Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

 

Sper sa vina ziua in care sa ma alatur voua pentru un circuit complet.

Dupa cum ati vazut cu totii... cu un asa pasager, eram pregatit sa merg cu voi in tur, dar constiinta de tata nu m-a lasat si programul copilei a prevalat dorintelor mele.

Data viitoare, chiar daca ma va insoti, o voi pregati pentru tur.

Va multumesc tuturor pentru companie si regret ca am putut sa ii salut pe toti in momentul despartirii. O fac acum: RESPECT!

 

Nu stiu daca ati sesizat pe scurtul traseu prin Bucuresti la plecare, ca ne-am intalnit cu cativa vitezisti solo sau cel mult in 2. Ati simtit privirea lor?

 

O intrebare: pana la urma ati plecat pe A2 si v-ati intors pe Branesti sau invers?

 

All the best!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super a fost si BEREC de azi la ora 17 (aka Berea N.A. de la ora cinci)

Ne-au povestit cativa din baietii participanti in turul de 2500 km prin ce au trecut :D

Pacat ca nu au venit si cei care se anuntasera pt. "Berea de la ora 5" . S-au facut si ceva poza, sper sa fie postate cat de curand.

NU am vazut inca pozele de grup facute sambata in popasul garii Lehliu ! :P :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sper sa vina ziua in care sa ma alatur voua pentru un circuit complet.

Dupa cum ati vazut cu totii... cu un asa pasager, eram pregatit sa merg cu voi in tur, dar constiinta de tata nu m-a lasat si programul copilei a prevalat dorintelor mele.

Data viitoare, chiar daca ma va insoti, o voi pregati pentru tur.

Va multumesc tuturor pentru companie si regret ca am putut sa ii salut pe toti in momentul despartirii. O fac acum: RESPECT!

 

Nu stiu daca ati sesizat pe scurtul traseu prin Bucuresti la plecare, ca ne-am intalnit cu cativa vitezisti solo sau cel mult in 2. Ati simtit privirea lor?

 

O intrebare: pana la urma ati plecat pe A2 si v-ati intors pe Branesti sau invers?

 

All the best!

 

Da man, am plecat pe A2 si ne-am intors pe drumul vechi, ne-am oprit la Belciugatele, a fost super.

Sa-ti traiasca fata este o frumusete si ce fericita era ea cu tati pe motor super tare.

 

Super a fost si BEREC de azi la ora 17 (aka Berea N.A. de la ora cinci)

Ne-au povestit cativa din baietii participanti in turul de 2500 km prin ce au trecut :P

Pacat ca nu au venit si cei care se anuntasera pt. "Berea de la ora 5" . S-au facut si ceva poza, sper sa fie postate cat de curand.

NU am vazut inca pozele de grup facute sambata in popasul garii Lehliu ! :angry: :cheers:

 

Buna berea, saru'mana , pt. bere si tie si lui Hondar, incarc pozele imediat, oricum trebuie sa descarc mai multe de pe aparat ca si aia a lui Sigmund tot la mine este, dar nu am apucat sa le descarc, sper sa o fac asta seara.

Inca o data saru'mana pt. bere, si cinste baietilor din turul de 2500km, bravo oameni buni asa da..... cu Mircea in frunte :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry guys ca nu am mai ajuns la voi cu toate ca aveam in plan dar am avut meditatii pana la 5 la polul opus al buc. Dar scap saptamana asta de teze si sunt liber pentru iesiri la orice ora, oriunde. Asfalt uscat si mai asteptam poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aruncati cu pietre(Lope stiu ca tu ai zis ai o problema in sensul asta).... dar am si eu o intrebare:

Nu se poate muta intalnirea mai devreme?

Pentru mine ora 13 este mult prea tarziu si inseamna juma' de zi pierduta.

De ex. sambata la ora 13-14 deja facusem Bucuresti-aproape de Slanic Prahova (Cand mai aveam 15 km s-a intunecat orizontul a ploaie si am facut stanga imprejur) - Ploiesti (mai exact magazinul Paula, Barcanesti).

Stiu ca am venit doar de vre-o 2 ori la intalnire si am plecat devreme dar.....

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aruncati cu pietre(Lope stiu ca tu ai zis ai o problema in sensul asta).... dar am si eu o intrebare:

Nu se poate muta intalnirea mai devreme?

Pentru mine ora 13 este mult prea tarziu si inseamna juma' de zi pierduta.

De ex. sambata la ora 13-14 deja facusem Bucuresti-aproape de Slanic Prahova (Cand mai aveam 15 km s-a intunecat orizontul a ploaie si am facut stanga imprejur) - Ploiesti (mai exact magazinul Paula, Barcanesti).

Stiu ca am venit doar de vre-o 2 ori la intalnire si am plecat devreme dar.....

 

Deocamdata nu se poate, macar pana se mai strange lume , pana mai afla lumea de aceasta intalnire, asa cum am mai spus, cand o sa vrem sa facem plimbari lungi de cateva sute km. evident ca se vor anunta din timp si in mod sigur ora va fi mult mai matinala.

Sunt sigur ca daca ne-am intalni la 9 - 10 probabil ca am ajunge la ora 13 -14 sa fi parcurs vreo 300 - 400km , numai ca o intalnirea saptamanala si o plimbare de aprox. 20 de motoare relaxanta nu ai cum sa o transformi saptamanal intr-o cursa de anduranta. Momentan raman la ideea ca ora 13 este ok din mai multe puncte de vedere, daca singurul motiv este ca la ora 13 ajungeam mai departe decat la ora 11 sigur sunt contra. Oricum ramane sa vorbim cand ne intalnim, este mai ok asa cred, ca pe forum poate mesajul poate parea distorsionat. Sambata asta care vine eu nu o sa fiu (iau absenta), dar cred ca daca vi si vorbesti cu baietii te poti intelege cu ei si vezi ce parere au.

 

Sanatate si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata nu se poate, macar pana se mai strange lume , pana mai afla lumea de aceasta intalnire, asa cum am mai spus, cand o sa vrem sa facem plimbari lungi de cateva sute km. evident ca se vor anunta din timp si in mod sigur ora va fi mult mai matinala.

Sunt sigur ca daca ne-am intalni la 9 - 10 probabil ca am ajunge la ora 13 -14 sa fi parcurs vreo 300 - 400km , numai ca o intalnirea saptamanala si o plimbare de aprox. 20 de motoare relaxanta nu ai cum sa o transformi saptamanal intr-o cursa de anduranta. Momentan raman la ideea ca ora 13 este ok din mai multe puncte de vedere, daca singurul motiv este ca la ora 13 ajungeam mai departe decat la ora 11 sigur sunt contra. Oricum ramane sa vorbim cand ne intalnim, este mai ok asa cred, ca pe forum poate mesajul poate parea distorsionat. Sambata asta care vine eu nu o sa fiu (iau absenta), dar cred ca daca vi si vorbesti cu baietii te poti intelege cu ei si vezi ce parere au.

 

Sanatate si numai bine.

 

Nu e vorba de anduranta . Sambata am facut vre-o 250 KM de la 10 la 18 seara, deci ceva lejer(parerea dorsalului meu si al sotiei este alta, dar asta am eu o banuiala ca intarirea susprensiei spate de la 2 la 6 a avut o contributie).

Ideea este de a da o finalitate plimbarii. Vin caldurile mari si la ora 14 mai bine stai intr-o poienita sau o terasa pe undeva la munte decat la umbra unui pom sfrijit de la Academie. Acum eu am enuntat ideea si oamenii au timp sa se gandeasca. Discutiile normal se poarta mai bine fata in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de anduranta . Sambata am facut vre-o 250 KM de la 10 la 18 seara, deci ceva lejer(parerea dorsalului meu si al sotiei este alta, dar asta am eu o banuiala ca intarirea susprensiei spate de la 2 la 6 a avut o contributie).

Ideea este de a da o finalitate plimbarii. Vin caldurile mari si la ora 14 mai bine stai intr-o poienita sau o terasa pe undeva la munte decat la umbra unui pom sfrijit de la Academie. Acum eu am enuntat ideea si oamenii au timp sa se gandeasca. Discutiile normal se poarta mai bine fata in fata.

 

Sunt intru totul de acord, treaba este ca nu stiu daca din 20 de oameni putem convinge 5 sa plece in fiecare sambata la munte sau la mare, de asta am lansat si ideea, ca din 20 daca vor mai putini o plimbare mai lunga se anunta si pleaca mai devreme poate restul vor sa ramana doar sa se intalneasca si sa se plimbe un pic, sa mai schimbe cateva vorbe si atat.

Noi sambata am facut vreo 150 km, am plecat la 14 si la 18 era toata lumea acasa cu tot cu opriri pe drum , bagat benzina etc., iar de mers sa mers destul de bine (vezi posturile).

Este bine ca ai lansat ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este de a da o finalitate plimbarii. Vin caldurile mari si la ora 14 mai bine stai intr-o poienita sau o terasa pe undeva la munte decat la umbra unui pom sfrijit de la Academie. Acum eu am enuntat ideea si oamenii au timp sa se gandeasca. Discutiile normal se poarta mai bine fata in fata.

La un drum lung,la mare de exemplu ,eu plec maxim la 6 dim pt ca este inca racoare si pt faptul ca prinzi aproape toata ziua acolo :cheers: !!!Oricum de la 3 nu mai am somn,deh varsta taica :D !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un drum lung,la mare de exemplu ,eu plec maxim la 6 dim pt ca este inca racoare si pt faptul ca prinzi aproape toata ziua acolo :cheers: !!!Oricum de la 3 nu mai am somn,deh varsta taica :D !!

Acum daca se muta intalnirile la 6 ........ :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asa nu am apucat sa ajung inca la intalnire din cauza job-ului,asa ca la prima mea venire voi fi intampinat cu :splat: :moto: :cheers: :angry: :P :D

 

 

ALEX,

 

faptul ca nu ai ajuns la intalniri nu este un dezastru si nu cred ca cineva din cei ce ne intalnim acolo iti va da bice sau ceva de genul asta...

important este ca esti prezent inca printre noi si stiu ca sufletu-ti baleste la aceste mici "placeri"!

Mai mult te comptimesc decat sa am ceva cu tine.

Inteleg perfect ce inseamna sa nu poti din cauza job/familei! Crede-ma!

Poate totusi reusim sa ne vedem si in alta zi daca sambata nu poti.

BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si asa nu am apucat sa ajung inca la intalnire din cauza job-ului,asa ca la prima mea venire voi fi intampinat cu :splat: :D :cheers: :angry: :P :D

 

Te voi biciui si ma voi imbraca in latex :moto: :kiss: :D

 

Man, daca o sa plecam la mare, iti spun sigur ca nu o sa plec la 6, ca sa plec la 6 inseamna sa ma trezesc la 4 adica nici masina nu pot sa o conduc 3-4 ore daramite motorul , sincer, plec sa ma relaxez nu sa ma rup in 2 si sa vin frant. Adica daca plecam la 9 si ajungem la 12-13 nu cred ca-i o tragedie.

Asa ca ganditiva la 13-14-15 iunie Vama Veche, un weekend doar, o plimbare mai lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbesc si eu ca sa nu tac. pentru mine ziua de birou de vineri se poate termina la 8 seara (nu mai devreme) sau la 10 seara sau ca vinerea trecuta la 7 sambata dimineata. Lope stie ce fata aveam sambata cand cu greu am ajuns la intalnire. ma asteptau deja toti baietii la academie (asadar am fost codasul). p.s. multumesc pentru rabdare! asadar, pentru mine ora 13.00 e matinala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te voi biciui si ma voi imbraca in latex :D :P :angry:

 

Marsul a fost weekend-ul trecut. :cheers:

 

vorbesc si eu ca sa nu tac. pentru mine ziua de birou de vineri se poate termina la 8 seara (nu mai devreme) sau la 10 seara sau ca vinerea trecuta la 7 sambata dimineata. Lope stie ce fata aveam sambata cand cu greu am ajuns la intalnire. ma asteptau deja toti baietii la academie (asadar am fost codasul). p.s. multumesc pentru rabdare! asadar, pentru mine ora 13.00 e matinala!

 

Asta e greu in a aduna multi oameni care cam trebe sa munceasca pentru a putea avea un motor. Fiecare are alt program.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marsul a fost weekend-ul trecut. :D

 

 

 

Asta e greu in a aduna multi oameni care cam trebe sa munceasca pentru a putea avea un motor. Fiecare are alt program.

 

 

 

da pai inca mai am rochia cu pene si basca cu paiete :cheers:

 

Baieti am si eu o intrebare, o carte tehnica pentru mobra mea are cineva sau stie unde pot gasi.

Honda Shadow 750 VTC2 1998

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am si eu o intrebare, o carte tehnica pentru mobra mea are cineva sau stie unde pot gasi.

Honda Shadow 750 VTC2 1998

 

Daca nu ma inseala memoria cred ca pui intrebarea asta de cateva luni. Cred ca singura solutie este:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-Shado...sspagenameZWDVW

 

Singura problema este ca asta costa dar vad ca livreaza si in Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pai inca mai am rochia cu pene si basca cu paiete :crack:

 

Baieti am si eu o intrebare, o carte tehnica pentru mobra mea are cineva sau stie unde pot gasi.

Honda Shadow 750 VTC2 1998

 

LOPE, tata eu numa' aici am gasit free, fix ce ai vrut tu nu sunt sigur ca au (parca e unu in deutsch), mai browseresc. incearca totusi poate ti-e bun http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp

 

AM mai gasit unu http://www.cmsnl.com/honda-vt750c-shadow-7...l792/partslist/

Editat de hondar_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma inseala memoria cred ca pui intrebarea asta de cateva luni. Cred ca singura solutie este:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-Shado...sspagenameZWDVW

 

Singura problema este ca asta costa dar vad ca livreaza si in Romania

 

da asa este , de cateva luni o pun si sincer nici pana acum nu am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MARS PENTRU TRATAMENTUL LUI GABONE, CU TRICOURILE PORTOCALII PD-L, SUSTINEM DECONGESTIONAREA TRAFICULUI PRIN MOTOCICLETE, SCUTERE SI BICICLETE

 

MIERCURI 28 MAI, PTA. CONSTITUTIEI, ORELE 19:00 - PLECAREA LA ORELE 20:00

 

TRASEU: PTA CONSTITUTIEI - PTA UNIRII - PTA UNIVERSITATII - PTA ROMANA - PTA VICTORIEI - PTA AVIATORILOR - ARCUL DE TRIUMF

 

PENTRU 5000 EURO + 60 MIL. (DORUBMW) + CE MAI STRANGETI VOI

P.S. mai multe detalii pt cei curiosi la sectiunea intalniri si evenimente. topic marsh pt gabone

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti! Cum spal si eu bureteii de la casca? Are ceva daca le dau cu detergent de rufe? (scuze de offtopic)

 

Daca se scot din casca e f usor: I-i spel cu detergent de rufe cu mana(nu in masina) cu apa calduta. Poti sa-i lasi si putin in balsam de rufe apoi. Ai grija sa-i limpezesti ffff bine si nu i-i stoarce decat usor. Nu i-i pune la uscat la soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se scot din casca e f usor: I-i spel cu detergent de rufe cu mana(nu in masina) cu apa calduta. Poti sa-i lasi si putin in balsam de rufe apoi. Ai grija sa-i limpezesti ffff bine si nu i-i stoarce decat usor. Nu i-i pune la uscat la soare.

10x a lot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...