Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

guys. mi-a murit "vitezometrul". cred ca i senzorul din cutie (langa amortizor, in spatele cilindrului 2).

alte idei? eventual cum sa fac un test sa vaz daca ala i ?

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, am facut programare la RAR de-abia pe 22 februarie. Pe 23 imi expira primul rand de numere provizorii.

 

Am o nelamurire, poate stie cineva: daca am cumparat de la o entitate romaneasca (importator de sh) mai am nevoied e certificatul ala care atesta nu-stiu-ce la tva?

 

PS: am dat si shaua la modificat, o primesc pe miercuri. De-abia astept...


» Post actualizat in 15 Feb 2017 17:14
A ajuns si șaua. A iesit mult peste asteptari... Felicitari Motovis Ploiesti!!!
Maine o scot la o tura 😄

post-67087-0-86998400-1487178873_thumb.jpg

post-67087-0-80219500-1487178885_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici s-a indreptat vremea iar eu am reusit cu ajutorul unui prieten sa-i montez un crashbar de la Sw Motech. Sunt fascinat de felul in care trage. Sub 3000'se balbaie de zici ca vrea o pauza, ,dupa 3000 devine un KTM fiabil :)) Ajuta f mult si tobele. Au un bubuit superb pe decelerare si un wunf grozav cand urca in ture.

 

Saua e tot f sus,dar paana in vara coabitam asa. O modific in concediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit ieri pe zero grade, am mers cam 150 de km. Inca e frig... brrr!!

Șaua e dementiala, varadero de asemenea!

Asteptam primavara!

» Post actualizat in 17 Feb 2017 14:10

Si-o spalata...

Am dat jos husa baxter de rezervor si o scot la vanzare pt varadisti. Plus o geanta de rezervor tot baxter. Negre, evident!

» Post actualizat in 17 Feb 2017 14:26

Cred ca Bagster îi zice... anyway! Ati inteles voi 😄

post-67087-0-18685800-1487340528_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa de genul ala imi trebuie si mie. Probabil o sa ma simt ca pe un chopper cu ape( am inaltatoare de 3 cm) dar aia e :))

Las', ca esti obisnuit... :alcy:

O dai la un draivtest cand treci prin tara? Sa ma lamuresc si io cum e cu 'ondele astea. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Pana in vara se pot schimba multe bre :))

» Post actualizat in 18 Feb 2017 23:29

Evident,desigur! :D

» Post actualizat in 19 Feb 2017 18:17

Azi am dat o "fuga" pana la Munchen, la IMOT. Am ramas surprins sa vad cat de slab pregatiti sunt Japonezii la capitolul enduro.

 

Honda a adus un CRF 250 Rally si scuterul ala dubios...Parerea mea e ca noul lider de piata va deveni KTM-ul. Pe viitor voi trce probabil la un 1290 Adv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu e graba. Insanatosire grabnica!

Am fost la RAR si am rezolvat nimic. Am facut ca blonda, programare la auto in loc de moto si n-au vrut sa ma bage pe rampa. Reprogramare pe 01 martie, de martisor :)

 

Maine cred ca se lasa cu o ieseala... ca prea e frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de unde ai luat husa de rezervor? Sau a venit moto cu ea (imi cer scuze daca informatia asta este undeva pe topic, nu mai stau acum sa caut). Chestia e ca ma tenta si pe mine o husa de rezervor, dar nu eram inca hotarat. Oricum, prioritate are Geo, ca el a intrebat primul :)

 

Apropo, Geo, insanatosire grabnica si nu mai face niciodata prostia sa pui panza de taiat lemn pe flex :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu e graba. Insanatosire grabnica!

Am fost la RAR si am rezolvat nimic. Am facut ca blonda, programare la auto in loc de moto si n-au vrut sa ma bage pe rampa. Reprogramare pe 01 martie, de martisor :)

 

Maine cred ca se lasa cu o ieseala... ca prea e frumos!

 

 

Oare de unde ai luat husa de rezervor? Sau a venit moto cu ea (imi cer scuze daca informatia asta este undeva pe topic, nu mai stau acum sa caut). Chestia e ca ma tenta si pe mine o husa de rezervor, dar nu eram inca hotarat. Oricum, prioritate are Geo, ca el a intrebat primul :)

 

Apropo, Geo, insanatosire grabnica si nu mai face niciodata prostia sa pui panza de taiat lemn pe flex :(

 

Multumesc pt urari. Sper sa incep sa merg in maxim 2 saptamani.

Daca o vrei tu, nu e suparare... nu pot sa tin blocata husa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urari. Sper sa incep sa merg in maxim 2 saptamani.

Daca o vrei tu, nu e suparare... nu pot sa tin blocata husa.

 

Eu stau cam prost cu banii acum si nu vreau sa incurc pe nimeni. Poate pe viitor cumpar si eu asa ceva, desi, dupa cum zice un coleg mai sus, parca arata foarte bine si rezervorul asa cum e el... Nehotararea asta, dom'le :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am profitat de cele 12 grade si am iesit la o tura de acomodare. Am facut aproximativ 200 km in jurul orasului...

 

M-a surprins f placut si sunt convins ca nu eram mai fericit daca imi cumparam de la dealer 990-ul pentru care am facut drumul.

 

E neutra oe viraje,trece usor peste hopuri si niveleaza f bine asfaltul peticit.

 

 

Dupa aproape 4 ore la ghidon, am inca energie ca si cand as fi stat pe canapea la tv.

 

Cica am deschis sezonul :))

post-11570-0-28144700-1487876850_thumb.jpgpost-11570-0-51420900-1487876925_thumb.jpgpost-11570-0-06797100-1487877009_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pana la Chiciu. Foarte misto mobra, asa cum spune si Gixu, nu simti oboseala... Imi trebuie parbriz - nr 1 pe lista!

Am avut azi un vant... de exceptie!

» Post actualizat in 24 Feb 2017 11:53

Hahaha!!! Ieri am fost, nu azi. A ramas netrimis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De parbriz simt si eu nevoia, inca n-am gasit unul sh sau mai acceptabil ca pret... in schimb saua nu prea imi place, imi cam amorteste fundul daca merg mai mult. Bine, ma obisnuiesc dupa un timp, dar tot e deranjant...

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul de pe vaca ma protejeaza super. Te simti ca intr-un cocon. Pana acum tot am amanat tura in Alpi,de acum imi fac planul .

 

Ce inseamna sa nu fie timpul ei. Acum 3 ani am testat un Varadero identic. Mi s-a parut greoaie,lipsita de putere si de protectie. Acum m-am dat jos doar pentru cateva poze si am sarit chiar si o oprire programata pe traseu la un castel cu un restaurant fantastic. In plis,m-am plimbat cateva ore unde am vazut cu ochii,fara destinatie.

 

Prevad o vara lunga si cu muulte drumuri serpuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...