Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stie cineva de un accident recent (de vineri -duminica)?

 

 

joi seara a avut laur coborand copoul. a dat un tembel sa faca stanga spre negruzzi. ca sa evite impactul frontal, nereusind sa franeze suficient,a dat drumu la motor. tipul are dosar penal dar nefiind vorba de un impact asigurarile nu vor sa-i dea banu' sa-si faca motorul. am fost la laur,e ok. o julitura la genunchi si una pe lateral la nivelul bazinului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

dragii mei,

 

va multumesc din tot sufletul pentru sustinere si ajutor.Acum sunt acasa si sunt bine.Pentru a nu mai crea speculatii ulterioare va informez despre starea mea la momentul accidentului si cea actuala.La momentul accidentului am fost diagnosticat cu fractura gamba stanga cu deplasare+fractura brat stang cu deplasare(pt care am si fost operat "asimiland o tija si o placuta")multiple fracturi la bazin (vreo 6) dar spre norocul meu fara deplasare ceea ce presupune doar repaos la pat , fractura dreapta mandibula superioara fara deplasare,ruptura posterioara de uretra ,fisuri coaste partea stanga, precum si contuzie pulmonara bilaterala si pneumotorax bilateral tot la plamani.Plamanii mi-au trecut intr-o zi,fractura de la maxilar s-a inchis,operatiile de la picior si mana au reusit.Cu bazinul e vb de timp daca sunt notocos(si pana acum am fost :moron: ) voi putea incepe sa merg in carje dupa o luna .Recuperarea va fi de durata dar mi s-a promis 100% neavand afectate incheieturi ligamente si tendoane.

 

Petrisor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei,

 

va multumesc din tot sufletul pentru sustinere si ajutor.Acum sunt acasa si sunt bine.Pentru a nu mai crea speculatii ulterioare va informez despre starea mea la momentul accidentului si cea actuala.La momentul accidentului am fost diagnosticat cu fractura gamba stanga cu deplasare+fractura brat stang cu deplasare(pt care am si fost operat "asimiland o tija si o placuta")multiple fracturi la bazin (vreo 6) dar spre norocul meu fara deplasare ceea ce presupune doar repaos la pat , fractura dreapta mandibula superioara fara deplasare,ruptura posterioara de uretra ,fisuri coaste partea stanga, precum si contuzie pulmonara bilaterala si pneumotorax bilateral tot la plamani.Plamanii mi-au trecut intr-o zi,fractura de la maxilar s-a inchis,operatiile de la picior si mana au reusit.Cu bazinul e vb de timp daca sunt notocos(si pana acum am fost :D ) voi putea incepe sa merg in carje dupa o luna .Recuperarea va fi de durata dar mi s-a promis 100% neavand afectate incheieturi ligamente si tendoane.

 

Petrisor

Man, ma bucur mult ca mergi inspre bine!!!

Ia si lipeste-ti zdravan ciolanele, ca toata golanimea asteapta sa te vada iar cu motoru' sub cur! :moron:

P.S. O sa-i scriu lu' Andrei Gheorghe sa reia emisiunea aia fara balustrada si sa-l invite din nou pe Boc. Daca functioneaza iar, poate ii lasi cirjele mostenire piticului, sa nu se puna prafu' pe ele. Da' sa nu le scurtezi ca-i pacat... :D

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 Septembrie 2010 . Vinovat a fost el deoarece sustine ca nu ia tinut frana ...ce pot face? Se mai poate repara? Imi da doar asigurarea. Astept niste sfaturi . Cat despre mine si pasager...suntem bine .

post-40697-1284847821_thumb.jpg

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 Septembrie 2010 . Vinovat a fost el deoarece sustine ca nu ia tinut frana ...ce pot face? Se mai poate repara? Imi da doar asigurarea. Astept niste sfaturi . Cat despre mine si pasager...suntem bine .

ai de munca oleaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CHUCKY WROTE:

 

se poate repara...... a mai fost unu indentic anul asta vorbeste cu Alin de la serviceul lui Uti de pe Sararie

 

/index.php?...t&p=2465750

 

PS. motorul respectiv e reparat si circula cu el acum

Editat de al3xa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CHUCKY WROTE:

 

se poate repara...... a mai fost unu indentic anul asta vorbeste cu Alin de la serviceul lui Uti de pe Sararie

 

/index.php?...t&p=2465750

 

PS. motorul respectiv e reparat si circula cu el acum

 

 

Da , stiu de alin . Am sa incerc sa dau de el sa imi dea niste sfaturi .

Acum chestia ar fi sa imi recomandati un service care lucreaza cu asigurari si care mi-ar putea repara motocicleta mai repede . Domnu cu masina are asigurarea facuta la Omniasig. Sper sa fie seriosi si sa-mi dea destui banuti si destul de repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Cine are Hornet albastru?

Sanatate victimelor accidentului.

 

Pune mai multe informatii.

posibil ca poza sa fie de la alt accident

Un grav accident rutier a avut loc miercuri seara pe strada Toma Cozma din Iasi. Muracea S., de 24 de ani, din comuna Ciurea, conducea un autoturism dinspre bulevardul Carol I spre Pacurari. In dreptul strazii spre Casa Universitarilor, cand a facut virajul la stanga, s-a ciocnit cu o motocicleta condusa în aceeasi directie de Daniel D., de 28 de ani, din Iasi. In urma accidentului, o tanara de 17 ani, de pe motocicleta, a fost transportata la Spitalul de Urgenta pentru îngrijiri medicale. "In dreptul caii de acces spre Casa Universitarilor, cand autoturismul a efectuat virajul la stanga, a intrat în coliziune cu o motocicleta condusa în aceeasi directie de mers. Motociclistul care a efectuat o depasire neregulamentara este cel care a provocat accidentul", a declarat subcomisarul Madalin Taranu, purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean Iasi.

Cei doi conducatori de vehicule au fost testati cu aparatul alcooltest si s-a stabilit ca nu se aflau sub influenta bauturilor alcoolice. Politistii au întocmit dosar penal pentru vatamare corporala din culpa.

 

sursa bzi.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu e accident, dar feriti-va de un idiot la volanul unui BMW decapotabil negru cu numar IS - xx - EVZ (sau ceva de genul), era sa ma spulbere astazi in intersectia la liceul national (veneam dinpsre piata unirii cu intentia clara de a cobora spre arcu), iar gigel vinea dinspre fundatie cu muzica data la maxim si cheful plin. Noroc de muzica ca am reusit sa-l evit in timp util. M-am intors dupa el dupa ce am trecut de intersectie, dar l-am pierdut prin podul ros.

 

Feriti-va si de tiristi care depasesc carute cu fan pe banda dublu continua in curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Asfalt rece, ceva praf/pietris pe drum si a derapat intr-o curba.

 

Cei 2 sunt aproximativ ok din cate stiu, fara probleme grave, doar julituri, sperietura, de-astea :))

 

Insanatosire grabnica!

 

 

http://ziaruldeiasi.ro/local/un-motociclist-si-o-tinara-accidentati-pe-drumul-spre-sculeni-foto~ni7ocm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

A fost cumva astazi un accident spre Cristesti? Am inteles ca un motociclist a intrat intr-un parapet si a fost proiectat intr-o rapa. Din cate am inteles el este ok, motocicleta distrusa. Poate sa confirme cineva?

 

 

Inca unul, stie cineva de stare?

http://www.bzi.ro/impact-intre-un-logan-si-o-motocicleta-pe-ca-rosetti-update-video-279939

 

is 66 wtc

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost cumva astazi un accident spre Cristesti? Am inteles ca un motociclist a intrat intr-un parapet si a fost proiectat intr-o rapa. Din cate am inteles el este ok, motocicleta distrusa. Poate sa confirme cineva?

 

 

Inca unul, stie cineva de stare?

http://www.bzi.ro/impact-intre-un-logan-si-o-motocicleta-pe-ca-rosetti-update-video-279939

 

is 66 wtc

 

Daca nu ma insel wtc-ul doar ce isi facuse revizia la noi, avea in jur de 3000 de km motocicelta ... pacat, cum da caldura cum incep iar accidentele si culmea desi de cele mai multe ori soferii sunt vinovati tot pe noi dau vina ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...