Sari la conținut

690 Sm Prestige


IraSciBil
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Dracushorul: ce praf esti copile!

 

@irascibil: misto motorota! pacat de necaz. Astia de la KTM ce au avut de zis?

 

cand am mers cu 170+ era motoreta inca in rodaj? eu stiu ca nu ai voie de viteze mari atat timp cat motoru e in rodaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@irascibil: misto motorota! pacat de necaz. Astia de la KTM ce au avut de zis?

 

cand am mers cu 170+ era motoreta inca in rodaj? eu stiu ca nu ai voie de viteze mari atat timp cat motoru e in rodaj.

 

 

Rodajul l'am respectat, nu am trecut de 6000 rpm, am alternat viteza, exact cum mi s'a explicat.

Cei de la KTM de treaba, m'au asigurat ca vor solutiona problema cat mai curand si motorul va fi in regula.

Acum nu'mi ramane decat sa astept ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ca totusi se trece cam usor peste gravitatea evenimentului. Eu zic ca ar trebui sa ii dai in judecata. Daca doamne fereste erai in depasire sa in vreo curba mai nervoasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rodajul l'am respectat, nu am trecut de 6000 rpm, am alternat viteza, exact cum mi s'a explicat.

Cei de la KTM de treaba, m'au asigurat ca vor solutiona problema cat mai curand si motorul va fi in regula.

Acum nu'mi ramane decat sa astept ...

 

Pai, ce a avut pana la urma? Poze ceva, sa vada si ochiu nostru cum arata un KTM busit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze:

 

Te rog eu, deschide un topic si la Coltul Enduristilor. Sunt cativa baieti acolo carora le-ar prinde bine sa mai fie adusi cu picioarele pe pamant.

 

P.S. Ai de gand sa iti iei tot KTM?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defecte de fabricatie sunt la toate marcile. Cel putin din ce am discutat cu unul din mecanicii nostri, a vazut cateva japoneze in garantii cu motoare pleznite. Se schimba pe garantie si cineva la fabrica o va lua pe coaja.

 

Ma bucur ca nu ai patit ceva naspa cand s-a intamplat, fierul se schimba. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad in poze parca electric-starterul a "zburat" si a facut sa cedeze si blocul motor in zona respectiva.

Posibil un defect al angrenajului respectiv...

 

Cert e faptul ca "nu se mai fac fiarele cum se faceau odata" ca sa citez din batrani. Chestia asta se mai intampla si la autoturisme noi nu numai la motociclete, din pacate.

 

Si e naspa ca te pune pe ganduri cand vrei sa cumperi ceva nou! :D Dar cel mai naspa e daca se foote in conditii de "ne-siguranta" (depasiri, etc) sau mai rau... DUPA garantie! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze:

 

Mamaaaa....e prima oara cand vad asa ceva la KTM. Pacat...ajunsesera sa-mi placa Duke II si Duke III. Sincer sper sa nu fie general. Ca o a doua motocicleta pentru viitor ma gandeam la ceva de gen supermoto pentru a o fugari prin munti. Desigur prima optiune ar fi fost KTM insa acum ma cam pune pe ganduri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce vad in poze parca electric-starterul a "zburat" si a facut sa cedeze si blocul motor in zona respectiva.

Posibil un defect al angrenajului respectiv...

 

Cert e faptul ca "nu se mai fac fiarele cum se faceau odata" ca sa citez din batrani. Chestia asta se mai intampla si la autoturisme noi nu numai la motociclete, din pacate.

 

Si e naspa ca te pune pe ganduri cand vrei sa cumperi ceva nou! :D Dar cel mai naspa e daca se foote in conditii de "ne-siguranta" (depasiri, etc) sau mai rau... DUPA garantie! :cheers:

 

 

Crede ca starterul a zburat dupa explozie, se prinde in cu totul alta parte, nu unde s'a produs explozia.Orice sh a fost nou candva, asa ca nu are rost sa spui ca te pune pe ganduri, se intampla sa apara si defecte de fabricatie, important e ca procentul lor sa fie foarte mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede ca starterul a zburat dupa explozie, se prinde in cu totul alta parte, nu unde s'a produs explozia.Orice sh a fost nou candva, asa ca nu are rost sa spui ca te pune pe ganduri, se intampla sa apara si defecte de fabricatie, important e ca procentul lor sa fie foarte mic.

 

Indiferent de procent, uite cum e; ti se intampla tocmai tie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Eu cred ca KTM-ul si-a facut seppuku, preferind moartea in locul alternativei. Si cred ca l-a ajutat faptul ca are piese japoneze (demarorul de exemplu).

 

Oricum...oribil turnat aluminiul ala de la bloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca KTM-ul si-a facut seppuku, preferind moartea in locul alternativei. Si cred ca l-a ajutat faptul ca are piese japoneze (demarorul de exemplu).

 

Oricum...oribil turnat aluminiul ala de la bloc.

 

 

cristi, grele vorbe vorbesti...

sa fie cumva Kan't Take Much-ul fiabil, dar sinucigas din cauza proprietarilor?? e si asta o varianta

Editat de Advrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi, grele vorbe vorbesti...

sa fie cumva Kan't Take Much-ul fiabil, dar sinucigas din cauza proprietarilor?? e si asta o varianta

 

 

Mai asteptam 1000 km si vedem daca ai dreptate, pina atunci eu zic ca vorbesti prostii :blink:

 

 

 

Kan't Touch Me :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ii trimit un sms lui Trica cu mesajul asta ? "/index.php?showtopic=196727&st=80&start=80"

 

unde sa vada cat i-ai dat tu in prima mie... citam din classici "... daca la aproape 7000 ture eram la 172..."

Editat de dracushorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
sa ii trimit un sms lui Trica cu mesajul asta ? "/index.php?showtopic=196727&st=80&start=80"

 

unde sa vada cat i-ai dat tu in prima mie... citam din classici "... daca la aproape 7000 ture eram la 172..."

 

Ce de 2 lei poti sa fii !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne dai de inteles ca s-a rezolvat treaba? :blink: daca da, sa fie cu noroc!!

 

 

Da, sunt iar in rodaj 1000 km cu un motor complet nou. :D

 

sa ii trimit un sms lui Trica cu mesajul asta ? "/index.php?showtopic=196727&st=80&start=80"

 

unde sa vada cat i-ai dat tu in prima mie... citam din classici "... daca la aproape 7000 ture eram la 172..."

 

Chiar te rog, daca nu e prea scump pentru tine.Am dus'o o singura data in 7000 rpm, in rest am tinut'o sub 6000 alternand turatiile, exact cum mi s'a spus.

Oricum, puteam sa merg tot rodajul pe rosu, asta ar fi daunat probabil doar fiabilitatii in timp, nu pe moment, dar ma obosesc degeaba sa iti explic, umbli numai cu vechituri si nu iti bati capul cu rodaj etcetc.

 

Numai bine va doresc tuturor si sa ne vedem sanatosi pe sosele si aiurea!

 

P.S.: IraSciBil sunt, am scris de pe cont gresit.

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...