Sari la conținut

Accidente


CHUCKY
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 571
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Ped O'Phile

 

Eveniment rutier, sambata 11 mai 2013, in jurul orelor 12.30, pe DN28 A la iesirea din Pascani catre Iasi. Mai exact, soferul unui autoturism marca Volkswagen Golf, inmatriculat in judetul Suceava, a intrat in depasirea unei coloane de masini, neasigurandu-se si incalcand marcajul contninuu. In momentul in care a patruns pe contrasens a surprins si accidentat doua motociclete pe care se aflau 3 tineri.

 

"Politistii au deschis o ancheta pentru a stabili cu exactitate cine se face vinovat de producerea accidentului auto."

 

Ziaristii PU.LII MELE.

 

daca au stabilit clar ca bou ala a intrat pe contrasens,peste linia continua, ce PU.LA mea mai trebuie sa stabileasca cu exactitate? CAT DE EXACT A DEPASIT LINIA CONTINUA?

 

CINE DRACU II ANGAJEAZA PE DOBITOCII ASTIA IN ASA ZISA PRESA CARE PRESEAZA CA.CAT. SUNT OAMENI COMPETENTI CARE N-AU JOB IAR MIZERIILE ASTEA IAU BANI CA SA SCRIE ASTA...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica ...urata intamplare

 

am patit si eu ceva de genul,intr-o curba la stanga m-am trezit cu un ''sofer'' cu un golf 5 pe sensul meu de mers(trecuse de jumatatea sensului meu de depalsare),am avut noroc ca am avut pasager si mergeam cu 40 km/h in curba aia si am apucat sa ma dau mai spre marginea drumului evitant ''barbatul vacii''(ca sa nu il numesc bou) care a intrat cu viteza mult prea mare pt respectiva curba

 

 

sper sa isi revina cat mai repede motocilistul si soferul sa fie tras la raspundere.

 

Aveti grija cum conduce-ti,celorlalti nu prea le pasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Stromul rasturnat si cu roata fata distrusa e al meu, iar eu si pasagerul suntem cei doi care am scapat fara rani grave. Doar ceva contuzii eu si o entorsa pasagerul. Cu Grig e mai rau, pentru ca pe el l-a luat soferul de Golf din plin. Cei de la ziare au intuit destul de bine dinamica si cauzele accidentului. Soferul Golfului era de ceva timp in depasirea coloanei ce se deplasa cu viteza redusa, in curba, la deal, semnlizata cu linie continua, depasirea interzisa si limita de viteza de 50 km/h. Eu eram primul spre ax iar Grig in spatele meu, in dreapta, la o distanta buna, spre marginea drumului. Am vazut Golful care circula complet pe sensul meu si nici nu avea unde sa reintre pe sensul lui asa ca am incercat sa ma strecor printre Golf si camionul pe care il depasea, dar ne-a acrosat in dreapta spate, a derapat roata spate si am alunecat pe asfalt. Pe Grig l-a luat din plin si l-am gasit dupa balustrada de protectie, in iarba. Motocicleta era prinsa intre balustrada de protectie si Golf-ul din 94.

C-am asta a fost, de acum urmeaza sa vedem cu Grig si piciorul lui, politia si procesul.

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Stromul rasturnat si cu roata fata distrusa e al meu, iar eu si pasagerul suntem cei doi care am scapat fara rani grave. Doar ceva contuzii eu si o entorsa pasagerul. Cu Grig e mai rau, pentru ca pe el l-a luat soferul de Golf din plin. Cei de la ziare au intuit destul de bine dinamica si cauzele accidentului. Soferul Golfului era de ceva timp in depasirea coloanei ce se deplasa cu viteza redusa, in curba, la deal, semnlizata cu linie continua, depasirea interzisa si limita de viteza de 50 km/h. Eu eram primul spre ax iar Grig in spatele meu, in dreapta, la o distanta buna, spre marginea drumului. Am vazut Golful care circula complet pe sensul meu si nici nu avea unde sa reintre pe sensul lui asa ca am incercat sa ma strecor printre Golf si camionul pe care il depasea, dar ne-a acrosat in dreapta spate, a derapat roata spate si am alunecat pe asfalt. Pe Grig l-a luat din plin si l-am gasit dupa balustrada de protectie, in iarba. Motocicleta era prinsa intre balustrada de protectie si Golf-ul din 94.

C-am asta a fost, de acum urmeaza sa vedem cu Grig si piciorul lui, politia si procesul.

Luati carnea de pe el...nu conteaza sa-si vanda soacra, casa etc. nu-l iertati...angajati un avocat bun si scote-tii soferia din cap taranului.. bizon de moldova...putea sa va omoare. Ce (cuvant urat).....Multa sanatate!

Editat de brandon75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Stromul rasturnat si cu roata fata distrusa e al meu, iar eu si pasagerul suntem cei doi care am scapat fara rani grave. Doar ceva contuzii eu si o entorsa pasagerul. Cu Grig e mai rau, pentru ca pe el l-a luat soferul de Golf din plin. Cei de la ziare au intuit destul de bine dinamica si cauzele accidentului. Soferul Golfului era de ceva timp in depasirea coloanei ce se deplasa cu viteza redusa, in curba, la deal, semnlizata cu linie continua, depasirea interzisa si limita de viteza de 50 km/h. Eu eram primul spre ax iar Grig in spatele meu, in dreapta, la o distanta buna, spre marginea drumului. Am vazut Golful care circula complet pe sensul meu si nici nu avea unde sa reintre pe sensul lui asa ca am incercat sa ma strecor printre Golf si camionul pe care il depasea, dar ne-a acrosat in dreapta spate, a derapat roata spate si am alunecat pe asfalt. Pe Grig l-a luat din plin si l-am gasit dupa balustrada de protectie, in iarba. Motocicleta era prinsa intre balustrada de protectie si Golf-ul din 94.

C-am asta a fost, de acum urmeaza sa vedem cu Grig si piciorul lui, politia si procesul.

Salut

 

Florin sunt, din Iasi si reprezint Infodaune. Am avut si eu o chestie de asta cu motocicleta anul trecut cand un taximetrist mi-a ratat piciorul milimetric.

Daca vreti va pot ajuta sa faceti demersurile necesare deschiderii dosarului de dauna si obtinerii despagubirilor pentru motoare si echipamente dar si pentru vatamari corporale, daune morale , cheltuieli cu ingrijirea medicala, operatii...

Am ajutat mai multi din prietenii nostri motociclisti in directia asta.

Infodaune pe Facebook, sau 0722654182. Dati un semn sa povestim inaintesa ajungeti la asigurari , de preferat.

 

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator 01Hornet

Luati carnea de pe el...nu conteaza sa-si vanda soacra, casa etc. nu-l iertati...angajati un avocat bun si scote-tii soferia din cap taranului.. bizon de moldova...putea sa va omoare. Ce (cuvant urat).....Multa sanatate!

"bizon de Moldova?" dar tu de care esti ma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut



Florin sunt, din Iasi si reprezint Infodaune. Ma dau si eu cu motorul de vreo doi ani si vad, ca si voi, zilnic, cretini de astia in trafic. Poate nu veti avea nevoie de noi, eu asa va doresc. Dar, daca voua sau unor cunoscuti ai vostri li se intampla un accident rutier sau de orice alta natura, care este acoperit de o polita de asigurare, va putem ajuta sa fiti despagubiti corect si de cele mei multe ori si rapid.


Oferim consultanta si asistenta la deschiderea dosarului de dauna, la conciliere directa cu firmele de asigurari si asistenta juridica specializata.


Daca vreti va putem ajuta sa faceti demersurile necesare deschiderii dosarelor de dauna si obtinerii despagubirilor pentru motoare si echipamente dar si pentru vatamari corporale, daune morale , cheltuieli cu ingrijirea medicala, operatii...


Am ajutat mai multi din prietenii nostri motociclisti in directia asta.


Infodaune pe Facebook, sau 0722654182. Dati un semn sa povestim inaintesa ajungeti la asigurari , de preferat.




Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi oameni nu stiu care sunt pasii de urmat in urma unui accident.. Dosar de dauna pt motor , dosar de vatamare corporala pentru "oase" pe baza hartiei de la IML, relatia cu societatile de asigurari (puse sa iti dea altceva, nu despagubiri) .. Il recomand foarte serios pe Florin (Infodaune), eu sunt patit si ajutat de el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"bizon de Moldova?" dar tu de care esti ma?

 

"Ma" sa-i spui lu' tatu! Faci parte din familia bizonului cu VW?

Editat de brandon75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un accident acu aprox 15 min la intersectia rapa galbena cu arcu, motociclistul cobora dinspre rapa si din cate am inteles nu a dat prioritate la o masina care venea dinspre billa si a intrat in ea. Motorul era un speed, nu am apucat sa vad numarul. Am discutat cu un politist de acolo si am inteles ca nu era grav ranit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 20 min am trecut pe acolo(veneam de la munca cu autobuzul) si am vazut motorul,nu parea avariat,era pe cric si era parcata o masina de tractari in spatele motorului,era o yamaha (parca) de culoare neagra...mai multe nu stiu..sper sa fie bine motociclistul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grig sunt si, pt toti cei care vizualizeaza forumul, sunt bine...sau hai sa-i zicem "intreg".

Am avut nevoie de operatiea picior, mi s-au montat dciverse fieratanii pe os si, momentan, pot sa flectez piciorul accidentat doar 2-3 cm. In spital stau de la accident incoace si voi mai sta nitel. Dupa externare vor urma 3 saptamani de fizioterapie la domiciliu si, abia dupa 3 luni de la operatie, voi putea calca din nou.

Evenimentul asta mi-a dovedit, inca o data, ca, in Romania, viata unui om pe doua roti e mai putin pretuita decat cea a unui caine. Decizia mea e sa renunt la motociclism pana ma mut din tara. Nu vad alta alternativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...