Sari la conținut

Veliko Tarnovo (bulgaria) - Sambata - 22 martie 2008


abil-psihic
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e adevarat, e vacutza si vacutza ramane.

 

I will not surrender!

I will stand my grounds and I will fight for my beliefs.

 

ce faci, te bagi si tu la o bulgarica mica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zeroo trebuie sa intelegi ca e vitzel . Rapoartele tehnologice , testele de nivel 4 efectuate de piloti consacrati , articolele din revistele de specialitate , toate o califica drept : VITZEL .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu fiu off-topic

 

 

cum ziceam

 

eu merg cu vacutza, plec din baneasa, care vrea sa mergem impreuna pana la locul de intalnire, poate veni sa plecam, eu si cu vacutza, impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mod normal, mergem toti , grupati, ocolim masinile ( daca e coada) pentur ca noi nu platim taxe, ne "Scoatem " castile, talonul, buletin si in 5 secunde suntem ..trecuti

 

La vama la Bulgari se platesc 9 RON , dar nu stiu pentru ce anume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

11. Ioana (1 moto, 1 persoana) Colega de camera cu Guy_ana

 

:rusinica: Uraaaa! Inca o fata! si am si colega de camera!

 

@ zeroo:

deci, ma primeste cineva in camera, sa nu moara si oasele mele de frig?

Poate ne lasa (sa platim un supliment si )sa stam trei in camera..... si daca nu vine Purghy pe care ar fi normal atunci sa o cuplam la noi....cu toata placerea. Mai ales ca am de multumit pentru oferta de calarire a vacutzei tale, insa, trebuie sa iti spun ca....... post-28350-1205968144_thumb.jpg ti-l prezint pe vitzelusul meu.....S-a nascut azi.... :crack: :crack: :crack: :crack: .....nu-i asa ca e dragut?!!!! Din pacate inca nu are certificat de nastere, asa ca nu poate veni cu noi :crack: , dar sigur ca o sa mai aiba el ocazia sa se cunoasca si cu vacutza....

Cit despre plecarea din Baneasa, da-mi nr tau de telefon sa i-l dau lui Stefan, care nu are net (de aia scriu eu pt el) si sta in Aviatorilor.

 

@ Purghy: Poate iti iei liber.... ar fi frumos sa fim mai multe.

 

@IF83UCK :

La vama la Bulgari se platesc 9 RON , dar nu stiu pentru ce anume.

Taxa trecere pod si in general se plateste, doar cine a avut bafta a scapat. In rest, nu iti cere nici un act, nici macar la Bulgari daca vad ca e grup de romani (cu i din a :crack: )

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaaaa....plecarea la 9? :rusinica: O sa paralizam de frig la dus....

 

Eu stiu o benzinarie MOL la iesirea spre Giurgiu, Petromu' asta e dupa aia ,nu?

 

Daca ies pe langa OMV City MAll si merg tot inainte nu am cum sa ratez benzinaria asta,nu? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaaaa....plecarea la 9? :rusinica: O sa paralizam de frig la dus....

 

Eu stiu o benzinarie MOL la iesirea spre Giurgiu, Petromu' asta e dupa aia ,nu?

 

Daca ies pe langa OMV City MAll si merg tot inainte nu am cum sa ratez benzinaria asta,nu? :crack:

 

 

exact, dar MARE ATENTIE

 

de la OMV ciy mall, mergi INAITE SPRE GIURGIU , treci de un omv pe stanga , apoi de un petrom etc si INTRI IN JILAVA.

TRECI DE JILAVA si vobim de un PETROM CARE ESTE DUPA JILAVA ..pe DREPTA cum mergi spre Giurgiu

 

Idee este ca nu are rost ca noi cei care venim de pe centura sa ne intoarcem, iar centura este un pic "dupa" jilava

 

in mare este cam la 4 - 5 km ( poate un pic mia mult ) dupa jilava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei!

 

Cum se aranjeaza toate cand iti doresti ceva cu adevarat! Pentru ca imi doream foarte mult sa ajung la Veliko Tarnovo, auzind numai povesti frumoase si vazand o multime de fotografii ispititoare, ma tot batea gandul sa intreb de un loc de pasager. (Moto mea e inca frantuzoaica si nu ii mai fac asigurare pentru o saptamana maxim cat mai are pana fac numarul romanesc, asa ca nu o pot scoate din tara). Dar, fiind patita la drum lung cu motociclist necunoscut si vitezoman, am stat in banca mea. Cu toatea astea, niste amici alpinisti m-au anuntat ieri ca au drum pe acolo sa se catere. asa ca, dragii mei, daca va nu ne intalnim pe drum, macar acolo mi-ar placea sa bem o bere/cafea/suc/ceai/cioarba impreuna.

 

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei!

 

Cum se aranjeaza toate cand iti doresti ceva cu adevarat! Pentru ca imi doream foarte mult sa ajung la Veliko Tarnovo, auzind numai povesti frumoase si vazand o multime de fotografii ispititoare, ma tot batea gandul sa intreb de un loc de pasager. (Moto mea e inca frantuzoaica si nu ii mai fac asigurare pentru o saptamana maxim cat mai are pana fac numarul romanesc, asa ca nu o pot scoate din tara). Dar, fiind patita la drum lung cu motociclist necunoscut si vitezoman, am stat in banca mea. Cu toatea astea, niste amici alpinisti m-au anuntat ieri ca au drum pe acolo sa se catere. asa ca, dragii mei, daca va nu ne intalnim pe drum, macar acolo mi-ar placea sa bem o bere/cafea/suc/ceai/cioarba impreuna.

 

Drum bun!

 

Se catara lumea prin zona aia? Asta trebuie aprofundata!. Si atunci, cum ne recunoastem acolo, ca o sa fie o multime mare de lume, iar tu inteleg ca nu esti cu moto?

 

--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 10:55 -------------

exact, dar MARE ATENTIE

 

de la OMV ciy mall, mergi INAITE SPRE GIURGIU , treci de un omv pe stanga , apoi de un petrom etc si INTRI IN JILAVA.

TRECI DE JILAVA si vobim de un PETROM CARE ESTE DUPA JILAVA ..pe DREPTA cum mergi spre Giurgiu

 

Idee este ca nu are rost ca noi cei care venim de pe centura sa ne intoarcem, iar centura este un pic "dupa" jilava

 

in mare este cam la 4 - 5 km ( poate un pic mia mult ) dupa jilava.

 

Hai ca acum m-ai bagat pe mine in ceata....

 

Jilava pe harata mea este DUPA centura. Daca e sau nu un Petrom la iesirea din jilava, nu stiu,

dar stiu ca e unul dupa ce treci de capatul tramvaiului si iesi din bucale, cu vreo 500 de metri INAINTE de centura si tot pe dreapta. Acolo se intilnesc de obicei cei care o iau spre giurgiu. In continuare treci pe sub sosea (e ca un pod) si abia dupa aia intri in Jilava. E bine ce spun? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o sa fiu cu moto, dar sunteti voi! :rusinica: O sa va vad moto cu numerele romanesti si cu siguranta ca voi sunteti.

Da, acolo lumea se catara. Ceva informatii sa va familiarizati cu destinatia pentru cine nu a mai fost) gasiti si in impresiile de mai jos:

 

http://www.dordeduca.ro/impresii/veliko_tarnovo/3931/

 

Noi vom sta la camping.

 

Daca ne intalnim pe acolo, o sa scriu si despre voi, evident numai de bine! Si avand in vedere ca anul asta sunt pusa pe plimbari multe si dese, sper ca in unele dintre ele sa va insotesc pe caii mei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se catara lumea prin zona aia? Asta trebuie aprofundata!. Si atunci, cum ne recunoastem acolo, ca o sa fie o multime mare de lume, iar tu inteleg ca nu esti cu moto?

 

<small>--- Mesaj completat în 20 Mar 2008 10:55 -------------</small><br/>

 

Hai ca acum m-ai bagat pe mine in ceata....

 

Jilava pe harata mea este DUPA centura. Daca e sau nu un Petrom la iesirea din jilava, nu stiu,

dar stiu ca e unul dupa ce treci de capatul tramvaiului si iesi din bucale, cu vreo 500 de metri INAINTE de centura si tot pe dreapta. Acolo se intilnesc de obicei cei care o iau spre giurgiu. In continuare treci pe sub sosea (e ca un pod) si abia dupa aia intri in Jilava. E bine ce spun? :rusinica:

este foarte bine ce spui, Este un petrom si acolo, .

Asta de care vorbesc eu este DUPA ala, dupa ce treci pe" sub sosea", intiri in jilava, iesi din jilava si mai mergi un pic . E tot petrom si e tot pe dreapta

ca idee, dupa ce treci de cel de care vorbesti tu mai mergi..4 -5 km aproximativ.Oricum n ai cum sa te ratacesti ca e drumul teava pana la giurgiu :crack: ( si dupa..))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu... da' mai tarziu de 9... Mai e cineva care ar vrea sa plece pe la 12-1? Si un nr. de telefon ptr. a ne putea gasi p-acolo lasa cineva?

 

@ Spirit Honda: ai mai multe detalii legate de camping-u' ala: localizare, preturi, conditii, ... riscuri etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, am inteles eu un pic aiurea. Stam cu cortul, dar nu in camping (nu stiu daca este), ci langa faleza de catarare (baietii cu care merg au mai fost si stiu despre ce e vorba). Nu se plateste pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu... da' mai tarziu de 9... Mai e cineva care ar vrea sa plece pe la 12-1? Si un nr. de telefon ptr. a ne putea gasi p-acolo lasa cineva?

 

@ Spirit Honda: ai mai multe detalii legate de camping-u' ala: localizare, preturi, conditii, ... riscuri etc.

 

uite,re"citez"( postul nr.22 )

 

 

dragilor, chestia e cam asa

 

am rezervat camere .din pacate motociclismul n a functionat asa ca abia acum pun detalii

camera este 30 leva ( redusa de la 48 prin amabilitatea unui prieten motociclist bulgar )

 

numarul de camere este cam la limita ( asta nu inseama ca daca mai sunt doritori in afara de cei din lista nu se poate merge impreuna, doar ca nu pot garanta cazarea).

 

avansul l am dat eu asa ca ma astept sa veniti ( ma refer la cele 5 camere ) daca se razgandeste cineva, spuneti

 

In mare am "cuplat " aurica + guy " pe o singura camera( asta ramane de discutat acolo.

daca mai apare o fata atunci pastram ..omogenitatea:)

 

rog ca sambata la ora 8:45 am sa fiti la Petromul de la iesirea din Jilava !! Atentie, nu cel de la intrare, ci cel de DUPA JILAVA. Asta ca cei care venim de pe centura sa nu ne intoarcem spre bucuresti.

Sa aveti plinul facut ( sau cel putin sufiecienta benzina pana in Giurgiu )

plecarea la ora 9 FIX

Opriri - PEtrom din Vama , OMV la 10 km de Veliko.Aici ne si "Regrupam". De la OMV ul de langa veliko mai mergem grupat. Personal ma duc in Ruse pentru a schimba banuti unde ma si intalnesc cu un prieten bulgar care vine cu noi . va sugerez sa veniti cu euro dar si cardul este ok .

 

Incercam sa ne intalnim toti la locurile mentionate mai sus, in caz de intarziere ne vedem la urmatorul.Pauzele sunt de max 10 minute si includ si alimentarea cu benzina.

 

Propun sa incercam sa fim pana in ora 11:30 -12 in veliko pentru a prinde inceperea evenimentului.

 

Drumul este lejer si usor.

 

Pentru cei care vor sa ajunga mai tarziu sau direct seara , tel meu este 0724 34 32 94 , alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, locurile astea de intalnire... Deci eu daca ajung pe soseaua de centura de pe Prelungirea Ghencea, iesind spre Domnesti, de acolo o iau la... stanga? Ajutor! Dau o bere pentru indicatii :rusinica:

las` ca ne vedem miine si iti explic eu cum ne intilnim si mergem impreuna.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acum 2 saptamani. Vedeti ca drumul la bulgari s-a mai nasolit, fata de ce tineam eu minte anul trecut. In sensul ca au aparut diverse gropi, acolo unde stiam ca e ok asfatul.

Si nu uitati de politie, erau la greu. Parca vreo 2 radare, in rest echipaje la greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...