Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ok, sunt de acord , astept sambata, modele si propuneri de sigla, logo, modele si layout-uri pt. site. Iar cand zic propuneri ma refer la desen efectiv, fiecare are timp 4 zile sa le faca si supunem la vot.

 

 

PS: Sa inteleg ca ai ceva personal cu cei de la Leo? :(

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sunt de acord , astept sambata, modele si propuneri de sigla, logo, modele si layout-uri pt. site. Iar cand zic propuneri ma refer la desen efectiv, fiecare are timp 4 zile sa le faca si supunem la vot.

 

 

PS: Sa inteleg ca ai ceva personal cu cei de la Leo? :(

 

 

Din contra :) ii admir si cand o sa ma fac mare ca ei vreau sa ajung :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din contra :moto: ii admir si cand o sa ma fac mare ca ei vreau sa ajung :moto:

 

:) :moto:

 

 

PS: Ma bate gandul sa mergem un weekend la mare , mai exact la Vama Veche, ma gandeam pe 14 - 15 iunie , am anuntat de pe acum sa vorbim sambata de chestia asta si sa stiti din timp cum faceti, daca puteti sa va luati concediu......bani......liber de la nevasta......soacra .......catel.......purcel :moto: :(

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Ma bate gandul sa mergem un weekend la mare , mai exact la Vama Veche, ma gandeam pe 14 - 15 iunie , am anuntat de pe acum sa vorbim sambata de chestia asta si sa stiti din timp cum faceti, daca puteti sa va luati concediu......bani......liber de la nevasta......soacra .......catel.......purcel :moto: :(

 

Salut la toti. :moto:

 

Sant de acord cu propunerea ta si merg si eu (an caz ca nu apare ceva neprevazut :) ),iar an privinta cu sigla sant deacord cu ce decideti voi,si cer scuze de lipsa ca sambata plec an Turu Romaniei de 2200 km. de 10 zile. /index.php?...0821&st=190

 

Cu respect Mircea. :moto:

Editat de ENESCU MIRCEA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de sigla asta? Este o stilizare a doua Cruci de Malta suprapuse. "dark city" este un pic ironic dar cam asta e adevarul din pacate. Bucurestiul este un oras cenusiu si foarte poluat.

 

Ca si grafica eu personal prefer simboluri pozitive cum sunt aripile din sigla originala sau aceasta Cruce Malteza. Nu prea imi plac capete de mort, lanturi si altele de genul asta pentru ca pe mine nu ma definesc.

 

post-23583-1210797229_thumb.jpg

 

 

 

... si alte variante de culoarepost-23583-1210797728_thumb.jpgpost-23583-1210797735_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de sigla asta? Este o stilizare a doua Cruci de Malta suprapuse. "dark city" este un pic ironic dar cam asta e adevarul din pacate. Bucurestiul este un oras cenusiu si foarte poluat.

 

Ca si grafica eu personal prefer simboluri pozitive cum sunt aripile din sigla originala sau aceasta Cruce Malteza. Nu prea imi plac capete de mort, lanturi si altele de genul asta pentru ca pe mine nu ma definesc.

 

post-23583-1210797229_thumb.jpg

 

 

 

... si alte variante de culoarepost-23583-1210797728_thumb.jpgpost-23583-1210797735_thumb.jpg

De acord cu tine in privinta simbolurilor pozitive.

Dar crucea malteza e doar pentru cunoscatori, iar noi mergem in peregrinarile noastre si prin sate ori orasele mai putin cunoscatoare in ale istoriei si vor confunda Crucea de Malta cu apocaliptica sigla a avioanelor si tancurilor ce le-au ucis familiile in al 2-lea razboi mondial...nu o sa sesizeze diferenta (uite hitleristii, o sa zica cu naduf) - pentru ei, tot cruce ramane....

Asa ca prefer aripile din sigla originala..... ce daca mai toata lumea are aripi in sigla, sa aiba - DAR ARIPILE NOASTRE INALTA SI INCADREAZA NUMELE PASIUNII NOASTRE : CHOPPER :) ceea ce alte aripi incadreaza cu totul altceva, asa ca aripile noastre sunt astfel unice !

Mai e nevoie sa confirm ca prefer aripile ? :moto:

Abia astept intalnirea de sambata :(

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am intalnit cu OldMax si Goofy, tocmai de asta vorbeam ca sincer nu as vrea sa se vina cu propuneri de pe net, mi-as dori sa se vina cu chestii cum este crucea celtica (facute de mana omului).Cam asta este finalul, click pe ea sa o deschideti mai mare sa o vada bine ochiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as putea sa vin si eu cu o propunere(schita pe hartie)? pe care sa o finisez apoi in photoshop sau corel daca este agreata?

 

ps: as putea sa o prezint sambata dar o sa vin fara motor pt ca sunt momentan la scl(mai am un pic de tot pana o termin :( ) daca este ok pt voi.

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as putea sa vin si eu cu o propunere(schita pe hartie)? pe care sa o finisez apoi in photoshop sau corel daca este agreata?

 

ps: as putea sa o prezint sambata dar o sa vin fara motor pt ca sunt momentan la scl(mai am un pic de tot pana o termin :( ) daca este ok pt voi.

 

 

Nici o problema, daca promiti ca iti iei chopper sau daca il ai deja pe cel din informatiile personale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine in privinta simbolurilor pozitive.

Dar crucea malteza e doar pentru cunoscatori, iar noi mergem in peregrinarile noastre si prin sate ori orasele mai putin cunoscatoare in ale istoriei si vor confunda Crucea de Malta cu apocaliptica sigla a avioanelor si tancurilor ce le-au ucis familiile in al 2-lea razboi mondial...nu o sa sesizeze diferenta (uite hitleristii, o sa zica cu naduf) - pentru ei, tot cruce ramane....

 

Banuiesc ca te referi la Crucea de Fier. Din punctul meu de vedere nu au decat sa crape taranii de suparare daca vad o cruce de fier (desi ma indoiesc ca ar mai face cineva caz de asta; daca e sa fie suparati atunci se supara si doar pentru ca avem motociclete si ei nu). Din cate tin eu minte Crucea de Fier era o decoratie care se dadea pentru merite deosebite in armata germana, deci cine o purta avea de ce sa fie mandru. Este adevarat ca armata germana s-a confundat cu nazistii in al doilea razboi mondial dar de fapt aceasta cruce era folosita pe post de decoratie cu mult inaintea lui Hitler. De fapt mi se pare ca era simbolul cavalerilor teutoni. Revenind la Crucea Malteza, ea este simbolul cavalerilor de Malta si este foarte des inglobata in diverse sigle (pompieri, salvare) sau ordine si decoratii. Cum ai da-o tot la cavaleri ajungem iar un motociclist ar putea foarte bine semana cu un cavaler modern. Despre ce inseamna sa fii cavaler si care sunt valorile unui cavaler e inutil sa mai vorbesc.

 

Crucea Malteza a fost folosita intr-un milion de feluri deci nu garantez ca ce am facut eu este absolut original. S-ar putea sa mai existe ceva asemanator. Pot sa spun doar ca nu e copiata de nicaieri si am facut-o cu manuta mea (e facuta cu Adobe Flash deci e gata vectorizata) Am pus aici varianta simpla dar se mai pot adauga efecte de lumini si umbre si culori in degradee si asa ar arata mult mai bine. Nu intentionez sa intru in competitie cu nimeni pe tema siglei. Am zis ca daca pot sa vin cu o ideie de ce sa nu o fac. De altfel cred ca s-ar putea combina cele doua sigle (Crucea Malteza incadrata de o pereche de aripi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca te referi la Crucea de Fier. Din punctul meu de vedere nu au decat sa crape taranii de suparare daca vad o cruce de fier (desi ma indoiesc ca ar mai face cineva caz de asta; daca e sa fie suparati atunci se supara si doar pentru ca avem motociclete si ei nu). Din cate tin eu minte Crucea de Fier era o decoratie care se dadea pentru merite deosebite in armata germana, deci cine o purta avea de ce sa fie mandru. Este adevarat ca armata germana s-a confundat cu nazistii in al doilea razboi mondial dar de fapt aceasta cruce era folosita pe post de decoratie cu mult inaintea lui Hitler. De fapt mi se pare ca era simbolul cavalerilor teutoni. Revenind la Crucea Malteza, ea este simbolul cavalerilor de Malta si este foarte des inglobata in diverse sigle (pompieri, salvare) sau ordine si decoratii. Cum ai da-o tot la cavaleri ajungem iar un motociclist ar putea foarte bine semana cu un cavaler modern. Despre ce inseamna sa fii cavaler si care sunt valorile unui cavaler e inutil sa mai vorbesc.

 

Crucea Malteza a fost folosita intr-un milion de feluri deci nu garantez ca ce am facut eu este absolut original. S-ar putea sa mai existe ceva asemanator. Pot sa spun doar ca nu e copiata de nicaieri si am facut-o cu manuta mea (e facuta cu Adobe Flash deci e gata vectorizata) Am pus aici varianta simpla dar se mai pot adauga efecte de lumini si umbre si culori in degradee si asa ar arata mult mai bine. Nu intentionez sa intru in competitie cu nimeni pe tema siglei. Am zis ca daca pot sa vin cu o ideie de ce sa nu o fac. De altfel cred ca s-ar putea combina cele doua sigle (Crucea Malteza incadrata de o pereche de aripi).

 

Pai tocami asta am zis, siglele sa fie facute de persoana in cauza sau de cineva cu mana lui, foarte bine este super ok asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar crucea malteza e doar pentru cunoscatori, iar noi mergem in peregrinarile noastre si prin sate ori orasele mai putin cunoscatoare in ale istoriei si vor confunda Crucea de Malta cu apocaliptica sigla a avioanelor si tancurilor ce le-au ucis familiile in al 2-lea razboi mondial...nu o sa sesizeze diferenta (uite hitleristii, o sa zica cu naduf) - pentru ei, tot cruce ramane....

Poate luam si vreun pietroi in cascheta :( :)

Casti nazi ne mai trebuie si atunci sa vezi circ !! :moto: :moto:

 

 

Cam asta este finalul, click pe ea sa o deschideti mai mare sa o vada bine ochiu.

Mie imi place,e simpla si la obiect, :moto: pacat ca nu pot veni Sambata si nici nu voi intra pe net urmatoarele 3 zile,sa putem sta de vb pe viu. :moto:

 

PS:Lope daca e ceva urgent,dai sms !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu nu inteleg cum vine asta. Adica treci printr-un sat si aia nu au ce face altceva decat sa se uite cu binoclul dupa tine sa vada ce scrie pe tricou? Si daca nu le convine, pac cu bolovani?

 

In cazul asta am gasit o sigla mult mai potrivita. Daca o punem pe-asta sigur o sa fim priviti cu admiratie si o sa arunce dupa noi numai cu petale de trandafir

post-23583-1210820397_thumb.jpg

 

 

Bineinteles echipamentul de protectie va trebui inlocuit cu ceva de genul asta:

post-23583-1210821216_thumb.jpg

Ca sa nu ne confunde oamenii cu ceva martieni si sa isi dea seama ca suntem "baieti de baieti"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi constructiv pt ce vrem sa facem sa lasam orgoliile un timp macar deoparte. nu e vorba de cine o are mai mare si mai frumoasa. e foarte bine ca sunt mai multe propuneri, sper sa fie si mai multe. cei prezenti vor alege ce simt ca ii reprezinta mai mult. treaba asta ar trebui sa fie facuta simplu. fiti creativi, nu va credeti Creatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi ca siglele sa fie aduse ca print-uri la intalnire. Asta pentru a se evita situatia in care unul ca Lope sau altii care cumva au dat drumul la aceste intalniri sa fie luati la picior de forumisti cu 10 post-uri.

Si ca sa spun parerea mea: nu sunt adeptul siglelor pe haine sau altele, si mai mult nu o sa pun niciodata pe mine cruci (de care o fi ele) craniisau alte chestii "negative". Aripi poate da. Eu sunt varza la design asa ca nu cred ca pot scoate ceva OK din mine.

 

Lope nu poti sa arati si o versiune de sigla in 2 culori fara efecte? Ca sa existe o versiune pentru imprimare cu vopsea si alta pentru chestii cauciucate sau broderie.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti propuneri si nu aveti unde sa dati un print color....va stau la dispozitie.

Pot da printuri la job si sa vin cu ele simbata la intalnire.

Va las adresa de mail: marius_ia@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeeee ce galceava cu sigla :) :moto: :moto: .

 

Foarte tari pozele eu vreau ca echipament de protectie dintii de aur si lantul cu emblema de la Mercedes. Iar ca sigla eu vreau sa fie Din Dragoste cu Mircea Radu.....asa o sa-mi dea babele din sat tot ce vreau eu......castraveti, slanina , branza, sa ma scarpin in poponeata si zic "bre". :moto: :moto:

 

Pirvulescu:

Man exista o versiune in 2 culori, vectorizata , exista sigla in 15.000 de extensi, ideea este ca trebuie sa ne hotaram ce sigla alegem, nu as vrea sa punem pe forum sigla gata de print , fie ca este a mea sau a altcuiva.

Eu nu vreau momentan sa imi exprim nici o parere in privinta nici unei sigle deoarece as putea da impresia de partinitor, asa ca deocamdata ma abtin si astept ziua de sambata pentru argumente clare. Probabil o sa fie mai multe sigle sambata , nu cred ca doar 2, deci nu trebuie sa se supere nimeni ca nu i-a fost aleasa sigla, eu voi purta cu placere alta sigla, daca majoritatea hotaraste asa, pana la urma conteaza oamenii nu un desen pe spate

Ma bucur ca exista discutiile astea, deoarece inseamna ca lumea se intereseaza, incepe sa se implice, am discutat aseara (mai exact azi dim. la 4 ) cu "handos" si tocmai asta ii spuneam, ca este ok tot ce se intampla si ca nu trebuie sa se simta nimeni jignit sau exclus intr-un fel, toata chestia asta o facem pentru noi nu pentru cineva anume, iar evident daca se alege alta sigla nu am nici o problema, deci chiar va astept cu propuneri si mai ales va astept sambata.

 

PS: Da man dau sms.

 

:(

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu doamna Dana (multumin mult BrokenWind si clubului HeavyRider's) si treaba sta in felul urmator.

Sigla brodata cu materialul lor (un tercot negru foarte gros) costa undeva la 500.000 si se face cu fir metalic :( (chestie foarte smechera). Cand ne hotaram la sigla, ii dam un mail cu ea, femeia le confectioneaza si mergem in Buftea sa le ridicam, moment in care ii dam si banii. Nu trebuie nici un avans dar ar fi bine sa avem cat mai multe sigle din prima pt. ca nu stiu care ar fi pretul daca comandam cate una doua. Oricum pretzul mi-se pare foarte bun.

Am intrebat daca se poate broda pe piele si este o problema, adica , daca sigla este mare nu prea are cum , ea face broderi pt. pantofi si in general broderi mici pe piele de miel, pe o bucata asa mare de piele sigla poate iesi neregulat, deci nu prea se poate piele, dar si tercot negru gros este ok.

Concluzia, sambata ne hotaram.

 

Numai bine.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru taranii romani, cele mai naspa amintiri din razboi nu sunt starnite de crucea de fier, ci de steaua rosie.

Corect ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este bine ca ne-amexprimat opiniile politice, promit sa fiu primul care o sa-si lase mustacioara ca a lui Adolf :( :) :moto:

 

O mica gluma sa ne mai descretim fruntile ca prea o luam personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru putin si ma bucur ca v-am putut ajuta ,pe piele nu va recomand sa va faceti broderia ca nu tine si se deterioreaza in timp de la intemperii acumse vede si mai bine pe material si oricum broderia de pe spatele meu e destul de mare adica la 180 si 92 de kg imi acopera spatele destul de bine singurele chestii de care vrea sa va fac atent este sa cititi un pic despre cluburi si despre cum sunt ele impartite ca sa stiti in ce va bagati si trebuie sa le citeasca bine toti in cazul in care vreti sa va faceti mc.Oricum discutia este dusa prea departe avand in vedere ca multi nici nu va stiti iar cei care va stiti nu aveti prea multe drumuri in comun :moto:

Daca vreti va dau si toti pasii pe care trebuie sa ii faceti sa va inscrieti din punct de vedere juridic noi de exemplu suntem asociatie non-profit .

 

Cat despre sigla indiferent de ce ve-ti alege variantele de brodat sunt fara umbre, lumini si alte bling blinguri ceva clar si expresiv si cat se poate original va recomand sa o lucrati in Corel sau Adobe Ilustrator ca sa fie direct vectorizata apoi putand fi importata in orice format dar e bine sa aveti varianta vectorizata prima cei care cunosc stiu de ce :moto:

 

Acum despre cei care au zis ca nu poarta cranii,lanturi .....etc chestii benefice sau malefice :( singuri oamenii dau o semnificatie acelor chestii sigla noastra reprezinta unitate,fratie,ajutor si tot ce mai vreti voi pe tema asta are un lant de distributie(LANT) si nu e nimic nebenefic in asta si flacari care iar nu reprezinta decat focul pasiunii noastre :moto: (desi avem si doi pompieri printre noi) :) Ceea ce vrea sa zic e ca aparentele inseala si ce poate constitui pt cineva ceva spoky pt altcineva poate reprezenta ceva frumos si incaodata ca tot venise vorba de cavaleri acel patch va constitui apoi blazonul vostru deci ...... nu merge ca unii il poarta si alti se mai gandesc .Clubul e club prietenii sunt prieteni deci daca nu vreti sa va implicati in limitele bunului simt renuntati la ideia de club si ramaneti un grup de prieteni care nu e cu nimic mai prejos decat oricare alt grup daca vreti sa va implicati atunci o faceti cu pasiune.

 

Si cu speranta ca nu v-am plictisit prea mult :moto: nu am vrut decat sa va arat posibilitatiile si orice intrebari sau nelamuriri va stau la dispozitie cu ce stiu si cu ce am mai vazut si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...