Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, bai, da' asta nu inseamna ca trebuie sa le postezi pe toate aici.

 

chiar nu ma ashteptam la un asemenea coment facut din partea cuiva de aici si mai ales din partea ta , asa doar....... ca stiu ca ai terminat o facultate de arta la cj si stiu mai multe despre tine ceea tu nu sti despre mine dar totushi ...... comentul tau mi se pare deplasat , si nu numai atat....... un pic cam de la usha cortului

 

si de ce nu?

nu cred ca deranjeaza pe nimeni.....sau deranjeaza? scuza-ma daca da dar asta e......... cred ca e un post pt aerografie aici si cred ca poate oricine sa isi puna orice fel de lucrari in aerograf . sau nu?

orice e facut poate fi facut si pe mashini sau cashti sau motoare .

 

nu intzeleg de ce nu pot fi puse

probabil deranjeaza..........probabil....... altfel nu imi explic comentul tau

Editat de cicioc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Cicioc,

 

Cand ai timp sa faci atatea lucrari ? Sunt foarte reusite, se vede ca iti umbla bine mana. Cand mai ajung prin BM as vrea sa trec sa-ti vad live niste lucrari, daca se poate.

 

Succes in continuare.

 

PS. Marius (Skull aici pe forum) mi-a spus ca l-ai ajutat cu niste indicatii despre aerografie. Mai face si el cate o lucrare, pacat ca nu prea sunt inca amatori in SM.

 

PS 2 : cu cateva pagini in urma ai postat o poza cu un desen facut pe picior. Ce vopsea ai folosit, si cat tine ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Cicioc,

 

Cand ai timp sa faci atatea lucrari ? Sunt foarte reusite, se vede ca iti umbla bine mana. Cand mai ajung prin BM as vrea sa trec sa-ti vad live niste lucrari, daca se poate.

 

Succes in continuare.

 

PS. Marius (Skull aici pe forum) mi-a spus ca l-ai ajutat cu niste indicatii despre aerografie. Mai face si el cate o lucrare, pacat ca nu prea sunt inca amatori in SM.

 

PS 2 : cu cateva pagini in urma ai postat o poza cu un desen facut pe picior. Ce vopsea ai folosit, si cat tine ?

 

 

mersi mult

sigur ca se poate, chiar te rog sa ma cauti cand ajungi aici

 

Skull e si el f talentat si are f bune lucrari . chiar imi plac , dar din cate am auzit nu prea are timp sa lucreze. pacat...

erau ceva vopsele pe baza de apa aduse din austria, nu mai tzin minte cum se numeau dar din pacate nu tzineau f mult . cred ca la 2 spalari mergeau jos , se decolorau incet dupa prima spalare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Cicioc,

 

Cand ai timp sa faci atatea lucrari ? Sunt foarte reusite, se vede ca iti umbla bine mana. Cand mai ajung prin BM as vrea sa trec sa-ti vad live niste lucrari, daca se poate.

 

in urma cu 2 saptamani, mi-am luat de la el o motocicleta, si pot sa jur cu mana pe inima ca lucrarile sunt reale, si de foarte buna calitate, multe din ele le-am vazut live.ii merje mana omului....

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in urma cu 2 saptamani, mi-am luat de la el o motocicleta, si pot sa jur cu mana pe inima ca lucrarile sunt reale, si de foarte buna calitate, multe din ele le-am vazut live.ii merje mana omului....

:friends:

 

 

Stai linisit, nu am contestat acest lucru, stiu ca sunt reale, stiu ca el le-a facut, mai ales ca am auzit de cicioc prin intermediul unui prieten comun, care se ocupa si el cu aerografie. Ii admir lucrarile, de aceea vrea sa le vad si pe viu.

 

Imi pare rau ca ai inteles altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este ceva adevar ceea ce zicea kerozen si altii...Bine ca si eu am postat lucruri pictate la obiecte care nu au nici o legatura cu motociclism.,...in forumul asta, dupa ce stiu eu,este vorba despre Custom,painting!!

cea mai buna lucru ar fi daca era un forum numai pentru airbrushisti,dar in lipsa aceasta......?

cum este si in Ungaria (ca exemplu).sint forumuri pentru artisti,unde se discuta intre ei si se invata unul da la altul,metode ...

motociclistii vor sa vada aici lucrari pe motociclete, nu cred ca intereseaza careva tehnica aerografiei,astai treaba noastra,nu a lor.

Nu vreu sa continuu ,poate ca scriu prostii aici.....sorry

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa lasam loc in acest topic pentru custom painting shi pentru discutziile shi referintzele strict in domeniu !

numai bine cosmin aka kerosen!

si ti s-a parut ca a postat fotografii de familie? daca tot nu se doreste ca fiecare profan in materie sa-si aleaga ce crede el de cuviinta, nu cred ca-si mai are rost topicul, la inceputul lui, v-ati dat datele de contact, a-ti postat fiecare 2-3 lucrari...deci, care-ar mai fi rostul topicului, dupa tine? Scusa, dar, mi se pare murdara iesirea ta, no offence.

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cicioc, admir munca depusa de tine, dar am o obiectie (rezultata si din discutiile cu alti prieteni chopperisti pe tema airbrushului): paint customurile facute de tine au o tenta naiva. Incearca sa impui un stil, o definire a trasaturilor si cred ca painturile vor arata mult mai bine.

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cicioc, admir munca depusa de tine, dar am o obiectie (rezultata si din discutiile cu alti prieteni chopperisti pe tema airbrushului): paint customurile facute de tine au o tenta naiva. Incearca sa impui un stil, o definire a trasaturilor si cred ca painturile vor arata mult mai bine.

Bafta multa!

 

mersi man :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

am inceput sa customizez un BMW,mai vin cu amanunte dupa ce termin..

arat o poza cum a fost BMW-ul si abia cum inaintez cu pictatul aripei de fata

post-7975-1163577058_thumb.jpg

post-7975-1163577253_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult Blackrider

 

sper ca ami pot pune una aici dupa care promit ca nu am sa mai pun nimic. si multyumiri multe tuturor

asta am facut'o acuma si e pt motociclishti

spar sa ma placa desenul meu naiv

. din acest moment nu am sa mai postez nimic in acest loc

multumesc

post-9047-1163599547_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaa! mai frend, nu te supara! mai pune lucrari! Macar esti prolific, spre deosebire de ...mine, de ex... Nu cred ca se supara nimeni daca vede lucrari...indiferent cum sunt, bune, rele...ale tale chiar sunt pe drumul cel bun, dar tu stii parerea mea...

Pana la coada, nu are sens sa ne certam aici, nu? Eu n-am vazut "balacareala" ca n-am mai intrat de mult, dar sper sa nu va certatzi... mai bine beti o bere si va linistitzi...

eu inaintez greu dar aproape foarte greu cu casca de MIG... cu TAZ

post-1243-1163606647_thumb.jpg

post-1243-1163606672_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult Blackrider

 

sper ca ami pot pune una aici dupa care promit ca nu am sa mai pun nimic. si multyumiri multe tuturor

asta am facut'o acuma si e pt motociclishti

spar sa ma placa desenul meu naiv

. din acest moment nu am sa mai postez nimic in acest loc

multumesc

 

 

termina cu prostiile,hai...treci la treaba si pune poze.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Scuze ca intru asa, imi poate spune cineva unde gasesc banda din aia subtire si elastica pt delimitari ca am incercat cu di-aia de hartie pt auto ,dar o iesit urat.

P.S.

Nu imi trebuie pt opere de arta ,numa la rezervoru meu pt. flacari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...