Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@geckados cat vrei pe jug? ai si ceva rulmenti la el?

 

jugul este cel de sus de la ghidon... nu stiu ce rulmenti are ala.

Ti-l dau moca daca ai nevoie de el... oricum de schimbat jug nu cred ca am sa schimb eu prea curand.

Mi-am montat un ghidon de s2r si tipul de la care l-am cumparat mi l-a oferit cu tot cu jug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lotrule, te asteptam cu drag.

Pe jumate e ca si intrat..sta pe 2 in V. :baldy: ramane sa si ia un Ducati.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit anuntul cu asta,in poze pare ok...acum ramane de vazut si live.pareri?

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=45479

Dupa parerea mea , e pomana la 2400 . Eu l-am dat pe al meu cu 3500 . E din 99 , 28000 km si nu l-as fi dat cu mai putin nici mort . E cel pe care il are Alexa acum , in aceleasi culori . Daca il aduci si pe asta in Bucuresti , veti fi trei cu Dark-uri cu cadru galben , editie limitata .

 

Tovarasi,

Care aveti inaltatoare de ghidon pe monsterele voastre, dati-mi si mie un sfat va rog, se merita, de unde le-as putea achizitiona repede si la un pret rezonabil?

Multam

Neamule , eu am M 900 si daca se potrivesc prinderile tale de ghidon la mine , ti le dau la schimb pe ale mele . Eu le vreau scurte . Singura problema care ar putea aparea , ar fi sa loveasca ghidonul in reglajele de la furca , de sus . Vorbim maine la intalnire .

 

In alta ordine de idei , daca iesiti pe undeva in seara asta , sunati-ma si pe mine . 0726384725

Editat de b28jmp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT, AM SI EU NEVOIE DE NISTE PIESE PTR UN DUCATI MONSTER 620 DIN 2004.

BORD, FAR, SUPORT PTR BORD SI FAR, SCARITE ETC...AVETI IDEE DE UNDE AS PUTEA COMANDA ACESTE PIESE??? EVENTUAL SH, CA NOI SUNT CAM SCUMPE :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT, AM SI EU NEVOIE DE NISTE PIESE PTR UN DUCATI MONSTER 620 DIN 2004.

BORD, FAR, SUPORT PTR BORD SI FAR, SCARITE ETC...AVETI IDEE DE UNDE AS PUTEA COMANDA ACESTE PIESE??? EVENTUAL SH, CA NOI SUNT CAM SCUMPE :baldy:

 

vorbeste cu andu, poate are el cate ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu de spus ce probleme vei intampina. monsterul e o motocicleta ca toate altele, poate un pic mai pretentioasa la chestii marunte, gen parte electrica. motorul este excelent si faptul ca are racirea doar pe aer te lipseste de unele griji intalnite la cele cu racire pe apa. ai frane excelente (adica brembo), ai suspensii la fel. in rest, lantul il schimbi ca la toate celelalte motorete, curelele de distributie se schimba cam la 20.000, bujiile cand iti aduci aminte de ele (eu am deja 11.000 cu un set de bujii si pleaca instant). eu am avut ceva probleme cu ambreiajul, in sensul ca se mai scurge lichidul din instalatie din cauza unei garnituri buclucase. daca iti iei monster peste anul 2000, nu o sa mai ai problema asta. cand te decizi sa iti iei monstru ne dai un semn si mergem cu tine sa facem o evaluare ochiometrica.

Multi si-au dat cu parerea despre Ducati si vroiam o parere de la detinatori, mersi pentru info.Acum, mai ramane si problema cu drumurile mai lungi, cum sta la capitolul asta, eu cu gs-ul cam am probleme (cu vantul mai ales) si viteza de croaziera.

 

ps. presupun ca ambreiajul este hidraulic.daca da....un mare plus :baldy:

 

abea astept sa dau gs-ul si sa ma asez pe canapea aici :blink:

 

take care

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca la 150 o sa ai aceleasi problem cu vantul...

atat GS-ul cat si monster-ul sunt motoare naked cu un minuscul parbriz care mare lucru nu face.

 

oricum, viteza de croaziera e in jur de 140- 160 pt tipul asta de motoare.

daca te referi la fiabilitate pe trasee mai lungi, nu o sa ai probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca la 150 o sa ai aceleasi problem cu vantul...

atat GS-ul cat si monster-ul sunt motoare naked cu un minuscul parbriz care mare lucru nu face.

 

oricum, viteza de croaziera e in jur de 140- 160 pt tipul asta de motoare.

daca te referi la fiabilitate pe trasee mai lungi, nu o sa ai probleme

 

te-as contrazice un pic :blink: ...viteza de croazieara e pe la 120... la 140-160 daca esti mai corpolent numai croaziera nu e :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-as contrazice un pic :blink: ...viteza de croazieara e pe la 120... la 140-160 daca esti mai corpolent numai croaziera nu e :baldy:

E ok si la 160 daca esti mai corpolent,desi e cam la limita.Si oricum daca iti pui protectie la far e ceva mai tolerabil vantu in casca.Eu am avut si era mai ok ( desi arata ca dracu :blink:).Orice problema are o rezolvare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare,

 

scuze ca intreb dar cine este "mau"?

 

mau e fapt mac, care e un tip din timisoara care aduce tobe, kit-uri de lant etc. la preturi f bune

printre clientii care il recomanda sunt doru si freeman :baldy: ...

 

p.s. si eu sunt pe cale sa ii devin client :blink:

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mau e fapt mac, care e un tip din timisoara care aduce tobe, kit-uri de lant etc. la preturi f bune

printre clientii care il recomanda sunt doru si freeman :baldy: ...

 

p.s. si eu sunt pe cale sa ii devin client :blink:

defapt mau e mau :blink: .I-am gasit anuntu pe forum mai demult si de la el am luat bateria( e in buc)

 

@gekados - ti-am dat PM cu nr de tel si id-u de mess.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mau e fapt mac, care e un tip din timisoara care aduce tobe, kit-uri de lant etc. la preturi f bune

printre clientii care il recomanda sunt doru si freeman :baldy: ...

 

p.s. si eu sunt pe cale sa ii devin client :blink:

 

e adevarat ce zice moweed despre mac, am luat multe de la el si inca o sa mai iau :blink: .. recomand cu incredere, preturi bune si omu e de cuvant .. DAR .. Freeman nu a luat bateria de la el .. cand apare online o sa posteze el detalii, ca nici eu nu mai stiu exact de unde a luat-o .. oricum de undeva din Buc ..

 

 

Later edit: haha, uite ca Freeman era online numa ca statea pitit .. problem solved :blink:

Editat de th30nly0n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

defapt mau e mau :baldy: .I-am gasit anuntu pe forum mai demult si de la el am luat bateria( e in buc)

 

@gekados - ti-am dat PM cu nr de tel si id-u de mess.

 

Il caut pe acest "mau" dar nu-l gasesc.

In alta ordine de idei 360 ron vi se pare decent pt o baterie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...