Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

Probleme la piciorul stang, nu sunt sigur daca era rupt sau nu. In articolul de pe BZI scrie ca da. Am ajuns la vreun minut dupa, intamplator, tocmai se aseza prafu'. Neacordare de prioritate clasica, da' intersectia aia e nasoala, tipul cu Loganul probabil a intors capul sa se asigure si din dreapta, intre timp a aparut Alex. N-a apucat sa franeze, era o urma usoara de tot pe asfalt, l-a troznit pe individ si a zburat vreo 30-40 de metri. Cand am ajuns eu, Alex era 'ok', vorbea la telefon. A venit SMURDu' rapid, l-a luat si l-a dus la spital, da' nu stiu unde, am intins-o acasa.

 

Motocicleta e dauna totala, dupa parerea mea.

 

A, daca nu gasiti bateria, a scos-o un nene, cea mai apropiata casa de intersectie, nevaruita.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A intrat azi in operatie pe la 11 parca ... motocicleta e intradevar cam dauna totala, sasiul nu e atins dar adunate toate ce trebuiesc schimbate fac cat motocicleta in sine ... S-a gasit bateria si cam tot ce era doar ca bucati ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu sunt cu Pacurariul. Mi-a intors o masina in fata (U turn), foarte aproape. Sunt relativ ok, o mana rupta si ceva dureri cam peste tot. Sper sa ma opereze maine. Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cu Pacurariul. Mi-a intors o masina in fata (U turn), foarte aproape. Sunt relativ ok, o mana rupta si ceva dureri cam peste tot. Sper sa ma opereze maine. Sanatate.

sanatate.

 

cica Radian si pasagera-s ok, fara rupte.

 

mare porcarie, deja sint citeva in Iasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o mana rupta si ceva dureri cam peste tot. Sper sa ma opereze maine. Sanatate.

relativ ok???? frate ARDE-L la faze din astea cu intoarceri in loc nu ai ce face

daca il lesi data viitoare va face la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, mai multi tampiti si nebuni ca acum n am vazut in Iasi.

 

La fiecare iesire casa-serviciu ,sau casa - undeva, imi intorc cel putin 2 taximetristi in fata, din scurt, fix genu ala de "U turn".

 

sa moara ma-sa in ce fel e lumea la volan in ultima vreme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ceva mai inainte pina-n Decathlon si am observat o chestie.

in sensul ala giratoriu nu cred ca mi-a dat vreodata prioritate cineva. reactia e absolut tipica: te vede ca vii, aplecat in curba. intra in sens, uitindu-se fix la tine, cind deja e mai mult decit evident ca vrei s-o iei inspre pod si nu inainte, si te obliga sa frinezi.

nu pot sa nu-mi amintesc o treaba. un prieten care a stat in Cipru citiva ani, mi-a zis ca aia acolo-s asa de prosti ca le-au transformat orice intersectie in sens giratoriu, pe ideea ca regula "ala din sens are prioritate" e mai usor de inteles si retinut. si se pare ca a functionat, numarul accidentelor prin necedare de prioritate s-a micsorat serios.

la noi se pare ca e mai complicat.

etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in seara asta am avut un mic incident cu un taximetrist care nu mi-a acordat prioritate in ALEXANDRU-Minerva, as vrea sa stiu cine e motociclistul "in afara serviciului" care a fost acolo, vreau sa il scot la o bere.\

astept pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Vroia sa intoarca m...istu curului, se mai si caca pe el ca stationa; Sunt satul de soferi care dau semnal cand trag de volan sau intai se baga apoi se asigura ...

 

Am inteles ca s-a varsat cineva pe cacaina ... detalii ?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A aparut iar moda fara casca? Macar sa stim si noi, vazut 2 pe copou si unul pe cacaina...si nu mergeau chiar la pas...

Daca atata pret pun ei pe dovleacul lor cine sunt eu sa ma impotrivesc :disappointed: ... La chestii dinastea mereu am zis "Selectie naturala"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cind se angajeaza copii de la scoala ajutatoare ca ziaristi?

 

Propietarul autoturismului, Gheorghe M. in varsta de 46 de ani sustine ca masina era stationata pentru ca observat cum motociclistul vine cu viteza insa coliziunea nu a putut fi evitata din cauza exceslui de viteza a motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto: Un Kawasaki albastru -

Nume: Dan il cheama pe motociclist

Viteza: era undeva maxim 60km la ora..din spusele celor care erau cu el

Locatie: Expo

Declaratia soferului: "l-am vazut si am crezut ca am timp sa intorc masina pana vine el"

 

Clavicula si umar avariate e in spital ... mai multe nu stiu.. Recuperare rapida baiatului

 

 

E al doilea intr-o saptamana in acelasi loc... soferii s-au pus pe vantoare de motociclisti... ?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simteam vinovat pt ca acum 1 luna am dat niste suturi in portiera din mers si consideram gesturile mele de prost gust si facute la nervi...

 

Cred ca o sa ma apuc iarasi de sportul asta, indiferent ca melteanu are Dacie sau X6, ca e femeie,sau ca-i dulap care merge la sala..:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

E al doilea intr-o saptamana in acelasi loc... soferii s-au pus pe vantoare de motociclisti... ?!?!?

numai saptamana trecuta au ajuns 3 la noi in service, cam daune totale

 

mare grija cum circulati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai saptamana trecuta au ajuns 3 la noi in service, cam daune totale

 

mare grija cum circulati

 

 

Salut! E vorba de o neacordare de prioritate din partea unui tip cu un Passat, care a intors la Parc Expo in fata lui Dan (motorul cu nr. de VN 35 SIM abia cumparat cu o zi inainte, (Dan venea din Agronomie). Impact violent in partea laterala a masinii...Dan s-a trezit langa masina (asa cum ne-a relatat el astazi)...Soferul si-a recunoscut vina si a mers astazi la spital la Dan sa-si ceara scuze personal...Motorul se afla la Madras, destul de multe daune...Dimineata am facut la RATP si expertiza tehnica si la masina si la motor... Multa sanatate motociclistului si bafta la operatia de maine dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

Astazi erau in fata la liceul MIU un F3 Repsol si un Fazer de 600 (nu stiu exact daca era Fazer) care se tot agitau pe acolo.

Cand am citit "zona granit" m-am dus cu gandul ca sigur au comiso baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt accident pe Bucium .. destul de grav!!!

 

"Un grav accident s-a produs pe o strada din Iasi. In timp ce doi frati se deplasau cu motocicletele in zona Bucium, intr-o curba periculoasa, unul dintre motociclisti, care conducea o Honda, cu numere rosii, a pierdut controlul asupra motorului, moment in care s-a rasturnat pe carosabil. In urma impactului deosebit de violent, tanarul implicat in accident s-a ales cu multiple fracturi, avand si clavicula rupta. Politistii ajunsi la fata locului au gasit victima rezemata de un copac. Motociclistul a fost transportat de urgenta la spital, acesta fiind in stare de coma. Criminalistii au demarat cercetarile pentru a stabilirea tuturor imprejurarilor in care s-a produs accidentul."

 

articol - http://www.bzi.ro/motociclist-in-coma-dupa-un-accident-pe-bucium-foto-video-297553

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...