in podul de fier, o Yamaha 600 Fazer gri, motorul era fix langa trecerea de pietoni de langa statia de taxi de acolo. Mai multe detalii nu am ca nu am putut sa opresc si deja erau suficienti oameni acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

discutam acum cu un prieten, se afla pe la starea civila si cica in mom discutiei s-a produs un accident moto + opel, mi-a inchis sa acorde primul ajutor..revin cu detalii cand ma suna

Mesaj completat

moto bc-05-enb venea dinspre centru pe stefan cel mare spre palat, avea verde la intersectia de la casa modei , opel urca din spate de la casa modei pe banda din stanga era rosu, pe banda din dreapta verde intermitent, s-a bagat pe banda din dreapta, a facut dreapta scurt si a vrut apoi sa faca stanga pe interzis, moto din cate am inteles a intrat in aripa stanga fata a masinii, moto bund e aruncat la gunoi, motociclist stare de soc rupte toate hainele de pe el, zdrelit, nimic rupt din cate am inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate.... o ninja verde is-xx-tsk.din ce se zvonea reiese k motociclistul a fost de vina....cine detine mai multe detalii sa posteze.eventual starea mototciclistului.

Motociclistul venea pe banda 1, venea dinspre statuia independentei spre trecerea de pietoni de la romtelecom, iar un golf 3 a intrat din scurt de pe banda 2 pe banda 1 peste motociclist, cam in dreptul fostului weedshop. Motocicleta a ricosat peste trotuar in fornetarie, iar motociclistul a zburat peste masina aterizand pe asfalt. Masina are aripa dreapta fata botita, oglinda smulsa si cauciucul taiat, motocicleta are fata varza. Nu stiu foarte multe despre motociclist, s-ar parea ca are doua fracturi; sper sa ma insel.

Echipamentul consta in blugi, tricou, adidasi, manusi de vara si casca. E prima oara cand il vad asa, in rest doar cu un costum probiker prx4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul venea pe banda 1, venea dinspre statuia independentei spre trecerea de pietoni de la romtelecom, iar un golf 3 a intrat din scurt de pe banda 2 pe banda 1 peste motociclist, cam in dreptul fostului weedshop. Motocicleta a ricosat peste trotuar in fornetarie, iar motociclistul a zburat peste masina aterizand pe asfalt. Masina are aripa dreapta fata botita, oglinda smulsa si cauciucul taiat, motocicleta are fata varza. Nu stiu foarte multe despre motociclist, s-ar parea ca are doua fracturi; sper sa ma insel.

Echipamentul consta in blugi, tricou, adidasi, manusi de vara si casca. E prima oara cand il vad asa, in rest doar cu un costum probiker prx4.

dinamica accidentului: masina a schimbat banda fara sa se asigure, motocicleta a fost proiectata in chiosc iar motociclistul in stalp, de aici si fracturile. masina era condusa de un instructor auto...

 

pe motociclist il cheama radu, are clavicula fracturata, omoplatul fisurat in 2 locuri, coasta 5 fractura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi prima oara cand se intampla asa ceva

 

Era sa o patesc si eu cu un idiot in dreptul magazinului super copou cand practic nebunul a tras tare dreapta pe banda mea fara semnalizare fara nimic parca ar fi dat sa intre in mine ... noroc ca nu erau taxiuri in statie si l-am evitat

 

@pacat de accidentul de aseara, am trecut si eu pe acolo ... sper sa se refaca rapid si poate deacuma sa aiba mereu macar genunchierele si armura pe el

Editat de AdyD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dinamica accidentului: masina a schimbat banda fara sa se asigure, motocicleta a fost proiectata in chiosc iar motociclistul in stalp, de aici si fracturile. masina era condusa de un instructor auto...

 

pe motociclist il cheama radu, are clavicula fracturata, omoplatul fisurat in 2 locuri, coasta 5 fractura...

unui instructor care face asa un accident, chiar daca nu este in timpul serviciului, ar trebui sa piarda licenta!!! nu incit spiritele aici pe forum, dar asa consider ca ar trebui sa se intample. in unele tari (pt ca ei ajung sa cunoasca cel mai bine elevul) sunt cei care atesta faptul ca persoanele stiu sa conduca si pot lua permis (politia numai elibereaza permisul), dar in cazul in care pt o perioada de 2-3 ani respectivul elev face un accident grav ... autoritatile "umbla" la licenta lui!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi prima oara cand se intampla asa ceva

 

Era sa o patesc si eu cu un idiot in dreptul magazinului super copou cand practic nebunul a tras tare dreapta pe banda mea fara semnalizare fara nimic parca ar fi dat sa intre in mine ... noroc ca nu erau taxiuri in statie si l-am evitat

 

@pacat de accidentul de aseara, am trecut si eu pe acolo ... sper sa se refaca rapid si poate deacuma sa aiba mereu macar genunchierele si armura pe el

 

Si eu am patito de 2 ori, o data cu o tanti si o data cu un bou care tot lafel ... dar fiind incepator aveam viteza mica si am avut timp sa evit ...

Dar mereru evit sa ies la ore de varf si pe strazi aglomerate ... nu-mi place sa merg in oras de loc ... numa idioti aproape pe tot drumu ... Cel mai bine in afara pe trasee fara trafic .... as propune sa facem un forum cu nr de la masinile idiotilor macar sa stim de cine sa ne ferim :( in trafic sau sa le lipim din mers stiker'e cu atentie la motociclisti :cheers:)

Editat de ang3ldrak3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau sa le lipim din mers stiker'e cu atentie la motociclisti :cheers:)

 

se pot face niste stikere transparente cu inscris pe ele care se pot lipi pe oglinda retrovizoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu scrie daca pe trotuar desi cam greu, sau nu pe trecererea de pietoni dar stirea suna bine

Mesaj completat

la 7km dupa tg frumos

post-669-1279528646_thumb.jpg

post-669-1279528752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Doamne Fereste!!!!! :( baiatu a patit ceva? femeia lui? ca mergeau impreuna. si el avea obiceiu de a nu lega casca

 

el e intreg nu a patit absolut nimic iar prietena lui nu era pe motor era intr-o masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...