Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu ma gandeam doar la o bucata de textil (A4) pe spatele gecii cu sigla pe ea . Dar banuiesc ca se pot decupa tricourile???

 

Uite cine sare :lol:

Ce ziceti daca am pune sigla pe casca ?

Oricum, casca o schimbi mai rar decat un tricou sau o geaca :lol: si s-ar rezolva mai simplu cu un paint micut.... ceva gen eticheta autocolanta.... zic si eu, nu dati cu pietre :lol:

Astept propuneri, aprobari sau.... pietre ? :lol: :lol:

Editat de OLD LARRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , frumoasa initiativa voastra si de laudat :lol:

Pot sa va dau un mic sfat faceti siglele brodate adica pe un material de preferat doc sau daca vreti piele (da va recomand doc) puneti sigla noi asa am facut la MC-ul nostru aceasta sigla o puteti pune apoi pe ce vreti voi pe geaca noi ni le punem pe veste care apoi le luam peste geci si asa puteti purta sigla tot timpul chiar si vara asta in cazul care va hotarati sa va instituiti intr-un club.

Acum daca aveti nevoie de ajutor cu vectorizatul sau cu creatul unei sigle va stau la dispozitie sigla arata bine dar mai tote cluburile au aripi poate va ganditi sa fiti un pic mai originali maine daca vreti va dau si nr de tel si adresa unde ne-am facut noi siglele care sunt la fel ca cea din avatar dar difera culoarea si puteti incerca acolo.

Bafta in initiativa voastra si sper sa adunati cat mai multi oameni pt ca a fi motociclist pe choper este mai mult decat o pasiune este un mod de viata :lol:

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am putea sa facem ceva de genul cum au cei de la OCC. Din litere sa cream ceva...o chestie :lol: (asta este ideea mea la 11 fara 20 noaptea) maine poate am idei mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , frumoasa initiativa voastra si de laudat :lol:

Pot sa va dau un mic sfat faceti siglele brodate adica pe un material de preferat doc sau daca vreti piele (da va recomand doc) puneti sigla noi asa am facut la MC-ul nostru aceasta sigla o puteti pune apoi pe ce vreti voi pe geaca noi ni le punem pe veste care apoi le luam peste geci si asa puteti purta sigla tot timpul chiar si vara asta in cazul care va hotarati sa va instituiti intr-un club.

Acum daca aveti nevoie de ajutor cu vectorizatul sau cu creatul unei sigle va stau la dispozitie sigla arata bine dar mai tote cluburile au aripi poate va ganditi sa fiti un pic mai originali maine daca vreti va dau si nr de tel si adresa unde ne-am facut noi siglele care sunt la fel ca cea din avatar dar difera culoarea si puteti incerca acolo.

Bafta in initiativa voastra si sper sa adunati cat mai multi oameni pt ca a fi motociclist pe choper este mai mult decat o pasiune este un mod de viata :lol:

 

 

Multumim mult pentru sfat, este o idee buna, ne-ar ajuta un numar de telefon sau o adresa de firma sa vedem ce putem face si cum ies culorile. Este o idee buna cu tesutul siglei, numai sa fie de calitate si sa nu se desfaca.

Oricum asteptam telefonul, si pe voi sambata la locatia indicata, ce daca aveti club, tot choppere sunteti :lol:

 

Ce ziceti daca am pune sigla pe casca ?

Oricum, casca o schimbi mai rar decat un tricou sau o geaca :lol: si s-ar rezolva mai simplu cu un paint micut.... ceva gen eticheta autocolanta.... zic si eu, nu dati cu pietre :huh:

Astept propuneri, aprobari sau.... pietre ? :lol: :lol:

 

 

Da si colantele sunt ok, astea se fac usor , repede si ieftin, intr-o ora ai 100 facute. Oricum eu nu as renunta la emblema mare de pe spate.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si colantele sunt ok, astea se fac usor , repede si ieftin, intr-o ora ai 100 facute. Oricum eu nu as renunta la emblema mare de pe spate.

In plus, o casca se vede si peste caroserii (ca sa nu dau porecle) in trafic :lol: , se poate pune si pe rezervorul motorului....ca sa ne descretim fruntile iata si alte sugestii de dispunere a siglei autocolante: far, numar de inmatriculare, permis de conducere, C.I si pe bonurile cadou sau de masa :lol:

Revenind la normalitate, e buna ideea cu brodatul pe material textil, dar parca e mai rezistenta (la spalat - de exemplu) propunerea cu vopsea cauciucata... asta implica totusi purtarea unei singure geci consacrate pt. motor, ce facem cand ploua sau e prea cald si ne punem tzinuta adecvata - unde tinem sigla la vedere ? Eu zic sa incepem cu vopsitul /autocolantul pe casti, pana finalizam cu cautatul si optiunea finala (mateial, geaca aleasa de fiecare pt. purtare etc) in ceea ce priveste sigla mare de pe spate... in fine, se zice ca "noaptea e un sfetnic bun" . :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vam explicat se coase pe o vesta materialul textil de preferinta de piele pe care nu o speli o cureti cu o ceara speciala apoi broderiile sunt foarte rezistente la vant,apa,si alte intemperii credeti-ma mult mai rezistente ca orice alt imprimeu si aici e vorba de ani nu stiu cati dintre voi aveti tricouri cu imprimeu mai vechi de 2-3 ani .Vesta o porti peste geaca care o ai de motor si e bine totusi sa ai o geaca dedicata plimbarii cu motocicleta pe care doar asa sa o folosesti iar cand nu vrei sa iesi cu motocicleta dar totusi va intalniti la un suc si e si cald afara luati doar vesta peste tricou.

Clubul nu e doar de chopere numai ca intradevar suntem mai multi cu chopere de venit nu stiu daca o sa venim pt ca suntem din Ploiesti dar cand plecati la un drum pe Cheia-Brasov pe care vi-l recomand cu caldura atat pt peisaj cat si pt senzatia de plimbat pe curbe lasati un mesaj si va insotim cu placere si cu ocazia experimentati si mersul in grup care este o chestie esentiala ce poate face diferenta dintre un singur motociclist invizibil si un grup de motociclisti bine organizat si foarte vizibil .

Ex de mers in grup :/index.php?showtopic=205120&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello, hello

 

1. hai sa vorbim despre unde ne punem sigla sambata cand ne vedem.

2. am un anunt surpriza pt sambata. (fac un mic cadou clubului nostru)

3. doresc sa vorbim sambata despre infiintarea unui club cu presonalitate juridica. (am cateva idei aici despre buna sa functionare)

 

va salut calduros pe toti,

 

ride safe, hondar_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci o sa astept sigla cu alta ocazie (deoarece nu ne-am vazut inca).

Stai linistit ca ne vedem noi pana va fi sigla gata,Lope a zis ca sa ne vedem macar o data si sa ne cunoastem pt ca sant multe "uscaturi"pe care nici tu nu cred ca ai vrea sa-ti fie prieten de plimbare,sper ca am zis bine :( :)

 

Ce ziceti daca am pune sigla pe casca ?

Pe casca,fiind rotunda nu se poate intinde autocolantul bine face cute !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi sa ma interesez de sigla. Treaba sta in felul urmator, am fost la Unirea la parter si la Careffour de la Basarab.

La Unirea costa 300.000 un imprimeu cauciucat, problema este ca acel cauciuc are 1 singura culoare si costa 300.000, este 400.000 sa scoata la imprimanta dar nu ies culorile exact , oricum arata altfel fata de acel cauciuc.

La Careffour este 350.000 si o scoate la imprimanta (deci cu 50.000 mai ieftin si nu am mai intrebat de cauciucul ala mai ieftin).

Pretzurile astea sunt cu materialul clientului, ideea este sa fie un textil mai gros de culoare neagra (ca sa nu se deterioreze usor).

 

EU am un tricou facut la o astfel de chestie si la prima spalare ai cam disparut culorile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne intalnim sambata (se pare ca o sa fie frumos 27 de grade) , vorbim si stabilim tot, cel mai bine se face fata in fata.......precum sexul :)

 

:(

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa cam coste emblemele dar merita efortul.

Am vb cu cineva de la productie si am trimis un jpg de preview si sa-mi faca un cost pt 30 de bucati. Sper sa-l primesc maine.

Ca dimensiune am propus un A4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre sigla:

 

Vad ca forumul s-a animat brusc cand a venit vorba de sigla. Presimt ca vor mai fi multe discutii pe tema asta. Mi se pare si normal asa pentru ca e vorba de o imagine care se doreste comuna. Pentru ca este o grupare destul de noua , presupun ca cei care au subscris pana acum nu se cunosc inca foarte bine intre ei (daca gresesc sa ma corectati).

 

Cred ca in faza asta e mai putin importanta punerea in practica (adica transpunerea siglei pe haine si motociclete) si investirea grupului cu personalitate juridica, pentru ca deja s-au oferit ceva solutii si sunt convins ca mai exista si altele care nu pot fi chiar asa de scumpe incat sa nu ni le putem permite (cel putin in comparatie cu cat am dat pe motor si echipamente) ci mai degraba crearea unei imagini comune (printre care un nume, un logo / sigla, un slogan, un crez comun etc) Aceasta imagine ar trebui sa ne reprezinte pe toti si ar trebui ca toti sa credem in ea.

Pentru construirea imaginii ar fi, dupa parerea mea, mai multe cai:

1 Take it or leave it - Initiatorul sa fie singurul care isi da cu parerea iar ceilalti accepta sau nu fac parte din grup

2 Fiecare vine cu o propunere si se supune la vot

3 Cautam inspiratie pe la alte grupuri similare (eventual din alte tari) cu care ne-am putea si infratii la un moment dat

4 Fiecare vine cu niste simbouluri (pentru sigla) si un set de valori la care tine in mod deosebit si sa incercam sa le incorporam pe toate (pe cat posibil)

 

Despre locul si ora de intalnire:

 

As avea urmatoarele sugestii:

1 daca ne intalnim sa dezbatem atunci e nevoie de o terasa ceva ca sa nu stam chiar in picioare si pe uscat. Probabil ca sunt mai multe astfel de terase in Bucuresti. Eu propun urmatorul loc: In parcul Tineretului, in spatele Salii Polivalente - pana sus este drum deschis circulatiei auto asa ca se poate ajunge cu motorul chiar pana langa terasa si exista si arhisuficient loc de parcare pentru toata lumea

2 daca ne intalnim ca sa iesim afara din oras poate e mai bine sa ne intalnim chiar la iesirea din Bucuresti undeva pe traseul ales si la fiecare intalnire stabilim unde va fi locatia urmatoare. Asta pare mai complicat dar cred ca s-ar castiga timp (unii nu ar mai trebui sa vina pana in centru ca sa aiba de unde se intoarce)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne intalnim sambata (se pare ca o sa fie frumos 27 de grade) , vorbim si stabilim tot, cel mai bine se face fata in fata.......precum sexul :)

Eu nu vin,sant in cursa :(

 

 

Despre locul si ora de intalnire:

 

As avea urmatoarele sugestii:

1 daca ne intalnim sa dezbatem atunci e nevoie de o terasa ceva ca sa nu stam chiar in picioare si pe uscat. Probabil ca sunt mai multe astfel de terase in Bucuresti. Eu propun urmatorul loc: In parcul Tineretului, in spatele Salii Polivalente - pana sus este drum deschis circulatiei auto asa ca se poate ajunge cu motorul chiar pana langa terasa si exista si arhisuficient loc de parcare pentru toata lumea

2 daca ne intalnim ca sa iesim afara din oras poate e mai bine sa ne intalnim chiar la iesirea din Bucuresti undeva pe traseul ales si la fiecare intalnire stabilim unde va fi locatia urmatoare. Asta pare mai complicat dar cred ca s-ar castiga timp (unii nu ar mai trebui sa vina pana in centru ca sa aiba de unde se intoarce)

La cat se intind la vorba motociclistii,o sa dam o avere pe sucuri la terase(poate mai mult decat pe benzina) si unii s-ar putea sa nu isi permita !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut DStar

 

Ce sa spun bine ai venit (pe forum),ca sa iti fac o scurta istorioara al acestui forum destul de tanar si a intalnirilor noastre care sunt si in acest moment intr-o faza incipienta treaba sta in felul urmator. Lui hondar si mie ne-a venit cu ideea de a ne intalni(de fapt hondar a fost beculetzul), si stii cum este vorba ne-am vazut ne-am placut. OldLarry a venit cu ideea unui site, unui site ii trebuia un logo, din logo sa transformat in dorinta unui de club de choppere.

Sigla este facuta de unul dintre cei mai buni oameni de creatie de la noi (na ma ca iti fac reclama) Tedy de la Leo Burnett.

Nu am impus-o ci doar am vrut sa iasa ceva, m-am gandit ca daca cineva ia initiativa ceilalti isi vor da cu parerea si vom vedea daca este buna sau nu, numele si sigla am discutat-o cu OldLarry,Vantu, Mircea, OldMax etc. nu cred ca in afara de vreo 3-4 oameni din club putea cineva sa faca o sigla efectiv. Oricum sigla zic eu, ca arata foarte bine si transmite cam tot ce trebuie transmis in ceea ce priveste un club de choppere. Simbolurile si setul de valori se vor a fi chopperele sau stilul de viata al chopperistilor , de asta ne-am strans numai choppere, de asta se numeste Chopper Zone, asta ar fi motivul pentru care la prima intalnire m-am minunat cati au venit si cati au zis ca o sa mai vina, deci am banuit ca trebuia facut ceva in privinta asta.

 

Ideea cu dezbaterea la terasa este buna, numai ca locul de intalnirea ramane stabilit (in fata Academiei Romane Calea 13Septembrie) si de acolo plecam la terasa, eu zic ca ne-am sucit prea mult asupra locului si nu mai este cazul sa il schimbam, ii asteptam pe toti care vor sa vina , stam de la ora 13 la ora 14 in scopul de a avea timp sa ajunga toata lumea si de acolo plecam la suc sau bere fara alcool la o terasa. Cu iesirile mai lungi am discutat pe forum mai incolo, da asa o sa facem cand o sa avem o iesire mai lunga (vezi tot forumul). Numai bine si vorbim sambata :(

 

OldMax :

Maestre este super daca obti un pret pentru siglele brodate cu materialul lor, cat poate sa ne duca , imprimata pe o bucata de textil cu materialul nostru este 350.000-400.000, eu zica ca brodata cu materialul lor merita daca cere si 1 mil. (sper sa nu fie atat :moto: )gandindu-ma ca este totusi vorba de sigla noastra pe care probabil o luam 1 data, merita banii zic eu, anyway vezi de pretz si vorbim cu toata lumea cum facem. Oricum o sa facem o lista pentru sigle de oriunde le-am comanda, in ideea de a nu o taragani si de a nu avea incurcaturi.

 

:)

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigla noastra cea din dreapta a costat cam 60 de RON

La sigla nu o sa puteti sa scoateti umbrele si fontul putea sa fie un pic mai vizibil :) da de eu nu sunt unul dintre cei mai tari la Leo Burnett :(

post-5664-1210710777_thumb.jpg

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut DStar

 

Ce sa spun bine ai venit (pe forum),ca sa iti fac o scurta istorioara al acestui forum destul de tanar si a intalnirilor noastre care sunt si in acest moment intr-o faza incipienta treaba sta in felul urmator. Lui hondar si mie ne-a venit cu ideea de a ne intalni(de fapt hondar a fost beculetzul), si stii cum este vorba ne-am vazut ne-am placut. OldLarry a venit cu ideea unui site, unui site ii trebuia un logo, din logo sa transformat in dorinta unui de club de choppere.

Sigla este facuta de unul dintre cei mai buni oameni de creatie de la noi (na ma ca iti fac reclama) Tedy de la Leo Burnett.

Nu am impus-o ci doar am vrut sa iasa ceva, m-am gandit ca daca cineva ia initiativa ceilalti isi vor da cu parerea si vom vedea daca este buna sau nu, numele si sigla am discutat-o cu OldLarry,Vantu, Mircea, OldMax etc. nu cred ca in afara de vreo 3-4 oameni din club putea cineva sa faca o sigla efectiv. Oricum sigla zic eu, ca arata foarte bine si transmite cam tot ce trebuie transmis in ceea ce priveste un club de choppere. Simbolurile si setul de valori se vor a fi chopperele sau stilul de viata al chopperistilor , de asta ne-am strans numai choppere, de asta se numeste Chopper Zone, asta ar fi motivul pentru care la prima intalnire m-am minunat cati au venit si cati au zis ca o sa mai vina, deci am banuit ca trebuia facut ceva in privinta asta.

 

Ideea cu dezbaterea la terasa este buna, numai ca locul de intalnirea ramane stabilit (in fata Academiei Romane Calea 13Septembrie) si de acolo plecam la terasa, eu zic ca ne-am sucit prea mult asupra locului si nu mai este cazul sa il schimbam, ii asteptam pe toti care vor sa vina , stam de la ora 13 la ora 14 in scopul de a avea timp sa ajunga toata lumea si de acolo plecam la suc sau bere fara alcool la o terasa. Cu iesirile mai lungi am discutat pe forum mai incolo, da asa o sa facem cand o sa avem o iesire mai lunga (vezi tot forumul). Numai bine si vorbim sambata :(

 

OldMax :

Maestre este super daca obti un pret pentru siglele brodate cu materialul lor, cat poate sa ne duca , imprimata pe o bucata de textil cu materialul nostru este 350.000-400.000, eu zica ca brodata cu materialul lor merita daca cere si 1 mil. (sper sa nu fie atat :moto: )gandindu-ma ca este totusi vorba de sigla noastra pe care probabil o luam 1 data, merita banii zic eu, anyway vezi de pretz si vorbim cu toata lumea cum facem. Oricum o sa facem o lista pentru sigle de oriunde le-am comanda, in ideea de a nu o taragani si de a nu avea incurcaturi.

 

:)

 

imi place cum gandesti. lucrurile prind contur. asta e doar inceputul. hotararile nu se vor lua pe forum din motive lesne de inteles. locul de intalnire nu mai poate fi subiectul vreunei discutii. sigla arata foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sigla asta ca si design asa ca nu as avea nimic de obiectat. Singurul lucru la care m-as mai gandi ar fi textul - Chopper zone. Pentru site ar fi excelent dar daca e sa il punem pe haine nu mai suna asa de bine (doar daca nu ne facem niste insigne care sa le purtam in dreptul inimii) Din punct de vedere semantic ar fi mai nimerit ceva de genul Bucharest Chopper Club sau Iron / Silver Wings. Poate astea suna prea banal dar cred ca ati inteles ce am vrut sa spun

 

Intalnirea de sambata asta zic ca ar trebui sa ramana batuta in cuie acolo unde s-a stabilit deja. Eu am facut sugestiile pentru viitor.

 

In alta ordine de idei, m-ati putea ajuta si pe mine cu niste pareri? Ce parere aveti despre Suzuki Intruder 800? Ce ati auzit de el? Din cele 2 link-uri de mai jos pentru care ati opta? Ca pret sunt ok?

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sigla asta ca si design asa ca nu as avea nimic de obiectat. Singurul lucru la care m-as mai gandi ar fi textul - Chopper zone. Pentru site ar fi excelent dar daca e sa il punem pe haine nu mai suna asa de bine (doar daca nu ne facem niste insigne care sa le purtam in dreptul inimii) Din punct de vedere semantic ar fi mai nimerit ceva de genul Bucharest Chopper Club sau Iron / Silver Wings. Poate astea suna prea banal dar cred ca ati inteles ce am vrut sa spun

 

Intalnirea de sambata asta zic ca ar trebui sa ramana batuta in cuie acolo unde s-a stabilit deja. Eu am facut sugestiile pentru viitor.

 

In alta ordine de idei, m-ati putea ajuta si pe mine cu niste pareri? Ce parere aveti despre Suzuki Intruder 800? Ce ati auzit de el? Din cele 2 link-uri de mai jos pentru care ati opta? Ca pret sunt ok?

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

arata f bine motocicletele, nu stiu cum sunt preturile, nu sunt in tema, nu am mers ever pe suzuki, nu imi dau cu parerea, iti spun insa un singur lucru: am sesizat ca sunt neinmatriculate. din cate stiu eu sunt euro2, motiv pentru care e posibil sa nu le poti inmatricula! din acest motiv importatorul oficial nu le mai aduce. (cu exceptia celui de 1800 care e euro3). acum e posibil sa le poti inmatricula fiind la mana a doua, dar cred ca mai bine verifici. shadow-ul meu e din '94 si l-am inmatriculat anu trecut si mi s-a spus ca am avut noroc, ca anul asta nu as mai fi putut (ma rog, e non-euro :() ) intreaba la registrul auto roman ca sa fii sigur ca nu cumperi ceva ce nu se poate inmatricula.

 

ride safe, hondar_

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca putem gasi ceva mai sugestiv decat chopper zone . Poate ar fi bine sa facem fiecare cate o propunere si facem un chestionar sa vedem ...

 

Sambata la 13 ramane ? Am fost plecat din tara putin dar sapt asta vin cu voi obligatoriu . Eu as propune sa ne intalnim la 13.00 si sa mergem tot la Snagov unde am fost ultima data dupa targul de moto si am stat la suc si la palavre . Acolo putem discuta in liniste despre sigle, club , geci , choppere , etc , peisajul e super si preturile iarasi sunt rezonabile cred eu .

 

Nu e vorba , inteleg ca poate unii nu-si permit , dar nici sa stam in strada in picioare parca nu-mi suna bine . Dupa Snagov putem merge sa ne plimbam prin Ciolpani , care iarasi e super pt plimbare , curbe , lac , padure , tot ce vrei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, m-ati putea ajuta si pe mine cu niste pareri? Ce parere aveti despre Suzuki Intruder 800? Ce ati auzit de el? Din cele 2 link-uri de mai jos pentru care ati opta? Ca pret sunt ok?

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Unul este C800(6100 euro)isi merita banii pt ca nu are multi km si are si extra pe el care daca le scazi ajungi pe la 5500 euro,nasol este ca e cam departe ca sa te duci sa-l vezi.

Celalant e M 800,la fel ca al meu,dar are mai multi km si nu are nimic extra pe ea.

Cadrul si motorul la ambele moto sant la fel,asa am inteles de la Suzuki,eu am 8500 km cu M800-ele meu merge impecabil,a, luat-o noua ,acu depinde si de tine care iti place ca una e mai clasica,C-ul,cealanta zic ei mai sport,are 20 km in plus pe bord vit maxima.Nu ma intreba cat prinde mai mult de 130 nu i-am dat si asta in depasire,eu merg 90-100 consuma 4,5 la drum 6,5 in oras.

 

PS:daca ii pui extra(7-800 euroi) cam asa arata:post-15897-1210732379_thumb.jpg

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca putem gasi ceva mai sugestiv decat chopper zone . Poate ar fi bine sa facem fiecare cate o propunere si facem un chestionar sa vedem ...

 

Sambata la 13 ramane ? Am fost plecat din tara putin dar sapt asta vin cu voi obligatoriu . Eu as propune sa ne intalnim la 13.00 si sa mergem tot la Snagov unde am fost ultima data dupa targul de moto si am stat la suc si la palavre . Acolo putem discuta in liniste despre sigle, club , geci , choppere , etc , peisajul e super si preturile iarasi sunt rezonabile cred eu .

 

Nu e vorba , inteleg ca poate unii nu-si permit , dar nici sa stam in strada in picioare parca nu-mi suna bine . Dupa Snagov putem merge sa ne plimbam prin Ciolpani , care iarasi e super pt plimbare , curbe , lac , padure , tot ce vrei .

 

 

Sunt de acord. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase siglele brodate, dar nu ai spus de unde si cum, la umbre te referi ca cei care le brodeaza nu au avut cum sa scoata umbrele sau o fost joke?

Ma scuzati de intarziere:

 

office@brodexpert.ro

Doamna Dana -0724182753

Dana Komuves

In Buftea o gasiti pe doamna Dana ,sigla este facuta de noi mai exact de colegul meu de la grafica :) cu concursul meu si al celorlanti membri ai MC-ului nostru ti-am zis ca nu suntem printre cei mai buni de la Leo :( acum zii omului sa gandeasca sigla nu pt DTP ci pentru o broderie pe material de preferinta negru sa fie cat mai sugestiv ,lizibil si clar.Ti-am zis fontul nu mi se pare lizibil iar umbrele nu au cum sa le scoata din broderie asa pe monitor sau hartie arata ok dar pe panza nu mai arata asa ,culoriile trebuie sa fie normale adica nu reflexii luminii si nebunii ca iar nu are cum se scoata da un search dupa patchuri(sigle sau embleme) ale MC-urilor ca sa intelegi mai bine ce zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...