Sari la conținut

Am Tras Si Eu O Tavaleala-08.03.2008-Bucuresti


Legnakrad.
 Share

Postări Recomandate

am facut si eu cunostinta cu asflatul azi :D ..urat personaj si asfaltul asta. oricum vreau sa multumesc genuncherelor si vestei cu protectii nu am absolut nimic genuncherele sunt zgariate si vesta la fel la umar si la cot, casca putin zgariata.

cum s-a intamplat patania: mergeam spre dorobanti sa ma intalnesc cu cineva acum 2 ore, drum cu 2 benzi, mergeam pe banda din dreapta cu 50 la ora ma decid sa ma duc pe banda intai semnalizez stanga, ala din fata imediat se baga si el un semnal scurt si s'a bagat...na ceva normal m-am obisnuit il las se baga eram cam intre benzi fac si eu stanga dup'aia si exact cand am facut stanga ala din fata pune dita'i frana cu abs cu tot eu eram usor aplecat (schimbam banda) am indreptat repede dar nu suficient presupun, am franat, mi'a fugit fatza (asfalt inca rece) s'a trantit, m'am aruncat repede langa ea sa nu'mi prinda piciorul, m-am dus m'am oprit si gata am facut semn celor din spate ca's pe jos m'au ocolit cand am vazut ca nu mai e nimeni m'am chinuit cu mobra sa o ridic si gata. acolo se ingusta strada din strada cu 2 benzi se facea strada cu o banda si in fata era alveola aia pentru statie tramvai. nici un semn de circulatie, nimic semn pe asfalt sa faci dreapta..jungla..vreau sa "multumesc" oamenilor care se uitau fascinati fara sa dea o mana de ajutor si motociclistului cu cbr rosu/negru (cred nu'mi aduc bine aminte) care a trecut pe langa mine fara sa ma ajute si el cat de nitel.. :D

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is ok ma uratule nu scapi de mn :D mobra e zgariata pe dreapta oricum pe dreapta am asigurarea si o repar :D partea nasoala e ca s'a indoit ghidonu :| ghidonu ala cre k e facut din puf ca se indoaie cred si daca ii ard eu una. oricum asta m-a decis sa o bag in service sa ii fac reparatia aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is ok ma uratule nu scapi de mn :D mobra e zgariata pe dreapta oricum pe dreapta am asigurarea si o repar :D partea nasoala e ca s'a indoit ghidonu :| ghidonu ala cre k e facut din puf ca se indoaie cred si daca ii ard eu una. oricum asta m-a decis sa o bag in service sa ii fac reparatia aia

 

 

Daca poti inlocuieste ghidonul, nu il indrepta, e posibil sa ai surpriza sa cedeze cind ai mai multa nevoie de el :lol:

 

In rest sanatate !!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi'a spus chestia asta si un vecin mocioclist..eu vreau sa fac pe asigurare ghidonul (un accident mai vechi cand a intrat unu in mine cand stateam pe loc) sa vad ce si cum...dar asa de moment pana aduc aia piesele d unde le'or aduce..cred ca o sa il indrept asa nitel cat sa stau si eu normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sarumana ubitzik :D eu incerc sa fiu atent dar na...s'a intamplat..adevaru e ca daca eram f atent poate poate evitam si p'asta dar na :D ...si asa ma laudam eu ca nu am cazut deloc de cand am luat gajica'

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu cunostinta cu asflatul azi :P ..urat personaj si asfaltul asta. oricum vreau sa multumesc genuncherelor si vestei cu protectii nu am absolut nimic genuncherele sunt zgariate si vesta la fel la umar si la cot, casca putin zgariata.

cum s-a intamplat patania: mergeam spre dorobanti sa ma intalnesc cu cineva acum 2 ore, drum cu 2 benzi, mergeam pe banda din dreapta cu 50 la ora ma decid sa ma duc pe banda intai semnalizez stanga, ala din fata imediat se baga si el un semnal scurt si s'a bagat...na ceva normal m-am obisnuit il las se baga eram cam intre benzi fac si eu stanga dup'aia si exact cand am facut stanga ala din fata pune dita'i frana cu abs cu tot eu eram usor aplecat (schimbam banda) am indreptat repede dar nu suficient presupun, am franat, mi'a fugit fatza (asfalt inca rece) s'a trantit, m'am aruncat repede langa ea sa nu'mi prinda piciorul, m-am dus m'am oprit si gata am facut semn celor din spate ca's pe jos m'au ocolit cand am vazut ca nu mai e nimeni m'am chinuit cu mobra sa o ridic si gata. acolo se ingusta strada din strada cu 2 benzi se facea strada cu o banda si in fata era alveola aia pentru statie tramvai. nici un semn de circulatie, nimic semn pe asfalt sa faci dreapta..jungla..vreau sa "multumesc" oamenilor care se uitau fascinati fara sa dea o mana de ajutor si motociclistului cu cbr rosu/negru (cred nu'mi aduc bine aminte) care a trecut pe langa mine fara sa ma ajute si el cat de nitel.. :D

 

Cum frate a trecut un frate d-al nostru pe langa tine si nu te-a ajutat? :lol:

Nu credeam ca exista. URAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Daca noi nu ne ajutam intre noi cine cuvant urat! sa ne ajute... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ai avut noroc ... ai scapat ieftin.. protectiile si-au facut treaba !! ... despre manevra ta de schimbare a benzii ma abtin de la orice comentariu ... multa sanatate si succes la reparatiile motocicletei

 

...probabil daca nu ai fi postat TU ... am fi vazut un post din partea acelui uom cu cbr rosu/negru ..ceva de genul: ''...era un motor trantint cum mergi spre dorobanti ..stie careva ceva?...motociclistul e ok ? .. ''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nu stiu cum e la Timisoara, dar la noi la Bucale cand il vezi pe om pe jos il ajuti :lol:

 

io intr-o seara am vazut un motor pe jos, dar nu vedem motociclistul :D in sfarsit a aparut si el de dupa niste masini vorbind la mobil l-am intrebat daca e ok si am inteles ca tocmai "se organiza" cu niste amici care veneau catre el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... la noi la Bucale cand il vezi pe om pe jos il ajuti

 

DA ...asa mi se pare si mie normal ... sa ajuti ...dar pentru asta trebuie sa fi acolo si sa opresti!

Indiferenta si nepasarea...caracterizeaza si alte specii nu doar cea umana nu toti sunt ca tine ...ca mine :D

 

Sunt sigur ca @Legnakrad ar fi fost bucuros sa fi trecut TU pe'acolo ..in locul acelui cbr rosu-negru care nici macar nu a oprit sa-l intrebe macar de sanatate !... darmi-te sa-l ajute sa-si ridice motoru' de pe asfalt !

 

Astfel de indiferenti (care vot cauta si vor gasi ulterior tot felul de scuze... ca motivatie pentru ''graba'' lor) sunt si vor fi peste tot ...

 

@Legnakrad a avut nesansa sa afle pe pielea lui ...cum e la ''voi in Bucale'' . cat despre restul de ''oameni care se uitau fascinati'' nu-i poti condamna ... au fost socati ..ca sa ridicat de jos .. ei sunt obisnuiti cu stirile socante de la PROTv ora 17:00 ...ia luat prin surpindere chestiunea LIVE! noroc cu prietenii si altii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ai avut noroc ... ai scapat ieftin.. protectiile si-au facut treaba !! ... despre manevra ta de schimbare a benzii ma abtin de la orice comentariu ... multa sanatate si succes la reparatiile motocicletei

[/i] ? .. ''

 

eu chiar nu vad nimic in neregula cu modul in care am schimbat banda...adica pur si simplu eram pe banda a doua si am vrut sa ma duc pe banda intai pt ca in fata aveam o masina si un autobuz... in fata nu se vedea mai nimic de autobuz cu atat mai putin ca se ingusteaza strada (pt asta ar trebui sa existe niste semne de circulatie) masina s'a bagat repede am lasat'o si dup'aia m'am bagat si eu nu am facut nu stiu ce manevra nu aveam viteza nimic.. ea a franat tare cand eu eram aplecat ca sa schimb banda si am franat si eu..prostia mea e ca nu am indreptat suficient de mult motorul..

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... no coment ... ceva a fost in neregula la toate manevra ... din moment ce a trebuit sa franezi cand inca erai inclinat ... oare nu erai la o distanta necorespunzatoare fata de masina din fata ? (care a franat brusc... de curiozitate ti-ai dat seama de ce franat ? o groapa ceva..?...coloana de masini stationare? ) ... oricum nu mai conteaza ... pentru tine cel mai mult e ca ai tras o invataminte ... important e sa fi tu bine ... si sa-ti faci motoru' ca vine vara si :lol: hai noroc! :D

 

...ahh si inca ceva ... banda din dreapta ...pe care erai cand mergeai cu 50KM/H este banda I .... cea din stanga (pe care te-ai bagat semnalizand asigurand-ute in spate si lateral ...dar nu si in fata :D ) este banda a II-a !

Editat de CDCriss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah :P my bad tot timpul le incurc...tipul a franat ca se termina banda ti'am spus :D din drum cu 2 benzi se facea drum cu o banda si in locul benzii din stanga era alveola unde coboara cei din tramvai :D eu nu am vazut chestia asta nici tipul cu masina presupun. oricum what's done is done am zis ca a fost si greseala mea. daca eram mai atent poate scapam. oricum cand m'am vazut pe jos am zis ca nu'i adevarat :lol: am avut atatea patzanii am redresat si fatza si spatele d cateva ori si acum dintr'o chestie de genu asta is pe jos :D nu'mi venea sa cred

Editat de Legnakrad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu cunostinta cu asflatul azi :lol: ..urat personaj si asfaltul asta. oricum vreau sa multumesc genuncherelor si vestei cu protectii nu am absolut nimic genuncherele sunt zgariate si vesta la fel la umar si la cot, casca putin zgariata.

cum s-a intamplat patania: mergeam spre dorobanti sa ma intalnesc cu cineva acum 2 ore, drum cu 2 benzi, mergeam pe banda din dreapta cu 50 la ora ma decid sa ma duc pe banda intai semnalizez stanga, ala din fata imediat se baga si el un semnal scurt si s'a bagat...na ceva normal m-am obisnuit il las se baga eram cam intre benzi fac si eu stanga dup'aia si exact cand am facut stanga ala din fata pune dita'i frana cu abs cu tot eu eram usor aplecat (schimbam banda) am indreptat repede dar nu suficient presupun, am franat, mi'a fugit fatza (asfalt inca rece) s'a trantit, m'am aruncat repede langa ea sa nu'mi prinda piciorul, m-am dus m'am oprit si gata am facut semn celor din spate ca's pe jos m'au ocolit cand am vazut ca nu mai e nimeni m'am chinuit cu mobra sa o ridic si gata. acolo se ingusta strada din strada cu 2 benzi se facea strada cu o banda si in fata era alveola aia pentru statie tramvai. nici un semn de circulatie, nimic semn pe asfalt sa faci dreapta..jungla..vreau sa "multumesc" oamenilor care se uitau fascinati fara sa dea o mana de ajutor si motociclistului cu cbr rosu/negru (cred nu'mi aduc bine aminte) care a trecut pe langa mine fara sa ma ajute si el cat de nitel.. :D

bine ca ai scapat tu, restul , care te-au vazut le transmitem si noi multumiri de participare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai dat si tu pe jos mah? bine ca nu ai nimik si ca motorul nu e grav avariat, se repara...

:D

...apropo, vali sunt, poate dai si tu un PM cu noul tau id de messenger :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah :rose: my bad tot timpul le incurc...tipul a franat ca se termina banda ti'am spus :lol: din drum cu 2 benzi se facea drum cu o banda si in locul benzii din stanga era alveola unde coboara cei din tramvai :D eu nu am vazut chestia asta nici tipul cu masina presupun. oricum what's done is done am zis ca a fost si greseala mea. daca eram mai atent poate scapam. oricum cand m'am vazut pe jos am zis ca nu'i adevarat :P am avut atatea patzanii am redresat si fatza si spatele d cateva ori si acum dintr'o chestie de genu asta is pe jos :rose: nu'mi venea sa cred

 

 

Tot ce conteaza dupa un asemenea accident, este sa fii tu constient de ce ai facut. Sa fii sincer cu tine si sa nu incerci sa-ti cauti scuze pt modul in care ai cazut. Daca dai vina pe altii, te ajuta la moral acum si peste catva timp risti sa fii nevoit sa dai vina pe altul, din nou. Ce spune restul lumii e apa de ploaie. Bafta pe viitor :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum frate a trecut un frate d-al nostru pe langa tine si nu te-a ajutat? :D

Nu credeam ca exista. URAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Daca noi nu ne ajutam intre noi cine cuvant urat! sa ne ajute... :lol:

 

nu e frate cu el, ca el nu are CBR.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma bucur ca ai scapat intreg, si ca inca o data echipamentul isi spune cuvantul...de motocicleta, nu te intrista ...ca vine cea noua :D

am insa un lucru de care sunt dezamagit: erai unul dintre f. putinii prieteni motociclisti care n-au cazut niciodata... nu ma mai pot mandri cu tine :D -> si asta n-o zic cu rautate ca suntem prieteni buni, ca sa nu comenteze carcotasii de care e plin forumul asta:)

Editat de cehu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ai avut noroc ... ai scapat ieftin.. protectiile si-au facut treaba !! ... despre manevra ta de schimbare a benzii ma abtin de la orice comentariu ... multa sanatate si succes la reparatiile motocicletei

 

...probabil daca nu ai fi postat TU ... am fi vazut un post din partea acelui uom cu cbr rosu/negru ..ceva de genul: ''...era un motor trantint cum mergi spre dorobanti ..stie careva ceva?...motociclistul e ok ? .. ''

 

sunt idioti peste tot..pietoni, conservari sau chiar motociclisti. Problema e ca cel cu CBRul nu isi da seama ca in caz de nevoie nu ar vrea sa i se intample ce ti-a facut el tie..sa speram ca vede post'ul si isi pune cateva semne de intrebare.

 

si e clar ca daca nu ne ajutam intre noi, altcineva nu are cine sa ne ajute. conservarii si politzaii numai pica pot sa ne poarte..altceva.. doar exceptiile care confirma regula.

 

numa bine si asfalt uscat..mai am si eu putin si scot monstrul la speriat dom'soare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@grumpy dap.. cam asa e

@ om cu ... oaie :D

@ cehu pai am facut'o intentionat mah ca eram curios cum e sa te dai pe asfalt :D)).. sper ca de acum inainte sa te poti mandri cu mine ca am cazut 1 singura data..

multumesc pt gandurile bune :lol: si sa n'o comiteti ca mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...