Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

insider hai nu ma baga in aceeasi oala cu tine, ok?

 

Eu nu te-am 'bagat' nicaieri, daca tu te simți (lezata) intr-un fel anume...asta cred ca ține de "simțurile" tale..

 

In rest, on topic please. Ai PM la indemana daca vrei sa latri in continuare offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci chiar toate threadurile de pe forumul asta trebuie poluate de tot felul de ratati cu sau fara motoare, cu tot felul de certuri si înțepături de orgolii imbecile?

 

faceti-va dracului un thread separat, sau rugati adminii sa faca o sectiune pt imbecilitati.

vezi ca aia pe care ii jignesti, fie ei carcotasi sau nu, au mai multa experienta pe moto decat iti poti imagina, si au sau au avut mobre mai multe decat ai calarit tu in viata ta :P

(vorbind de @awo si @mixi....cine stie sa-i ia in gluma gand e cazul si stie sa ii ignore atunci cand intrec masura, nu se simt lezati de existenta carcotelii lor, care e in mare parte pamflet)

Fannyflint e exemplul cel mai clasic de persoana care-si bagă coada peste tot, exemplul clasic de a cerÂşi atenție.

intamplator am observat multe sfaturi din partea ta la rubrici precum supersportu si incepatoru...eu zic sa cauti intai bata din ochiul tau, si apoi sa te iei de scobitoarea din ochiul altuia :D si eu am postat pe acolo pareri, dar nu am adus injurii altor colegi de forum, indiferent de felul in care ei se comporta

pe fanny macar n-am vazut-o dand sfaturi incepatorilor, sta la motogp-ul ei, aici, si la comuniste, si macar recunoaste ca-i paralela, nu face pe atotstiutoarea :P

 

am vazut 7 stele (dar adminul e binevenit si cu stergerea acestui post)

 

de fapt pe mine m-a enervat tupeul tau. sa faca curatenie intre membri. dar ce e aici, germania nazista?

io sunt insomniac la ora asta si abia acu imi zici ca-s stele cazatoare? :D nici aparatu nu il am acasa :P

stati linistiti cu membrii taiati, ca nu se face asta..."babanii" se ocupa sa ma bage pe mine in carantina, sa imi dea mai mereu ban, warn, PM-uri, etc...nu stiu cu ce dracu i-am deranjat eu ca nu jignesc pe nimeni si in general cand e treaba serioasa sunt ontopic, dar asta e alta poveste, asa ca stati linistiti referitor la restrictii :)

apropo fanny, ce dracu-i cu nervozitatea asta iesita din comun, pe tine?ia si tu situatiile mai in gluma, nu mai pune la suflet, ca imbatranesti psihic, iti apar riduri :)

 

@mixi & @awo: bre, lasati si voi caterinca, va rog eu, ca aici chiar era un topic serios si util, si e pacat de el sa vina cine stie ce jupan sa il inchida :D am zis ca e util, pt ca incurajeaza lumea la pedalat, la sport, si sportul inseamna SANATATE

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de invite angela.

ceva detalii despre traseu/ruta? (sau mai bine incropeste careva, din cei ce-au fost deja, traseul in google earth si il posteaza)

si pe private niste numere de tel, sa putem mentine legatura si in afara topicului...daca e necesar....

 

Mega Image-ul de pe Bd. Alexandru Obregia (fost Bd. Metalurgiei). Zona Cinema Cultural.

Simbata dimineata la 7:00.

Pina acum:

1. ITS

2. Cycler

3. frN

4. miau-miau

5. cristigh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma te-au suparat astia si te iei de mine? :P :D

 

Pai daca eu ma culc la minim ora 2,as dormi doar 3,5h si nu as putea a II-a zi sa fac efort.Eu sunt terminat daca nu dorm suficient.Vrei sa ma ia somnul pe bicicleta?

Alta scuza ar fi ca nu mi se pare nimic interesant sa merg pe sosea atatia km si eventual 2 km prin padure.

 

Tu care crezi ca e adevaratul motiv pt. care nu vreau sa merg?

 

 

@Dixi si @ bogdanawo : Lasa-ti naiba topicul,va rog. Macar aveti biciclete?

da, am si eu bicicleta, dar a cam ruginit de cand nu am mai folosit-o.

sa va vand un mic pont, ca tot zicea cineva de facut pene la vulcanizare. tot ce trebuie sa luati la voi este un tub de prenadez, o bucata dintr-o camera de bicicleta dar cat mai subtire si elastica, o foarfeca, o bucata de smirghel si o pompa de umflat rotile. in maxim jumatate de ora se poate rezolva orice pana posibila. :P

sa nu sariti ca este chiar pe bune faza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog respectuos sa nu mai parazitati topicul cu certuri.

Bogdanawo, merci de sfat, dar acum avem deja cumparat kit-ul de pene, l-am vazut cum functioneaza si e ok:

post-39755-1218523231_thumb.jpg

 

Lista de Comana. Va rog sa o actualizati, pe masura ce va hotariti:

De pe motociclism:

1. ITS

2. Cycler

3. frN

4. miau-miau

5. cristigh

6. Mr_ORL (?)

7. fannyflint (?)

 

De pe alt forum:

8. b76bgaarh (?)

9. casper

 

Cei cu semne de intrebare: Participati sau nu? Stergeti-va numele din lista daca nu veniti sau stergeti doar semnele de intrebare daca veniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...] sa va vand un mic pont, ca tot zicea cineva de facut pene la vulcanizare. tot ce trebuie sa luati la voi este un tub de prenadez, o bucata dintr-o camera de bicicleta dar cat mai subtire si elastica, o foarfeca, o bucata de smirghel si o pompa de umflat rotile. in maxim jumatate de ora se poate rezolva orice pana posibila. :P

sa nu sariti ca este chiar pe bune faza :D

Exact :P

Doar ca peticele reci "de-a gata" au o forma mai prietenoasa si se gasesc in orice bazar la sume modice :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact :D

Doar ca peticele reci "de-a gata" au o forma mai prietenoasa si se gasesc in orice bazar la sume modice :P

ok, atunci incearca tu sa pui valva la o camera, in praf, cu un petec rece :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am si eu bicicleta, dar a cam ruginit de cand nu am mai folosit-o.

sa va vand un mic pont, ca tot zicea cineva de facut pene la vulcanizare. tot ce trebuie sa luati la voi este un tub de prenadez, o bucata dintr-o camera de bicicleta dar cat mai subtire si elastica, o foarfeca, o bucata de smirghel si o pompa de umflat rotile. in maxim jumatate de ora se poate rezolva orice pana posibila. :P

sa nu sariti ca este chiar pe bune faza :D

Subscriu, desi elementele insirate par a fi identice cu o trusa "standard" de petice, nici un petic "la rece" nu se compara cu un petic facut dintr-un bayou.. :P

 

Exact :P

Doar ca peticele reci "de-a gata" au o forma mai prietenoasa si se gasesc in orice bazar la sume modice :D

True, gasesti mai greu bayou-uri, mai ales in ultima vreme.. dar sunt mult superioare calitativ.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati linistiti cu membrii taiati, ca nu se face asta..."babanii" se ocupa sa ma bage pe mine in carantina, sa imi dea mai mereu ban, warn, PM-uri, etc...nu stiu cu ce dracu i-am deranjat eu ca nu jignesc pe nimeni si in general cand e treaba serioasa sunt ontopic, dar asta e alta poveste, asa ca stati linistiti referitor la restrictii :D

 

asta chiar e incredibil ca tu esti in carantina si altii nu. am avut si eu warn odata dar pentru o luna or so.

 

am anuntat pe topicul asta legat de stele la ora 2 si un pic. dar daca nu haladuiai la ora aia pe aici... oricum, cerul a fost destul de innorat, nu ca anii trecuti in care se vedeau norii cum se miscau, pentru ca era luna (chiar, n-am bagat de seama luna, o fi fost dupa vreun nor?) ci era asa, ca o ceata deasa. numai sus de tot erau ceva stele si razlete in parti. poluare cu gramada, sper sa le vad in alta parte la anu' ca in bucuresti... oricum or sa se mai vada si zilele astea. ma rog, noptile.

 

i was offtopic again (adminu' rugat sa stearga absolut tot ce nu are legatura cu biclele)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu bicicleta pana acum vreo luna, pana mi-a furat-o de pe scara de la etajul sase, evident asigurata cu un lant otelit. Sa o declar la lista neagra ? In acest context, vinde cineva o bicicleta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am si eu bicicleta, dar a cam ruginit de cand nu am mai folosit-o.

sa va vand un mic pont, ca tot zicea cineva de facut pene la vulcanizare. tot ce trebuie sa luati la voi este un tub de prenadez, o bucata dintr-o camera de bicicleta dar cat mai subtire si elastica, o foarfeca, o bucata de smirghel si o pompa de umflat rotile. in maxim jumatate de ora se poate rezolva orice pana posibila. :D

sa nu sariti ca este chiar pe bune faza :P

 

ai uitat trusa de scule, desteptule... cu ce dai roata si guma jos? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat trusa de scule, desteptule... cu ce dai roata si guma jos? :D

In functie de "utilaj", roata se da jos prin clema de "quick release", daca e pe ax gol, sau cheie de dracu' mai stie cat, daca e pe ax plin.. Sigur ca cel/cea care are baisical cu roti pe ax plin are si o amarastenie de cheie, sau macar il/o duce capu' cat sa urle.. :D

 

Baicu' meu il desfac in proportie de 95% numai cu hazzard-ul (set de inbusuri +surubelnita cap Phillips si cap drept).. :P

 

Cat despre dat guma jos.. majoritatea se dau jos numa' cu o surubelnita (unele chiar si fara).. :D

 

Si pentru "calmarea spiritelor", umpiculescu de off-topic:

 

Un "vertically challenged" (om foarte putin inalt :P) o intreaba pe o tanti intr-un autobuz, cand acesta incetinea ca sa intre in statie:

- Nu va suparati, va dati jos?

- Da!

- Cu ce? ca miroase tare frumos!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tati" pe aici mai iese si cineva la ture cu biclele sau e loc doar de certuri !?!

 

on topic acum : voi iesiti la plimbari seara/noaptea sau doar in weekend ? daca da poate imi da si mie cineva de stire ca mi se pare deplasat sa urmaresc zeci de pagini cu certuri inutile !!! eu banuiesc ca ati format deja o gasca, daca nu strica un membru in plus, "buzz-ui ti ma" pe nimicnicie@yahoo.com . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Delicate Doamne si respectabili Domni,

 

Va anunt ca incepind de astazi nu mai vizitez si nu mai postez pe acest topic.

Nu am atita timp si atitia nervi sa citesc toate cite le-ati scris si cite mai urmeaza sa scrieti.

Exista forumuri mai serioase, unde topicurile se respecta. La fel si oamenii intre ei.

 

Prima si ultima intilnire, cea din dimineata zilei de simbata, ramine valabila.

 

Va multumesc pentru timpul acordat. Paradeala copioasa in continuare!

Editat de miau-miau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic acum : voi iesiti la plimbari seara/noaptea sau doar in weekend ? daca da poate imi da si mie cineva de stire ca mi se pare deplasat sa urmaresc zeci de pagini cu certuri inutile !!! eu banuiesc ca ati format deja o gasca, daca nu strica un membru in plus, "buzz-ui ti ma" pe nimicnicie@yahoo.com . :D

 

De fapt nu stiu cand iese lumea,eu personal ies cand imi aduc aminte sau am chef,asta se intampla spontan,in timpul zilei(trecut de ora 13-14,asta cand nu e foarte cald) si ies singur ca pana mai contactez pe cineva trece timpul,in plus nu am nici un traseu.Iar cand ies,o fac in oras,ma duc pana intr-un parc si cam asta.Oricum se aduna 20-30-35 km.

 

Stai linistit nu s-a format nici o gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroace. M-am intors si eu de prin concediu si sunt iar online pe bicla :D . E chiar misto asa, ca utilitara, dimineata la servici, pe bicla, iar seara "prin sat", la o bere, in drum spre casa. Deci pe la un 6 - 6 si am putea sa ne adunam pe la Arc, la locul de adunare de miercurea, din pe de ve-ul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata:

 

 

tre' sa le intorc, nu? numai ca au strans aia foarte tare suruburile.

 

mi-a folosit la strans piulite o cheie de 8 pe care am cumparat-o din greseala :D

am si cheie de spite, am vazut ca cel putin roata spate e cam descentrata. cum fac? le strang bine sau?

 

a, vreau si eu un set de ala de inbusuri, surubelnite si chei. ce-mi recomandati?

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa le intorc, nu? numai ca au strans aia foarte tare suruburile.

 

mi-a folosit la strans piulite o cheie de 8 pe care am cumparat-o din greseala :D

am si cheie de spite, am vazut ca cel putin roata spate e cam descentrata. cum fac? le strang bine sau?

Cine ti le-a pus asa?? :P Du-te peste el/ea si da-i un ghidon in strungareata!!

 

Da, e recomandat sa le intorci, altfel banuiesc ca iti e foarte greu sa actionezi parghia..

 

La spite zic sa nu te bagi daca nu te pricepi, pentru ca e mai complicat umpiculescu.. Daca esti dispusa sa-ti strici roata (oricum FB-urile nu se prea centreaza, cele cu cerc simplu sunt jafuri, cele cu cerc (janta) dublu sunt umpiculescu mai ok), uita-te aici, omu' explica destul de clar ce si cum.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi john! pai bicicleta e dhs, a castigat-o mama la un concurs danone. si acum a venit. si era impachetata si ca sa protejeze alea cred ca le-au intors asa. ma duc sa le intorc.

 

hm, da' crezi ca vor sa se lase desurubate? nope. o sa astept sa vina tata.

pai nu zice multe nenea ala in filmulet. mi-a strans un nene odata spitele si am vazut cum se face :D si dup-aia a verificat cu surubelnita, parca, pe janta (trebuia sa atinga peste tot. sau asa ceva.)

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cauta pe gugal "how to true a wheel" sau "trueing/truing a bicycle wheel", sunt o galagie de muviuri.. :D

 

Pui mana ferm pe cadru, pe unul din bratele basculei, si tii dejtu' mare foarte aproape de cerc (janta), si invarti roata.. Asa vezi daca inca are bataie (stanga dreapta sau sus-jos).. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...