Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

noaptea e pazita...poate ziua sa mi-o ia de pe undeva pe unde o las...

mersi de urare

 

pune-i alarma

lacat pe disc (sa nu o impinga cu tot cu alarma)

si husa (sa nu atraga atentia + sa nu tenteze)

 

astea sunt chestii minime pe care le poti avea mereu cu tine (disklock-ul intra sub sa iar husa o poti cara intr-un rucsac plus ca apara de praf si caldura).

 

acum 2 seri mi-a sunat alarma cand doi tineri rupti de beti incerau sa se suie amandoi pe ea, in parcare. intai a sunat pagerul (la soc) si am iesit pe geam sa vad ce fac aia si imediat a inceput sa urle si alarma si s-au speriat si au cazut gramada, unul peste altul, langa monster. caz fericit, d-aia si povestesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pune-i alarma

lacat pe disc (sa nu o impinga cu tot cu alarma)

si husa (sa nu atraga atentia + sa nu tenteze)

 

astea sunt chestii minime pe care le poti avea mereu cu tine (disklock-ul intra sub sa iar husa o poti cara intr-un rucsac plus ca apara de praf si caldura).

 

acum 2 seri mi-a sunat alarma cand doi tineri rupti de beti incerau sa se suie amandoi pe ea, in parcare. intai a sunat pagerul (la soc) si am iesit pe geam sa vad ce fac aia si imediat a inceput sa urle si alarma si s-au speriat si au cazut gramada, unul peste altul, langa monster. caz fericit, d-aia si povestesc :)

la cati metrii bate alarma ta? - cat ai dat pe ea?

 

ca eu stau al etajul 5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cati metrii bate alarma ta? - cat ai dat pe ea?

 

ca eu stau al etajul 5

 

nu am auzit de nici o alarma care sa bata, cel mult suna si te anunta, daca vrei, si te simti in putere ii batii tu cu mana ta pe faradelegiutori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cati metrii bate alarma ta? - cat ai dat pe ea?

 

ca eu stau al etajul 5

 

in carte scris 500m cu cladiri, 800 in camp. e aia, defender, pe care-o vinde speedy (pe forum). testat de mine bate de la etajul 4, bate prin 2 blocuri, bate la 2 intersectii distanta dar sa va zis una din brasov :) sambata asta am lasat motorul pe trotuar cum intri in piata sfatului si am plecat pe jos prin bv. la un moment dat eram pe la turrnurile alea de pe deal si aud pagerul cum suna, imi arata shock pe display (are shock si inclinare). deci nu e minciuna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VESTI BUNE DE TOT. tudorila si-a recuperat motocicleta si hotul e in arest. mai multe detalii o sa ne dea cocoson, cand se termina toata tarasenia.

multumim tuturor celor care au ajutat cu informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! Bine ca a gasit mobra si bine ca au prins jigodia . In alta ordine de idei , miercurea viitoare dati un suc pentru ca am facut curat la Academie in urma voastra . O seara buna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as baga la asa ceva dar fara drumul de brasov.

 

vreau sa-l iau si pe blondu mic cu monsterul de 600 si e cam mult pt el drumul pana la brasov (pana acum are 10 km de mers pe moto )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei ce vor sa ma insoteasca maine spre ploiesti ii astept la 9:30 la academie.vedem la fata locului ce si cum, pe unde mergem/daca mergem direct spre intrunire poate prindem si parada.

Eu o sa iau in calcul si ramasul acolo peste noapte (bonus: niste beri frumosi)

 

"succesuri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-as fi bagat eu la o plimbarica...dar a intervenit ceva; poate data viitoare :D

printre altele are cineva sau stie unde pot gasi un capac monopost pt monster 620 2002 (negru) ?

Nu ai sa gasesti foarte usor asa ceva.

Eu am cautat destul de mult, cei care au asa ceva nu prea vor sa se desparta de el.

Optiuni:

Nou pe www.monsterparts.com - scump. :D

Ebay.de , Ebay.com - in oricare din cazuri, mai ieftin de 100 de dolari nu ai cum sa iesi.

Bafta multa.

Editat de VincentVega
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yellow....

 

 

Cau placute de frana pentru un monster 600 95` (ZDM600M) fata si spate.

Care stie un magazin sau un site din Romania care comercializeaza asa ceva, ca tot incerc sa caut pe net, dar mi-e cam imposibil tinand cont de faptul ca specificatile tehnice a placutelor imi sunt straine.

 

Please reply.

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor monsteristilor, revin cu intrebarea care nu si-a gasit inca raspuns, adresata celor care stiu despre ce este vorba: ambreiajul uscat, este normal sa aiba un "vajait" metalic in timpul functionarii? Multumesc in avans.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor monsteristilor, revin cu intrebarea care nu si-a gasit inca raspuns, adresata celor care stiu despre ce este vorba: ambreiajul uscat, este normal sa aiba un "vajait" metalic in timpul functionarii? Multumesc in avans.

Dap , este foarte normal . Asta este farmecul lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@b28jmp - mersi frumos, citisem posturi despre treaba asta dar nu stiam sigur.

@VincentVega - De ce? Am vazut pt. prima oara pe viu un monster cu ambreiaj uscat, pana atunci numai cu el umed, mie mi se pare normal sa intrebi atunci cand nu sti sau esti in dubii, nu consider ca este o rusine in asta. Peace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...