Sari la conținut

Detinatori de GPZ.


Ablenick
 Share

Postări Recomandate

am incercat sa-i fac consumul,dar nu se poate face "la fix". am facut plinul,rulat 80 km ,mixt ,apoi am alimentat iar si....surpriza ...au intrat aproape 4 l. ce-i drept a doua oara am alimentat mai "insistent". concluzia...consumul este relativ.

daca majesty-ul de 250 consuma un4,2 in oras,gpz-ul nu cred ca ia sub 6-6,5,iar afara 4,5-5.

am facut transalpina cu pasager si bagaje,mobra incarcata full si mi-a luat cam 5,2,mers cu ea in 5000,viteza croaziera 90-100.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am incercat sa-i fac consumul,dar nu se poate face "la fix". am facut plinul,rulat 80 km ,mixt ,apoi am alimentat iar si....surpriza ...au intrat aproape 4 l. ce-i drept a doua oara am alimentat mai "insistent". concluzia...consumul este relativ.

daca majesty-ul de 250 consuma un4,2 in oras,gpz-ul nu cred ca ia sub 6-6,5,iar afara 4,5-5.

am facut transalpina cu pasager si bagaje,mobra incarcata full si mi-a luat cam 5,2,mers cu ea in 5000,viteza croaziera 90-100.

 

 

 

 

intre 20 si 25 de kilometri faci cu un litru consum mixt . Cam asa am apreciat eu . Cu toate ca extraurban s-ar putea sa faci si 30 km / l . Consuma cat un Matiz :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Voi cand curatati lantul si il ungeti da-ti toba jos? (Ma refer aici la cei care au evacuarea stoc... adica dubla) Loc pe unde se poate curata ar fi (chiar acolo unde se vede suspensia)... dar totusi cam incurca toba ... Daca da-ti toba jos atunci astept un sfat sau ceva ... la ce ar trebui sa fiu atent . Nu cred ca strica sa mai intreb pe cineva inainte sa ma apuc de desurubat si demontat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Vizitator stress_L&P

daca tot mergi pe rezerva si doar cu 2-3 l in rezervor,vei baga in carburi toate depunerile de pe fundul rezervorului. goleste carburatoarele pe la suruburile de golire,daca iese mizerie,ai gasit problema. este posibil sa-ti intrerupa din cauza asta.

executa operatia,apoi vezi cum merge,dar tine benzina peste rezerva!!

vezi ca la suruburi ai acces pe partea dreapta si sa ai grija sa pui un furtun de perfuzie la stutul de golire,sa nu dai drumul la benzina pe motor. golesti intr-un paharel curat sa poti observa cat de limpede este benzina.

bafta!

 

 

nu baga nici o depunere, are 3 filtre, unul in robinet (de fapt 2, unul pe normal, altul pe rezerva), unul pe furtun pana la carburi (cel putin ar trebui) si unul la stutul de admisie al benzinei in carburi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu baga nici o depunere, are 3 filtre, unul in robinet (de fapt 2, unul pe normal, altul pe rezerva), unul pe furtun pana la carburi (cel putin ar trebui) si unul la stutul de admisie al benzinei in carburi...

 

eu le golesc periodic si de fiecare data curge depunere de rugina de pe fundul carburilor. cred ca trece prin site,sau poate nu mai sunt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde kawasaki gpz 500s,an 1994,la 62 mii km(in ciuda nr de km,functioneaza super bine).nu sa umblat la motor.pret 800eu neg.astept oferte de pret....mai multe info la mess adipop33,

post-67586-0-38786300-1320833509_thumb.jpg

post-67586-0-15849200-1320833538_thumb.jpg

post-67586-0-91762900-1320833578_thumb.jpg

post-67586-0-80342000-1320833713_thumb.jpg

post-67586-0-25706100-1320834081_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde kawasaki gpz 500s,an 1994,la 62 mii km(in ciuda nr de km,functioneaza super bine).nu sa umblat la motor.pret 800eu neg.astept oferte de pret....mai multe info la mess adipop33,

mi-e cunoscut rau gpz-ul asta...posibil sa ma insel, dar imi pare foarte familiar. de cand il aveti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-e cunoscut rau gpz-ul asta...posibil sa ma insel, dar imi pare foarte familiar. de cand il aveti??

 

 

nu stiu daca aceste informatii au vreo importanta...ne departam mult de subiectul anuntului.dar sa nu te las in ceata,iti pot spune ca motorul a fost adus in urma cu 5 ani de sotul meu din italia.a fost motorul unui mecanic de la reprezentanta kawasaki dio

n milano.l-am folosit eu foarte putin,la folosit sotul meu o perioada,iar acum e folosit ocazional de socrul meu.te-am lamurit?daca iti pare cunoscut,poate l-ai vazut pe la intruniri......iar acum am rugamintea sa fiu lasata in pace sa imi vand motorul daca e sa se vanda.multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... am de vanzare o pereche de pantaloni moto de piele marca HARRO ...masura 52 ....pretul este de 200lei ..pentru mai multe informatii si poze: http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanzare-accesorii-echipament-motociclete-vand+pantaloni+moto+de+pielemarca+harro+culoare+negrumarimea+52au+pr+-147720.html

Eu ii am de un sezon ...dar nu prea i-am purtat pentru ca imi sunt cam mari ...din aceasta cauza ii si dau.... dau si la schimb cu altii mai mici 48-50 dar depinde de model ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...