Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator DARK-RIDER-82
:crack: LASAA-LE IN P.ULA DE FENOMENE PARANORMALE CA EU SUNT MAI PARANORMAL CA ORICE C.ACAT PARANORMAL , DAR AM ZIS CU MAJUSCULE CA, DACA AR FI SA MERG LA "PLIMBARE" PANA LA GIURGIU , MACAR AVETI DECENTZA SA PUNETI O POZA MAI RECENTA CU CEI CARE CHIAR VA DORITI DIN ADANCULUI SUFETULUI SA AJUNGETI LA GIURGIU...asta este ca o mica testare pt.aceia care vreti sa parcurgeti distanta astaaa cu o bicicleta, ca daca ar fi cu motorul ar fi o PLIMBARE DE WEEK-END :crack: "speed , give me what i need" :crack:

post-2592-1214164106.jpg

post-2592-1214164262.jpg

post-2592-1214164283.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI RUCSACUL NU E ASA GREU... SI EU AM AVUT TOATE SCULELE CU MINE , PLUS O POMPA MAAAARE DE MASINA,NU mini-pompa! ACUMA DEPINDE SI DE CONSTITUTIA FIZICA A DOM'SOAREI FANNYFLINT :crack: EU SUNT BINE DIMENSIONAT... NICI PREA INALT NICI PITIC, NICI PREA OBEZ NICI PREA "SCANDURA"! UN AVANTAJ AR FI CA TOTI DIN NEAMUL MEU SUNT SLABI SI MAI SUNT SI UN PIC DE GREC(CORP BINE DIMENSIONAT,AM FACUT ARTE PLASTICE NU MA POT ABTINE :lol: ) SI SALA DE FITNES + REGIMUL MEU ALIMENTAR!

AUZI-TI ASTIA CARE VRETI SA MERGETI LA PLIMBAR CU BICICLETE, IA PUNETI O POZA SA SE STIE UNU CU ALTUL :crack: concluzia: rucsacul e de maxim 10-15 kg, nu mai mult! iar daca te bagi la asa drum , faci un efort si schimbi cauciucurile special pentru acel drum , si pui un schwalbe marathon slick (zici ca esti pe cursiera :agree: ) si nu e lung drumul, mai ales ca e in aproximativ drum drept fara pante mari si lungi de urcat...marea problema sunt masinile si traficul de C.ACAT! :crack:

CIAO!

 

u must be out of your mind! cum sa dau 700 de mii pe un cauciuc?

eu nu sunt asa bine facuta :lol: (m-am chinuit cam un minut(?) sa ridic pe cric motocicleta de la examen. dar am 1,75 m care compenseaza un pic. insa nu ma dau in laturi de la a cara rucsacuri.

poza cu mine (acum am facut-o, e calda):

 

 

Oricum in conditiile drumului ales de tine, putini s-ar incumeta. Ala e drum de cursiera, nu de MTB. Si cu cursiera, nu sunt multi care pot sa faca dus-intors intr-o singura zi. Daca simti ca ai prea multa energie, cel mai bine e sa ti-o consumi facand "offroad" intr-o padure. Pedalezi mult mai greu si obosesti mult mai repede. Daca e doar moft, eu iti recomand sa gandesti foarte foarte bine la tot ce implica. Una e sa mergi cu 20-25 km/h si alta e sa ai o medie de 20-25 km/h. Si cu o medie de 10-15 km/h, ar fi 5-6 ore de pedalat incontinuu. Gandeste-te ca cel mai probabil vei avea si bagaj dupa tine: niste scule, kit de pana, eventual o camera si o mini-pompa, niste apa, niste sandvisuri, eventual o trusa de prim-ajutor.

Mai adauga monotonia drumului, oboseala, lipsa de motivatie, eventualele accidentari...

Sa nu ma intelegi gresit, nu vreau sa te descurajez :lol:.

 

5-6 ore de pedalat deci. daca plec la 5, la 6 ies din bucuresti, la 12 sunt acolo? merge. :hurt: nu m-ai descurajat.

 

as merge si eu cu tine , numai sa fiu sigur ca nu ma da jos din tren cu tot cu bicicleta controlorul! cand vrei sa mergi? momentan e bucatzi bike-ul... mai "incolo" se poate? sau te grabesti sa "O COMITI"? :banana: vreau sa vad daca rezista o femeie pe o asa distanta! ca nu prea cunosc fete bicicliste! :)

CIAO!

 

de ce sa te dea jos din tren? mergi cu nasu de obicei? si daca te da jos, ce? o iei pe jos spre bucuresti. :hurt: chiar, te urci intr-un rapid sau ceva ca astea au opriri rare. :hurt:

nu ma grabesc. vara asta inseamna august, maxim septembrie. ca sa fie cald si sa fie ziua lunga.

 

hahaha in pozele alea minuscule esti tu? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

u must be out of your mind! cum sa dau 700 de mii pe un cauciuc?

 

 

5-6 ore de pedalat deci. daca plec la 5, la 6 ies din bucuresti, la 12 sunt acolo? merge. :crack: nu m-ai descurajat.

 

Deci. Am eu o pereche de slickuri foarte putin uzate IRC (nu cred ca-s de firma) 26 x 2.00. Se potrivesc si pe janta mai mica. Le-am purtat o perioada, mi-a placut cum mergeau pe strada, dar m-a mancat sa ma dau "enduro" (deh, n-aveam capra atunci) pe podetele alea de lemn din centrul vechi atunci cand se faceau sapaturi. Am tot luat cuiele de pe-acolo, facand 3 pene in 2 saptamani si le-am schimbat. Cine le vrea, le primeste gratis.

 

Daca nu faci nici o pauza, da, la 12 esti acolo. Si crezi ca o sa mai fi in stare de altceva in afara de somn atunci cand ajungi? Ar fi trebuit sa fii cat de cat descurajata :crack: . Si in plus, crede-ma, dupa primi 30km, ghiozdanul ala (10kg :crack: ) o sa ti se para o corvoada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
u must be out of your mind! cum sa dau 700 de mii pe un cauciuc?

eu nu sunt asa bine facuta :crack: (m-am chinuit cam un minut(?) sa ridic pe cric motocicleta de la examen. dar am 1,75 m care compenseaza un pic. insa nu ma dau in laturi de la a cara rucsacuri.

poza cu mine (acum am facut-o, e calda):

 

 

 

 

5-6 ore de pedalat deci. daca plec la 5, la 6 ies din bucuresti, la 12 sunt acolo? merge. :agree: nu m-ai descurajat.

 

 

 

de ce sa te dea jos din tren? mergi cu nasu de obicei? si daca te da jos, ce? o iei pe jos spre bucuresti. :lol: chiar, te urci intr-un rapid sau ceva ca astea au opriri rare. :lol:

nu ma grabesc. vara asta inseamna august, maxim septembrie. ca sa fie cald si sa fie ziua lunga.

 

hahaha in pozele alea minuscule esti tu? :lol:

AM DAT 450 MII DE LEI PE CAUCIUC SCHWALBE MARATHON SLICK, SUNT EXTRAORDINAR DE MULTUMIT!( CA AU SCHIMBAT SI MONEDA NATIONALA... E RON IN POULA MEA ACUMA...)

POATE SA FIE RUCSACUL SI DE 20 KG , DACA MERGE BICICLETA , NICI NU MA DOARE CAPU' , NUMAI PE JOS SA NU MA TARASC... STAI CA BAG ALTE POZE , SAU ACELEASI IN ALT FORMAT, SUNT FOARTE BEAT SI NU MAI NIMERESC... E GREU SA POSTEZ O POZA BIG... CREDE-MA , AM AVUT CU CINE SA BEAU :hurt: STAII ASA!PE 27 AUGUST E ZIUA MEA DE NASTERE , FAC 26 DE ANI!1 :crack: AM MERS CU BICICLETA SI LA MINUS 3-4 GRADE , DECI FRIGUL NU-I PROBLEMA, TOT CEEA CE CONTEAZA ESTE CU CE TREN AJUNG LA RAMNICUL-SARAT, IN REST ESTE "BLA-BLA" DACA DORESTI SA MA CREZI... AATATA TIMP CAAT NU SUNT OBLIGAT SA URC PANTE DE CATIVA KM SI INCLINATIE DE 10 GRADE , ESTE FOARTE OK ! LINIE DREAPTA SI FARA DEALURI?! CRED CA BEAU SI O BERE 2-3... TREBE SA SCHIMB FURCA PLUS CENTRAT ROATA , CEEA CE INSEAMNA CEVAA PLIMBARE LA BUZAU :hurt: SPER SA NU TE GRABESTI , CA EU MERG SIGUR! M-AI FACUTR FOARTE CURIOS!!! CU TOATE CA AS FI VRUT SA AM MOTOR "PE MANA" , IMI PLACE MAI MULT DECAT BICICLETA ... DAR MA INTELEG SSSI CU BICICLETA! CE DREAQU , CU AIA AM INCEPUT! :hurt: MOTORUL A VENIT MUUULT MAI TARZIU , SI NU M-A TINUT MAI MULT DE 2 ANI...sa vad ce fuck cu pozele...trebe sa se faca mai mari :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca mergem mai multi nu cara fiecare 10 kg, nu? :crack: dark sigur vine, pe tine cum te convingem? iti pui slickurile la treaba pentru care au fost concepute

 

Pe mine nu ma convingeti, ca asta ar insemna sa pun si eu poza aici :crack: . Cauciucurile sunt "de dat", nu ma mai chinui acum sa le pun, mai ales ca m-am emancipat si nu mai trebuie sa pedalez.

 

Daca vreti, pot sa vin in postura de mobra asistenta, ca la Giro d'Italia. Sau sa va legati cu o sfoara de mine si sa va trag.

 

Dark, fac eu cumva si iti cumpar o tastatura masluita, d-aia care sa aiba CAPS LOCK-u aprins tot timpul, ca sa poti sa scrii linistit :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
doamne, ce nebun esti!

 

stai ca n-am inteles, ce tren ajunge la ramnic? de unde?

PAI MAI FANNY-FLINT : EU CA SA POT AJUNGE LA "BUCALE" SA MA DAU CU BICICLETA PANA LA RUSE INSEAMNA SA IAU O SCURTATURA PANA LA BUCURESTI SI DE ACOLO SA NE INTALNIM "UNDEVA" SI SA "PURCEDEM" CATRE BULGARIA :crack: ! ASTA INSEAMNA CEVA COLABORARE PE E-MAIL SI NUMERE DE TELEFOANE VALABILE... CA N-AS VREA SA VIN PANA LA BUCURESTI SI SA MA TREZESC CU NUMERE DE TEL. "UNAVAILABLE"...SAU SA DAU O TURA PE LA ARCU DE TRIMUF SI PE URMA SA IAU URMATORUL TREN CATRE ORASUL RAMNICU-SARAT... PENTRU MINE ESTE CEVA MAI GREU SA MERG CU TINE , FANNYFLINT PANA LA RUSE DAR VOI INCERCA DE DRAAGUL AVENTURII SI A UNOR AMICI DIN BUCURESTI PE CARE NU I-AM VAZUT DE CEVA LUNI/ANI... I LOVE CAPSLOCK :-))

 

DECI: VOI AVEA NEVOIE DE NR. TAU DE TEL.(ORICAT DE NE"OK" AR PAREA...SUNT UN OM FOARTE OK SI LA LOCUL LUI...) , O ADRESA, SAU UN LOC DE INTALNIRE "CAT-DE-CAT" SI SIGURANTZA CA PE LA JUMATEA TRASEULUI TU NU TE URCI INTR-UN NISSAN PATHFINDER SI TE DUCI UNDE VREI/SI VEZI CU OCHII :crack: DECI: DACA NE-AM INTELES CAT-DECAT SPER SA MAI VB SI PE P.M.-ul FORUMULUI CARE IN MOMENTUL DE FATZA NU STIU CE "BYP" POULA MEA ARE... NU MA INTELEG DELOC CU ELECTRONICELE...DA' NU FUNCTIONEAZA CUM AR TREBUI...

 

TE SALUT! :crack:

ador Rammstein! lumea nu ar trebui sa fie asa cum este azi... DUMNEZEU CE FACE?! sa ma ierte dumnezeu ca pun intrebari de-astea idioate si "limitate"...

Editat de DARK-RIDER-82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu

ia sa vedem... ONCE AGAIN! :agree:

 

DE DATA ASTA SPER SA FIE OK! :crack: DATI CLICK SI ZICETI :crack: CE VA TRECE PRIN CAP :crack:

post-26162-1214171285_thumb.jpg

post-26162-1214171298_thumb.jpg

post-26162-1214171309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :agree: :lol:

hai ca e tare aia cu sfoara. :lol:

mihai, esti gras! de aia refuzi. ooooooooooof :lol:

 

Sau urat :crack:

Dark, da poze imbracat nu puteai sa pui, maica? Se lasa cu matrimoniale si pe-aici? :crack:

 

a e hardtail,prima oara am crezut ca e bmx =)) (ca astia "ie" buni la bmx'uri)

de 18",ce inaltime ai?

 

1.82. Dar atunci cand mi-am luat eu bicicleta voiam una de 16, eventual de 14. Doar ca nu am stiut ce sa ii cer aluia. Pana la urma, e bine ca am luat asa, ca m-as fi chinuit cu alea mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.82. Dar atunci cand mi-am luat eu bicicleta voiam una de 16, eventual de 14. Doar ca nu am stiut ce sa ii cer aluia. Pana la urma, e bine ca am luat asa, ca m-as fi chinuit cu alea mici.

a daca erai mai scund era tare rau :crack:),una de 16-17 iti era de ajuns,dar merge si asa.

Editat de Cypher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fannyflint ce-i cu mess tau? P.M-ul! am incercat sa-ti trimit un P.M. SI N-A MERS...vezi cum faci... :crack:

 

gata, merge!

 

PAI MAI FANNY-FLINT : EU CA SA POT AJUNGE LA "BUCALE" SA MA DAU CU BICICLETA PANA LA RUSE INSEAMNA SA IAU O SCURTATURA PANA LA BUCURESTI SI DE ACOLO SA NE INTALNIM "UNDEVA" SI SA "PURCEDEM" CATRE BULGARIA :agree: ! ASTA INSEAMNA CEVA COLABORARE PE E-MAIL SI NUMERE DE TELEFOANE VALABILE... CA N-AS VREA SA VIN PANA LA BUCURESTI SI SA MA TREZESC CU NUMERE DE TEL. "UNAVAILABLE"...SAU SA DAU O TURA PE LA ARCU DE TRIMUF SI PE URMA SA IAU URMATORUL TREN CATRE ORASUL RAMNICU-SARAT... PENTRU MINE ESTE CEVA MAI GREU SA MERG CU TINE , FANNYFLINT PANA LA RUSE DAR VOI INCERCA DE DRAAGUL AVENTURII SI A UNOR AMICI DIN BUCURESTI PE CARE NU I-AM VAZUT DE CEVA LUNI/ANI... I LOVE CAPSLOCK :-))

 

DECI: VOI AVEA NEVOIE DE NR. TAU DE TEL.(ORICAT DE NE"OK" AR PAREA...SUNT UN OM FOARTE OK SI LA LOCUL LUI...) , O ADRESA, SAU UN LOC DE INTALNIRE "CAT-DE-CAT" SI SIGURANTZA CA PE LA JUMATEA TRASEULUI TU NU TE URCI INTR-UN NISSAN PATHFINDER SI TE DUCI UNDE VREI/SI VEZI CU OCHII :crack: DECI: DACA NE-AM INTELES CAT-DECAT SPER SA MAI VB SI PE P.M.-ul FORUMULUI CARE IN MOMENTUL DE FATZA NU STIU CE "BYP" POULA MEA ARE... NU MA INTELEG DELOC CU ELECTRONICELE...DA' NU FUNCTIONEAZA CUM AR TREBUI...

 

da, ma, clar intr-un nissan pathfinder o sa ma urc. stai sa gugaluiesc, sa vad cum arata. mda, n-are nimic special. asa ca stai linistit. daca zic ca merg, merg. si daca zic ca merg si se-ntampla ceva neprevazut in ziua aia si nu mai pot sa merg si tu totusi vei fi ajuns in bucuresti oricum n-o sa dispar ca magaru-n ceata. vorbim.

 

Sau urat :crack:

 

eu ziceam ca refuzi sa mergi cu bicla pentru ca esti gras si n-ai rezista pana acolo. :lol: nu ca esti gras si de aia nu pui poza. nu trebuie sa pui poza, trebuie sa mergi. :lol:

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
Sau urat :agree:

Dark, da poze imbracat nu puteai sa pui, maica? Se lasa cu matrimoniale si pe-aici? :crack:

 

 

 

1.82. Dar atunci cand mi-am luat eu bicicleta voiam una de 16, eventual de 14. Doar ca nu am stiut ce sa ii cer aluia. Pana la urma, e bine ca am luat asa, ca m-as fi chinuit cu alea mici.

 

hai las-o moarta MIHAI! ADICA VREI SA SPUI CA TU PE VREMEA ASTA STAI IMBRACAT?! AM FACUT SI EU CATEVA POZE , CA SI ASA NU-MI PLACE DELOC SA POSTEZ POZE CU MINE...( ceva, paranoia... :hurt: ) SI CE MATRIMONIALE?! ESTE ESENTIAL SA VEZI PERSOANA CU CARE VEI PARCURGE ATATIA KM O POZA FACE CAT O MIE DE VORBE...TOTUSI VORBIM DE NECUNOSCUTI :hurt: STII CE MI-A ZIS MAMA CAND ERAM MIC , NU? " sa nu vorbesc cu necunoscuti" :crack: stia ea ce stia...

nu prea se lipeste nici o muiere de mine... da' nici eu de ele... APROPOS : topicul cu matrimoniale e JENANT RAU... PATETIC CHIAR! :crack:

 

azi am citit 36 de grade celsius pe termometru la umbra :hurt: si in pod(ca mai e si asa ceva ... ) erau 43 grade celsius... CU DOUA FERESTRE MARI DESCHISE SA NU MOR CAND MAI URC P-ACOLO... ACUMA ZI-MI TU MIE: CUM SA STAI IMBRACAT PE TEMPERATURI DE-ASTEA?! :lol: cu una din prietenele mele (avea "doar"30 ani) si locuia singura , am reusit sa stabilesc recordul meu personal : 5 zile de stat in "cucu-gol" :lol: bine ca era mancare si bere in frigider, ca oricum n-aveam de gand sa merg EU la piatza... pe canicula aia... DE-AIA EXISTA MUIERI :lol:

 

voi incerca in viitor sa nu mai pun poze cu mine , decat in palton...OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe bune. prea era speriat ala.

in alta ordine de idei, www.ciclism.ro organizeaza mare intalnire biciclistica pe transfagarasan. treaba se intampla uichendul asta, o sa vina oameni din toate colturile tarii, cazare la cort ori la pensiunile din cartisoara. mai multe detalii aici: http://www.ciclism.ro/forum/showthread.php?t=1267

 

motociclistii-biciclisti sunt si ei asteptati. eu am sa merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
:P nu-ti lua motor fannyflint... VEI FI DEZAMAGITA :) (de unele "aspecte" ale vietii de motociclist DIN ROMANIA! :) )
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...