Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ freeman

freemane stiu k u tzi-ai scos scaritele de pasager mai ai cumva una dintre ele ? daca da sunt dispus sa o iau de la tine :scratch: astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doresc pe aceasta cale sa bat obrazul neobrazatilor care au zis ca vin ieri la monstereala si nici macar nu au raspuns la telefon. paulynos e scuzat, ailalti se stiu.

 

noi, adica doru, coco si cu mine, am fost pe cheia, unde ne-am anturat cu un 1098 si un st4. a fost cea mai faina cheie pe care am facut-o ever, de acum sigur nu mai merg in grup mai mare de trei, e combinatia perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doresc pe aceasta cale sa bat obrazul neobrazatilor care au zis ca vin ieri la monstereala si nici macar nu au raspuns la telefon. paulynos e scuzat, ailalti se stiu.

 

noi, adica doru, coco si cu mine, am fost pe cheia, unde ne-am anturat cu un 1098 si un st4. a fost cea mai faina cheie pe care am facut-o ever, de acum sigur nu mai merg in grup mai mare de trei, e combinatia perfecta.

 

imi cer scuze pentru abesenta de la aceasta actiune...dar nu stiu ce mama draq am devenit tare sensibil in ultima perioada (dpdv al sanatatii ca din dpdv amoros eram dinaninte :scratch: :kali: )

 

cum ma pun pe picioare...revin in forta, poate intre timp se insanatoseste si mobra!

 

hai asfalt uscat

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce are mobra ma ierbarule, iar ai tavalit-o?

 

nu are nimic, adica same old problems...astept inca piesele de schimb, ocazie cu care voi monta is distributia si kit-ul de lant :kali:

 

ierbarule, se schimbă anotimpu' bre? curg mucii, se iau ochii la trântă în orbite...?

 

 

te rog frumos nu extrapola...nu curge mucii (mai mult ca de obicei), ochii sunt ok...dar urechea mea stanga isi cere drepturile...se pare ca nu prea i-a priit la mare :scratch:

 

anu asta nu a fost anu ierbarului dpdv medical....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm back... :scratch:

 

Ia bagati mare cei care au fost duminica la plimbarica,cum a fost..poze/ filme tot..

 

Azi m-am urcat pe motor.. Doamneee ce ma arde mana dreapta..poate facem ceva week asta...ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt nou pe forum,

Peste putin timp implinesc varsta de 18 ani si voi da pt. carnet cat.A,

Inca nu am motorul,dar intentionez sa cumpar un ducati monster dark de 600cc,singura experienta a mea fiind cateva mii de km pe scuter(49cc),

Stiu ca are un motor cam mare pentru un incepator :unsure: ,de aceea vreau sa ma sfatuiti, fara tot felul de "mistouri". Ms anticipat !

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt nou pe forum,

Peste putin timp implinesc varsta de 18 ani si voi da pt. carnet cat.A,

Inca nu am motorul,dar intentionez sa cumpar un ducati monster dark de 600cc,singura experienta a mea fiind cateva mii de km pe scuter(49cc),

Stiu ca are un motor cam mare pentru un incepator :unsure: ,de aceea vreau sa ma sfatuiti, fara tot felul de "mistouri". Ms anticipat !

"

 

mistouri?? aici pe acest topic, exclus maestre, toti suntem seriosi si foarte bine documentati :angry:

vino miercuri la intalneala si vei gasi destui amatorori (si profesionisti) care iti vor spune absolut tot ce vrei sa stii!!

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brava mah blonduli, faina poza. ai muncit ceva la ea.

 

magigo, ne bucuram ca ne-ai ales pentru a posta primul tau mesaj pe motociclism.ro . asta inseamna ca am inceput sa contam si sa ne conturam ca grup. vino miercuri, la 20.00, la academie, intrebi de monsteristu' si te indrum eu catre un monster pe banii tai. ia zi, ce inaltime ai si cate kile ai, nu vreau sa ma dau la tine, vreau sa stiu cam cum ai sta pe monster. daca esti baiat valabilos, aranjam si de o plimbarica, daca ai casca, adu-o cu tine.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-ati trecut de curand prin asta... trebuie sa-mi schimb cauciucul pe spate si as vrea sa-mi recomandati un model, de la cine sa iau si unde sa-l montez, la ce service. asta daca nu cer prea mult!

 

de luat in calcul si ca n-am masina si va trebui sa ma plimb cu cauciucul in taxi...

 

stiti ca eu va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te plimbi cu cauciucul in taxi, il pui pe brau si te duci cu motoreta. de luat, cauta la depozitul de anvelope, pe floreasca, 160 60 17, costa pana in 6 milioane. de montat il montezi la autozone, langa mc donalds buzesti sau la shama, in pipera. mai multe iti zic miercuri la academie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-ati trecut de curand prin asta... trebuie sa-mi schimb cauciucul pe spate si as vrea sa-mi recomandati un model, de la cine sa iau si unde sa-l montez, la ce service. asta daca nu cer prea mult!

 

de luat in calcul si ca n-am masina si va trebui sa ma plimb cu cauciucul in taxi...

 

stiti ca eu va multumesc!

eu pe fata l-am montat la autozone, mi s-a parut cam scump totusi 66 ron + o bere la baiat.

anvelopa am luat-o de la un tip din timisoara, are preturi f bune dar ultima data m-a cam incurcat cu placutele de frana...

id-ul lui: maconfireblade.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti de poza cu monsterul meu,

 

Jmechera!!! M-am recunoscut din prima sub motor. Si IERBARU e de neincurcat.

 

Salut,

Sunt nou pe forum,

Peste putin timp implinesc varsta de 18 ani si voi da pt. carnet cat.A,

Inca nu am motorul,dar intentionez sa cumpar un ducati monster dark de 600cc,singura experienta a mea fiind cateva mii de km pe scuter(49cc),

Stiu ca are un motor cam mare pentru un incepator :unsure: ,de aceea vreau sa ma sfatuiti, fara tot felul de "mistouri". Ms anticipat !

"

 

Neaparat vin-o la academie ca vei afla chestii pe care nu ti le va explica nici un vanzator (de noi sau sh). Vei sti clar ce-ti iei la ce bani, ce mai trebuie sa bagi ca sa te poti plimba si cam ce mai trebuie sa cheltui pentru a-l face mai frumos, mai sanatos, mai spectaculos. Si frate, ai de unde alege acu'!!!

 

Parerea mea e ca Monsterul e foarte foarte jmecher si atata timp cat nu e lovit ireparabil (cadru, motor) oricare merita cumparat si cand e nevoie insanatosit. Eu nu as dezmembra un Monster care poate fi repus pe picioare. Mi se pare o profanare. Ce parerea mea!!! A, si nu e motor pe care sa-l iei si sa-l vinzi dupa un sezon. Inca o data ce parerea mea!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-ati trecut de curand prin asta... trebuie sa-mi schimb cauciucul pe spate si as vrea sa-mi recomandati un model, de la cine sa iau si unde sa-l montez, la ce service. asta daca nu cer prea mult!

 

Am cautat acum o luna caucioace si am dat peste tipul asta care este din cate am vazut serios..

tel 0768667929

ymess: maconfireblade

 

de montat o poti face la autozone.

 

 

 

Bafta!

 

Parca sunt ecoul blondului...

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

monstru 98-99 pe la 3000 de iepuroi in stare buna?ia sariti ca am un tovaras care vrea...

 

a lu' kruppu face banii!! :unsure:

 

P.s. miltumex prietenului care mi-a botezat motocilceta aseara cu bere, desi au trecut 6 luni de cand o am!!! cu ocazia asta m-a obligat practic sa o spal, naclaiala fiind evidenta de la rezervor, cadru, bord, filtru de aer, claxon, jambe ...ce sa mai cam toata partea din fata :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a putut sa faca asemenea lucru? e abominabil (sau abdominabil, cum s-o fi zicand). ierabarule, sunt alaturi de tine la marea pierdere pe care ai suferit-o. ma intreb totusi cum a ajuns berea aia in filtrul de aer?

 

cine a putut sa faca asemenea lucru? e abominabil (sau abdominabil, cum s-o fi zicand). ierabarule, sunt alaturi de tine la marea pierdere pe care ai suferit-o. ma intreb totusi cum a ajuns berea aia in filtrul de aer?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a putut sa faca asemenea lucru? e abominabil (sau abdominabil, cum s-o fi zicand). ierabarule, sunt alaturi de tine la marea pierdere pe care ai suferit-o. ma intreb totusi cum a ajuns berea aia in filtrul de aer?

 

cine a putut sa faca asemenea lucru? e abominabil (sau abdominabil, cum s-o fi zicand). ierabarule, sunt alaturi de tine la marea pierdere pe care ai suferit-o. ma intreb totusi cum a ajuns berea aia in filtrul de aer?

 

nu e in filtru...sa nu dramatizam...e pe capacu de la filtru si ca sa curat acolo trebe sa ridic rezervoru, sa bibilesc, mi-e si frica sa ma uit sub tank sa vad pe unde s-a mai strecurat!!

 

si daca stau sa ma gandesc, daca am ghnion s-ar putea sa fie ajuns si in filtru pt. k la astea mai smechere :angry: nu e capacu intreg ci are doi gatzi iesiti in afata pentru o mai buna admisie... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...