Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

8.30 la benz. mol la intrare pe A2 :moto: :moto:

Salve

Cam plouata vreme in acest sfarsit de saptamana.... :)

Succes, asfalt uscat si fara incidente !

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca azi este frumos , soare si putem sa ne intalnim , asa ca la ora 13 in fata la Restaurantul Cina (laga Atheneul Roman)

 

:moto:

AVE ! O sa fiu prezent, deocamdata am o urgenta la job, dar sper sa ajung pe la 13:15 :moto: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu voi putea ajunge mai devreme de ora 14.

Ce sa fac jobul. Oricum voi trece pe acolo daca va mai gasesc bine daca nu sper sa ne vedem cu o alta ocazie.

Poate vedem si cateva dintre locatiile propuse pt intalnirea saptaminala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma plimbarii de azi ne-am hotarat pe o locatie, PIATA CONSTITUTIEI, deci incepand cu data de 10 mai (inclusiv) intalnirea chopperelor se va tine in PIATA CONSTITUTIEI ( in fata la Casa Poporului)saptamanal, in cazul in care exista vreo activitatea acolo ne vedem pe partea stanga pietei.

 

10 mai PIATA CONSTITUTIEI ora 13.

:rusinica:

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca nu e ok sambata la ora 13

 

daca va fi frumos sambata la acea ora ar trebui sa fim plecati undeva la o plimbare

 

dar tinand cont ca nu am participat la discutii si/sau plimbari e doar o parere .... :rusinica:

 

salutare si tin aproape...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost mai multe motive pentru care am pus intalnirile sambata la ora 13 PIATA CONSTITUTIEI. Vineri noapte multa lumea se cam "farama", iar sambata multi muncesc sau vor sa doarma pana tarziu.

Eu sunt de acord cu tine ca pentru o plimbare mai lunga trebuie sa ne intalnim mai devreme, dar asa cum am vorbit mai sus si cum am stabilit si la ultimele intalniri , pentru plimbari mai lungi anuntam cu 1-2 saptamani inainte sau le discutam cand ne intalnim. Din simplul motiv ca din 30-40 de insi poate vor sa plece doar 4-5 la munte , mare etc. iar restul vor doar sa se intalneasca, sa schimbe o vorba, sau sa se plimbe un pic prin jurul Bucurestiului.

Oricum te asteptam si pe tine jonybravo, ai sa vezi pana acum au iesit super tari intalnirile si suntem la inceput toti, ne -am cunoscut de foarte putin timp.

 

PS: Sigmund te rog sa nu ma uiti si pe mine pe 10 cu inoxul ala pentru bara de la semnalizatoare, multam mult.

Hondar ce se intampla cu tine, nici un semn, sau te zobesti in Vama???

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca nu e ok sambata la ora 13

 

daca va fi frumos sambata la acea ora ar trebui sa fim plecati undeva la o plimbare

 

dar tinand cont ca nu am participat la discutii si/sau plimbari e doar o parere .... :rusinica:

 

salutare si tin aproape...

 

poate se schimba ora sau plecam de sambata si ne antoarcem duminica :rolleyes:

 

sau gasim o solutie sa fie buna pentru fiecare (an limita posibilitatilor)

 

 

 

Au fost mai multe motive pentru care am pus intalnirile sambata la ora 13 PIATA CONSTITUTIEI. Vineri noapte multa lumea se cam "farama", iar sambata multi muncesc sau vor sa doarma pana tarziu.

Eu sunt de acord cu tine ca pentru o plimbare mai lunga trebuie sa ne intalnim mai devreme, dar asa cum am vorbit mai sus si cum am stabilit si la ultimele intalniri , pentru plimbari mai lungi anuntam cu 1-2 saptamani inainte sau le discutam cand ne intalnim. Din simplul motiv ca din 30-40 de insi poate vor sa plece doar 4-5 la munte , mare etc. iar restul vor doar sa se intalneasca, sa schimbe o vorba, sau sa se plimbe un pic prin jurul Bucurestiului.

Oricum te asteptam si pe tine jonybravo, ai sa vezi pana acum au iesit super tari intalnirile si suntem la inceput toti, ne -am cunoscut de foarte putin timp.

 

:blbl: :kiss: :)

 

ancet,ancet poate se mareste grupu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate se schimba ora sau plecam de sambata si ne antoarcem duminica :kiss:

 

sau gasim o solutie sa fie buna pentru fiecare (an limita posibilitatilor)

 

Banuiesc ca nu plecam in fiecare weekend sambata si ne intoarcem duminica. Asa ca eu ma refer la intalnirea saptamanala.

Voi propuneti ora, eu zic ca cel mai devreme 12....mai devreme nu pot ca nu ma trezesc :blbl: :) si banuiesc ca nu sunt singurul sau ca.....multi muncesc, beau etc. (nu vreau sa mai repet). Daca vrem plimbari de 2 zile cu dormit pe undeva, trebuie sa le spunem ca evident nu o sa plecam la 13 daca trebuie sa mergem la mare sau la munte. Dar repet poate din 30 de oameni doar 5 vor sa plece iar restu vor doar sa se intalneasca pentru o plimbare.

 

:rolleyes:

 

Orice ar fi sau oricum ar fi e bine ca ne intalnim si ca reusim sa ne plimbam, mult putin vad ca incepe sa iasa.

 

PS : Multumim Larry pentru cinste

 

:rusinica:

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca nu plecam in fiecare weekend sambata si ne intoarcem duminica. Asa ca eu ma refer la intalnirea saptamanala.

Voi propuneti ora, eu zic ca cel mai devreme 12....mai devreme nu pot ca nu ma trezesc :) :crack: si banuiesc ca nu sunt singurul sau ca.....multi muncesc, beau etc. (nu vreau sa mai repet). Daca vrem plimbari de 2 zile cu dormit pe undeva, trebuie sa le spunem ca evident nu o sa plecam la 13 daca trebuie sa mergem la mare sau la munte. Dar repet poate din 30 de oameni doar 5 vor sa plece iar restu vor doar sa se intalneasca pentru o plimbare.

 

:kiss:

 

Orice ar fi sau oricum ar fi e bine ca ne intalnim si ca reusim sa ne plimbam, mult putin vad ca incepe sa iasa.

 

PS : Multumim Larry pentru cinste

 

:rolleyes:

Cinstea se castiga, iar voi o meritati din plin, prieteni ! :blbl: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sper sa nu ploua, de obicei verific pe www.accweather.com, sunt cei mai exacti nu prea dau cu bata-n balta.

Deja daca mai ploua un pic o sa trec la skijet. :rusinica:

Vroiam sa va intreb voi cum curatati lanul inainte de a da cu spray lubrifiat pe el, eu de obicei ma duceam la spalatorie si imi dadeau aia cu degresant pe el iar dupa aia cu jetul, dar de cand mi-au "rupt" chromul de la degresant nu m-as mai duce si sunt curios cum sa curat lantul.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si din provincie? :rolleyes: poate venim si noi de la Lehliu cam 5 cu choppere, da tre sa vb cu baietzii :rusinica:

 

 

Evident de ce sa nu va primim, doar ne uneste aceiasi pasiune, sunt oameni care vin la intalnire din localitati vecine Bucurestiului, deci pe cai.

Va asteptam oricati ati fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si din provincie? :banana: poate venim si noi de la Lehliu cam 5 cu choppere, da tre sa vb cu baietzii :rolleyes:

 

Si eu sant de langa Bucuresti si am fost primit cu caldura deci cum a spus Lope "PE CAI" :kali:

Editat de ENESCU MIRCEA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa va intreb voi cum curatati lanul inainte de a da cu spray lubrifiat pe el, eu de obicei ma duceam la spalatorie si imi dadeau aia cu degresant pe el iar dupa aia cu jetul, dar de cand mi-au "rupt" chromul de la degresant nu m-as mai duce si sunt curios cum sa curat lantul.

Cu o periuta de dinti,motorina,o sa te murdaresti un pic,dar iese mult mai bine ca la spalatorie !! !!!

 

 

 

Primiti si din provincie? :banana: poate venim si noi de la Lehliu cam 5 cu choppere, da tre sa vb cu baietzii :rolleyes:

Cand o fi la vara sa mergem spre mare,venim si noi la Lehliu !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, chiar nu stiam de chestia cu periutza si motorina, saru'mana.

Pt :rolleyes: :banana: iti fac si o demonstratie practica ca am spalat la lanturi ca am jurat ca nu imi mai iau decat moto cu cardan :kali:

PS:bine ar fi sa ai un stender sa ridici motorul sa poti invarti liber roata spate !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana, nu am stender dar il imping da-l in colo ca nu cred ca este asa greu, pana acum tot eu il faceam si la spalatorie si mi-l dadeam cu spray ca nu aveam incredere in aia si sincer le consumam tot degresantul :rolleyes: .

Merci mult Alex te chem cand il spal si dau si berea.

 

10 mai PIATA CONSTITUTIEI ora 13 INTALNIREA SAPTAMANALA A CHOPPERISTILOR DIN BUCURESTI

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana, nu am stender dar il imping da-l in colo ca nu cred ca este asa greu...............

Nu e greu dar risti sa-ti cada motorul de pe cric,asta inseamna zgarieturi,posibil manete si oglinzi rupte asa ca mai bine un stender din Louis.

 

http://www.louis.de/_20a64204d780b9504a7e9...ge=0&page=2

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie aglomerata Piata Constitutiei din cauza expozitiei nautice care va fii an perioada 07-11.05.

 

Am sa trec pe acolo sa vad ce loc mai ramane liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie aglomerata Piata Constitutiei din cauza expozitiei nautice care va fii an perioada 07-11.05.

 

Am sa trec pe acolo sa vad ce loc mai ramane liber.

 

Exact de ce imi era frica , ca aici o sa fie tot timpul festivitati si targuri, ma rog poate ne intalnim pe o parte , aia cu Parchetul General(cum te uiti la Casa Poporului si ai fantanile in spate este pe partea stanga).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact de ce imi era frica , ca aici o sa fie tot timpul festivitati si targuri, ma rog poate ne intalnim pe o parte , aia cu Parchetul General(cum te uiti la Casa Poporului si ai fantanile in spate este pe partea stanga).

;) Si unde mai pui, ca strangandu-ne noi taman langa Parchetul General, o sa creada lumile ca avem "chestiuni importante" de spus la cine stie ce dosar stufos :kali: :banana: :rolleyes: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...