Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe maimuțică unii o Âştiu mai de demult o țâră.

imi plac lucrarile, mai ales ultima cu ploricel :laugh:, dar totusi asta cu "artist plastic profesionist" suna.......... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi plac lucrarile, mai ales ultima cu ploricel :laugh:, dar totusi asta cu "artist plastic profesionist" suna.......... :blink:

Asta e titulatura, colegu'. Ce să facem? Există două grupe în domeniu: artist plastic profesionist ce presupune niÂşte studii aprofundate în domeniu deci o dedicare totală artei Âşi mai este artist plastic amator. E ca Âşi cum ai râde la "medic dentist", "plutonier major" etc. Acuma că ți-am edificat cum stă treaba asta nu mai ai de ce să ți se pară amuzant.

Până nu demult nu umblam cu astfel de titluri în piept însă oamenii în general dacă te văd cuminte Âşi la locul tău te iau de bou Âşi te tratează ca pe un cacao. Prin urmare îmi pun singur eticheta Âşi spun celor din jur cine Âşi ce sunt chiar de la bun început.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu artistul plastic profesionist e la fal ca aia cu "soferul profesionist" si "soferul amator". :laugh: Am impresia ca amicul care se tavalea pe jos de ras ar fi vrut sa fie "motociclist profesionist", dar nu e decat "motociclist amator" - Asta nu inseamna ca nu trebuie sa se bucure in continuare de statutul lui, de viatza si de soare :blink: Fiecare cu placerile, vrabiile si piticii lui. Aia verde e misto, mi se pare totusi ca nu se leaga... flacarile alea cu modelul ornamental gen stripping... Oricum, bine lucrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu artistul plastic profesionist e la fal ca aia cu "soferul profesionist" si "soferul amator". :laugh: Am impresia ca amicul care se tavalea pe jos de ras ar fi vrut sa fie "motociclist profesionist", dar nu e decat "motociclist amator" - Asta nu inseamna ca nu trebuie sa se bucure in continuare de statutul lui, de viatza si de soare :blink: Fiecare cu placerile, vrabiile si piticii lui. Aia verde e misto, mi se pare totusi ca nu se leaga... flacarile alea cu modelul ornamental gen stripping... Oricum, bine lucrat.

abtine-te ca obosesti tastatura aia degeaba si esti in necunostinta de cauza. si eu sunt tot "artist plastic profesionist " insa ma face sa rad titulatura asta si prefer sa spun mai simplu ca sunt sculptor (desi nu fac numai sculptura) . eu am lamurit cu el chestia cu "profesionistul" pe pm tocmai ca sa nu incarc topicul aiurea. vad cat de priceput esti din chestia asta: "Aia verde e misto, mi se pare totusi ca nu se leaga... flacarile alea cu modelul ornamental gen stripping.."

bafta

Editat de stancu5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băieți, nu vă luați la cuțite că nu e cazul. Rezolvarăm problema la modul amical pe pm. N-a fost la mijloc decât o eroare de comunicare. Depinde din ce unghi priveÂşti expresia. Pe de-o parte ori eÂşti artist ori nu, pe de altă parte în timpul în care trăim se face o diferență între cei ce activează în domeniul artei despre care am scris Âşi nu are rost să mă repet. De altfel are Âşi moogoo dreptate Âşi în pm-ul trimis am făcut referire Âşi la aspectul ăsta: sunt artiÂşti amatori mult mai buni decât alții a căror etichetă ar fi de profesionist. Comparația cu Âşoferii în schimb mi se pare puțin forțată. Dacă iau un Âşofer la întâmplare de pe o maÂşină de oraÂş Âşi-l urc într-un tir să-l punem să facă o parcare cu remorcă cu tot. Mă rog... discuția se poate lungi la nesfârÂşit Âşi poate constitui subiectul unei cărți dacă luăm Âşi discutăm pe fiecare particularitate în parte. Inițial luasem comentariul colegului (zic coleg pt că îmi e coleg de forum) la adresa semnăturii ca pe ceva cel puțin nelalocul său tocmai pt că practic se legă de identitatea mea fără vreun motiv. Din comunicarea prin pm a reieÂşit că la mijloc a fost o simplă eroare, deci toate-s bune Âşi frumoase.

AÂşadar... hai :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wake up ! artist plastic profesionist insemna om care a terminat o facultate de arte care apropos nu e scoala de balet cu cred unii ,e chiar grea , competitia fiind mare si dupa. la o facultate de arte faci multe materii cum ar fi anatomie artistica, perspectiva care daca mai esti la design sau nush ce sectie e extrem de naspa, plus istoria artei universale care implica si istorie, cultura si civilizatie, religie etc. sa mai zic de hermeneutica? bai fratilor? ce amator ca "nea vasile" care face kitchuri pe litoral pictand casute si copacei iti face tie o lucrare bazata pe 8 ani de studii? ca arta se face din liceu, nu ajungi la faculta asa ca stii sa desenezi si tu un pic....sper ca nu imi sariti acum in cap, am vrut doar sa va deschid ochii , si eu sunt din domeniu si ma lovesc de oamenii care nu au habar la tot pasul.e un pic trist...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wake up ! artist plastic profesionist insemna om care a terminat o facultate de arte care apropos nu e scoala de balet cu cred unii ,e chiar grea , competitia fiind mare si dupa. la o facultate de arte faci multe materii cum ar fi anatomie artistica, perspectiva care daca mai esti la design sau nush ce sectie e extrem de naspa, plus istoria artei universale care implica si istorie, cultura si civilizatie, religie etc. sa mai zic de hermeneutica? bai fratilor? ce amator ca "nea vasile" care face kitchuri pe litoral pictand casute si copacei iti face tie o lucrare bazata pe 8 ani de studii? ca arta se face din liceu, nu ajungi la faculta asa ca stii sa desenezi si tu un pic....sper ca nu imi sariti acum in cap, am vrut doar sa va deschid ochii , si eu sunt din domeniu si ma lovesc de oamenii care nu au habar la tot pasul.e un pic trist...

 

Da sunt de acord cu tine... chiar asa este... nu ori cine face o facultate... si ramane artist si dupa terminare... Ori cum in Romania nu sunt prea apreciati artistii, de parca sunt ceva muncitori de rand. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa pun si eu o intrebare si va rog sa nu ma injurati. as vrea sa renunt la vopsirea clasica a rezervorului si as vrea sa-l fac cu pulbere (powder coat). ideea e ca imi trebuie negru simplu. vreau sa-mi spuneti daca este o solutie mai buna decat vopsitul clasic (ma refer la durabilitate).

 

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa pun si eu o intrebare si va rog sa nu ma injurati. as vrea sa renunt la vopsirea clasica a rezervorului si as vrea sa-l fac cu pulbere (powder coat). ideea e ca imi trebuie negru simplu. vreau sa-mi spuneti daca este o solutie mai buna decat vopsitul clasic (ma refer la durabilitate).

 

va multumesc

 

 

mult mai rezistent, dar, inca n-am vazut nici un motor extra lucios vopsit powdecoating(camp electrostatic), poate din cauza calitatii slabe al vopsirii, poate nu, alt dezavantaj ar fi, ca nu poti intervenii pe suprafata metalului deloc, in cazul in care ai mici deformari ele nu pot fi chituite si se vor vedea dupa vopsire, dar daca e perfect eu zic ca n-ar fi rau sa incerci, din cate stiu e foarta rezistenta la intemperii si socuri mecanice deci ar trebuii sa fie exact ce cauti. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...