Sari la conținut

Accident Azi 02.04.2008 - Centura Bucuresti


Prodigy
 Share

Postări Recomandate

Azi ma aflam pe sos Prelungirea Ghencea venind dinspre Domnesti....la intersectia cu Centura Bucuresti am oprit deoarece erau barierele de la tren puse....am asteptat lasandu-i pe cei care veneau de pe centura sa mearga inainte sau dreapta si invers.....ei au semnul CEDEAZA acolo!

Dupa ce a trecut trenul m-am apropiat de bariera care era tot pusa...semnalele sonore au inceput din nou semn ca mai venea inca un tren...asa ca am oprit motorul si am asteptat cel de al 2-lea tren!Langa mine un tarambete cu numar de ag parca virase de pe centura spre dreapta (deci vroia sa treaca si el calea ferata inspre ghencea) In spatele lui un castravete cu un tir cu semnal dreapta, deci facea acelasi lucru astepta la trecerea la nivel cu calea ferata...AMANDOI AVEAU CEDEAZA iar eu pe drumul PRIORITAR...!

In fine, trece cel de al 2 lea tren ii fac semn conservarului in timp ce barierele se ridicau sa treaca el primul...cand din spate aud o pocnitura cam puternica si ma trezesc pe partea stanga tavalit cu moto peste mine.....norocul meu a fost ca am realizat ca e cel cu tiru m-am ridicat repede si am dat cativa pumni in parbrizul tirului....a opris sclavul...daca nu reactionam acum dadeati cu RIP pentru ca jegosu trecea pur si simplu peste mine.....!

Explicatia lui.....ai intrat in unghiul mort si nu te-am vazut...da in mortii lui ma vazuse 10 minute ca stateam acolo si brusc nu m-a mai vazut...!

In fine dupa ce a venit echipaj la fata locului ne-am deplasat la sectia ptr sect 6 unde am stat 1 h sa asteptam si ne-au spus...ca dincolo de bariera adica unde s-a intamplat si accidentul este politia din Domnesti....bineinteles ca era inchis si trebuie sa ma duc maine .....as vrea sa i ia permisl da cred ca tarambetii de acolo n-or sa fac lucru asta pentru ca e un post ordinar de politie de sat...:(

Urmari....moto : Codita spate sparta....suport toba crapat...semnal stanga crapat....carena laterala stanga crapata, carena inferioara stanga sparta, oglinda zgariata tot stanga.....capac motor polizat...!

P.S. : imediat dupa accident i-am reprosat taranoiului care era din Sibiu (cel cu tirul) ca mai avea un pic si ma cacla pe cap daca nu reactionam rapid sa ies de sub fier...iar el raspuns...: MAI BINE TE CALCAM PE CAP...MAI SCAPAM DE UN BUCURESTEAN! am zis ca-i sparg capul cu casca ,,...dar foarte greu m-am abtinut...! asa ca mare grija toti au boal pe noi...! bafta si asfalt uscat...Cosmin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mitocan...tirist ce sa i ceri..ai avut mare noroc..bine ca ai fost atent si ai reactionat..si e am boala pe bucuresteni(vb in fitze unii)dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii omor..pacat de motor..lui amenda ceva?era baut sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat urmarile pilotului :( : Bine ca n-au fost grave glezna dreapta zgariata de scarita motorului...manusile polizate bine si casca pe partea st usor lovita...a sarit un punct de vopsea...casca arai sinister viper gt....

Maine postez verdictul politistului....maine la 10 dimineata tre sa fiu la sectia din Domnesti....!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

murder death kill.....murder death kill......murder death kill

 

eu cred ca faceam scurcircuit instant la faza aia auuuuuuu auuuuuuu

is calm de felu meu da sa dea peste tine din vina lui si sa dea o replica gen: "mai bine te calcam pe cap da-te`n colo"

 

auuuuuuuuuuu nu vreau sa stiu

 

bine ca macar esti tu ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi prietene ...n-as vrea sa te gasesti intr-o situatie ca a mea sa ti vad reactia....si sa vad limbajul tau pe care-l folosesti atunci cand esti injurat fara sa fii de vina cu absolut nimic asa ca te rog abtine-te...de la niste comentarii fara rost...si btw vorbesc mult mai elevat si corect si coerent limba romana decat tine...ce zici te bagi la o discutie?? bineinteles aici la accidente....!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma Prodigy sincer imi pare rau pt ce ai patit dar la ce limbaj ai si ce exprimare de "bagabont" folosesti ma mir ca nu ai luat si bataie ..

 

 

knd v-aud (citesc) i-mi vine sa vomit pe voi....da mi-e mila de boratura..,...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

knd v-aud (citesc) i-mi vine sa vomit pe voi....da mi-e mila de boratura..,...

 

 

tu mai intai invata sa vorbeste romaneste ca vad ca nu prea ai lasat scoala sa iti influenteze comportamentul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@maxu&ceilalti: voi chiar nu puteti fara sa va jigniti???

@Prodigy: Ghinion urmat de bulan! Ia-i pielea de pe el si cand/daca te vei intalni cu asta dupa verdict sa-i spui ca din cauza limbajului si a dorintei lui morbide a patit-o :( Bafta azi!

Editat de grumpy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol , pe mine ,anul trecut ,un taran cu o duba a vrut sa ma sperie si m-a lovit in spate ... avea duba plina de muncitori , era bazat , e de necrezut ce se intampla pe sosele ( mai ales pe centura ) , bine ca esti bine ,eu mereu imi aduc aminte de cazul de pe plevnei... ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma Prodigy sincer imi pare rau pt ce ai patit dar la ce limbaj ai si ce exprimare de "bagabont" folosesti ma mir ca nu ai luat si bataie ..

 

 

tu mai intai invata sa vorbeste romaneste ca vad ca nu prea ai lasat scoala sa iti influenteze comportamentul ...

 

offtopic :

 

ba doar atat iti spun eu :ok: recunosc, n-am lasat scoala sa imi influenteze comportamentul :ok: , sunt un bagabont ce plm. :moto: te bagi in seama aiurea.......mi-e sincer, de tine nu mi-ar pare deloc rau daca ar da peste tine unu mai ales cu tiru'......va bagati aiurea in seama....cine cacao esti tu sa il judeci pe el...el a intrat aici si a facut un topic sa-si spuna oful cum vrea muschiul lui. Suntem o tara libera, daca nu iti place nu te uiti...sau nu comentezi aiurea...mam saturat de voi inca o data mult respect :) :guitar:

 

ontopic :

 

@Prodigy : bine ca te-ai abtinut sa nu-l bati păla ...mai dadeai in alte belele, deobicei astia asta urmaresc cearta si bataia ...multa bafta si sa ne vedem cu bine... mobra se repara, bine ca nu ai tu nimic ... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. : imediat dupa accident i-am reprosat taranoiului care era din Sibiu (cel cu tirul) ca mai avea un pic si ma cacla pe cap daca nu reactionam rapid sa ies de sub fier...iar el raspuns...: MAI BINE TE CALCAM PE CAP...MAI SCAPAM DE UN BUCURESTEAN! am zis ca-i sparg capul cu casca ,,...dar foarte greu m-am abtinut...! asa ca mare grija toti au boal pe noi...! bafta si asfalt uscat...Cosmin

la asemenea vorba eu cred ca cedam si il bagam in spital pe el... mama lui de ipocrit. :(

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 09:02 -------------

ma Prodigy sincer imi pare rau pt ce ai patit dar la ce limbaj ai si ce exprimare de "bagabont" folosesti ma mir ca nu ai luat si bataie ..

tu ei fi ceva jedi de te poti controla in vorbe dupa ce te loveste tiru in gura.

avem de invatat de la tine maria ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@prodigy: am inteles ca daca-l loveai p'ala, el isi putea lua un martor, si tu nu mai aveai dreptul la despaguburi. sper sa ma lamureasca cineva cu asta cat este de adevarat sau nu... daca exista semne de CEDEAZA si PRIORITATE, vezi cum o dai ca sa-l scoti p'ala ca n-a dat prioritate, sa-l lasi 3 luni fara permis. daca baga ca te-a lovit din spate, isi ia doar o amenda semnificativa si 3 puncte. dupa ce terminati cu declaratiile la politie, ai grija sa ai autorizatie de reparatie, proces verbal care sa includa si cea mai mica zgarietura, ai grija ca politistii nu prea se pricep la motoare, deci poti profita din plin, copie dupa RCA-ul tiristului si e bine sa ai de back-up o copie dupa talonul camionului. la mine a prins bine asta! apoi nervi tari, stres pe la asigurari si multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplarile astea imi alimenteaza paranoia...

 

Nasol Prodigy, bafta la jupuit.

 

@grammar nazis: n-aveti ce face? Mai vine cate unu sa impartaseasca ceva, si va legati si de ultima cratima. Pt ce? Daca o patesti personal, ma indoiesc sincer ca o sa i te adresezi aluia foarte academic.

 

"Domnule, va rog frumos, din tot sufletul, sa controlati deplasarea vehiculului dumneavoastra, incat ati acrosat mijlocul meu de transport si aplatizarea craniului meu era iminenta."

 

Sa fim seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai prutenilor (fie-i tarana usoara) ce sunteti, sa va vad ce limbaj academic folositi cand va aflati intr-o situatie din asta! Tin minte fiecare frigider pe care l-am umplut cu carne la accident si de obicei nu vorbesc urat. Sa va vad si pe voi daca mai sunteti in stare sa vorbiti coerent cand va scoateti de sub un tir. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@prodi invata de el:

 

"Metal Heart Posted Today, 10:05 AM

@prodigy: am inteles ca daca-l loveai p'ala, el isi putea lua un martor, si tu nu mai aveai dreptul la despaguburi. sper sa ma lamureasca cineva cu asta cat este de adevarat sau nu... daca exista semne de CEDEAZA si PRIORITATE, vezi cum o dai ca sa-l scoti p'ala ca n-a dat prioritate, sa-l lasi 3 luni fara permis. daca baga ca te-a lovit din spate, isi ia doar o amenda semnificativa si 3 puncte. dupa ce terminati cu declaratiile la politie, ai grija sa ai autorizatie de reparatie, proces verbal care sa includa si cea mai mica zgarietura, ai grija ca politistii nu prea se pricep la motoare, deci poti profita din plin, copie dupa RCA-ul tiristului si e bine sa ai de back-up o copie dupa talonul camionului. la mine a prins bine asta! apoi nervi tari, stres pe la asigurari si multa bafta. "

 

 

ca si el a inceput sa invete de la unu mai bun ca el :(

 

si crede-ma ca acum stie ce spune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man crede`ma ca la vreo 400-500 de m am avut si eu accident ,sa nu mai imi amintesc de politia din Domnsesti cat de incopetanta a fost era un putulica abia iesit dupa bancile academiei,habar nu avea unde sa ma(ne) incadreze ba mai mult sa ma scoata si vinovat... daca tipa ciorile care m`au lovit un pic mai tare la el cred ca se ducea naiba nu mai nimerea usa ...in fine traim in Romania asta nu trebuie sa uitam nicodata ca TOTUL e posibil....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat fara urmari. Ar trebui la politie sa sustii sus si tare ca a intrat intentionat in tine si cu martori daca se poate. Omu e clar ca a facut-o intentionat, probabil vroia sa se amuze putin. Ar trebui sa sustii in fata politiei cu martori ca ai stat 10 minute la bariera in fata lui si ca e imposibil sa nu te fi vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ma aflam pe sos Prelungirea Ghencea venind dinspre Domnesti....la intersectia cu Centura Bucuresti am oprit deoarece erau barierele de la tren puse....am asteptat lasandu-i pe cei care veneau de pe centura sa mearga inainte sau dreapta si invers.....ei au semnul CEDEAZA acolo!

Dupa ce a trecut trenul m-am apropiat de bariera care era tot pusa...semnalele sonore au inceput din nou semn ca mai venea inca un tren...asa ca am oprit motorul si am asteptat cel de al 2-lea tren!Langa mine un tarambete cu numar de ag parca virase de pe centura spre dreapta (deci vroia sa treaca si el calea ferata inspre ghencea) In spatele lui un castravete cu un tir cu semnal dreapta, deci facea acelasi lucru astepta la trecerea la nivel cu calea ferata...AMANDOI AVEAU CEDEAZA iar eu pe drumul PRIORITAR...!

In fine, trece cel de al 2 lea tren ii fac semn conservarului in timp ce barierele se ridicau sa treaca el primul...cand din spate aud o pocnitura cam puternica si ma trezesc pe partea stanga tavalit cu moto peste mine.....norocul meu a fost ca am realizat ca e cel cu tiru m-am ridicat repede si am dat cativa pumni in parbrizul tirului....a opris sclavul...daca nu reactionam acum dadeati cu RIP pentru ca jegosu trecea pur si simplu peste mine.....!

Explicatia lui.....ai intrat in unghiul mort si nu te-am vazut...da in mortii lui ma vazuse 10 minute ca stateam acolo si brusc nu m-a mai vazut...!

In fine dupa ce a venit echipaj la fata locului ne-am deplasat la sectia ptr sect 6 unde am stat 1 h sa asteptam si ne-au spus...ca dincolo de bariera adica unde s-a intamplat si accidentul este politia din Domnesti....bineinteles ca era inchis si trebuie sa ma duc maine .....as vrea sa i ia permisl da cred ca tarambetii de acolo n-or sa fac lucru asta pentru ca e un post ordinar de politie de sat...:(

Urmari....moto : Codita spate sparta....suport toba crapat...semnal stanga crapat....carena laterala stanga crapata, carena inferioara stanga sparta, oglinda zgariata tot stanga.....capac motor polizat...!

P.S. : imediat dupa accident i-am reprosat taranoiului care era din Sibiu (cel cu tirul) ca mai avea un pic si ma cacla pe cap daca nu reactionam rapid sa ies de sub fier...iar el raspuns...: MAI BINE TE CALCAM PE CAP...MAI SCAPAM DE UN BUCURESTEAN! am zis ca-i sparg capul cu casca ,,...dar foarte greu m-am abtinut...! asa ca mare grija toti au boal pe noi...! bafta si asfalt uscat...Cosmin

 

 

ai mare grija...ca astia din provincie sunt pericol public...

asa ar trebui sa le facem si noi cand in prindem prin Bucuresti. oricum , ala cu tirul merita "captusit"... trebuia sa iti suni prietenii.... :ok: .. asa tinea si el minte evenimentul din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu concluziile politiei....Tiristul permis suspendat 60 zile si amenda 300 ron....mai grav la mine...mi-a trecut in mare parte ce am de reparat dar asigurarea este facuta la SC Carpatica..si dupa parerea mea o sa fie forte greu cu reparatiile.....am rugamintea daca exista cineva care stie cate ceva despre aceasta companie....decont cu ce service-uri lucreaza cu decontare directa....samd sa posteze aici !

Ms anticipat ptr posturile voastre fie rele fie bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut probleme cu una care avea asigurare la carpatica agentia din constanta...

mi-a acceptat devizul dus de mine pe care l-am facut la un prieten care avea un service moto autorizat si nu mi-a facut nici o problema

partea naspa e ca banii mi i-a dat dupa vreo 5 luni de zile, dupa o gramada de drumuri facute si de nervi.

asa ca... multa rabdare si nervi de otel o sa iti trebuiasca

partea mai buna e ca daca mergi cu moto asa zgariat si mai intra vreunul in tine poti sa bagi fara probleme daunele din primul accident la cel de-al doilea... dar vezi ca al doilea sa fie si el accident usor... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fraunda in asigurari se numeste ce spui tu si se pedepseste ca atare. societatile de asigurare se intereseaza daca au mai fost evenimete anterioare cu acel vehicul si daca se afla iti da mult mult mult mai putin decat ai avea dreptul si te mai si plimba de la o societate la alta daca sunt altii asiguratorii din cel de-al doile eveniment! :(

 

asa ca mai bine fa repraratia si copie dupa facturile de repraratie si devizul de reparatie

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prodigy, ai avut noroc ca nu ti-ai luat si tu amenda: daca bariera era lasata nu aveai voie sa intri in intersectie pentru ca o blochezi (nu exista exceptii pentru moto). Tipul cu camionul e vinovat de producerea accidentului, dar nici tu nu esti usa de biserica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...