Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

pai io zic sa ii faci carburatia ca lumea inainte. daca nu merge schimba pinionul fata cu unul cu un dinte in plus, castigi top speed dar pierzi din puterea demarajului. asta ar fi cea mai ieftina varianta. daca te gandesti sa umbli la motor, ax cu came, volanta, tobe +centrala+filtre si altele mai bine o vinzi si iei o motoreta mai puternica. pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti.. am si eu o intrebare daca pot sa maresc cp sau sa fac anumite modificari la monsteru meu de 600 an 98'.. viteza maxim care o poate este de 140 km/h cu prietena in spate :) si 160 km/h care ii prinde foarte greu cu mine. Nu prea inteleg de ce nu prinde mai mult..

Astept raspunsuri. Ms :D

 

Daca mege cum spui tu inseamna ca s-a stricat si trebuie reparata. Poti sa o revergorezi umpic cu putin metanol in rezervor sau sa te duci la sala sa faci brandu mare sa tragi mai tare de acceleratie poate s-a blocat. S-ar putea sa fie infranata sau este gripati rumentii. Roatilii e umflate? Se poate sa fiii sarit lantul. Daca nu e niciuna din astea du-o la Andu. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.. am si eu o intrebare daca pot sa maresc cp sau sa fac anumite modificari la monsteru meu de 600 an 98'.. viteza maxim care o poate este de 140 km/h cu prietena in spate :) si 160 km/h care ii prinde foarte greu cu mine. Nu prea inteleg de ce nu prinde mai mult..

Astept raspunsuri. Ms :)

 

ce vrei sa maresti cutia postala?.....cauta nene tamplar!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind verifica pinionul de chilometraj ca poate s-au rupt dintii. Daca nu e pinionul, ia legatura cu monsteristu" ca stie el cum sa iti modifice supapele si sa foreze in capul pistonului si sa mareasca camera de ardere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.. am si eu o intrebare daca pot sa maresc cp sau sa fac anumite modificari la monsteru meu de 600 an 98'.. viteza maxim care o poate este de 140 km/h cu prietena in spate :) si 160 km/h care ii prinde foarte greu cu mine. Nu prea inteleg de ce nu prinde mai mult..

Astept raspunsuri. Ms :D

 

cum ziceau si baietii mai devreme, ai o problema cu motoreta. nu ai nevoie de cp in plus ca sa ajungi la viteze mai mari.

si cu pinion de 14, 140 km/h e prea putin.

monsterul meu de 600 din 2000 cu pasager ajunge la 180km/h.

 

daca nu te pricepi la reglat supape si nu stii sa forezi in capul pistonului :) eu zic sa faci o vizita la andu.

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am si eu o intrebare, de unde fac rost de un "slave-cylinder" de la ambreiaj la noi? Difera daca motorul e pe lichid sau pe aer? :)

 

Vezi ca dezmembra cineva un Ducati 916. Daca nu, ebay.co.uk.

LINK

 

LINK

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Am o intrebare; as dori sa stiu daca exista pe aici vreun posesor de m600,620 care sa fi incercat un s2r 1000,s2r800 -si ce impresii v-a lasat.O comparatie ?

Slabe sanse ,stiu dar deh- intreb.Internetul l-am rasfoit, vreau impresii de prima mana de la monsteristii de pe lounge.

Va salut.

Editat de VincentVega
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S2R1000 e o bestie. top speed spre 250, sase viteze, se da pe o roata si in a treia, e mai inalta, ai furca reglabila, ambreiaj uscat, monobrat pe spate si alte chestii marunte si grozave. singurul minus ar fi consumul simtitor mai mare. s2r de 800 e o struto camila intre 620 si 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce ,dar parca simteam ca de la dumneata va veni si raspunsul. :)

Din punctul meu de vedere, de rider care n-a urcat vreodata pe s2r800, diferentele mi se par foarte mici.(620-s2r800)

Cea mai mare curiozitate a mea ramane insa la nivelul 620 vs s2r 1000.

Mai inalta, stiam si eu ca e, mai fortoasa,la fel, ambreiaj uscat,hmph. Vreau niste pareri mai personalizate, ma rog, atat cat se poate avand in vedere faptul ca posesori de ambele modele nu exista.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vincent,

eu am un M600 din 2000 si un s2r 800 din 2006.

am mers un an pe 600 si anul acesta in primavara mi-am luat s2r-ul de 800. Diferenta de putere intre cele doua mobre e mare si o simti imediat.

Nu prea poti sa compari nici 620 cu s2r 800, diferente de cuplu, ambreiaj, monobrat,...

 

La un s2r 800 ai cateva lipsuri (asta si pt ca a fost printre primele monstere cu monobrat si ducati a vrut sa reduca costurile) furca nereglabila si cam slabuta, ambreiaj umed, dar si avantaje - putere, cuplu, pozitie mai buna - scaritele sunt pozitionate altfel, ghidon Magura...

 

daca vrei sa te urci pe un s2r 800 si apoi sa incerci un 600 da un semn.

 

apropo, eu nu am avut bani de s2r 1000 (era mai scump cu 1500 euro decat 800) vroiam ceva mai puternic si cu monobrat.

idee e ca si s2r 800 si 1000 sunt mult peste 600/620, iar daca nu ai bani de 1000, si 800 o sa te multumeasca.

 

PS: sunt blondu_mm ! (alexix art e blondu jr)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot :D

Din pacate, oricat de mult as vrea sa ma urc pe s2r-ul tau, distanta de ~600 km e un mic impediment :D

Trebuie sa spun a sunt placut surprins sa aud ca cei 15(?) caluti in plus ai s2r-ului,cat are fata de 620 se simt.

Multumesc oricum.Astept si alte opinii :blink:

Editat de VincentVega
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!am de facut un anunt:duminica dimineata se pleaca la Brasov sa mancam niste super clatite....daca va intereseaza acest aspect stiti ce aveti de facut....e o plimbare de relax pe care o sa o facem si cu fetele(unii dintre noi)...punctul de plecare este acelesi:Petrom Baneasa ....in jur de 10 P.S mai exista si var sa plecam in Bulgaria

Mesaj completat

 

neata...plecarea e la ora 10 la Rompetrol Otopeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga un drum pana la my moto in cotroceni. gasesti oglinzi inalte rotunde care il fac sa arate a michi maus dar vezi foarte bine in ele. alte variante, louis sau poate au baietii pe acasa cate ceva. daca nu vrei varinte de genul rizoma sau alte aftermarket-uri

 

scuze, esti din nord, ignora drumul in cotroceni

Editat de Symbolic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...