Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

 

Eu inca sper ca odata cu trecerea timpului o sa ma maturizez si o sa incep sa strang niste bani. Speranta moare ultima :))

Daaaa, asaa zici de cand te stiu! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai ca nu sunt decat 10 ani :)))

» Post actualizat in 16 Jan 2017 22:52

In alta ordine de idei,nu gasesc o sa normala de cumparat. Saua Sargent e mega incomoda pentru mine...

 

Cautand un crashbar am dat peste o sumedenie de firme...Care sa fie oare cel mai potrivit,pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuun! Asadar, am achizitionat o "vacuta" la 54 de mii de km, cu muulte accesorii, de la un dealer de sh. Pro: lantul e aproape nou, placute de frana la fel, anvelope dot 2015, cutiile laterale in stare foarte buna. Problems: prea inalta pentru prostu' de a luat o, mansoanele nu se incalzesc ci doar te pacalesc, indicatorul de treapta nu functioneaza... Topcase-ul trebuie inlocuit etc.

 

Intrebare: a mai coborat cineva mobra asta? Ce recomandari aveti legat de kitul de coborare?

 

O sa modific si șaua in perioada urmatoare, tot cu scopul de a o mai cobori putin.

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proaspat posesor de Varadero.

 

Fucking happy!

 

Azi am fost sa o vad/platesc, in 2 saptamani o astept acasa.

 

2004

 

Pachet Travel

 

Parbriz mare MRA

 

Tobe Bos

 

Sa Sargent

 

Un proprietar

 

45000 km cu carte service.

 

Am fost sa vad un KTM 990 la KTM Munchen si am plecat posesor de Varadero.

 

Acum caut un crashbar, singurul lucru care ii lipseste.

Misto!

Pret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok kitul de coborare, din cate stiu coboara spatele cu vreo 4cm. Dar e posibil sa ai probleme cu pozitia pe cric, sa stea prea dreapta... si cu cricul central, sa nu o mai poti ridica pe el.

Mansoanele probabil se pot repara, indicatorul de treapta la fel, iar topcase-ul... depinde ce are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto!

Pret?

Sa vedem daca platesc sau nu un itp. 4100 cu,4000 fara, plus 170 eu transportul acasa.

» Post actualizat in 22 Jan 2017 11:55

In privinta înălțimii, eu n-as monta kit de coborare pe ea. Eventual aș incerca o sa mai joasa/ingusta.

 

Varadero are si asa o garda la sol mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc intai cu saua, imi este mai la indemana... Apoi vedem ce si cum. Nici eu nu am de gand sa o bag adanc in padure.

La RAR o duc pe platforma, cel mai probabil, apoi la service ca tot sunt plecat cu ea - pentru revizie si diverse de le-am enumerat mai devreme.

 

In rest,sa vina vara! ca VARAdero a venit...


» Post actualizat in 28 Jan 2017 10:29
Intre timp am comandat kit de coborare, a venit, si ma duc saptamana viitoare la motorteam sa vedem ce iese. Nu stiu de ce am impresia ca a mea e inaltata putin. Am masurat 880 de jos pana la șa. Va tin la curent...
» Post actualizat in 28 Jan 2017 14:49
Intre timp...

post-67087-0-05814400-1485614940_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Oricum, si ghidonul vad ca-l ai mult mai inalt, nu ar trebui sa fie f mare diferenta fata de sa-ghidon stock.

Pe de alta parte, mobra in sine e inalta, sa pui o sa si mai inalta... te cracanezi grav sa pui picioarele jos, daca n-ai 2m :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai misto fara husa de rezervor. O dau jos!

Momentan e la service, astept cu nerabdare sa o vad coborata. Incalzitoarele nu functioneaza, am comandat altele. La indicatorul de treapta mi a spus in service ca nu mi promite nimic, e aftermarket. Am platit niste accesorii care nu functioneaza... sa vad daca ma inteleg cu importatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus kitul de coborare, alta viata!!! Pun jumatate de talpa jos - vreau sa va spun ca eram cam de cascadorii rasului pana acum. Revizie, montat mansoane incalzite, schimbat bujii etc. O caciula de bani dar sunt multumit, plus ca ma ajuta si la garantie.

 

Shaua mea am inteles ca este inaltata - nu m-am prins din prima - si am programat-o la Ploiesti pentru saptamana viitoare sa o mai las si fac si retapitare integrala. Cam atat deocamdata...

 

Astept vremea misto!!!!

 

Mai am RAR si inmatriculare... pfff!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce kit de coborare ai folosit? Ai coborat-o doar pe spate?

 

Am luat de la Unimotors din Valcea in kit TRW Lucas. Da, am coborat-o doar pe spate. Dupa experiment am mers aprox 15 km si nu vad diferente, doar incantarea mea maxima ca pot pune picioarele jos. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...