Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

ba, iubitiko, tu ce cauti pe thread-ul asta? cred ca l-ai incurcat cu matrimonialele. si ai grija cum scrii ca te vedeam pe ala cu gramatica criticand romanii bla bla. i mean c'mon, pluralul cantului (l.e.: bai, nene, dar mananc extraordinar de multe litere. cantului=cuvantului) membru e membri. cu un i. si sa n-o aud pe aia ca graba ca (cuvant urat) ma-sii

 

am vazut 7 stele (dar adminul e binevenit si cu stergerea acestui post)

 

de fapt pe mine m-a enervat tupeul tau. sa faca curatenie intre membri. dar ce e aici, germania nazista?

 

Mi se rupe . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok folks , seems like i'll be coming too :D

 

am plecat la o vulcanizare sa imi faca penele :P

 

nu putem gasi si noi un alt loc de intalnire decat in berceni? pentru ca eu o sa vin tocmai din pipera, si nu cred ca sunt singuru' in situatia asta ... si asta inseamna trezire pe la 5 ca la 6 sa plec spre voi , ajung deja obosit ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ori ca vrei ori, ca nu vrei, iesirea din oras se face prin Berceni :D. Stai linistit, ca daca obosesti din Pipera, obosesti mult mai mult pe drum. De fapt, ar trebui sa zici merci, pentru ca vei fi printre cei incalziti la plecare! 45 de minute ar trebui sa-ti ajunga din Pipera pina in Berceni.

In alta ordine de idei, voi fi si eu la intilnirea de la Cultural, desi am alta treaba simbata dimineata. Voi veni cu voi pina cind voi considera ca imi ramine timp destul ca sa ma intorc la programul meu!

@fanny daca am vreme, poate facem cumva sa trec io vineri seara prin Titan

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu putem gasi si noi un alt loc de intalnire decat in berceni? pentru ca eu o sa vin tocmai din pipera, si nu cred ca sunt singuru' in situatia asta ... si asta inseamna trezire pe la 5 ca la 6 sa plec spre voi , ajung deja obosit ...

Nu-i bai, si eu vin din Giulesti, ne intalnim la Tineretului daca vrei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok am tot mesterit azi la bicicleta... intai am dat jos rotile si m-am dus cu ele la vulcanizare si am constatat ca nu au nimic , nu inteleg de ce se desumfla. ajuns acasa am pus rotile la loc modificat franele , verificat schimbatoru de viteza... si cam atat.

 

cycler , daca vrei ne putem intalni la tineretului , ruta mea pana in berceni o sa fie : pipera - aurel vlaicu - aviatorilor - romana - unirii - tineretului - berceni :D

 

va dau acum pe PM nr meu de telefon (Orange)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista de Comana. Va rog sa o actualizati, pe masura ce va hotariti:

De pe motociclism:

1. ITS

2. Cycler

3. frN

4. miau-miau

5. cristigh

6. corrado

7. alecs

8. anushka (?)

(6,7,8 nu sunt pe forum)

9. Mr_ORL (?)

10. fannyflint (?)

De pe alt forum:

11. b76bgaarh (?)

12. casper

 

Cei cu semne de intrebare: Participati sau nu? Stergeti-va numele din lista daca nu veniti sau stergeti doar semnele de intrebare daca veniti.

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeva sfaturi pentru plimbaretii la Comana (si nu doar pentru ei): Primul bidon de lichid e bine sa fie umplut cu ceai de menta, fara zahar. Oricit s-ar incalzi, tot racoritor este! Dupa golire, poate fi umplut cu ce se gaseste pe traseu (apa, suc etc) Daca aveti doua bidoane, celalalt e bine sa aiba apa, ca poate fi turnata pe extremitatea superioara :D in caz ca aveti probleme cu racirea ;)

De papica: doua banane si un baton energizant fac minuni!

Purtati manusi, chiar pe caldura mare! Pielea e bine sa ramina pe palme :)

Toate bune! :cheers:

 

P.S. Pentru alte sfaturi, va stau la dispozitie pe privat sau la telefon 0723.301.497

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello. EU am cam incert programul de week-end. Daca raman in oras, m-as baga si eu la tura asta de Comana. Poate sa scrie cineva - atasat la lista si punctul si ora de intalnire, undeva mai spre iesirea de Giurgiu banuiesc... Eventual un punct de regrupare la Calugareni, la biserica, e un reper bun, usor de localizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista de Comana. Va rog sa o actualizati, pe masura ce va hotariti:

Locul de intilnire este parcarea din fata magazinului Mega Image, Berceni, zona Cultural, ora de intilnire: 7 dimineata!

De pe motociclism:

1. ITS

2. Cycler

3. frN

4. miau-miau

5. cristigh

6. cicloburu (doar o parte de traseu)

7. corrado

8. alecs

9. anushka (?)

10. Mr_ORL (?)

11. fannyflint (?)

De pe alt forum:

12. b76bgaarh (?)

13. casper

 

Cei cu semne de intrebare: Participati sau nu? Stergeti-va numele din lista daca nu veniti sau stergeti doar semnele de intrebare daca veniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie de ce naiba mi se desumfla roata fara sa ii fac nimic , nu se desumfla rpd ... ieri am umflat-o pe la 6 seara si azi am fost pana la chiosc si inapoi si deja e desumflata aproape jumate. la vulcanizare mi-a bagato in apa si nu rasufla pe nicaieri. ce naiba are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie de ce naiba mi se desumfla roata fara sa ii fac nimic , nu se desumfla rpd ... ieri am umflat-o pe la 6 seara si azi am fost pana la chiosc si inapoi si deja e desumflata aproape jumate. la vulcanizare mi-a bagato in apa si nu rasufla pe nicaieri. ce naiba are?

 

Dar ventilul l-ai verificat daca rasufla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok am tot mesterit azi la bicicleta... intai am dat jos rotile si m-am dus cu ele la vulcanizare si am constatat ca nu au nimic , nu inteleg de ce se desumfla. ajuns acasa am pus rotile la loc modificat franele , verificat schimbatoru de viteza... si cam atat.

 

cycler , daca vrei ne putem intalni la tineretului , ruta mea pana in berceni o sa fie : pipera - aurel vlaicu - aviatorilor - romana - unirii - tineretului - berceni ;)

 

va dau acum pe PM nr meu de telefon (Orange)

si eu am avut aceeasi problema,de la ventil este,trebuie sa-l schimbi(cel putin asa a fost la mine) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie de ce naiba mi se desumfla roata fara sa ii fac nimic , nu se desumfla rpd ... ieri am umflat-o pe la 6 seara si azi am fost pana la chiosc si inapoi si deja e desumflata aproape jumate. la vulcanizare mi-a bagato in apa si nu rasufla pe nicaieri. ce naiba are?

Baga tu cu manutza ta camera in chiuveta acasa (umflata in prealabil), sterge bulele de aer de pe ea si vezi daca se formeaza altele. Ai doua variante: fie ventil prost (desi daca e MTB cu valva auto apar foarte rar probleme acolo) sau ai un por miiic-miiic cat un varf de ac si s-au grabit oamenii la vulcanizare de nu l-au vazut (d'astea am avut destule). In varianta B marcheaza "gaura" cu ceva(creta, creion alb) .. si apoi fie iti iei petice reci din bazar si o rezolvi singurel, fie o duci la vulcanizare, fie o rezolvam la fata locului daca te tine pana acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa fie de la ventil cum ziceti voi, cand am scos acasa camera din roata apasam pe ea langa ventil si se auzea cum iese aerul pe undeva. maine am sa o bag undeva in apa sa vad pe unde rasufla si cat de tare.

 

thx for the advice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spuneti-mi si mie de ce naiba mi se desumfla roata fara sa ii fac nimic , nu se desumfla rpd ... ieri am umflat-o pe la 6 seara si azi am fost pana la chiosc si inapoi si deja e desumflata aproape jumate. la vulcanizare mi-a bagato in apa si nu rasufla pe nicaieri. ce naiba are?
Baga tu cu manutza ta camera in chiuveta acasa (umflata in prealabil), sterge bulele de aer de pe ea si vezi daca se formeaza altele. Ai doua variante: fie ventil prost (desi daca e MTB cu valva auto apar foarte rar probleme acolo) sau ai un por miiic-miiic cat un varf de ac si s-au grabit oamenii la vulcanizare de nu l-au vazut (d'astea am avut destule). In varianta B marcheaza "gaura" cu ceva(creta, creion alb) .. si apoi fie iti iei petice reci din bazar si o rezolvi singurel, fie o duci la vulcanizare, fie o rezolvam la fata locului daca te tine pana acolo.

Corect. Daca e de la ventil, vezi ca "bara" aia din ventil e filetanta; s-ar putea sa fie puuuuutin prea deschisa. Ca sa fii sigur (dupa ce verifici de bule, si esti sigur ca nu ai nici o gaurica), dupa ce umfli roata, strange ventilul la maxim, si vezi daca se mai desumfla asa repede.

 

In alta ordine de idei, poti sa schimbi camera.. e cativa ron una nu foarte grozava.. Dar, decat sa "dai la pompa" zilnic....... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista de Comana. Va rog sa o actualizati, pe masura ce va hotariti:

Locul de intilnire este parcarea din fata magazinului Mega Image, Berceni, zona Cultural, ora de intilnire: 7 dimineata!

De pe motociclism:

1. ITS

2. Cycler

3. frN

4. miau-miau

5. cristigh

6. cicloburu (doar o parte de traseu)

7. corrado

8. alecs

9. Mr_ORL (?)

10. fannyflint (?)

De pe alt forum:

11. b76bgaarh (?)

12. casper

 

Cei cu semne de intrebare: Participati sau nu? Stergeti-va numele din lista daca nu veniti sau stergeti doar semnele de intrebare daca veniti.

deci ashtia ramanem? lasati si voi niste nr de tel pe private, sa ne gasim maine

id-ul meu de ymsg cristigh2002

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probleme, probleme.

 

am scos camera din roata , am umflat-o , am bagat-o in apa , nu rasufla deloc. nici macar 1 singura bula. de ieri pana azi mi s-a desumflat roata aproape complet , iar cand o bag in apa nu rasufla pe nicaieri. wtf

 

cred ca o sa imi iau alta de pe un magazin de piese de biciclete.

 

 

nr meu e 0756 782 764 (pt cei carora le-am trimis deja PM, sa schimbe nr care l-au salvat cu asta)

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

nu se poate amana excursia cu o zi ? nu cred ca mai vin , ai mei au zis ca si maine e canicula , ca o sa fie peste 40 de grade si alea alea, ca lesin pe strada..

 

daca va razganditi si vreti sa mergem altadata... eventual duminica, in caz ca nu o sa fie asa de cald.

 

Lista de Comana. Va rog sa o actualizati, pe masura ce va hotariti:

Locul de intilnire este parcarea din fata magazinului Mega Image, Berceni, zona Cultural, ora de intilnire: 7 dimineata!

De pe motociclism:

1. ITS

2. Cycler

3.

4. miau-miau

5. cristigh

6. cicloburu (doar o parte de traseu)

7. corrado

8. alecs

9. Mr_ORL (?)

10. fannyflint (?)

De pe alt forum:

11. b76bgaarh (?)

12. casper

 

Cei cu semne de intrebare: Participati sau nu? Stergeti-va numele din lista daca nu veniti sau stergeti doar semnele de intrebare daca veniti.

Editat de frN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probleme, probleme.

 

am scos camera din roata , am umflat-o , am bagat-o in apa , nu rasufla deloc. nici macar 1 singura bula. de ieri pana azi mi s-a desumflat roata aproape complet , iar cand o bag in apa nu rasufla pe nicaieri. wtf

 

cred ca o sa imi iau alta de pe un magazin de piese de biciclete.

 

 

nr meu e 0756 782 764 (pt cei carora le-am trimis deja PM, sa schimbe nr care l-au salvat cu asta)

da camera bine cu pudra de talc si bag-o la loc in cauciuc, umfl-o si ar cam trebui sa se astupe toti porii....

cand ai bagat-o in apa, ai miscat-o si tu, ai tras de valva?

ai scufundat si ventilul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus-o in toate pozitiile in apa :cheers:) am scufundat-o de tot , cu tot cu ventil...

nu e suficient sa o pui in toate pozitiile, ideea e sa o misti, sa o tensionezi, sa tragi de ea, de valva, sa o inclini intr-o parte si in alta

e posibil ca intr-o anumita pozitie sa nu rasufle. dar, daca incerci iar si tragi de ea, si tot nu reusesti sa vezi pe unde rasufla, da bine cu pudra de talc pe ea si ar trebui sa nu mai ai probleme. vezi ca mai este posibil, daca ai ventil tip auto, ca acel capacel de protectie sa apese pe ventilul propriu-zis atunci cand este strans pana la capat.

incearca sa o lasi si fara capacel si vezi ce se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...