Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

misto ar fi daca ai avea niste poze cu procesul restauratiei in sine...gen before si after...

 

sa vaza si baietii cum arata un cadru de moster rupt in doua :)

 

Am si asa ceva. :P Cateva poze de la demontarea monsterului, faza pregatitoare pentru operatiunile de sudat,vopsit etcetera :

 

post-28325-1243338032_thumb.jpg

post-28325-1243338094_thumb.jpg

post-28325-1243338189_thumb.jpg

post-28325-1243338252_thumb.jpg

post-28325-1243338353_thumb.jpg

post-28325-1243338424_thumb.jpg

 

Si ceva ce nu va doresc sa vedeti niciodata :

 

post-28325-1243338502_thumb.jpg

 

 

Cadrul a fost sudat si ranforsat, apoi vopsit -la fel ca si restul motocicletei. Tobele le-am deschis si lucrat cu amicii mei. Video cu before and after - AICI

 

 

Salutari cu farul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare monsteristilor :) Daca mai tine minte cineva topicul asta , eu eram pagubitul. Scriu acum aici cu vesti bune - mi-am reparat monsterul, revopsit si "chewbaccarit" tobele :P. Revin cu video daca e cineva curios cum suna acum. Cele bune.

 

 

eu sunt ceva mai nou pe aici si abia acum am dat click pe link si ti-am citit "aventurile" neplacute cu Dl. Csaba, fie-i sanatatea precara. e clar ca stia foarte bine ce face cand ti-a vandut-o, si mai ales stia foarte bine ce vinde ! ca pierzi 4.000 de iepuroi e una, dar cu defecte atat de importante, poate ceda ceva component major la vreo 160 km/h... aia se poate numi deja de omor prin neglijenta sau omor din culpa (nu cunosc foarte bine definitiile, dar oricum se intelege ideea).

 

'pare bine ca ai scos-o la capat, dar sunt totusi curios: cum ? ai schimbat cadrul si blocul motor ? ca alta "scapare" din situatia aia nu prea vad...

 

edit: ai raspuns in timp ce scriam post-ul :cheers:

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, dupa cum poti vedea, s-a reparat pur si simplu. Am fost destul de ingrijorat la inceput, insa dupa indelungi cautari si dupa ce m-am documentat,intrebat, interesat am decis sa o repar. Mi-a fost teama, sincer deoarece se observa din poze ca nu e ceva ce intalnesti toata ziua. Insa a iesit bine totul, si sunt bucuros sa spun ca motocicleta se comporta extraordinar, si probabil am sa crap eu inaintea cadrului aluia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, dupa cum poti vedea, s-a reparat pur si simplu. Am fost destul de ingrijorat la inceput, insa dupa indelungi cautari si dupa ce m-am documentat,intrebat, interesat am decis sa o repar. Mi-a fost teama, sincer deoarece se observa din poze ca nu e ceva ce intalnesti toata ziua. Insa a iesit bine totul, si sunt bucuros sa spun ca motocicleta se comporta extraordinar, si probabil am sa crap eu inaintea cadrului aluia :P

 

 

pai asfalt uscat si multe curbe iti urez ! :cheers: sa te tina totul, sezoane "without number" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, dupa cum poti vedea, s-a reparat pur si simplu. Am fost destul de ingrijorat la inceput, insa dupa indelungi cautari si dupa ce m-am documentat,intrebat, interesat am decis sa o repar. Mi-a fost teama, sincer deoarece se observa din poze ca nu e ceva ce intalnesti toata ziua. Insa a iesit bine totul, si sunt bucuros sa spun ca motocicleta se comporta extraordinar, si probabil am sa crap eu inaintea cadrului aluia :)

 

trebuia sa-i spui lu' Nea Caisa sa vina pe el pana la tine acasa, mi se pare o chestie de bun simt atunci cand vinzi un motor, si e clar pentru toata lumea ca daca te risti sa mergi cateva sute de kilometri pe el, ai incredere ca e lucru' bun dom'le!

In alta ordine de idei, din motive mai mult estetice decat tehnice tre' sa fac si eu operatiunea asta, o mai aman cat pot, dar o simt ca e pe-aproape. Cam cat timp ti-a luat sa dezbraci cadrul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa-i spui lu' Nea Caisa sa vina pe el pana la tine acasa, mi se pare o chestie de bun simt atunci cand vinzi un motor, si e clar pentru toata lumea ca daca te risti sa mergi cateva sute de kilometri pe el, ai incredere ca e lucru' bun dom'le!

In alta ordine de idei, din motive mai mult estetice decat tehnice tre' sa fac si eu operatiunea asta, o mai aman cat pot, dar o simt ca e pe-aproape. Cam cat timp ti-a luat sa dezbraci cadrul?

 

3 oameni, vreo 3 beri de caciula si aproximativ 4 ore- la pas lejer, fara graba = demontat complet, si pus in cutii. De facut bucati e usor, mai greu e cu asamblarea :)

 

 

P.S. - vad cumva un ghidon de vitezana pe monsterul de la avatarul tau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, asa l-am luat de la un fan musolini, asa m-am urcat prima data pe ea, asa m-am obisnuit si acum imi place. Aveti veleitati tehnice tu si prietenii tai, sau v-ati luat dupa un manual de service? Eu tre sa vopsesc mobra neaparat ca arata de parca a facut un caine radioactiv pipi pe ea.

Stie cineva unde se poate face powdercoating pe o naveta de bere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi, 19.00, la academie.

ps. rog sa va pastrati castile pe cap, s-a confirmat primul caz de gripa porcina in romania.

 

:) Da, singura locatie relativ sigura, pe langa Academia Militara, pare a fi "Pardon Cafe" din Dr. Taberei. De asemenea, ca masura de precautie, este recomandat consumul de bere direct din sticla (ai grija cocosAn!) si in cantitati îndestulătoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Da, singura locatie relativ sigura, pe langa Academia Militara, pare a fi "Pardon Cafe" din Dr. Taberei. De asemenea, ca masura de precautie, este recomandat consumul de bere direct din sticla (ai grija cocosAn!) si in cantitati îndestulătoare!

 

 

Aoleu am belit-o....nu mai savurez decat de la tzutzuroi :) :drink: (gripa porcina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca un sfat: mergeti doar cu motocicleta, riscul de contactare a bolii scade enorm.

 

Da, se stie ca virusul nu poate alerga asa de repede ca o motoreta :) Ne vedem deseara, daca nu pierd lantzul pe drum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care cu ce aveti, numai sa evitati adunaturile, târâturile si muraturile, in general tot ce se termina in "le", chiar si monsterele, care dupa cum stiti, fac parte din regnul animal, ca si porcul, aceasta minunata si gustoasa dihanie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind pe meleaguri natale, ma plimbam eu aseara linistit si vad parcat, un frumos monster 696. din poze, nu-mi placea dihania dar de-aproape, e tipla. pare mai inalt un pic decat monsaterul clasic si nitel mai scurt (asta a vea curu' scurtat, asa cum ii sta bine oricarui monster). dilema e.... de unde fac io rost de gologani sa iau unu ca am vazut ca acuma e kit ducati fix pe oranju' ala de-l aveam io pe mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...