Sari la conținut

Accident Grav Caransebes


motorangel
 Share

Postări Recomandate

Daca schita e corect intocmita(inclusiv semnalizarea rutiera prezentata in ea), atunci situatia e foarte grava:

1.INTERSECTIA RESPECTIVA NU ESTE SEMNALIZATA CORESPUNZATOR(trebuie sa existe semne indicatoare ale directiei drumului prioritar pentru fiecare participant la trafic care intra in intersectie);in cazul din schita, avem doua semne indicatoare care se contrazic(personal nu cred ca este posibil sa fie in realitate, dar cum traim in Romania, nimic nu e intamplator:politia care nu realizeaza semnalizarea intersectiilor in mod corespunzator, dementi care distrug/fura/deseneaza semnele de circulatie, samd).

2.In cazul in care totusi exista un semn de circulatie si pentru cei care intra in intersectie pe sensul in care a circulat motocicleta, atunci acest semn sigur este de cedare a prioritatii fata de cei din dreapta si fata de cei din fata care fac stanga.In cazul asta, motociclistul e vinovat!

 

Concluzia mea:o sansa minuscula pentru motociclist(netinand cont ca nu are carnet!!!)ar fi sa nu existe un semn de circulatie pentru sensul pe are a circulat el!S-ar putea da vina pe proasta semnalizare a intersectiei.Ramane problema permisului lipsa!

 

exact, nu e semnalizata corespunzator. de unde venea motocicleta nu exista nici un semn, iar catre golf exista semnul asa cum l-am desenat. chiar am verificat in saptamana de dupa Paste ca ma gandeam ca a fost sesizata problema, deoarece e asa de multi ani.

Insa cei care locuiesc in caransebes nu sesizeaza pt ca orasul e mic, intersectiile sunt cam la fel si practic sunt obisnuiti sa dea prioritate atunci cand fac stanga. am incercat sa discut cu niste colegi acum 3 ani de situatia asta si culmea era ca ei sustineau ca e corect semnalizata, pt ca strada din dreapta golfului e cu sens unic, deci nu vine nimeni de acolo. Asa ca daca faci stanga trebuie sa dai prioritate celor din fata pt au prioritate de dreapta, chiar daca nu vin de pe drum prioritar. cica trebuie sa vezi ca nu are semn de stop si chiar daca are tot trebuie sa ii dai prioritate.

 

justificarea este surprinzatoare pt niste oameni care au luat carnetul, deci cunosc legislatia, iar unul din ei era chiar taximetrist. dar daca cineva care vine din alt oras se bazeaza strict pe ce i se semnalizeaza pe sensul lui de mers, atunci e cam problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in cazul din schita, avem doua semne indicatoare care se contrazic

 

Explica-ne si noua te rugam, de ce se contrazic semnele din schita?

 

daca e asa cum zic cei din Caransebes, in intersectie, la intrarea pe strada catre lic. Auto trebuia sa existe semnul de sens unic, dar nu e...deci clar intesectia nu e semnalizata corespunzator, dar personal nu vad de ce se contrazic semnele...tare sunt curios de explicatia ta :rolleyes:

 

P.S. imi pare rau de ce s-a intamplat cu cei doi, sper sa-si revina amandoi si sa invete ceva din nenorocirea asta...nu numai ei, ci toti ar trebui sa avem de invatat din asta. Era un mare filosof care spunea" Invata din greselile altora, ca viata e PREA SCURTA ca sa ai timp sa inveti din cele proprii"...si mare dreptate avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar din ce am auzit si eu starea lui s-a agravat foarte tare in ultimele zile, fiind in coma de gradul 4(unii zic de gradul 5). Stiu asta de la un prieten care a fost la el la spital ieri si de la inca un prieten care a vorbit cu sora lui la telefon, eu nu am mai fost la el recent. Aceiasi prieteni mi-au spus ca doctorii nu prea ii mai dau nici o sansa, fiind in moarte clinica. Personal nu vreau sa trag nici o concluzie, asta este doar ce am auzit, dar sursele de unde am auzit sunt cam sigure, din pacate :rolleyes: :banana: :kali: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar din ce am auzit si eu starea lui s-a agravat foarte tare in ultimele zile, fiind in coma de gradul 4(unii zic de gradul 5). Stiu asta de la un prieten care a fost la el la spital ieri si de la inca un prieten care a vorbit cu sora lui la telefon, eu nu am mai fost la el recent. Aceiasi prieteni mi-au spus ca doctorii nu prea ii mai dau nici o sansa, fiind in moarte clinica. Personal nu vreau sa trag nici o concluzie, asta este doar ce am auzit, dar sursele de unde am auzit sunt cam sigure, din pacate :rolleyes: :banana: :kali: ;)

 

Speram sa fie numa vorbe.Doamne ajuta sa se faca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.: am vorbit cu Andreea, fata care a fost cu el pe motor si care este la spital cu el, care mi-a spus cam ceea ce mi-au spus si ceilalti, s-a agravat foarte tare si... fara cuvinte :rolleyes: :banana: :kali: ;) ;) :) :lol: :lol: :P :clap: :blbl: :P :nono: :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-ne si noua te rugam, de ce se contrazic semnele din schita?

 

daca e asa cum zic cei din Caransebes, in intersectie, la intrarea pe strada catre lic. Auto trebuia sa existe semnul de sens unic, dar nu e...deci clar intesectia nu e semnalizata corespunzator, dar personal nu vad de ce se contrazic semnele...tare sunt curios de explicatia ta :rolleyes:

 

P.S. imi pare rau de ce s-a intamplat cu cei doi, sper sa-si revina amandoi si sa invete ceva din nenorocirea asta...nu numai ei, ci toti ar trebui sa avem de invatat din asta. Era un mare filosof care spunea" Invata din greselile altora, ca viata e PREA SCURTA ca sa ai timp sa inveti din cele proprii"...si mare dreptate avea.

 

exista semn de sens unic, dar nu exista semn de stop catre cei ce vin dinspre comexim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista semn de sens unic, dar nu exista semn de stop catre cei ce vin dinspre comexim

OK, dar asta tot nu ma lamureste de ce a zis PNL ca se contrazic semnele din schita: un STOP si un DRUM CU PRIORITATE cu placuta aditionala care arata directia drumului cu prioritate si drumurile secundare cu care se intersecteaza...eu unul nu vad nici o contradictie, de aceea l-am rugat sa ne explice unde vede el contradictia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, dar asta tot nu ma lamureste de ce a zis PNL ca se contrazic semnele din schita: un STOP si un DRUM CU PRIORITATE cu placuta aditionala care arata directia drumului cu prioritate si drumurile secundare cu care se intersecteaza...eu unul nu vad nici o contradictie, de aceea l-am rugat sa ne explice unde vede el contradictia.

 

venind de unde vine golful ti se semnalizeaza ca laturile prioritare sunt cea cu golful si cea dinspre lic auto(unde e oricum sens unic), iar venind dinspre comexim nu ai semn de stop. e ca si cum ai fi pe latura prioritara, ceea ce e in contradictie cu semnul ce il vede golful.

 

in mod normal in orice intersectie toate laturile neprioritare trebuie sa aiba semn de pierdere de prioritate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...justificarea este surprinzatoare pt niste oameni care au luat carnetul, deci cunosc legislatia, iar unul din ei era chiar taximetrist. dar daca cineva care vine din alt oras se bazeaza strict pe ce i se semnalizeaza pe sensul lui de mers, atunci e cam problema.

 

Decat sa ceri sfatul unui taximtrist in privinta conduitei rutiere, mai bine intri intr-o intersectie pe drumul fara prioritate, legat la ochi, cand semaforul tau e rosu....poate scapi cu viata din carambol....

 

Cat despre faptul ca exista intersectii semnalizate in acest mod, nu pot decat sa ma rog sa scap cu viata cand ma urc in MASINA! :laugh:

 

DESTEPTAREA!ALOOOOO, POLITIA, MAI E CINEVA ACOLO?

 

Explica-ne si noua te rugam, de ce se contrazic semnele din schita?

 

Se contrazic pentru ca in locul semnului STOP din dreptul Cosana, ar trebui sa fie un semn DRUM CU PRIORITATE cu semnul aditional spre dreapta, asa cum indica semnul de pe coltul in care s-a oprit motorul.

 

Semnul STOP trebuie instalat pe cele doua colturi nesemnalizate in schita(coltul cu liceul auto si coltul din stanga jos)

 

exista semn de sens unic, dar nu exista semn de stop catre cei ce vin dinspre comexim

 

Corect.Daca ar exista acel semn, atunci ai stii ca trebuie sa dai prioritate celor care vin din fata si din dreapta!In lipsa lui, nu esti obligat sa dai prioritate, desi intersectezi drumul cu prioritate!

 

Ma rog...cred ca ne agitam inutil! Politia are alte probleme mai importante(radar, parcari neregulamentare, samd) decat semaforizarea si semnalizarea corecta a intersectiilor!

 

venind de unde vine golful ti se semnalizeaza ca laturile prioritare sunt cea cu golful si cea dinspre lic auto(unde e oricum sens unic), iar venind dinspre comexim nu ai semn de stop. e ca si cum ai fi pe latura prioritara, ceea ce e in contradictie cu semnul ce il vede golful.

 

in mod normal in orice intersectie toate laturile neprioritare trebuie sa aiba semn de pierdere de prioritate

 

Mai mult decat elocventa explicatia.

QED

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu au patit mare lucru cei din Golf !

Da Doamne sa treaca peste soc si sa nu care cumva sa se simta in vreun fel vinovati ca un bou i-a ales pe ei ca sa se sinucida.

Tot dispretul ptr cretinii de "motociclisti" de genul asta. Cu cat dispar mai repede din peisaj cu atat mai bine !

Facem campanii, marsuri, dam vine pe conservari, da' inchideti ochii la ilegalitatile "fratilor".

Dispret total !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu au patit mare lucru cei din Golf !

Da Doamne sa treaca peste soc si sa nu care cumva sa se simta in vreun fel vinovati ca un bou i-a ales pe ei ca sa se sinucida.

Tot dispretul ptr cretinii de "motociclisti" de genul asta. Cu cat dispar mai repede din peisaj cu atat mai bine !

Facem campanii, marsuri, dam vine pe conservari, da' inchideti ochii la ilegalitatile "fratilor".

Dispret total !

 

 

ddmkro...in caz ca nu stii a fost un accident.nu mai fa tu acuzatii ...si nu mai dispretui oameni pe care nu ii cunosti si care sunt pusi in situatii pe care nu le intelegi.esti patetic.veziti de viata ta si daca nu ai nimic bun de spus...abtinete

 

multa sanatate lui manu si andreei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se contrazic pentru ca in locul semnului STOP din dreptul Cosana, ar trebui sa fie un semn DRUM CU PRIORITATE cu semnul aditional spre dreapta, asa cum indica semnul de pe coltul in care s-a oprit motorul.

 

Semnul STOP trebuie instalat pe cele doua colturi nesemnalizate in schita(coltul cu liceul auto si coltul din stanga jos)

 

da era exact cum ma asteptam...scuza-ma ca te contrazic, dar ai inteles gresit desenul si semnul drumului cu prioritate. Asa cum e desenat acolo, drumul cu prioritate vine de unde venea golful si se continua LA DREAPTA catre lic. Auto pe sens unic, iar drumul care vine de la Cosana (din stanga drumului cu prioritate)este fara prioritate si intra pe drumul cu prioritate, deci semnul Stop e corect. De unde venea moto trebuia sa fie cel putin un CEDEAZA TRECEREA. Asta e ceea ce reiese din desen. Daca in realitate e altfel (adica drumul cu prioritate se continua la stanga, desi din descrierile de mai sus nu cred sa fie asa) eu nu am cum sa stiu ca nu sunt din zona...daca desenul e corect, sunt convins ca am dreptate. Deci semnul STOP si DRUM CU PRIORITATE nu se contrazic deloc, in schimb lipseste un CEDEAZA si un SENS UNIC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da era exact cum ma asteptam...scuza-ma ca te contrazic, dar ai inteles gresit desenul si semnul drumului cu prioritate. Asa cum e desenat acolo, drumul cu prioritate vine de unde venea golful si se continua LA DREAPTA catre lic. Auto pe sens unic, iar drumul care vine de la Cosana (din stanga drumului cu prioritate)este fara prioritate si intra pe drumul cu prioritate, deci semnul Stop e corect. De unde venea moto trebuia sa fie cel putin un CEDEAZA TRECEREA. Asta e ceea ce reiese din desen. Daca in realitate e altfel (adica drumul cu prioritate se continua la stanga, desi din descrierile de mai sus nu cred sa fie asa) eu nu am cum sa stiu ca nu sunt din zona...daca desenul e corect, sunt convins ca am dreptate. Deci semnul STOP si DRUM CU PRIORITATE nu se contrazic deloc, in schimb lipseste un CEDEAZA si un SENS UNIC.

asa e, pnl a inteles gresit. de aia am precizat ca semnul e asa cum il vede golful.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ddmkro...in caz ca nu stii a fost un accident.nu mai fa tu acuzatii ...si nu mai dispretui oameni pe care nu ii cunosti si care sunt pusi in situatii pe care nu le intelegi.esti patetic.veziti de viata ta si daca nu ai nimic bun de spus...abtinete

 

multa sanatate lui manu si andreei :laugh:

legile oriunde in lume trebuie respectate, altfel e haos (vorbesc in primul rand de legile cu incidenta penala); de aceea incalcarea lor este condamnata

daca unul decide ca nu trebuie sa respect legea, isi ia o arma vine la tine acasa si te omoara; asta cum suna? cumva criminal?; sau daca ia masina (fara permis) si te calca pe trecerea de pietoni? tot criminal?

dar daca iese cu motorul (fara permis) si produce victime nu mai este criminal ! nuuuuu, e baiat bun, motociclist, si restul nu inteleg situatia, sunt patetici

pasagera inteleg ca are pe langa un picior bine rupt (cu tija), o mana bine operata, si fata putin modificata (ca operatie la maxilar nu se face la paroscop). si are doar 17 ani. un idiot a distrus o viata pe viata

dar asta este neimportant pentru @emotii, ureaza sanatate unui idiot care este ca si dus, si unei fete mutilate pe viata (si care probabil inca nu realizeaza ca din cauza cicatricilor viata tocmai ce i s-a schimbat complet)

nu mai despicati firul in patru, putea sa fie pe drum cu prioritate, cu semafor verde si soferul sa intre pe rosu - tot el era vinovat: nu avea permis, deci nu avea voie sa fie pe strada cu motorul

mie imi e clar cine este vinovat; si ca exista o victima (fata, tanara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ddmkro...in caz ca nu stii a fost un accident.nu mai fa tu acuzatii ...si nu mai dispretui oameni pe care nu ii cunosti si care sunt pusi in situatii pe care nu le intelegi.esti patetic.veziti de viata ta si daca nu ai nimic bun de spus...abtinete

 

multa sanatate lui manu si andreei :laugh:

 

 

Poate daca ai avea permis ai putea sa deschizi gura si sa vorbesti. Poate daca ai fi fost pasager in golf acum ai fi aruncat cu bolovani dupa primul motociclist intalnit. Mai bine te duci sa postezi pe alte forumuri e mai indicat.

 

De el ne pare rau pentru ca este o fiinta, atat .... Dar pentru faptele lui nu il scuzam deloc . Imi doresc sa traiasca inca 80 de ani si in fiecare zi si clipa sa retraiasca acele momente de la accident. Sa aiba in fata toate traumele pe care le-a produs si sa le simta clipa de clipa.

 

Pacat de parinti ca acum vor fi marcati pana la moarte deoarece DOBITOCU a vrut sa fie GOST RIDER. DAR nu e " reclama cu TELETECH" TI-AM spus ca-i popa , tu nu - bat man ,bat man''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legile oriunde in lume trebuie respectate, altfel e haos (vorbesc in primul rand de legile cu incidenta penala); de aceea incalcarea lor este condamnata

daca unul decide ca nu trebuie sa respect legea, isi ia o arma vine la tine acasa si te omoara; asta cum suna? cumva criminal?; sau daca ia masina (fara permis) si te calca pe trecerea de pietoni? tot criminal?

dar daca iese cu motorul (fara permis) si produce victime nu mai este criminal ! nuuuuu, e baiat bun, motociclist, si restul nu inteleg situatia, sunt patetici

pasagera inteleg ca are pe langa un picior bine rupt (cu tija), o mana bine operata, si fata putin modificata (ca operatie la maxilar nu se face la paroscop). si are doar 17 ani. un idiot a distrus o viata pe viata

dar asta este neimportant pentru @emotii, ureaza sanatate unui idiot care este ca si dus, si unei fete mutilate pe viata (si care probabil inca nu realizeaza ca din cauza cicatricilor viata tocmai ce i s-a schimbat complet)

nu mai despicati firul in patru, putea sa fie pe drum cu prioritate, cu semafor verde si soferul sa intre pe rosu - tot el era vinovat: nu avea permis, deci nu avea voie sa fie pe strada cu motorul

mie imi e clar cine este vinovat; si ca exista o victima (fata, tanara)

 

Din pacate, parintii (atat ai baiatului, cat si ai fetei), nu sunt constienti de toate lucrurile astea si il acuza din plin pe soferul golfului. Ceea ce inseamna ca va fi un proces greu si lung pt un om nevinovat si ghinionist, pe deasupra.

Dar asta parca paleste in fata faptului ca baiatul este din ce in ce mai rau si nu mai are multe sanse de supravietuire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce este asa greu de inteles? e o situatie extrem de simpla: s-a suit pe o motocicleta fara sa aiba permis de conducere, a mers tare, a crezut ca toata strada e a lui avand o domnisoara-n spate si a vrut sa arate cat de zmeu e el. tu crezi ca e corect ca el sa iasa basma curata si cel din masina sa plateasca penal, ti-ar conveni daca era vb de o ruda de-a ta sa fie acuzat si sa aiba dosar penal pt ce a facut altcineva? garatez ca nu. daca mai astepta pana avea permis sunt sigur ca se punea altfel problema, in cazul asta nu cred ca cineva care poate judeca la rece poate sa gandeasca altfel.

ddmkro...in caz ca nu stii a fost un accident.nu mai fa tu acuzatii ...si nu mai dispretui oameni pe care nu ii cunosti si care sunt pusi in situatii pe care nu le intelegi.esti patetic.veziti de viata ta si daca nu ai nimic bun de spus...abtinete

 

multa sanatate lui manu si andreei :laugh:

 

 

probabil ca lor nici nu le pasa cine e vinovat si inteleg asta deoarece e fiul lor dar nici un om care e nevinovat sa ajunga in puscarie pt fiul lor, nu e corect.

Din pacate, parintii (atat ai baiatului, cat si ai fetei), nu sunt constienti de toate lucrurile astea si il acuza din plin pe soferul golfului. Ceea ce inseamna ca va fi un proces greu si lung pt un om nevinovat si ghinionist, pe deasupra.

Dar asta parca paleste in fata faptului ca baiatul este din ce in ce mai rau si nu mai are multe sanse de supravietuire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, parintii (atat ai baiatului, cat si ai fetei), nu sunt constienti de toate lucrurile astea si il acuza din plin pe soferul golfului. Ceea ce inseamna ca va fi un proces greu si lung pt un om nevinovat si ghinionist, pe deasupra.

Dar asta parca paleste in fata faptului ca baiatul este din ce in ce mai rau si nu mai are multe sanse de supravietuire...

 

 

Mda, fir-ar sa fie ... imi pare rau de bietul om nevinovat. Sper ca acuzele din partea parintilor sa fie doar datorate durerii pricinuite de accident si nu datorita tampeniei...desi din ce am citit pe aici, parintii au incurajat tampenia fiului lor. Oricum ar fi, o sa piarda procesul, garantat, nici o problema. Sa stea linistit soferul de Golf.N-au nici o sansa parintii.

Sa se ingrijeasca de cele sufletesti,sa treaca de soc, ca probabil te marcheaza profund cand un bou-idiot-(cuvant urat)-imbecil-tampit-dobitoc-cimpanezu hapciupalitic-sobolan handibel-jigodie imputita- te alege fara sa te intrebe sa ii fii martor la "mucificare".

 

Pentru ceilalti penali care ii dau dreptate "motociclistului" : atentie ca voi urmati !

 

Sofer de Golf, capul sus, sunt motociclist si sunt de partea ta 100%!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, parintii (atat ai baiatului, cat si ai fetei), nu sunt constienti de toate lucrurile astea si il acuza din plin pe soferul golfului. Ceea ce inseamna ca va fi un proces greu si lung pt un om nevinovat si ghinionist, pe deasupra.

Dar asta parca paleste in fata faptului ca baiatul este din ce in ce mai rau si nu mai are multe sanse de supravietuire...

inteleg situatia, sunt subiectivi (poate ca si eu as face la fel in locul lor si mi-as fi aparat copilul, chiar daca as constientiza ca nu am dreptate)

si mai inteleg un lucru legat de parinti - este copilul lor indiferent de ce face (cand veti avea copii veti intelege aceasta realitate, valabila pentru multi)

 

ceilalti insa ar trebui sa priveasca obiectiv lucrurile: nu ai permis = nu ai ce cauta pe drum public (nici macar pe ulita)

sunt totusi curios cum priveau parintii lucrurile daca in locul golfului idiotul pe motor se intalnea pe o trecere de pietoni cu o mama cu copii acasa si o omora: era respectiva mama de vina probabil ca fiul lor s-a varsat si a ajuns in coma

am mai vazut anul trecut un zmeu care chiar a omorat o mama si a schilodit un copil in Busteni pe trecerea de pietoni, si sareau voci sa il planga (ca murise saracul)

imi pare rau pentru sofer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dejica Emanuel (20.Ian.1990 - 08.Mai.2008)

 

O sa ramai in sufletele tuturor pt ca ai fost un baiat special, respectuos si ai stiut intodeauna sa treci peste greutati. Ne rugam la Dumnezeu sa iti fie bine acolo unde esti si sa aiba grija de familia ta si de tot ceea ce iubeai si te iubea. Ai avut o inima mare, cum nu cred ca au prea multi, ai ajutat si ai respectat pe toata lumea, desi poate unii nu meritau asta. Imi aduc aminte si acum cu placere si in acelasi timp cu durere in suflet si regret de atatea momente care le-am trait impreuna, si care niciodata nu le voi uita. Tot timpul o sa fi in inima mea, si in inimile tuturor! Dumnezeu sa te ajute si sa fie alaturi de tine!

 

 

Sincere condoleante familiei!

 

Cu durere in suflet si respect,

Ionut (a.k.a. Roster)

 

P.S.: rog din tot sufletul toti membrii forumului sa termine cu orice repros, cearta, insulta, etc. Ce a fost a fost, s-a intamplat cel mai rau lucru posibil! :laugh: :)

 

D-zeu sa te ajute Manu!

post-36949-1210266401_thumb.jpg

post-36949-1210266415_thumb.jpg

post-36949-1210266480_thumb.jpg

post-36949-1210266489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........Incep cu punctele astea ca nu mai am cuvinte ce sa mai zic de atata durere in suflet.Nu imi vine sa cred. Durerea ce o lasa in urma lui este inimaginabila. Nu te voi uita niciodata si intotdeauna vei ramane in sufletul meu. Sper ca Dumnezeu sa te ierte de toatre greselile care le-ai facut si sa te puna la un loc cu ingerii. Dumnezeu sa il ierte pe prietenul nostru Manu. :laugh:

 

Sincere condoleante familiei indoliate

 

Recuperare usoara pentru Andreea

 

Si pentru ceilalti un mers pe motor fara incidente si nu uitati: o viata aveti, nu o scurtati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de tineretea lui, de parintii ramasi si de fata aceea mutilata.

 

D-zeu sa-l ierte.

 

 

Si POATE ceilalti invatati ceva din asta:

-Permis

-Echipament

-Viteza mai mica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.: rog din tot sufletul toti membrii forumului sa termine cu orice repros, cearta, insulta, etc. Ce a fost a fost, s-a intamplat cel mai rau lucru posibil! :laugh: :)

 

D-zeu sa te ajute Manu!

 

 

Ce a fost, a fost???????? Da, poate pt el, ca acum doar pt el e mai usor. Nu mai sufera, nu mai trebuie sa dea socoteala pt ce a facut. Dar toti ceilalti au ramas sa traga... Parintii, familia si prietenii - sa sufere toata viata datorita pierderii lui, soferul - sa suporte moral si legal consecintele faptelor acestui copil!

Vi se pare corect??

Dumnezeu sa il ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...