Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

cu parere de rau anunt ca nu mai pot veni in plimbarea de maine :cheers:

plec la munte cu treburi ;)

 

distractie placuta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu se poate amana excursia cu o zi ? nu cred ca mai vin , ai mei au zis ca si maine e canicula , ca o sa fie peste 40 de grade si alea alea, ca lesin pe strada..

Well. .eu am tras azi o tura pe la ora 4 din Giulesti pana-n Titan si inapoi, si n-am lesinat :cheers:

Intamplator sunt o persoana care nu prea suporta caldurica. Da, mi-a fost sete, ocazie cu care la intoarcere am facut o pauza la umbra in Herastrau si am devorat doua ape minerale si o cafea. Deci cred ca se poate la intoarcere sa mai facem niste pauze in niste sate, sa mai bem niste ape/aistiuri/prigatzi/etc, doar nu ne grabim sa prindem trenu', este ?

 

Am vorbit cu miau-miau si am ajuns la concluzia ca nu renteaza sa amanam distractia pentru doar 40-50'j de grade. Mi-a zis sa va spun ca a trimis sms-ul ala pentru ca bause prea multe sampanii ;)

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici pe mine nu ma deranjeaza caldura foarte tare + ca o port si o sapca pe cap... ai mei spun ca e prea periculos si nu risca, "cine stie cum tre sa venim dupa tine ca lesini tu p'acolo"...

 

in concluzie o sa fiu absent :cheers:

 

next time

 

distractie placuta si drum bun !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cine stie cum tre sa venim dupa tine ca lesini tu p'acolo"...

 

De fapt nu le pasa de tine ca ai lesina ci de faptul ca faci deranj daca trebuie ei sa vina dupa tine.

 

Scuze,dar a trebuit sa spun asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau asa :cheers:)

 

oricum... abia imi gasisem si eu cu cine sa merg la o plimbare mai lunga cu bicicleta si s-au gasit ai mei sa nu-mi dea voie, ei care ma intreaba cand ma plimb cu bicicleta ca "sta degeaba"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vin.. :cheers: poate iesim pe undeva duminica , ca nu mai e avertizare cod galben , in loc de 38 de grade cat o sa fie azi (sambata) o sa fie 35-36, mare diferenta, si daca nu e avertizare cod galben pot sa ies ca nu mi se intampla nimic =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vin.. :D poate iesim pe undeva duminica , ca nu mai e avertizare cod galben , in loc de 38 de grade cat o sa fie azi (sambata) o sa fie 35-36, mare diferenta, si daca nu e avertizare cod galben pot sa ies ca nu mi se intampla nimic =))

;)

asa eram si noi la 16 ani? :cheers:

io nu prea imi mai aduc aminte de atunci ca eram cam beat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu maine o sa fiu la 7 la mega image de pe berceni. Intradevar o sa fie f cald dar cred ca o sa ne descurcam. @frn si eu daca as fi in locul parintilor tai nu te-as lasa sa mergi maine 80 km cu bicicleta. Problema nu o sa fie dimineata ci la intoarcere 40 de km la 40C. Daca nu se intelege clar ce insemna mai bine nu veniti! :cheers:

@miau-miau : am primit mesajul tau...eu tot maine as merge ca asa mi-am facut planul. Ar fi ok daca ar mai posta odata toti care vin maine sa nu ma trezesc degeaba dimineata ;)

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O datorie:

Despre Comana reloaded. 86 km dus-intors de la locul de intilnire din Berceni.

Daca acum trei luni pe reno sloganul era “zis iz ză bighining of ă biiutifăl fren’Âşip”, cred ca de data asta ni s-ar potrivi refrenul lui Cristigh: “Peste ani si ani / Ne vom desparteee”, atit de frumos cintat la raspintia din padure :)

In poze sunt asa: aurelian7, casper, corrado, cristigh, cycler, fannyflint, ITS si miau-miau

post-39755-1218972099_thumb.jpg post-39755-1218972164_thumb.jpgpost-39755-1218972257_thumb.jpg post-39755-1218972290_thumb.jpg

post-39755-1218972319_thumb.jpg post-39755-1218972346_thumb.jpg

post-39755-1218972364_thumb.jpg post-39755-1218972380_thumb.jpg

 

O parte din drum ne-a insotit si cicloburu, dar el a plecat inapoi acasa cu alte treburi. Am reusit sa facem o poza si eu el inainte de despartire.

Am plecat pe la 7:30 din Berceni, dupa ce l-am luat si pe ITS din drum (astepta la alt Mega Image decit cel la care erau ceilalti). Dupa 35 km am lasat soseaua de Giurgiu si am facut stinga spre Comana. Pe drum judetean si apoi prin padure am ajuns la ponton. Am luat fiecare in brate ce bicicleta a putut si ”ne-am cazat” sub umbrarele mari de stuf. La 10:50 il sunam pe cicloburu sa-i spunem ca am ajuns.

Bancuri (stie cycler unu’ tare cu taietoarea de castraveti), baita (iar cu motive de ris cind era vorba sa imi fac eu pasii de sarit in apa), mincare si leneveala.

Intre timp a a aparut si zax cu masina, sa revada locurile prin care ne plimam asta-primavara, la prima intilnire de biciclisti reno. Ne-a facut ceva poze si apoi ni l-a luat pe cristig la el in masina. Cristig a fugit cu safety-caru’ la Bucuresti, a dezertat! In sat la Comana ne-am despartit de zax si cristigh, dupa portia de inghetata.

La intoarcere, cei ramasi am venit pe alt drum catre casa, un drum care ne-a scos direct la Adunatii Copaceni. Ne-am oprit de mai multe ori, am baut apa, am turnat apa pe noi, am certat-o (respectiv, incurajat-o) pe fannyflint care zicea s-o luam inainte, sa n-o mai asteptam. Fannyflint trebuie sa isi ia o bicicleta mai buna. Si neaparat sa mearga la Giurgiu, ca avea in plan de multa vreme. Fanny, obligatoriu sa mergi!

Pe la 18:30 eram inapoi, la 200 m mai sus de locul de intilnire. De data asta la crisma, cu berici, ciorba si pizza.

Asta a fost excursia si astia am fost noi.

post-39755-1218972595_thumb.jpg

post-39755-1218972629_thumb.jpg

post-39755-1218972654_thumb.jpg

post-39755-1218972680_thumb.jpg

post-39755-1218972704_thumb.jpg

post-39755-1218972729_thumb.jpg

post-39755-1218972749_thumb.jpg

post-39755-1218972768_thumb.jpg

post-39755-1218972792_thumb.jpg

post-39755-1218972808_thumb.jpg

post-39755-1218972827_thumb.jpg

post-39755-1218972930_thumb.jpg

post-39755-1218972951_thumb.jpg

post-39755-1218972987_thumb.jpg

post-39755-1218973004_thumb.jpg

post-39755-1218973038_thumb.jpg

post-39755-1218973063_thumb.jpg

post-39755-1218973087_thumb.jpg

post-39755-1218973157_thumb.jpg

post-39755-1218973181_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sar'na pentru poz(n)e si pentru invitatie ! :)

Mii si mii de multumiri lui corrado pentru ajutorul de pe ultimii 8-10km :) , trebuie sa-mi iau o sa mai confortabila pentru iesiri d'astea (or face the pain/the agony)

He literally saved my ass :blink:

Editat de Cycler
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@miau : multumim de organizare&poze&inghetata :blink: Asteptam propuneri pt weekendul 30-31!

@funny imi place ca esti incapatanata si hotarata si nu ai ales sa te intorci cu masina :) Trebuie sa arunci jaful ala de bicicleta si sa-ti iei ceva mai ok! Asta in loc sa spargi banii aiurea pe stii tu ce.

 

 

Cine iese diseara la 9 la o tura?

Editat de ITS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta in loc sa spargi banii aiurea pe stii tu ce.

 

adica pe jawa??? :blink:

cu jawa aia o sa va dau eu fum, sa ma vedeti! :)

oau, zax? urmatoarea idee care mi-a venit ar fi ca esti in ceva trupa de improvizatii. esti? i'm still thinking.

 

Cine iese diseara la 9 la o tura?

tu n-ai febra musculara??? ca era cat pe ce sa pun ieri pariu ca eu n-o sa am. tough luck

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa iesire, multam pt pozee si inghetata care mi-a tinut racoare ... pt restul de drum ...in ...:) masina ...

data viit promit ca voi fi cu voi pana ... ne voooom desparteee

poate facem o iesire pe undeva in bucegi in viit apropiat :blink: sariti cu propuneri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...