Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gixu are deflector si il apara muult mai bine ca parbrizul stock.

Eu am 1.72 - pitic - si simt ca-mi trebuie unul mai inalt. Am pus ochii pe ala de la MRA, cu 9 cm mai inalt plus deflector si il comand cat de curand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reglajul nu e ca sa-ti acopere capul, e ca sa directioneze aerul peste casca. Curentul de aer nu vine direct peste parbriz, el urca in functie de curbura parbrizului pana sa atinga casca.

Nu cred ca e 50 euro parbrizul... 50 euro inteleg ca e diferenta dintre deflector si parbriz. Se gasesc si deflectoare mai ieftina, chinezesti, dar nu stiu cat de bune sunt... nu m-am riscat sa comand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe site la mra si m-au trimis la un dealer de la noi: romimoto. Este 735 de lei cel inalt - 595mm si este 555 de lei unul mai mic - 480mm.

Dupa indelungi cautari cu amicul goagle, l-am comandat pe ala mai inalt. Cica este cel mai confortabil, comparat cu 10 alte parbrize.

Acum astept... 😄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut si primul plin dupa primul...plin. A rezultat un consum rotunjit de 18 litri pentru 280 km, viteza intre 60 si 180 km,atat in oras cat si pe national sau autostrada.

 

De ziua mea trebuie sa o scot in lume. Daca e vremea ok, mergem ori la Rossi acasa in Italia,ori la Londra in vizita.

 

Azi am gasit si un petec de asfalt stricat printr-o padure apropiata. I-am spus "covorul magic" ,te trece peste hopuri si damburi cu o gratie de invidiat. Totul in antiteza cu Blade-ul de anul trecut care facea asta cu o greata de invidiat.

post-11570-0-12724700-1488044021_thumb.jpgpost-11570-0-76334000-1488044051_thumb.jpgpost-11570-0-02714000-1488044095_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu te avanti prea mult, pe offroad...pleaca de poponeata instant, e prea grea. Pe asfalt prost nu are probleme, nu simti gropile, amortizeaza excelent

 

Nici cauciucurile, nici increderea in fortele proprii nu ma fac sa ajung "pe camp".

 

Editat din geseala

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la parbriz, nici eu nu am vrut să bag o căciulă de bani intr-un plastic, așa că am luat de la vecinii chinezi un deflector de 28$, care m-a uimit. La peste 100/h parbrizelul de la V-strom trimite turbioanele fix în frunte. Cu porcăria chinezească însă trebuie să ma ridic mult în scarite ca să mă vâjâie.

Scuzat să fiu dacă am poluat topicul, însă poate vă ajută această informație despre deflectoare, dar nu m-a lăsat inima să dau 80 euro pe un MRA.

 

Asta e chinezaria mea m.aliexpress.com/s/item/32740602498

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat vaca pentru asfalt de diferite forme si forestiere uscate,fara inclinatie mare.

 

Dupa ce modific saua,o sa-i mai dau o sansa in teren variabil,musai uscat.

 

Azi au fost 12 grade si un soare superb,asa ca am scos vaca la o sedinta foto.

 

Va urma :))

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nici gumele potrivite,nici...

 

Vara trecuta m-am lovit de o multime de drumuri "asfaltate" care duceau spre sau de la...Drumul de la Rarau pana la Poiana Teiului m-a facut sa las motorul acasa si sa ma intorc acasa cu avionul din convediu.

 

Acum,pentru prima oara in ultimii 4 ani,m-am plimbat cu un motor, sub 15 grade, fara vreo destinatie in minte...

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul drum care l-am facut cand am luat vaca a fost Trans Rarau cu intoarcere pe la Poiana Teiului. Il mai facusem inainte cu un sport-touring si abia dupa 2 luni mi-au revenit rinichii la normal. Cu varadero am zis ca merg pe autostrada :))


» Post actualizat in 26 Feb 2017 20:35

Apropo..are cineva sea Corbin? Ceva pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut si prostia sa plec cu un Fireblade in concediu. A doua greseala a fost sa merg pe Rarau in compania a doua KTM Adventure si un Transalp.

 

Voi vedea vara asta pe ce trasee ma mai baga prietenii :))

post-11570-0-70070800-1488181181_thumb.jpg

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...