Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

Are dreptate ravenitza. Am citit forumul asta inca de pe la inceputuri. Am vrut sa vin si eu la intalnirile voastre dar am avut rezerve pentru ca mi s-a parut de la inceput ca nu e in spiritul motociclismului. Am senzatia ca primordial a fost sa se infiinteze un club si sa se faca unii sefi in loc sa fie ceva frumos, un grup de oameni care sa poata impartasi pasiunea pentru motociclete.

 

Boala romanului sa fie sef. Sa i se spuna domnu presedinte. Macar presedinte de bloc sa ajunga, iar daca nu poate nici asta, hai sa infiinteze o organizatie ceva.

 

PS: Kawalin a avut niste posturi destul de obiective si de civilizate. Bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Momentan chiar ma simt mandra sa zic ca fac parte din Grupul Cavaleria de Titan...e un nume adoptat de noi, mai in gluma mai in serios pentru cei ce stam in zona Titan, insa acest grup, chit ca nu suntem cunoscuti sau ceva...se mentine viu si fara certuri/discutii/jigniri. Pur si simplu ne intalnim, ne plimbam, ne cunoastem, devenim prieteni buni intre noi, primim pe oricine fara atitudini de genu: eu am fondat, eu am scris cu rosu, eu zic daca vii cu noi sau nu... :moto: Nu avem lideri, fondatori, membri de onoare si alte copilarii de genul acesta, insa cu toate astea lumea ne stie si mi se spune des: "esti din cavaleria de titan, nu?!"

In acest grup se pierde placerea...apare acelasi sentiment ca la job...sefi, tre sa te ascunzi, sa te scuzi...etc...

Poate nu va va iesi pe cealalta ureche acest post si nici cel precedent.

 

O seara buna si plina de solutii pentru diseara la ora 19! As putea sa spun inca de pe acum ca nu vor veni toti membrii: de ce?! pentru ca considerati intre voi ca nu tre sa va mai respectati! deci...lipsa comunicare si prietenie!

 

aaa si sper din suflet sa nu ma trezesc iar cu posturi de genul ca am jignit pe cineva...am scris cu bun simt si respect.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie!

Se folosea mai devreme termenul "constructiv" de catre cineva...

Singurul lucru generat de voi si atitudinea voastra este contul meu pe acest forum.

De ceva vreme am auzit ca exista o comunitate a chopperistilor din Bucuresti, asa cum am vazut si prin alte parti...frumos! Dar, treptat am observat ca se transforma in intalnirea "anumitor chopperisti din Bucuresti"... ma rog, cei ce se implica sunt in fata, bravo lor. Dar tin sa va reamintesc ca postul este "Intalnire Choppere Bucuresti".

Ati creat un grup de initiativa "CA" ce se vrea exclusivisto-deschis. Nu merg lucruri din astea decat la Romanica, baieti! Si chiar si asa, e optiunea voastra, vedeti-va de orgolii pe site-ul pe care l-ati "securizat" deja si nu indepartati de fenomen pe cei pasionati de motociclete, plimbari si spiritul LIBER!

Altfel ar fi corect sa se schimbe titlul topicului in "Chopper Academy".

Bafta si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tati da nu te opreste nimenii sa vii si tu sau altcineva.....de la intalnire choppere buc a plecat ideea numai ca a mai avansat un pic...asa ca nu este deloc exclusivist..poate sa vina oricine din cate stiu eu...chiar si tu..nu trebuie sa scrie pe tina c.a

Editat de handos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate ravenitza. Am citit forumul asta inca de pe la inceputuri. Am vrut sa vin si eu la intalnirile voastre dar am avut rezerve pentru ca mi s-a parut de la inceput ca nu e in spiritul motociclismului. Am senzatia ca primordial a fost sa se infiinteze un club si sa se faca unii sefi in loc sa fie ceva frumos, un grup de oameni care sa poata impartasi pasiunea pentru motociclete.

 

Boala romanului sa fie sef. Sa i se spuna domnu presedinte. Macar presedinte de bloc sa ajunga, iar daca nu poate nici asta, hai sa infiinteze o organizatie ceva.

 

PS: Kawalin a avut niste posturi destul de obiective si de civilizate. Bravo

 

 

Ce chestie!

Se folosea mai devreme termenul "constructiv" de catre cineva...

Singurul lucru generat de voi si atitudinea voastra este contul meu pe acest forum.

De ceva vreme am auzit ca exista o comunitate a chopperistilor din Bucuresti, asa cum am vazut si prin alte parti...frumos! Dar, treptat am observat ca se transforma in intalnirea "anumitor chopperisti din Bucuresti"... ma rog, cei ce se implica sunt in fata, bravo lor. Dar tin sa va reamintesc ca postul este "Intalnire Choppere Bucuresti".

Ati creat un grup de initiativa "CA" ce se vrea exclusivisto-deschis. Nu merg lucruri din astea decat la Romanica, baieti! Si chiar si asa, e optiunea voastra, vedeti-va de orgolii pe site-ul pe care l-ati "securizat" deja si nu indepartati de fenomen pe cei pasionati de motociclete, plimbari si spiritul LIBER!

Altfel ar fi corect sa se schimbe titlul topicului in "Chopper Academy".

Bafta si sanatate!

 

Clone.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pacat ca in viata nu poti sa stergi totul cu buretele si sa fie totul frumos si senin ca la inceput cum au fost primele posturi cand abia incercam sa ne cunoastem. Pacat! Ceva s-a pierdut pe drum.

Imi pare foarte rau ca s-a ajuns pina aici.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

My two pence: spiritul liber inseamna si dreptul de a face un ong si dreptul de a boicota acelasi ong. Vad insa ca cele doua parti beligerante se simt in egala masura lezate de dreptul celeilalte parti la libera asociere si libera exprimare. Cred ca problema romanului nu e sa fie sef, ci sa accepte ca drepturile celuilalt implica si dreptul de a nu fi de acord. In asteptarea calmarii spiritelor, caut lume pentru mers la plimbare, preferabil mai toleranta la diversitatea umana. Chiar nu e fun sa mergi la intalnire si sa continue live spumele de pe forum. Insecta out.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clone.

 

:moto:

 

dom` mihai, bine ai revenit. putini inteleg ce se intampla.

 

toata lumea de aici (plus clonele :D ) ori nu stie nimic, ori stiu distorsionat. au aflat varianta unui om sau doi. adevarul este ca in grupul celor care tac lucrurile nu stau deloc rau. oamenii fac usor, usor ceva. e greu la inceput si se cerne ce e de cernut. sunt divergente de opinii, dar lucrurile se discuta, civilizat si constructiv. nimic nu poate fi perfect, dar circul asta e strain de CA. nu toti pot fi prieteni. s-a strans un grup de necunoscuti care pe langa distractie, la care TOTI s-au potrivit de minune, au avut niste idei si niste proiecte care sa-i ajute pe ei si comunitatea moto. aici s-a produs scindarea. lucrurile sunt de fapt simple, dar ce e simplu e cel mai greu de priceput. forumul tipa, pt ca asta e rostul lui, nu? dar cei care vorbesc din auzite, ar fi mai bine sa vina sa cunoasca (sa vina si cu clonele si prietenii imaginari, ca si ei sunt oameni) pe toata lumea. ma indoiesc ca a fost cineva primit prost vreodata. intalnirile de sambata sunt ale chopperistilor, nu ale CA. parerea mea. daca unii vor sa faca un grup, exclusivist sau nu, e libertatea lor. la fel cum oricine e liber sa se alature sau nu, sa aiba pareri sau nu.

 

cry a fost foarte bine primit, la fel poopy (te salut, poopy, am vb la ciolpani despre tatuaje :D ) si altii care au venit fara chopper. eu, personal, m-am bucurat sa-i cunosc pe toti, choperisti, enduristi...trabantisti sau loganisti. am judecat dupa fond, nu dupa forma.

 

discutiile de pe forum sunt de-a dreptul gretoase. kawa acum e celebrul nedreptatit. iarasi lucrurile sunt simple. exista o incompatiblitate, nu neaparat umana, mai degraba a scopurilor, si drumurile se despart. nu e nicio tragedie, nu trebuie dramatizat. trebuie sa mentionez ca si eu am iesit din CA, dar din motive personale. am ramas un suporter al ideilor grupului. nu vorbesc in calitate de sef, boardrider, sau capitan de plai.... :ok: spun asta sa nu existe confuzii.

 

au vazut baietii ca spiritul grupului nu corespunde spiritului moto.... :D

 

unii aveti prea mult timp pentru barfe si motoforumism.

 

intotdeauna veti gasi ajutor la CA cu orice problema in care oamenii se pricep si au ce face. parerea mea. daca ati iesi de pe forum si ati cunoaste realitatea cu propriile...simturi, ati gasi oameni de mare calitate.

 

pacat...iar lui kawa o sa-i spun ce am de zis despre el in fata, nu pe forum, asa cum le-am spus tuturor celorlalti cand am avut ocazia.

 

o singura intrebare iti pun in public, kawa: tu te simti curat si impacat cu toate astea?

 

 

My two pence: spiritul liber inseamna si dreptul de a face un ong si dreptul de a boicota acelasi ong. Vad insa ca cele doua parti beligerante se simt in egala masura lezate de dreptul celeilalte parti la libera asociere si libera exprimare. Cred ca problema romanului nu e sa fie sef, ci sa accepte ca drepturile celuilalt implica si dreptul de a nu fi de acord.

 

 

exceptional! n-as fi putut zice mai bine. ai surprins esenta esentelor. bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum doua luni gasisem niste oameni minunati. toti aveau ceva special, toti erau sub acelasi spirit: libertate...asa am avut prima impresie. zilele au trecut si treptat am inceput sa observ o lupta. mai intai era vorba de una interioara pe care toti incercau mai mult sau mai putin sa o ascunda. apoi batalia cea mare: in grup. lupta in grup e absolut normala. e instinctul animalic de supravietuire. e vorba de aspiratii : leu sau soricel? ei bine in acest grup sunt majoritari leii apoi mai gasim cameleoni si soricei. nu vreau sa ranesc pe nimeni dar cam asa va vad eu dupa personalitate.

pana acum am vrut ca prezenta mea in grup sa fie una benefica. nu-mi place cearta si nici sa ma cert. nu-mi plac cuvintele frumos ambalate. am vrut ca toti...asa cum v-am cunoscut.....toti sa fim o echipa, sa ne intelegem si sa facem ceva frumos impreuna. am ajuns la concluzia ca pot visa mult si bine la asta.

nu vreau sa se interpreteze ca din cauza unora dau innapoi sau ca sunt influentata sau ca se trage de la regulament....nu. ASTA E DECIZIA MEA. ma consum mai mult decat m-am consumat vre-odata la facultate sau la serviciu. e mai rau decat sa fi maritat. e exact cum ar fi sa stai cu soacra in casa -si stiu cum e. vreau ca atunci cand ajung acasa sa nu mai fie mereu vorba de C.A. deja devine un lait-motiv. deci nu mai vreau sa fiu membru din vari motive. vreau sa ma plimb in continuare cu oamenii ce i-am cunoscut acum doua luni, sa participam impreuna la diferite evenimente, sa fim PRIETENI mai intai.deja cred ca vreau cam multe dar mai adaug ca parerea tuturor ar trebuii sa conteze si ca fiecare participant sa fie important.....uite....iar visez!

 

in concluzie (ca nu-mi plac aberatiile) nu mai vreau sa fiu MEMBRU CA, vreau sa fiu PRIETEN CA.

aveti in continuare sprijinul meu, vreau si imi pot onora atributiile stabilite numai ca nu sub titulatura de membru.

 

in speranta ca mesajul meu va fi bine inteles, am comunicat decizia mea luata in urma evenimentelor din ultimele saptamani.

 

cu respect si prietenie

Adda (Alexandra Pietreanu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o singura intrebare iti pun in public, kawa: tu te simti curat si impacat cu toate astea?

 

Sa inteleg ca tu esti cel care arunca piatra...?... Ma cunosti foarte putin, am vorbit de vreo 2 ori, mai mult ai vorbit cu "board-riderii" decat cu mine. Asa ca e normal sa iei apararea idealurilor lor pe care le cunosti, in timp ce pe ale mele doar ai impresia ca le cunosti. Si chiar te inteleg, deci no offence is taken!...

 

 

Da, ideal ar fi ca cele doua "parti beligerante" sa coexiste intr-o pace sublima. Daca tu crezi ca lucrurile vor merge asa, atunci avem un punct comun: Si eu cred in Mos Craciun! Suntem amandoi out of C.A. vantule, desi nu stiu ce e C.A. acum. Grupul de plimbare? Grupul restrans care imparte legea? Oricum daca ar putea, m-ar exclude si din Bucuresti, si probabil oi fi ajuns "celebrul nedreptatit" dar sunt facut de EI, eu nu am transpirat pentru a primi aceasta "distinctie".

 

 

Drept care raspunsul la intrebarea ta e easy: sunt la fel de curat si impacat cu toate astea, precum esti si tu insutzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora se va anunta maine , deoarece se pleaca la Brasov la intalnirea de acolo

 

Sambata 2 august, Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

Daca la afirmarea unei pareri din afara, total nepartinitoare fata de persoane (a se citi orgolii) "beligerante" reactionati direct agresiv, fara argumentarea vreunei idei, imi permit sa va atrag atentia ca aceasta atitudine distruge ceea ce ati inceput sa construiti impreuna.

 

Fiind atat de implicati in "proiect", poate va scapa faptul ca dialogul nu mai este prezent in confruntarea voastra.

 

Doamnelor,

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput frumos...o gasca vesela ,oameni pasionati de motoare si dornici de plimbare.Am vrut sa fim ceva mai mult ,sa iesim din anonimat si sa devenim un grup cunoscut.

Mi am dorit un site numai al nostru si o sigla care sa ne reprezinte.

Am vrut mult mai multe lucruri dar se pare ca nu toata lumea era de acord.

Ma bucur ca am ajuns pana aici dar regret ca ,din nou ,viata imi arata caracterul hidos al unor oameni.

Nu inteleg de ce unii au incercat sa distruga ceva frumos.

Nu am obligat pe nimeni sa adere la grupul nostru.Mi am dorit un regulament prin care nu este lezata libertatea nimanui.Am crezut ca ne va ajuta sa avem unele reguli.Era bine si pentru siguranta noastra dar nu toata lumea si a dorit acest lucru.

Observ ca parerile se schimba de la o zi la alta....

Din acest moment promit sa nu ma mai implic in scandalul asta devenit un posibil subiect pentru o viitoare telenovela .

Cine doreste sa ramana alaturi de "CHOPPER ACADEMY" este invitat sa o faca,cine nu... imi pare rau pentru situatia creata.

Aici vreau sa pun punct si sa doresc tuturor : ASFALT USCAT .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu sa imi iau o piatra in cap.

 

Cu mult timp in urma am venit si eu la o intalnire a chopperistilor din Bucuresti. Ce sa spun, am fost la o mica plimbare impreuna, am schimbat cateva impresii, toti pareau binevoitori si foarte entuziasti.

S-a pus problema ca sa se faca un grup, un site, o identitate vizuala etc. Mi s-a parut super tare. Numai ca mi-am permis sa imi dau si eu cu parerea (am propus un design pentru sigla) si mi-am furat-o. Am inteles, din mesajele de aici de pe forum, ca mai bine ar fi sa imi vad de treaba mea. Ceea ce am si facut pana la urma. Nu am mai venit la nici o intalnire si nu mi-am mai spus niciodata parerea pana acum. M-am multumit sa mai urmaresc din cand in cand ce se scrie pe forum

 

A fost o initiativa laudabila sa se faca o intalnire a chopperistilor dar a iesit o varza totala pana acum. Am senzatia ca cei care au avut aceasta initiativa au plecat la drum cu niste idei preconcepute si nu au avut inteligenta sau abilitatea necesare pentru a accepta si altceva decat ceea ce se potriveste cu imaginea din capul lor (care dupa cum se vede nu seamana cu realitatea). Imi pare foarte rau pentru ei. Asa se intampla cand una spui si alta gandesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput frumos...o gasca vesela ,oameni pasionati de motoare si dornici de plimbare.Am vrut sa fim ceva mai mult ,sa iesim din anonimat si sa devenim un grup cunoscut.

Mi am dorit un site numai al nostru si o sigla care sa ne reprezinte.

Am vrut mult mai multe lucruri dar se pare ca nu toata lumea era de acord.

Ma bucur ca am ajuns pana aici dar regret ca ,din nou ,viata imi arata caracterul hidos al unor oameni.

Nu inteleg de ce unii au incercat sa distruga ceva frumos.

Nu am obligat pe nimeni sa adere la grupul nostru.Mi am dorit un regulament prin care nu este lezata libertatea nimanui.Am crezut ca ne va ajuta sa avem unele reguli.Era bine si pentru siguranta noastra dar nu toata lumea si a dorit acest lucru.

Observ ca parerile se schimba de la o zi la alta....

Din acest moment promit sa nu ma mai implic in scandalul asta devenit un posibil subiect pentru o viitoare telenovela .

Cine doreste sa ramana alaturi de "CHOPPER ACADEMY" este invitat sa o faca,cine nu... imi pare rau pentru situatia creata.

Aici vreau sa pun punct si sa doresc tuturor : ASFALT USCAT .

 

Faptul ca tu scrii aproape tot cu litere maaari...rosiii,denota o tenta agresiva,practic tu comanzi ceva :moto:

 

 

 

Tot postul este scris la persoana intai... EU...EU...EU... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa ajut si daca va mai fi nevoie de ceva din domeniul in care ma pricep voi fi acolo doar ca prieten alaturi de cei ce vor continua acest proiect.

Nu mai vreau sa jignesc din greseala pe nimeni, adevarul este impartit si fiecare are dreptate in felul lui.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca tu scrii aproape tot cu litere maaari...rosiii,denota o tenta agresiva,practic tu comanzi ceva :moto:

 

 

 

Tot postul este scris la persoana intai... EU...EU...EU... :ok:

 

Prietene, fi atent eu maine sunt la Primaria Capitalei etajul 2 camera 243, ai ceva sa-mi spui , te astept cu drag. Habar nu am cine esti si sincer nu ma intereseaza, dar vad ca te preocupa persoana mea si vreau sa ne cunoastem mai bine , cine stie poate ma gasesti atragator. Daca mai ai ceva de comentat la persoana mea 0720.200.751, asta este numarul meu. Chiar m-am saturat de psihologi si zmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, fi atent eu maine sunt la Primaria Capitalei etajul 2 camera 243, ai ceva sa-mi spui , te astept cu drag. Habar nu am cine esti si sincer nu ma intereseaza, dar vad ca te preocupa persoana mea si vreau sa ne cunoastem mai bine , cine stie poate ma gasesti atragator. Daca mai ai ceva de comentat la persoana mea 0720.200.751, asta este numarul meu. Chiar m-am saturat de psihologi si zmei.

 

Eu maine sunt acasa,parter...apartamentul 61 :D Care-i faza...? Priveste lucrurile constructiv :ok: Nu mai lua totul ca pe un afront personal,personal nu prezinti nici un interes pt mine :D O sa am grija data viitoare cand vin la "ursu' sa ma prezint,nu-s genu care se ascunde dupa tastatura,n-am de ce :D Cu unii dintre baieti(& fete) am facut cunostinta :moto:

 

 

N-o da in "poate ma gasesti atragator"...pana acum am fost destul de respectuos :D Astept obiectii spot-on,nu mistouri si amenintari voalate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Vantule,salutare tuturor! Am fost la o singura intalnire a chopperistilor din bucuresti,(desi nu posed chopper) la invitatia lui Lope. Am cunoscut o parte din voi si mi-a facut placere sa merg alaturi de voi la Ciolpani.Cu siguranta am sa vin si la alte viitoare intalniri.La capitolul C.A. nu inteleg de ce sunt atatea discutii contradictorii,consider ca daca un grup,club nu te reprezinta pur si simplu nu te inscri sa faci parte din el.Daca simti nevoia sa spui si de ce,e O.K. dar nu te apuci sa denigrezi respectivul club,in cazul de fata C.A.pentru ca nu impartaseste aceleasi idei si conceptii cu tine.Spun asta pt ca respect oamenii care muncesc si lupta pentru a face ceva,indiferent ce,atat timp cat ii reprezinta ceea ce fac si nu vor decat ca cei ce impartasesc aceleasi pasiuni sa li se alature.In orice grup organizat e nevoie de unul sau mai multi <lideri>,care inafara de unele drepturi,au si responsabilitati.Sper ca nu am suparat pe nimeni cu ceea ce am spus mai sus. Pace,asfalt uscat si vant in plete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa ajut si daca va mai fi nevoie de ceva din domeniul in care ma pricep voi fi acolo doar ca prieten alaturi de cei ce vor continua acest proiect.

Nu mai vreau sa jignesc din greseala pe nimeni, adevarul este impartit si fiecare are dreptate in felul lui.

Asfalt uscat!

 

 

TRAIESTIIIIIIIII !!!!!!!

Erau oamenii aseara ingrijorati ca nu mai apareai :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Ne-am intalnit acum ceva vreme, ne-am vazut, ne-am ascultat, ne-am plimbat pe ici pe colo, ne-am re-intalnit, am facut bashcalie, am ras, am argumentat, ne-am incruntat, ne-am ars buricu degetelor pe tastaturi, ne-am jignit, ne-am pipait, ne-am imbratisat, ne-am pupat.... dar dragilor.... nu ne-am luat!

 

Aseara am dorit ca cei care aveau opinii diferite despre diverse subiecte sa se intalneasca. am ales un loc neutru, am facut cinste, dar.... nu a fost sa fie.

 

Mi-am dorit mult ca sa pun la aceeasi masa vesela pe cei cu opinii diferite. Am vrut sa fie lamurite anumite chestiuni de orgoliu pe loc, sa se revina la o stare normala de veselie, bun simt si prietenie.

 

Dragilor, asa cum am spus si celor pe care i-am intalnit aseara, nu sunteti inca prietenii mei! Sunteti niste amici, care aveti pasiuni comune, care poseda in mare parte acelasi tip de motoreta si atunci cand timpul imi permite, ma plimb.

 

Am recomandat aseara celor care vor sa se organizeze legal in ceva... sa o faca si gata. Sa-si vada de ale lor si sa accepte ca pe lume exista indivizi cu personalitati si opinii diferite cu care coexisti! Am apelat la toleranta, la intelepciune si am recomandat sa se incerce revenirea la ideea din Aprilie.... PLIMBARI COMUNE.

 

Asadar, imi pare nespus de rau ca acele posturi ale mele de pe CA referitoare la forma de organizare au disparut odata cu pierderea BD, ca a-ti fi inteles toti ca pledez pentru cunoastere reciproca inainte de a ma "asocia" sau "adera" la ceva....

 

"Asocierea" intre indivizi, din experienta mea, are succes atunci cand exista coeziune, complementaritate si interes comun.

 

Mai este ceva pana atunci.

 

Mult succes dragilor si o viata frumoasa pe cate roti vreti voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput frumos...o gasca vesela ,oameni pasionati de motoare si dornici de plimbare.Am vrut sa fim ceva mai mult ,sa iesim din anonimat si sa devenim un grup cunoscut.

Mi am dorit un site numai al nostru si o sigla care sa ne reprezinte.

Am vrut mult mai multe lucruri dar se pare ca nu toata lumea era de acord.

Ma bucur ca am ajuns pana aici dar regret ca ,din nou ,viata imi arata caracterul hidos al unor oameni.

Nu inteleg de ce unii au incercat sa distruga ceva frumos.

Nu am obligat pe nimeni sa adere la grupul nostru.Mi am dorit un regulament prin care nu este lezata libertatea nimanui.Am crezut ca ne va ajuta sa avem unele reguli.Era bine si pentru siguranta noastra dar nu toata lumea si a dorit acest lucru.

Observ ca parerile se schimba de la o zi la alta....

Din acest moment promit sa nu ma mai implic in scandalul asta devenit un posibil subiect pentru o viitoare telenovela .

Cine doreste sa ramana alaturi de "CHOPPER ACADEMY" este invitat sa o faca,cine nu... imi pare rau pentru situatia creata.

Aici vreau sa pun punct si sa doresc tuturor : ASFALT USCAT .

 

Ai vrut prea mult, prea repede si mai grav, ai vrut pentru tine. Ai vrut un site pe care sa-l stapanesti si in care sa dictezi, ai vrut oameni care sa se lase condusi, ai vrut un regulament care sa-ti dea putere si reguli care sa-ti impuna deciziile personale si nici macar acum nu te poti desprinde de "EU AM..."

 

Iar parerile nu se schimba de la o zi la alta, dar ai fost orbit de lipsa unora de coloana vertebrala in a-ti spune ca gresesti si ai crezut ca totul e OK. Nu a fost OK, iar in lipsa ta, TOTI spuneau ca nu e bine. Ai avut nevoie de aplaudaci nu de prieteni, de oameni care sa te asculte si sa execute in numele unei fratii utopice.

 

Chopper academy inseamna oameni care se plimba impreuna, care hotarasc impreuna destinatia (nu prin telefon, ignorand poll-ul), care sunt egali (nu lei sau /si soricei), care pot scrie si spune ceva fara teama ca maine, la ordin, postul o sa dispara, care nu-si schimba opinia in functie de bataia vantului. Poate ca noi ceilalti suntem C.A., nu cei 3-4 ramasi (din care mai elimini spunand "m-am saturat de psihologi"). Dar noi suntem bucurosi sa ne fi alaturi la plimbare, nu suntem ranchiunosi, nu tinem dusmanii, nu facem reguli care sa te excluda, nu-ti luam jucariile (a se citii dreptul de acces la...), nu o sa te ignoram atunci cand vei spune ceva.

 

PS. Postam aici pentru ca nu a mai fost loc de noi (unii) pe site-ul C.A.

PS.2:Acest post este un pamflet si trebuie tratat ca atare. :moto:

 

Zdug. Sau Muc???

Editat de cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspund , pentru ca s-a sugerat ceva , in postul lui Cry .

Nu ,eu nu am plecat ,eu sunt membru C.A.

Cred ca a fost destul . Asfalt este pentru toata lumea , eu sunt ultimul care ar fi ranchiunos , v-am asteptat aseara la o bere si-o discutie barbateasca , amicala . In ciuda optiunilor diferita avem o pasiune comuna .

Haide-ti sa lasam timpul sa curga , si el v-a demonstra cine a avut dreptate , voi grupul de amici sau noi care am ramas sa formam C.A. .Doar timpul va demonstra cine are dreptate sau daca am gresit . Numai cei care nu fac nimic nu greseac. .

Si am speranta ca vom ingropa securea ,si la Brasov vom putea bea o bere cu alcol inpreuna ,ca oameni maturi ce au aceleasi pasiuni. .

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...