Sari la conținut

cum sa-ti .... motorul!


ghost
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da l ma dracu de fier .. auzi .. asta e .. se poate intampla oricui .. si iti garantez ca prietenului tau ii pare rau .. si ca nu a facut o intentionat ..:laugh:

sunt sigur ca-i pare rau dar...............da-mi si mie motorul tau sa ma dau pe o roata......promit ca o sa-mi para rau!

 

 

 

......serios vorbind, chiar nu aveam nevoie de cheltuiala asta in acest moment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vina ta, frate, ca ai dat motorul unui nepriceput si fara sa ai asigurare. Pentru ce ti-ai asumat riscul? ai riscat si motocicleta si gatul prietenului.

 

Eu zic ca motorul se da numai unora care merg bine si in mod frecvent pe motoare din aceeasi categorie (ca tip si ca putere). Iti urez ca omul sa fie civilizat si solvabil si sa-ti dea banii de reparatii repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala treaba.

Insanatosire grabnica motorului!

Asta cu "motoru nu se da" e o poveste!

Intr-adevar nu il dai oricui,dar un prieten nu poti refuza

daca i s-a pus pata!

Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Poate la unii de pe forum le-as fi scris din reflex, din inertie, de bun simt, spunandu-le ca imi pare rau pentru faptul ca au motorul accidentat. Pentru ca asa ar trebui sa fie intre noi .

Am avut ocazia sa citesc zeci de posturi de-ale tale de pe acest forum si sa aud parerile multora despre tine.

Pentru faptul ca ai trecut prin multe , pentru ca stiu ca esti un om de nota 10 + si pentru ca si eu am stat fara motor din iunie pana in ianuarie iti spun ca sincer imi pare rau pentru tine ! Atat de mult m-am bucurat pentru tine cand am vazut ce motor ti-ai luat ca nu stiam ce sa iti scriu pe forum si am lasat-o balta pana la urma.

Chestiile de genul - nu trebuia sa il dai s.a. sunt discutabile - ca de altfel totul. Si eu am dat motorul si altii mi-au dat mie motorul lor...Ce sa zic... Asta a fost sa fie. Soarta. Tu sa fii tare si sa nu iti pierzi speranta ca totul va fi din nou ok si poate chiar mai bine intr-o buna zi. Asta cred ca e cel mai important.

Discurile se indoaie. Am un prieten cu motor trantit cu disc indoit si asta e simptomul nr1 - freaca la anumite intervale placutele. Dat jos si pus pe o suprafata plana si atunci se vede.

Mai omule chiar imi pare rau pentru tine. Cum bine a zis cineva aici - Dumnezeu cu o mana da si cu alta ia. Pacat !

Bafta multa si nu uita ca pana la urma toate trec !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... :laugh: :laugh:

 

Nu au dreptate atat zahei cat si axa cand mi-ai spus ca trebuie sa conduc ca si cum toti vor sa ma omoare, respectiv sa ma gandesc la orice situatie de criza cum as reactiona fiindca mai devreme sau mai tarziu o sa apara ?

 

Sau ar fi mai bine ca de fiecare data inaine de a merge sa inaltam un Tatal Nostru ? ca poate cine stie... cineva acolo sus vede ca-i cerem ajutorul si o sa aiba grija de noi...

 

si asa poate o sa fim mai lucizi cand vrem dam motoru sau dam gaz....

 

parerea mea... desi experienta mea e aproape inexistenta...

 

dar nu fi trist , Ghost, ce nu te doboara te face mai puternic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :laugh: ............va multumesc pt sprijin, moralul meu este din nou up :ok: .........m-am obisnuit cu ideea, nu mai sunt suparat, am inceput sa-mi pun motorul pe picioare(am bagat 3 tuburi de poxipol in carene) si sunt hotarat sa-l dau gata si sa vin la intalnirea de la cluj :laugh: ...............cu aceasta ocazie o sa-mi implinesc un vis mai vechi, acela de a imbraca motorul in material........am sa o fac animal :laugh: ........vaca :laugh: ........daca gasesc modelul milka sau un alt animal..............deci totul e spre bine, sa ne vedem la intalniri :ok:

 

 

 

.....ps. nu este o idee rea nici enduro :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca motorul se da numai unora care merg bine si in mod frecvent pe motoare din aceeasi categorie (ca tip si ca putere)

Asta e foarte corect !!

 

Am dat si o sa dau ZX7-ele meu la o tura numa celor ce au ceva similar sau mai mult si -bine'nteles- sunt prieteni apropiati si stiu ca merg cum merg -si fara pic de emotii din partea mea sau sa-mi fac griji despre un eventual crash.

 

De fapt mint - am dat si la un amic cu experienta pe motoare mai slabe ... tre sa recunosc ca aveam emotii ...

 

A, am mai dat GS-ul la un prieten intr-un lot de parcare si l-a trantit ... :laugh: Platit pagube (minore) insa m-am invatat si eu minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tzacanit IN motor este in general de la tacheti. Daca e zornait, atunci poate fi de la lantul de distributie in cazul in care distributia NU este cu tren de pinioane. Eu din fatza monitorului pot sa imi dau cu parerea mult si bine despre ce e IN motorul tau. Cel mai bine ar fi sa te consulti cu un mecanic. Ideal ar fi sa se si priceapa mecanicul respectiv. Mai poate fi o supapa... astea sunt piesele care isi iutzesc miscarea pe masura ce cresti turele: tacheti si supape (ma refer la ce poate sa tzacane, ca altfel sunt 100+ de piese in miscare acolo!)

 

Succes!

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totul merge sper bine, motorul e ok........tacanitul era de la faptul ca scapa gaze pe langa o galerie, mi-am indreptat ghidonul, mi-am lipit bordul, mi-am adunat carena cum am putut adica cu multe tuburi de poxipol si bucati de cd-uri, mi-am imbracat carenele in material, mi-am lipit suportul de toba cu poxipol si sper sa tina.........maine am sa pun cateva poze cu noul ei look :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata am imbracat-o doar in partea din fata si carenele ca sa vad cum rezista la mizerie, spalat, ploaie..............urmeaza sa o imbrac toata :laugh:

post-14-1117097385_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citi si am vazut cum au evoluat lucrurile pt Ghost... ma bucur ca a avut puterea sa se inveseleasca, si sa isi dea seama ca pana la urma, nu a fost vina nimanui (nu sariti pe mine ca vorbesc ca in telenovele).

@ Ghost: e frumoasa ca zebra, numai ca: 1.pietonii au o problema cu zebrele :moto:

2. la ce pedigree are motorul ala, i-ar fi stat mai bine, cred eu, imbracat in mustang (a se citi cal naravash) :makeout:

Bafta! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...