Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

KRUPP , MAN , ZII TOTUSI CAT AI DAT PE BICICLETA AIA , CA MOR DE CURIOZITATE!

Wai, nu muri! Hai ca-ti zic eu, c-a scris: cca 2000 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator DARK-RIDER-82

:lol: banuiam eu ... si unde a spus ?! cred ca iar trebe sa-mi fac un control la ochi...

 

cu toate ca numai furca aia din fibra de carbon ar fi ceva euroi...

 

MERCY! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca iar trebe sa-mi fac un control la ochi...

Sau doar sa citesti :lol:

Am vazut ca exista multi inamici ai carbonului, unii se jurau ca simt cadrul de carbon elastic. In fine, la nivelu' de om normal e tot una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bicla-i asta a ta??? Sputnik??? Cat ai dat pe ea si de unde ai luat-o, ca imi place cum arata :lol: .

Cadrul este Da Bomb Sputnik, unic importator in tara (nu ca-i fac reclama, dar asa este!) e Bebe, are un magazinas in Bucuresti.. e firma americana, si's destul de zdravene, iar asta e chiar usurel.. :lol:

 

Bicla per total (facuta pe bucati) m-a dus cam 2200-2300.. toata e facuta la Bebe.. :lol:

 

Nush ce sa zic de carbon, da' uite ce facura baietii de la Cannondale: LeftyMaxCarbonSPV.jpg

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:lol: AAAHH da , furca fatza monobrat... din cate am citit este si pe partea stanga si pe partea dreapta! nu stiu daca si varianta asta de carbon... in mod normal ar fi mai bun carbonul decat alte materiale...(este mai usor , este mai rezistent ...DAR MAI SCUMP... :lol: )

cine vrea isi ia ... eu as merge oricand pe aliaj de otel CROM-MOLIBDEN... e mai "reparabil" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as merge oricand pe aliaj de otel CROM-MOLIBDEN... e mai "reparabil" :lol:

 

Daca tot suntem aici,mie mi se pare interesant cadru din aliaj de titan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: AAAHH da , furca fatza monobrat... din cate am citit este si pe partea stanga si pe partea dreapta! nu stiu daca si varianta asta de carbon... in mod normal ar fi mai bun carbonul decat alte materiale...(este mai usor , este mai rezistent ...DAR MAI SCUMP... :lol: )

cine vrea isi ia ... eu as merge oricand pe aliaj de otel CROM-MOLIBDEN... e mai "reparabil" :lol:

Ii spune "Lefty Carbon" - doua concluzii logice numai dupa nume.. :lol: ete colea: LINK

 

LE: Ca sa nu se inteleaga gresit: am spus "logice", asta nu inseamna ca n-or fi facut-o si pentru dreapta.. :lol:

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cadru de aluminiu rulz. a mea n-are (obviously) si stau la 9. in prima zi am reusit s-o urc pe scari pana acasa. a doua zi am coborat pe scari cu ea (nu incape in lift). seara, obosita, transpirata, am zis ca in fata blocului o las daca nu reusesc s-o bag cumva la subsol, nu mai aveam putere s-o urc 9 etaje. nu-mi pasa nici daca urma sa mi-o fure cineva, eram lesinata. am avut noroc.

mi s-a parut mie ca bicla aia n-are frane normale dar nu am stiut ca exista si cu frane pe disc. anyway, what's the difference?

 

calineeeeeeee, rusinicaaaaaaaaaa. da' daca ai deschis threaduu' banuiesc ca ti-e dor sa te mai dai. lasa leneaaaaaaaaaaa!

 

dracusoare, cat de des?

 

4000 de euro o bicicleta????????? de 1000 de euro auzisem dar chiar atat??????????? am vazut o motocicleta superba aici cu 1500 euro, sa fii nebun sa dai atat pe o bicla. NEBUN! complet.

dark, de asta ai: http://www.marchisiobici.it/bici/old/kawas...ULL_18V_ALU.jpg ? e faina.

am vazut filmuletul, nu ma vad ever coborand printre pietroaie pe bicla.

 

voi purtati casca? mi se pare atat de aiurea casca de biciclist, ce-ti protejeaza? crestetul capului? mai e si urata. sau n-am vazut eu vreuna frumoasa.

 

eu nu ma uit la ciclism, nu rezist.

Iti recomand niste casti frumoase, de foarte buna calitate si care in plus iti ofera maxim de protectie www.casco-shop.ro . Nu recomand nimanui sa mearga fara casca. Mi se pare la fel de periculos ca si mersul pe motocicleta fara casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand niste casti frumoase, de foarte buna calitate si care in plus iti ofera maxim de protectie www.casco-shop.ro . Nu recomand nimanui sa mearga fara casca. Mi se pare la fel de periculos ca si mersul pe motocicleta fara casca.

Bleaaaah! :)

In aproape 20 de ani de mers pe bicla n-am ajuns in situatii care sa-mi puna capatina in pericol. Si mai mult de atit, mi-e tare greu sa cred ca daca as fi ajuns intr-o situatie de genul, un cacatel din ala in crestet m-ar fi ajutat cu ceva. La motor e cu totul altceva.

Ca sa nu mai zic ca faci reclama :( (0 posts?)

 

LE: portul obligatoriu in competiile profi de ciclism a fost introdus de cind a dat coltu' Casartelli in TdF. Dar sa fim seriosi, la cum a luat saracu' borna cu capul nu-l ajuta nici o casca de motocicleta.

 

LLE: sint un mare mincinos. Pe la 15-16 ani, coboram val virtej un deal cu o bicla cu frina de picior (torpedo). Papuc in fata mea pune frina brusca la trecerea de pietoni. Ma infig in frina, torpedoul sare de pe bara (nu era fixat cu colier, ca la Pegas, avea doar o ureche). Forta de frinare 0, vin fix cu fruntea in usa din spate a lu' nenea cu papucul. N-am patit nimic, nici macar nu m-a durut. Amuzant a fost ca ala nici macar nu s-a dat jos din masina. Avea numar de Franta, mi-aduc si-acum aminte.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

uite aici bicicleta de oras! PENTRU LENESI offcourse! :hug:

 

electric ruuulllz! :laugh: http://www.ohmcycles.com/ourbikes/

 

SAU:

http://www.electricrider.com/crystalyte/index.htm

 

http://www.electric-bikes.com/bikes/index.html

 

eu consider ca astea-s viitorul in orase! ;) oricum stai mai mult de 4 ore la munca :lol: deci chiar de o descarci de tot , TOT PLECI CU EA FULL DE LA MUNCA! :hug:

 

P.S. : mai am putin si termin de "reconditionat" MTB-ul !!! numa SRAM SCRIE PE EA ;) (detest shimano...SORRY!)

 

Urmeaza o tura pe la munte (VINTILEASCA ) DAR CU "ESCALA" LA SATU' BUDA! :laugh: "numa 42,1 km" pana la urmatoarea locatie(vreo 20 urcare de 10 grade inclinatie...cred...)! DA' MERITA! e un peisaj DE VIS!

 

care e interesat de traseul asta cautati pe hartile de satelit sau sosele , ca sigur scrie ce si cum e pe acolo! RAMNICU-SARAT-BUDA-DUMITRESTI-JITIA-VINTILEASCA! :P

 

CIAO! :hug:

post-2592-1210880883_thumb.jpg

post-2592-1210881268_thumb.png

Editat de DARK-RIDER-82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam.nu vroiam sa intreb aici ca nu cumva sa supar pe cineva.de unde pot cumpara si eu un ax pentru roata de spate(ceva mai bun) am schimbat 2 pana acum,ambele s-au rupt(cred ca din cauza faptului ca m-am mai dat pe o roata si a fost forta suportata prea mare).axul pe care il am acum s-a cam strambat si ala.nu stiu de unde sa mai iau ceva de calitate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam.nu vroiam sa intreb aici ca nu cumva sa supar pe cineva.de unde pot cumpara si eu un ax pentru roata de spate(ceva mai bun) am schimbat 2 pana acum,ambele s-au rupt(cred ca din cauza faptului ca m-am mai dat pe o roata si a fost forta suportata prea mare).axul pe care il am acum s-a cam strambat si ala.nu stiu de unde sa mai iau ceva de calitate ;)

 

Tot problema asta o am si eu. De la dat pe o roata si sarit s-a strambat andreaua aia pe post de ax si stau aproape zilnic sa o indrept ca daca nu imi atinge cauciucu de cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot problema asta o am si eu. De la dat pe o roata si sarit s-a strambat andreaua aia pe post de ax si stau aproape zilnic sa o indrept ca daca nu imi atinge cauciucu de cadru.

;) deci nu sunt singurul.ce este de facut in cazul asta ??? de unde luam ceva de calitate ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

eu zic ca tipii astia din brasov au piese bune! martea asta am facut o comanda de 280 RON , si pot sa zic ca sunt foarte satisfacut de piese! mi-am facut incalzirea inaintea traseului de care am zis mai inainte , si dupa aproximativ 80 km , pot spune ca totul e OK! si schimbatoarele si lantul SRAM , si butucul spate... EU NU PREA MERG PE O ROATA , CI MAI MULT FAC KM CAT MAI MULTI SI PE TERENURI CAT MAI VARIATE ;) din ce am observat , ceea ce este descris pe site , AIA PRIMESTI ! DECI , daca la materialul din care e facut axul spate SCRIE CROM-MOLIBDEN , pai eu zic ca aia e... acuma depinde si de butucul pe care il ai pe roata din spate... eu am cu rulmenti , si n-are nici cea mai mica jena , si la sarituri , si la gropi luate la viteza pe sosea...DA AVEM gropi-CRATERE PE AICI PE LA RAMNIC... e posibil ca la mersul pe o roata sa nu faca fatza... NU MAI MERGETI PE O ROATA... sau , montati-va butuci de DOWN-HILL CU AX DE 20 MM SAU CHIAR MAI GROS , SI DACA IL STRAMBATI SI PE ALA... ;) INSEAMNA CA AVETI "CEVA KG IN PLUS" :laugh:

 

CIAO & spor la pedalat! :laugh:

 

site-ul http://www.playbike.ro/afisare_produse.php?id_categorie=14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ DARK-RIDER-82 - multumesc mult ! mai stii cumva si alte site-uri romanesti cu piese ? daca crezi ca asta e cel mai ok si are piese bune nu e nevoie sa imi mia dai si alte site-uri.multumesc inca o data !

 

eu am butucul pe bilute,nu este pe rulmenti ;)

Editat de ghostrider000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:P CU PLACERE! DAR AM UITAT SA-TI ZIC CA BUTUCII ASTIA CU RULMENTI (PENTRU SPATE AU DE OBICEI 4 RULMENTI) SUNT "CAM" SCUMPI! DAR FAC TOTI BANII! ca nu mai stai sa pui bile si sa schimbi cate un ax dupa fiecare iesire in OFF-ROAD... ideal ar fi un butuc de DOWN-HILL chiar si folosit , si cu ax de 20 mm! ;) PUN PARIU CA NU-L MAI STRAMBI PE ALA INDIFERENT CATI KM MERGI TU PE O ROATA! :hug:

 

SI mai sunt si seriosi cei de la FAN-COURIER, pe langa cei de la www.playbike.ro! adica daca fac azi comanda pe la 13:00(sa zicem... ca oricum l-am "suparat" si pe un amic si trebuie sa mai comand cate ceva...) , MAINE DUPA AMIAZA AI PIESELE(de obicei 24 ore :laugh: ) pentru mine cel putin , e de vis site-ul asta ... ca pana acum trebuia sa-l sun pe seful unui magazin din buzau , sa-mi aduca el piesele si dupa sa merg pana la mama dreaqu la buzau si sa constat ca ori nu a luat ce am vrut eu , ori au alt pretz ;) PENTRU MINE ASTA-I BATAIE DE JOC PE FATZA... dar , "am inghitit galusca " de cateva ori ...cu toate ca mai greu... ca aveam nevoie de piesele respective! ACUM CA E SITE-UL ASTA , POT SA ZIC CA SUNT EXTREM DE FERICIT! si ieftin si bun si la timp! CE MAI VREI?! :laugh:

Ciao & spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti cumpara piese si de pe Hypersoprt .

axul cred ca s-a indoit din cauza ca nu era destul de strans, daca cedeaza cand esti pe o roata se rupe de tot. m-am dat pe o roata cu multe tipuri de axuri (chiar si chinezesti) si nu s-a indoit nici unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

cei de la hypersport sunt mai scumpi ! SI VORBIM DE EXACT ACELASI PRODUS... :( adica diferenta intre a fi , SI A NU FI IN "BUSSINES"! :(

 

www.playbike.ro :lol:

 

SALUTARE!Am mai reconditionat si bicicleta unui amic numai cu piese de la www.playbike.ro

 

De data asta numai cu piese shimano! :blbl: ca asa a vrut el... EU SUNT FAN SRAM! si oricum am iesit mai ieftin decat daca alegeam shimano... si mai si fac acelasi lucru...

 

hai cu "pedal-power" :lol:

post-2592-1211389046_thumb.png

post-2592-1211585569_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biciclete KTM de downhill :cheers: ( aproximativ 3000E bucata )

 

La banii astia iti iei un KTM propriu-zis si faci downhill mai bine decat cu orice bicicleta. Asta daca nu cumva iti explodeaza in mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...