Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

Asta depinde si pe unde mergi cu ea, ca daca mergi numai pe strada e normlal sa nu ai probleme prea mari sau chiar nici o problema

 

Nu prea vad ce legatura are faptul ca se invart in gol pinioanele cu mersul numai pe strada,desi nu am mers numai pe strada. Am avut si eu firt-bike si dupa 1-2 saptamani am reusit tot asa sa fac pionioanele sa se invarta in gol.Poate a avut numai pinioane "no-name" pana acum.

 

Am iesit azi la plimbare.

Padurea Andronache

 

Da,stiu unde e.Am fost o data acolo cand eram mai mic.Poate mai mergem ca e aproape.

 

@fannyflint: te rog,deschide-ti putin mesageria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte frumos, miau-miau, foarte frumos oreleu'.

numa' je sta pe bara ca inca o doare jenunkiu. nu ca ar fi mers la munte sau prin padure. desi padure suna bine iar pozele sunt frumoase. dar oamenii din padure...

si la munte ar fi fain dar cum n-am cum sa ajung acolo fara sa ma complic...

BCURESTI RULZ!

citez

ghilimele

nu mai dati in orash. nu mai dati in nenorocitu' asta de orash si in betoanele lui. nu merita. e facut din beton si asfalt cum suntem noi facuti din carne. nu se murdareste si nu se impute singur. noi ne ocupam. nu ne autizeaza ci ne autizam.

inchei

 

done, dane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

can i join you "bikers" !?! serios acum... am o bicla nu cine stie ce dar nu i asa placut sa te plimbi singur.. mi ar placea sa ma primiti si pe mine la "plimbaricile" ne-motorizate (despre asta i vorba in topic!)

nimicnicie@yahoo.com astept un buzz sau un ofline ca prinde bine ceva miscare !

 

banuiesc ca pot ura si aici clasicul "asfalt uscat" :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, de cand e thread-ul, in afara de miau-miau care se plimba cel mai des si orlul care profita de bicla omului :D noi stam mai mult pe forum. mie asa imi place :D

asta vroiam si eu sa zic :ok:

doar miau ce se plimba fain...si fain nene, nu gluma.iesiri organizate la munte :moto:

 

io ii omor bicla amicului.azi am vrut sa ies, da n-am avut cu cine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, de cand e thread-ul, in afara de miau-miau care se plimba cel mai des si orlul care profita de bicla omului :D noi stam mai mult pe forum. mie asa imi place :D

 

Hai că nu e chiar aÂşa, io am plimbat bița vreo trei mii de km anul ăsta, de obicei fac peste cinci mii pe an, oricum mai mult decît cu motorul (nu cu al meu, care e în trei locuri :ok: , ci cu altele, de pe la prieteni :D)

Toate bune! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stam la camping

 

Insemnand cu cortul? Ca eu nu am cort si nici nu stau in cort.

 

Noi plecam cu o berlina Megane I cu doi suporti si doua biciclete deasupra. Atita avem.

Ne-ar placea sa mergem mai multi. Saptamina este 3 (sau 4) - 10 august.

 

Eu am o Fabia,dar nu am nici portbagaj,nici suport si nici nu imi place sa conduc(masina),ca dovada ca ultima data am condus asta toamna si inainte de asta acum vreo 2 ani.Masina la altcineva sa o conduca nu cred ca o da tata.

Asa ca eu cu cine votez? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se plimba numai ei, eu ma plimb in fiecare zi ma rog acum sta pe bara bicla ca n-a rezistat la ultima plimbare :moto:

nu era vorba de cat se plimba fiecare ci de cat ne plimbam in grup oamenii de pe thread-ul asta.

pana acum nu s-a organizat nici o intalnire.

 

ma rog, idei au existat dar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sint biciclari pe-aici? Mai mergeti pe bicla de cind va dati pe motor?

ba caline, te-o mancat rau in coor si facusi topic de biciclisteri

da-o, ma, naibii de treaba, acum sa vie fani si sa faca spume p-acilea

pai, e fromos, ma caline? :ok:

in loc sa furi si tu mai multa experienta de la nenea ala cu strungu'

o provoci pe fani aiurea, sa dea peste nas tuturor si nici macar nu pune poze

sau, daca pune, le sterge si lasa doar link-urile :D

:moto:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era vorba de cat se plimba fiecare ci de cat ne plimbam in grup oamenii de pe thread-ul asta.

pana acum nu s-a organizat nici o intalnire.

 

ma rog, idei au existat dar...

pai io te-am invitat, da tu nimic... "batman,batman" :ok:

maine am de munca la casa, si nu stiu daca plec in weekend cu trebi.daca raman in oras, poate facem o plimbare :moto:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insemnand cu cortul? Ca eu nu am cort si nici nu stau in cort. [...]

Pai ce ne facem noi?... Eu cu cortul n-am nimic impotriva, doar ca se pune problema unde dorm bicicletele noaptea in siguranta. Asa ca mai probabil va fi casuta sau asa ceva, sa aiba si ele loc. Dar daca tu n-ai masina, n-ai portbagaj, n-ai placere sa conduci, n-ai incredere sa lasi pe altu', noi ce facem?

Am putea gasi un al treilea suport sa mearga pe rack-ul de pe Megane, si sa te punem pe tine inauntru, dar ideea era sa fim mai multi si mai bamboocha. Plus ca poate vrei si tu sa mai aduci pe cineva, nu?

Hai ca-ti conduc eu masina :moto: Fa-ti rost de loc de biciclete.

 

Nu mai vrea nimeni? O saptamina cu bici' la Lacul Sfinta Ana, Cheile Bicazului, trasee in circuit, cu alien_x si cu mine? (Alien_x rulz si are Triumph si Saracen, e fun. Eu zic sa va bagati!)

 

M-am gindit: Bicicletele incap noaptea in masini. Deci poate fi si cort.

Editat de miau-miau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Eu cu cortul n-am nimic impotriva, doar ca se pune problema unde dorm bicicletele noaptea in siguranta. Asa ca mai probabil va fi casuta sau asa ceva, sa aiba si ele loc.

2 Dar daca tu n-ai masina, n-ai portbagaj, n-ai placere sa conduci, n-ai incredere sa lasi pe altu', noi ce facem?

3Am putea gasi un al treilea suport sa mearga pe rack-ul de pe Megane, si sa te punem pe tine inauntru, dar ideea era sa fim mai multi si mai bamboocha.

4 Plus ca poate vrei si tu sa mai aduci pe cineva, nu?

5O saptamina cu bici' la Lacul Sfinta Ana, Cheile Bicazului, trasee in circuit, cu alien_x si cu mine? (Alien_x rulz si are Triumph si Saracen, e fun. Eu zic sa va bagati!)

 

1.Eu am ceva impotriva cortului.

 

2.Exact,nu aveti ce sa faceti.

 

3.Pai doar nu o sa stau eu pe suport si bicicleta inauntru. :moto:

 

4.Pe cine sa mai aduc? Nu am pe cine.

 

5.O saptamana nu pot pt. ca am restante.Eu ziceam in caz ca mai iesiti doar in week-end.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, da' alien asta e iubitul tau?

 

oreleu', daca mai ai bicla we viitor (ca asta sunt indispusa :moto: ) merem unde vrei tu. ii luam si pe dan (daca nu pleaca cu miau) si pe john, si pe ugluk daca vrea sa ni se alature si cine mai vrea/daca mai vrea si merem. oki?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut cineva comanda de pe playbike ? Cat va costat transportul pana acasa ca pe site scrie ca e 22lei dar nu sunt sigur de lucrul asta, ca vreau sa imi i-au alt monobloc e al patrualea asta pe care il rup si m-am saturat de rahaturile din bazar.

 

 

comanda cu cea mai mare incredere..sunt super baietii :moto: comanda minima e de 100 lei. si transportul da este 22 lei.Cel mai bine e sa iti iei 2-3 lucruri ca sa merite sau un monobloc bun.

 

 

PS: Cum naiba rupi monoblocurile nu stiu :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comanda cu cea mai mare incredere..sunt super baietii :moto: comanda minima e de 100 lei. si transportul da este 22 lei.Cel mai bine e sa iti iei 2-3 lucruri ca sa merite sau un monobloc bun.

 

 

PS: Cum naiba rupi monoblocurile nu stiu :D)

nu s-a rupt monoblocul s-a rupt axul monoblocului :ok: sunt super proaste astea de pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

comanda cu cea mai mare incredere..sunt super baietii :D comanda minima e de 100 lei. si transportul da este 22 lei.Cel mai bine e sa iti iei 2-3 lucruri ca sa merite sau un monobloc bun.

 

 

PS: Cum naiba rupi monoblocurile nu stiu :D)

Daca's d-alea facute intr-o barca cu vasle, pe genunchi, in drum spre China.. nu e de mirare.. Am rupt eu brat Alivio de angrenaj (offset-ul - cel din dreapta) in fortaj, dar'mite in jump-uri, trick-uri si alte scheme!! :D Cat despre rulmentii pe patrat.. stiu foarte multe care s-au forfecat, pur si simplu.. Chiar si unele mai acatarii..

 

nu s-a rupt monoblocul s-a rupt axul monoblocului :D sunt super proaste astea de pe piata.

Ah, deci nici macar nu e rulment, e ax cu coroane si oglinzi?? :ok: Pai poate de la ala de Pegas sa ai pretentii, da' la "chinezarii".... In anumite domenii e mai bine sa te gandesti ca esti prea sarac sa-ti cumperi lucruri ieftine!! :moto:

 

(nu e o ofensa, e o vorba destul de inteleapta, eu, unul, sunt prea sarac sa-mi iau lucruri ieftine!! :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, fannyflint! Asa, organizeaza-i tu! Sa veniti cu poze si fara genunchi juliti. Unde mergeti?

 

Eu doua weekenduri de acum incolo lipsesc, imi iau bici' si ma duc departe. Dar incepind cu 11 august sunt iar in Bucuresti, gata de galagie.

Si nu, dan_06, nu spun ca nu mai iesim niciodata "doar in weekend". Te rasfeti. Ba, daca nu ne scoatem ochii, o sa iesim chiar o gramada de vreme de acum incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"bai, radu, nu mai face pe nebunu' si mergi si tu pe aici" (ca tot omu') ii zise una iubitului ei care urca un damb in ior in drum spre alee. cu mtb.

deci eu zic ca voi nu sunteti normali, orl, miau si toti care va dati prin alte locuri decat aleile parcului. cautati-va, baaaaaaaaaaai!

matzo, nu ai raspuns la o intrebare importanta :moto:)

iesim unde vrea oreleu', cam singurul cu intiativa (in afara de tine care ai niste idei greu de pus in practica for some of us)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, da' alien asta e iubitul tau?

 

oreleu', daca mai ai bicla we viitor (ca asta sunt indispusa :moto: ) merem unde vrei tu. ii luam si pe dan (daca nu pleaca cu miau) si pe john, si pe ugluk daca vrea sa ni se alature si cine mai vrea/daca mai vrea si merem. oki?

exact weekendu viitor zic si eu, ca weekendu asta vr sa evadez din mizeria asta de oras...sper sa si reusesc

 

iesim unde vrea oreleu', cam singurul cu intiativa (in afara de tine care ai niste idei greu de pus in practica for some of us)

nu le am eu cu traseele, dar cert e ca nu mi-a placut niciodata sa merg pe aleile parcului.am preferat mereu semafoarele traficului si iesirile in natura.e liniste, libertate mai multa.

 

so, voi alegeti.eu daca am timp, vin

 

in noaptea asta cred ca ma sui pe bicla si bag kilometrii ca nebunu, ca sunt cam indispus, si cum n-am motor de alergat, mai bine pedalez

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...