Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Talentul tau pe 2 roti nu a fost pus in discutie, citeste cu atentie. Doar ca nu te pticepi in domeniul R1, asta am spus. Nici nu ma uitasem la avatarul tau unde esti locat, acuma am vazut. Nu stiu cum sa-ti spun, esti foarte frustrat ca nu esti si tu in Bucuresti, daca ajungi sa debitezi asemenea epitete. Nu cred ca esti homosexual, nu ai avea curaj sa ti-o dai sa fie supta de catre un mascul.

 

Intr-un post anterior ti-am cerut sa desfaci reglajele la rebound si dupaia sa le stringi la maxim. Prin raspunsul tau ai dovedit ca nici nu stii unde sint reglajele, ca tine , sint multi alti utilizatori de supersporturi. Cind vezi ca nu ai succes , scoti sexul la inaintare invitindu-ne sa ti-o atingem macar. Si cu asta ne-ai dat gata.

 

 

 

Tu cunosti motoreta pusa in discutie? Vad ca nu-ti place ideea de forum, daca nu esti laudat, esti frustrat. Vino cu ceva constructiv.

Niciodata nu o sa ma las batjocorit si niciodata nu voi permite sa fiu atacat si luat la misto de nimeni...a zis si Dr. Gixxer ce a avut de zis si a zis.o foarte bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca era Coxanelul intelegeam toata harababura asta.

 

Una peste alta n-am inteles nimic din ultimele 3-4 pagini.

 

Omu iti recomanda internele de 2004 (ca le are schimbate cu 2007) dar nu ti-a dat un pret.Nu fi "No Man" by "Yes Man" si cere-i pret, poate te surprinde. Cine stie.

 

Sincer vorbind geometric desptre 1998 si geometria acestuia (am fososit 1998 la curse 2 ani camp Roman si Balcanic Lot National) as face in felul urmator:

 

1.Cauciucuri Dunlop sau Yokohama. Nimic altceva. Cauciuc cu talon tare care preia din elasticitatea cadrului.

2.Amortizor de directie mai tare (intarita valva)sau cu reglaje.

3.Ranfortarea triunghiului din fata cadrului ce leaga ipotenuza de varful isioscel!!! Foarte buna!!!

4.Macar reglajul suspensiei spate pe greutatea si stilul Pilotului ptr iesiri din firaj in fortza

5.O pompa frana de R1 dupa 2004 sau ceva radial dar nu NSSN si niste conducte caci lichidul si placutele i le-am luat deja...

 

6. Referitor la suspensia fata, daca ea nu prezinta jocuri si se regleaza corespunzator atunci abia la punctul 6 as aborda-o.R1 nu prea tine fatza jos decat pe franare si are probleme mult mai mari pe frane decat pe suspensia fata...

 

Jagi nu a incercat sa te pacaleasca ca internele de 2004 sunt superioare, fi mai calm si relaxeaza-te.

Ai intrat pe Forumul #1 Roman cu cei mai multi Useri(pareri) si asta ar trebui sa pui in balantza inaintea remarcilor.

 

Restul celor care dau sau creaza concursuri de injurii intercomunitare R1 sunt rugati sa se linisteasca, nu sunt ei nici pe departe capabili sa excluda sau includa intr-un Forum R1 pe nimeni ci doar sa-l ignore sau ajute, sau sa-l fure:)))...

 

Haideti astazi sa iesim la demonstratia Motociclistilor calare in Centrul Capitalei (facebook "Bikers Club" provider) si sa fim solidari alaturi de toti acesti oameni ce incearca rasturnarea Guvernului.

 

Eu personal m-am inscris la acest protest si mi-am pregatit calul de atac.

 

Ajutati-va intre voi si doar in felul asta veti fi puternici si aparati.

 

Viva la Revolusion!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca iti place sa vorbesti aiurea..nu ma cunosti..nu te cunosc..aveam asteptari mai mari..da aerele de bucuresti vorbesc la unii..in caz ca nu stii nu vorbesti cu un afon la acest capitol..si sa stii ca vbesti cu un fost campion national de karting si care are cateva zeci de mii de km pe 2 roti.... ca nu ma atacati voi aiurea..P.S : cine nu poate sa ma inghita sa ma suga

 

 

Gigi calmeazate..... nu e frumos sa arunci injurii .... pe JAGI sigur nu il cunosti pe mine nici atat... Campion la carturi pote fi orice motociclist cu 125. =)) ai insirat acolo o gramada de rachete . Motociclisti de tastatura . Nu mai itra in polemici cu oameni si controleaza-ti injuriile.

 

Hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Crezi ca gasesti R1 de acum 12 ani pe drumurile patriei in numar nelimitat? Mai sint citeva.

 

Tu cunosti motoreta pusa in discutie? Vad ca nu-ti place ideea de forum, daca nu esti laudat, esti frustrat. Vino cu ceva constructiv.

 

 

Exact cum banuiam. Sunteti niste vitezani de forum, pe care ii intereseaza motoreta nu omul, nu ma atingi la sentiment cu chestii de genu` "daca nu esti laudat, esti frustrat".

 

"Nu am ce vorbi cu tine nenea, ca R1 tau are deja 12 ani". Iti pierzi tot timpul pe forumul asta bagand de vina la toti care posteaza cate ceva.

 

Fara viata omule...

 

Daca o sa insisti, o sa iti zic si de ce mi`am luat R1. Asa vechi cum e el... :)) .

 

Ah, da... nu mai sunt in numar nelimitat, ca majoritatea le`au pocnit... Nu toti ne ridicam la nivelul unora, ne mai dam si cu vechituri. :)

 

Te respect ! Bafta !

Editat de zolly_100
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepind de azi, softul pt rescrierea calculatoarelor la R1 2007 2008 si R6 2006 2011 are inclus si functia de quick shifter, se conecteaza unul din cele 2 fire ale senzorului de quick shifter la pinul 21 al mufei mai mici de la ECU(CDI), al 2-lea fir la masa motocicletei si aveti un quick shifter perfect functional. reglabil la cite milisecunde doriti. Merge orice brand, model de senzor care se instaleaza pe tija schimbatorului de viteze. Uul second se vinde cu cca 100euro.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica asta ..se mai intampla la yamaha,se rupe arcul sau acea clema care il tine ..

 

 

 

 

am desfacut-o azi,intradevar asta e problema,a mai fost sudata odata dar nu cum trebuie.

 

are cineva vreun selector de treapta de vanzare?

 

 

 

multumesc pt ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am desfacut-o azi,intradevar asta e problema,a mai fost sudata odata dar nu cum trebuie.

 

are cineva vreun selector de treapta de vanzare?

 

 

 

multumesc pt ajutor.

 

Ma bucur ca ai rezolvat-o! :bounce:

O poti suda in argon cu putina ranforsare in acea zona,stiu un r1 care merge sa de 4 ani si nu s-a rupt pana acum.

Dar na,..mai bine unul intreg.

Daca nu se poate este si asta o solutie :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un amortizor de directie Hyperpro RSC, negru, fara girieturi, e ca nou. Pindere de R1 2000. Nu stiu daca se ptriveste prinderea la 98 sau 2002.Amortizorul costa 150euro, negociabil, prinderea 50 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la 75euro amortizorul cu dublu corp R1 2008. Normal ar fi sa ai prinderile pe motocicleta...

 

Teoretic nu s-ar potrivi la cel de 2002. La cel de 98, da.

 

Da mi te rog o oferta la galeriile Graves R1 2008. Cele race...

 

P.S. Si o oferta la MV Agusta 1000r tot galeriile cele mai smechere.

 

Cred ca R1 ori are bujii incandescente foarte smechere(de nu mai intreaba nimeni nimic pe frigul asta) ori sunt acoperite de zapada si s-a uitat de ele.

 

Halooooo. R1 uuuu. Ce faci?

 

Hai mai trezirea ca de sapt viitoare se anunta 10 grade!!! :burnout:

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am la 75euro amortizorul cu dublu corp R1 2008. Normal ar fi sa ai prinderile pe motocicleta...

 

 

 

Da mi te rog o oferta la galeriile Graves R1 2008. Cele race...

 

P.S. Si o oferta la MV Agusta 1000r tot galeriile cele mai smechere.

 

Cred ca R1 ori are bujii incandescente foarte smechere(de nu mai intreaba nimeni nimic pe frigul asta) ori sunt acoperite de zapada si s-a uitat de ele.

 

Halooooo. R1 uuuu. Ce faci?

 

Hai mai trezirea ca de sapt viitoare se anunta 10 grade!!! :burnout:

 

10 grade cu minus :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care tocmai a cumparat un r1 2002 , am cateva intrebari : cum se face autodiagnoza?eu am tinut cele 2 butoane apasate apoi am pus contactul ,a aparut DIAGNOZA sau asa ceva scris pe ecran apoi ce trebuie sa fac mai departe?? alta problema e ca becul neutral sta aprin chiar daca baga in viteza (orice treapta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care tocmai a cumparat un r1 2002 , am cateva intrebari : cum se face autodiagnoza?eu am tinut cele 2 butoane apasate apoi am pus contactul ,a aparut DIAGNOZA sau asa ceva scris pe ecran apoi ce trebuie sa fac mai departe?? alta problema e ca becul neutral sta aprin chiar daca baga in viteza (orice treapta).

R1 2002 nu are diagnoza ca si modelele noi pe display.

Are doar o "diagnoza" pe turometru, respectiv la cate ture oscileaza acul, si supravegheza doar 3 senzori TPS,senzorul de la rezerva benzina, si exup.

 

Daca ce ai tu pe bord dupa ce ai apasat cele doua butoane este mesajul "DIAG" Asta inseamna ca ai 2003 cel putin. Atunci mai tii apasat din nou cele doua butoane, si intri in codurile de supraveghere.

Sfatul meu este sa citesti foarte bine manualul si acolo spune clar ce sa faci si ce inseamna fiecare din acele cifre care apar acolo!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tng, nu mai stiu sigur , dar parca si 2002 are aceeasi diagnoza ca si 2003. :scratch:

Da ai dreptate! Din 2002 a intrat si generatia 3 de R1 cu injectie,dar in paralel la inceputul anului a mers si generatia 2 cu carburatie.

Aici m-am pacalit!

Da, deci este sistemul mai evoluat de diagnoza, asa ca manualul este prietenul tau! Ai tot acolo ce trebuie sa stii.Yamaha este una dintre motocilcetele mele preferate legat de sistemul de diagnoza.Acolo ai tot ce ai nevoie in special valori reale ale senzorilor!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...