Jump to content

Recommended Posts

Acum 41 minute, Gabi24 a spus:

"Mosierule,"ce proprietate mare ai! Frumoasa Blue Boy.

Pai sa stii, am mostenit de la bunicul meu peste 45 Ha (agricol si padure) dar n-am revendicat nimic, fiindca nu ma descurc deloc cu agricultura si pentru padure trebuia sa platesc, sa-mi fie pazita de catre ocolul silvic (cred ca padurea mea alerga la maraton, voia sa fuga in Austria, dupa restul padurilor tarii). Asa ca am abandonat ideea, iar terenurile in mare parte zac nemuncite, numa' bune de facut endureala/legheleu! Asadar, nu ies de pe proprietatea mea! ;)

Merci pentru apreciere!:cheers:

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chiaburule! :)

Acum 12 minute, Christian 1 a spus:

Chiaburule! :)

Touche! Asa il porecleau prietenii pe bunicul meu!:ok:Nu-l mostenesc, fiindca m-ar costa...:nono:

Acum 8 ore, ivan pedala a spus:

De azi...

20200405_141357.jpg

20200405_143559.jpg

20200405_145354.jpg

A iesit fain-fain de tot.

Usoara, manevrabila si … clasica.

Super!

La 06.04.2020 la 0:30, easy ride on! a spus:

A iesit fain-fain de tot.

Usoara, manevrabila si … clasica.

Super!

Multumesc, Doru! Asa este, e usoara, manevrabila si econoama! Toata ziua iti vine s-o calaresti! Azi, pe balta...

20200409_170022.jpg

Ai raspunsul in posturile anterioare...dar daca citesti pe sarite, e normal ca n-ai vazut! Si-o sa merg si maine, sic! ;)

• 2 weeks later...

Si azi, ca si datile trecute, cu declaratia in buzunar (ca deh, pe camp poti merge doar la arat!) am tras o tura destul de lunga...cu frica de-a ramane in pana prostului, fiindca nu am mai ajuns intr-o statie PECO de anul trecut (cu vreuna dintre motociclete, asa ca acum consum din rezerva anului trecut, mulg BMW-ul) si am plecat de-acasa cu ceva gunoiae si nitel lichid inflamabil pe curu' rezervorului! Culmea este ca ajuns inapoi acasa, am constatat ca mai am ceva ramasite in rezervor, de inca un drum...ceva mai scurt! Trocariciu' merge impecabil, nici acum nu-mi vine sa cred ca, desi zornaie boltu', merge silentios, are putere destula si consum de milog!

20200422_171747.jpg

20200422_173346.jpg

20200422_174511.jpg

20200422_174543.jpg

20200422_175927.jpg

20200422_181006.jpg

20200422_181032.jpg

IMG-20200422-WA0003.jpeg

Acum 42 minute, ivan pedala a spus:

Uite Ionele, ai declaratia in fotocopie mai jos, ca m-ati bolunzit cu declaratia asta!🤭

20200423_091955.jpg

Aia-i treaba lu' Sasha,nu a ta,ne-am inteles?El le miroase,le pisha,le cak,etc. :)

Da mai Chris', da' lui Sasha nu-i trebuie declaratie...mie da! Asa ca dupa ce-l plimb pe el, ma plimb si pe mine...ca n-o fi foc! Nu ies prea mult de pe proprietate, ca sa nu avem vorbe! ;)