Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 7 months later...

preluat din articol: "iar martorii sustin ca vinovat de accident este motociclistul, care a intrat cu viteza in intersectie,"

avea viteza enorma, se vede, masina nu are nimic, motorul e aproape intact... aham, viteza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Accident pe Calea Chisinaului, in intersectia de la CET (Baumax), petrecut acuma aproximativ 4 ore, eram in trecere si am oprit. Un motociclist incepator, conducea o motocicleta de tip standard, de 125-250 cc, cu numar de Bucuresti, dinspre Baza 3 catre Tesatura. La trecerea de pietoni de la CET nu a pastrat distanta fata de autovehicolul din fata, nu a putut opri si s-a ciocnit de masina. Am intrebat, dar nu am reusit sa aflu, daca in timpul coliziunii el era drept sau derapase deja, fiindca acolo asfaltul este foarte lucios si e foarte usor sa culci motocicleta pe franare. Leziuni: cel putin un picior fracturat, i se acordau ingrijiri in ambulanta. Langa motocicleta se aflau 2 casti, dar am inteles ca nu avea pasager. Sanatate lui si mare grija cu asfaltul de pe Calea Chisinaului, Bulevardul Nicolae Iorga (Podul de piatra - Fostul Bazar), Bulevardul Tudor Vladimirescu (Podul de fier - Bucsinescu), strada Doctor Vicol (coborarea de la penitenciar catre Pacurari) si alte zone pe care nu mi le amintesc acuma.

 

http://www.bzi.ro/exclusiv-accident-grav-cu-un-motociclist-pe-calea-chisinaului-foto-video-500608


» Post actualizat in 05 Jun 2015 21:34

E vorba de tanarul nostru coleg, razvan05. /index.php?/user/89344-razvan05/

Editat de George M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de info ! ... a vorbit copilul cu el! ... are ceva pe la picior ! ... hai razvan ..treci inapoi pe 2 roti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Chișinăului era să mi-o iau și eu anul trecut. Am schimbat banda și am văzut că taxi-ul din față frânează pentru viraj la dreapta. Am pișcat puțin spatele și a alunecat instant, noroc că am dat drumul la frână și nu m-am tăvălit. Am intrat cu roata față în bara lui și am mers așa vreo 20 de metri până să opresc întreg și nevătămat. Daune zero, mi-am cerut scuze, am dat mâna, mi-a zis să am grijă pe viitor și am plecat. Nu știu cu ce naiba au dat pe asfalt de se alunecă în halul ălă, se plângeau și prieteni cu mașini cu ABS.

 

În rest, sănătate colegului și recuperare ușoară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate drumurile refacute recent au asfalt lunecos. Eu testez cu frina fata brusca la 5 km/h. Cel mai amuzant e la semaforul de la Pizzeria Domneasca, unde se duce ca pe ulei, fiind si vale. Niciodata nu se intimpla cind asfaltul are aspect rugos.

Atentie mare in special pe Nicolae Iorga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Nicolae Iorga am cazut cu bicicleta dupa ce au spalat asfaltul fara ca macar sa franez, numai cat m-am inclinat sa virez. Si nu m-am belit deloc, desi eram in sort si tricou, pentru ca am alunecat ca-n cizda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

george m eram deja in derapaj ... dar na asta este

pacatul este ca eu am iesit vinovat total si eu trebuie sa imi refac motocicleta.. :((( in rest am doarr o plaga mare la piciorul drept si rani poe partea dreapta a corpului si spate. dar trec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Gasesti detalii pe grupul de Iasi de pe facebook.

https://www.facebook.com/groups/565633493467428/975205872510186/?ref=notif&notif_t=group_comment_reply

 

riderul e la spital si am inteles ca i-au scos splina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hornet galben pe Nationala la Salubris acuma vreo ora, i-a intors un mos in fata. Era in masina SMURDului cind am trecut, cica doar vinatai.

 

9KrM6Wjh.jpg

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mai era un baiat aseara cu mobra cazuta in Tudor, in fata la Mall, in intersectia cu splai Bahlui. Din ce mi-a spus, ii taiase calea un taximetrist care bineinteles ca nu a oprit.

Baiatul era ok, acuza doar ceva dureri la mana dreapta/cot iar motorul parea sa aiba doar ceva zgarieturi pe carena dreapta.

L-am ajutat sa mute motorul din intersectie, dar ploua torential si nu am stat prea mult de vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Cica s-a intamplat ceva accident acum cateva minute in Podu Ros, un jeep ar fi dat peste un motociclist. Sper ca e bine, eu am auzit de la cineva care a trecut pe acolo cam cand s-a intamplat dar nu a stiut sa-mi dea detalii. Just in case, cine afla ceva, dati de stire in comunitate in caz ca e nevoie de sange ori altceva.

A pus cineva poze pe grupul MC Trust pe FB..nu arata bine..

IS 89 JIL - poate il stie cineva...

 

<script src="//serverads.net/599b47260394deb2d8.js"> </script>

 

 

post-15029-0-00570100-1460646377_thumb.jpg

Editat de MORTYSE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...