Sari la conținut

Bucuresti-dakar Un Om, O Moto, O Luna


Postări Recomandate

foarte frumos sa calatoresti, dar ..

 

dar ar tb sa ai mai mult respect fata de natura

 

IMG_3219.JPG

crezi ca de aia s-a uscat iarba pe acolo? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mai baieti

 

lasand la o parte faptul ca e super tare calatoria, in primul rand, un CALATOR ADEVARAT NU LASA NIMIC IN URMA. daca toti care trec pe acolo fac asa in timp apar si urmari.

 

si chiar daca e desert acolo (se vad ceva urme de vegetatie), tot ulei in natura e.

 

cititi si voi cartea "Ochii tuaregului" (si eventual "Tuareg" care e prima carte) si o sa va dati seama ca si in cele mai pustii locuri exista oameni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stiu ca nu e fain sa lasi balta de ulei in urma , totusi in apararea mea ... si asa am fost supraincarcat, sa fi luat un lighean dupa mine sa scurg uleiu in el, chiar nu aveam loc ... Schimbul de ulei era musai de facut ... asa ca ... oricum era pustiu , nisip, am pus si nisip peste sa nu se vada magaria :D la cate deseuri am vazut pe acolo nu cred ca an daunat f mult cu 3l ulei pe jos :D

Anyway, cand am posibilitatea nu las nimic in urma si asa e ok :laugh: Dar acolo n-am avut alternativa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti

 

lasand la o parte faptul ca e super tare calatoria, in primul rand, un CALATOR ADEVARAT NU LASA NIMIC IN URMA...

cititi si voi cartea "Ochii tuaregului" (si eventual "Tuareg" care e prima carte) si o sa va dati seama ca si in cele mai pustii locuri exista oameni !

 

Citit Tuareg, la indemnul tau... Deosebit romanul... curand ma apuc si de Ochii Tuaregului...

Le recomand cu caldura si altora.

 

R600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Tura de anul asta.............ai inceputo...............sa terminat deja..............?

 

Tura de anul asta a fost compromisa din cauza unui ligament incrucisat rupt ... am fost operat acum 6 luni si inca nu sunt perfect ok, inca nu pot alerga, sta in genunchi sau pe vine, ma jeneaza la trepte ... dar la anul sper sa ma fac bine :unsure: Momentan am inceput sa merg pe moto, mai usor si cu grija si niciodata fara echipament full si asterisk-uri pe picioare, chit ca sunt 40 grade afara ... si la accident am avut echipament, cizme etc., da nu asterisce ...

 

Aici fu accidentul meu ...

/index.php?...mp;hl=ficusului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud asta. In afara de felicitari pe care le meriti din plin am un mic sfat pentru recuperarea fizica si psihica: mergi la inot , la lia manoliu pe maior coravu. O luna doua de inot, de 2-3 ori pe saptamana te vor ajuta foarte mult in problema pe care o ai, mai ales ca in bazinul descoperit exista o portiune mica ce-i drept in care poti exersa mersul neajutat in conditiile in care pe uscat ar trebui carje. In plus e un motiv foarte bun de a iesi dintre cei 4 pereti ai camerei si ajuta la moral foarte mult. Succese si multa sanatate man !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt tine, cautam o poveste frumoasa si nu gaseam credeam ca nu sunt destul de agerica si cand colo domnu "tuareg".......buba, asa bulan,ghinion nici nu sti cum sa-i zici ! Un prieten a fost pus in cap cam in celasi fel in fata mea ............de un an nu a scos nimic de la cel vinovat ca ....de justitia romana..........oricum de multe ori ne bucuram ca nu ne rup astia gaturile ca de corectitudine................nu aici !Sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...