Sari la conținut

Scuteristi Fara Casca


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:D

Cei fara casca pana nu cad o data nu stiu ce inseamna cazatura fara o casca :|

mie unul IMI PLACE SA PORT CASCA!!! nu bate vantu si stau la caldurica...(brrrwarrr) :P arat super misto cu casca(is si modest al draku')...e marfa in cateva cuvinte..ganditiva ca doare un bobarnac care e dat cu o bucata de nici un mm grosime din materie moarta...sa ne gandim la straduta aia cu buretei care iti protejeaza costitele! :D acum cateva zile baiatul unei colege de'alu mama de servici a cazut(era pasager ca de un an de cand a cazut nu a mai condus)si cica le a iesit un caine in fata(caine???? ;) :D nu am vazut unu care sa nu fie tinut in brate) si incercand sa nu l buseasca au cazut ca prostii intr o prapastie de 5 m...aici casca e obligatorie si se poarte ca o mandrie...si el o avea..e praf din cate am vazut...la spate(la creierul mic) zici ca e taiata cu flexu...fara casca acum mancam coliva(pacat ca mi place ;) )el are cateva coaste rupte o vertebra si tot spatele tip jeleu(nu mai are piele)e acasa ....o protectie de coloana e maxim 30 euro..daca avea protectie acum alerga prin parc :whip: ala care conducea e si acum prin spital..nush ce face ca n am detalii:P daca pustiu asta de 15 ani nu avea casca BUNA cum am zis si sus ...acum papam coliva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unul IMI PLACE SA PORT CASCA!!! nu bate vantu si stau la caldurica...(brrrwarrr) ;) arat super misto cu casca(is si modest al draku')...e marfa in cateva cuvinte..ganditiva ca doare un bobarnac care e dat cu o bucata de nici un mm grosime din materie moarta...sa ne gandim la straduta aia cu buretei care iti protejeaza costitele! :P acum cateva zile baiatul unei colege de'alu mama de servici a cazut(era pasager ca de un an de cand a cazut nu a mai condus)si cica le a iesit un caine in fata(caine???? :D :P nu am vazut unu care sa nu fie tinut in brate) si incercand sa nu l buseasca au cazut ca prostii intr o prapastie de 5 m...aici casca e obligatorie si se poarte ca o mandrie...si el o avea..e praf din cate am vazut...la spate(la creierul mic) zici ca e taiata cu flexu...fara casca acum mancam coliva(pacat ca mi place :D )el are cateva coaste rupte o vertebra si tot spatele tip jeleu(nu mai are piele)e acasa ....o protectie de coloana e maxim 30 euro..daca avea protectie acum alerga prin parc :D ala care conducea e si acum prin spital..nush ce face ca n am detalii:P daca pustiu asta de 15 ani nu avea casca BUNA cum am zis si sus ...acum papam coliva ;)

:D :whip: ;) doamne feri de asa ceva... da unii tot nu inteleg ca casca este foarte importanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu purtati casca! imi place coliva si creieru la staniol :D (sper ca va dati seama ca glumesc :whip: ;) )casca cel putin..o protectie de coloana ar fii excelenta si nu costa mult..asta daca nu vreti sa va plimbati cu scuter manual cu 4 roti(carucior cu rotile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o veste buna si una proasta ... vestea buna e ca a mea casca rich sport, de 90 de lei, pe a carei cutie e scris incomplet ece 22.05, a rezistat cu brio unui soc de la 1 m inaltime cu un astfal zgrunturos. s-a dus f putin vopseaua de pe ea ... vestea proasta e ca viziera nu a rezistat atat de bine si va trebui sa o inlocuiesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nici nu-mi mai racesc gura cu scuteristii astia, mai nou in pitesti sunt multe fete cu scutere si de nu poarta casca pt ca nu li se mai vede machiajul :D)))))))) sa vedeti ce machiaj marfa o sa aiba cand pica cu falca-n bordura :X

anu trecut o fost un accident la bunica cu o fata pe scuter...n`avea nimic de protectie...nici casca nik...o rupt mama,picioru,si la bratz ceva o patit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am vazut 3 zmei cu scutere "tunate" circuland fara casca si cu viteza mare intr`o zona cu multi copii mici. e inadmisibil. desi sunt scuteristi si ei ar fi trebuit sa apelez 112. acum regret.

 

...de super-motociclistii (care sunt mai smecheri si mai barbati decat scuteristii :D ) care circulau pe roata prin aglomeratie nici nu mai zic.

 

daca tot esti robot macar nu mai lua si pe altu cu tine :whip:.

 

parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi vreme frumoasa afara nam rezistat si am esit cu motorul si am vazut 5 scuteristi cu casca si vesta pe ei :D eu cred ca inca visez eu naveam vesta pe mine ca era amiaza mare dar casca aveam si aia aveau casca pe cap prins calumea vesta pe ei si nu se bagau in fata masinilor :whip:

 

ps:scuze ca intarziu cu proiectul mia venit o idee tare "cred eu ;) "si mai dureaza pana maine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca are casca si nu o poarta e un dobitoc inconstient, daca nu are ... e doar inconstient. ;)

Asta-i de trecut la maxime, :whip: :D pt. cei cu motoare pe doua roti - fie ultra "dotati" , fie scuteristi - pe bune ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit acuma din Florida. Am stat 5 saptamani acolo. Pot sa spun ca nici 10% nu poarta casca acolo. Am stat o ora la o intersectie mare. Am numerat 148 de motoare din care 4 a purtat o casca. Am facut poze cu toate..... Am speriat cu ce am vazut....

 

http://farm4.static.flickr.com/3065/243745...f528e3772_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2340/243745...77fbefae2_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2378/243745...0f4e251c1_b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3045/243745...84e482ed0_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2394/243744...5c8332d76_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2062/243744...c1e82428b_b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3041/243826...5f0324601_b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3041/243826...5f0324601_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2085/243826...fe7f557ae_b.jpg

 

Si mai departe...... :)

 

 

 

nu se compara florida cu romania ... in primu rand la trafic , in al 2 lea acolo e mult mai cald decat la noi ..si pe durata mai mare si 3 uitate ce drumuri au aia .. :moto: mi`se pare logic in romania sa porti casca chiar daca mergi 200 metri ... iti apare o groapa in fata...te sperii si mori :moto:)) si sa numai zic ca americani au spiritu ala "ride hard ", " feel the wind" si alte balarii :blbl:

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama frate da ce hoituri sunt politistii din Sibiu. :moto: :) . Ieri eram cu 5 prieteni de ai mei (eram 4 scootere - 6 oameni ... pe 2 cate 2 si 2 singuri pe scooterele lor...sper ca s-a inteles). Anyway...mergeam toti cu casti, echipament...alea alea...pe o strada destul de circulata din oras, cand din spatele nostru auzim 1 enduro (nu stiu de care), urmat de 2 scootere (2 Aprilia SR). Ala cu enduro...speed calumea tata ce req...trece racheta pe langa noi cu scooterele (care mergeam toti cu 40 pentru ca unul este in rodaj si nu ii da mai mult..si noi stateam in spatele sau), cel de al doilea, cu Sr-ul...si ala..avea vreo 70 km/h cred, fara casca, ce mai, si in fine cel de al treilea, mai cumpatat, mergea si mai incet, si avea si casca. Dar faza culmea este ca...ei pe noi ne-o depasit aproape pe mijlocul drumului, la "intersectia" benzilor, axul drumul...sau cum i-o mai zice, si pe banda cealalta bineinteles...POLITIA! Mai este ceva de zis...normal ca nu, pentru ca...se uita la ala fara casca..NIMIC. 0. Bine ca ne dau noua amenzi ca nu ne merge o semnalizare. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama frate da ce hoituri sunt politistii din Sibiu. :moto: :) . Ieri eram cu 5 prieteni de ai mei (eram 4 scootere - 6 oameni ... pe 2 cate 2 si 2 singuri pe scooterele lor...sper ca s-a inteles). Anyway...mergeam toti cu casti, echipament...alea alea...pe o strada destul de circulata din oras, cand din spatele nostru auzim 1 enduro (nu stiu de care), urmat de 2 scootere (2 Aprilia SR). Ala cu enduro...speed calumea tata ce req...trece racheta pe langa noi cu scooterele (care mergeam toti cu 40 pentru ca unul este in rodaj si nu ii da mai mult..si noi stateam in spatele sau), cel de al doilea, cu Sr-ul...si ala..avea vreo 70 km/h cred, fara casca, ce mai, si in fine cel de al treilea, mai cumpatat, mergea si mai incet, si avea si casca. Dar faza culmea este ca...ei pe noi ne-o depasit aproape pe mijlocul drumului, la "intersectia" benzilor, axul drumul...sau cum i-o mai zice, si pe banda cealalta bineinteles...POLITIA! Mai este ceva de zis...normal ca nu, pentru ca...se uita la ala fara casca..NIMIC. 0. Bine ca ne dau noua amenzi ca nu ne merge o semnalizare. :moto:

du.te frate cu casca ta la scoala...invatza sa scrii corect... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...