Sari la conținut

Bobbere, poze si detalii


ayevea
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 305
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Apropo de placa de la numarul lateral, de ce nu o faci mai mica si numarul....chiar arata super mare acea placa de fier....

Incearca sa pui semnalizatoarele prinse deasupra amortizoarelor ...vad ca ai loc suficient acolo...

Daca pe aripa spate ai pus pe marinia ei acea bara fina de fier, icerca sa pui la fel pe partea din spate a aripei de fata....eu cred ca ar da bine

 

spor la treaba si astept sa vad produsul finit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de placa de la numarul lateral, de ce nu o faci mai mica si numarul....chiar arata super mare acea placa de fier....

Incearca sa pui semnalizatoarele prinse deasupra amortizoarelor ...vad ca ai loc suficient acolo...

Daca pe aripa spate ai pus pe marinia ei acea bara fina de fier, icerca sa pui la fel pe partea din spate a aripei de fata....eu cred ca ar da bine

 

spor la treaba si astept sa vad produsul finit

 

Salut!

 

Mersi pentru pareri. Marimea suportului inca nu e finala, din cauza stopului. Despre aripa.... mai gandesc... Semnalizarile vor fi puse aproape unde ai zis tu. Acolo a fost prins scaunul original.

Mesaj completat

Ma deranjeaza suspensia din spate, asa ca am nevoie de sfaturi (mai ales de la oameni care au si expreienta):

 

Hardtail sau softtail?

 

Ma intereseaza tot ce puteti sa povestiti despre asta.

 

Multumesc!

 

 

Mesaj completat

Chiar nimeni?

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/

vezi ca e un topic acilea parca se numeste" show your bobber",poate gasesti ce te intereseaza pe acolo....pe la pagina 18 sau 19 i l poti vedea si pe al meu vn800 bobber.....bafta multa!

 

 

Salut!

Ma deranjeaza suspensia din spate, asa ca am nevoie de sfaturi (mai ales de la oameni care au si expreienta):

 

Hardtail sau softtail?

 

Ma intereseaza tot ce puteti sa povestiti despre asta.

 

Multumesc!

 

 

Mesaj completat

Chiar nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/

vezi ca e un topic acilea parca se numeste" show your bobber",poate gasesti ce te intereseaza pe acolo....pe la pagina 18 sau 19 i l poti vedea si pe al meu vn800 bobber.....bafta multa!

 

Mersi, dar am vazut deja forumuri din america, dar vreau sa aud oameni din romania, care au incercat si stiu ce inseamna la noi asa ceva.

;)

 

Aaa si inca ceva. Pana unde am voie sa modific (sa nu am probleme la ITP)?

 

Mersi!

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incet...incet...

 

Am montat un tub la suportul de numar, ca sa ascundem cablurile (neterminat in poze.)

Si semnalele au gasit locul lor.

 

Urmeaza rezervorul sa fie rotunjit spre sa...

Ghidonul....

etc...

pfff mai avem destul si deja se incalzeste afara :o

post-29000-1266947044_thumb.jpg

post-29000-1266947300_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
O sa am un paint complicat, cum sa explic..... negru :)

 

Am vrut niste pinstripes dar am renuntat deocamdata. Vreau sa montez totul, dupa aia vad daca mai lipseste ceva.

Oricum sper ca cat de curand sa o vad cu ochii la o plimbare prin "cartier" ;) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele au fost sablate, au iesit fain. Acum stau in cuptor. Revin cu detalii.

Asa ca domnull TheFatbob, poti sa pregatesti pielea si sculele. :lol:

 

 

fara suparare...: eu nu inteleg de ce nu ti-ai facut un topic propriu,un build off (asa cum a facut roby)....topicul asta general pare facut flenduri acum.parerea mea :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare...: eu nu inteleg de ce nu ti-ai facut un topic propriu,un build off (asa cum a facut roby)....topicul asta general pare facut flenduri acum.parerea mea :lol: :)

 

Ai dreptate. Ma mut la CHOPPER,CUSTOM,RAT SI BOBBER, Fabricate in Romania, daca e cineva interesat.

 

Bafta.

 

PS. Rugam un admin sa faca curatenie.

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare: vad ca si tu esti cu transmisie pe cardan...intrebarea mea ar fi cum pot face sa pun o roata mai lata pe spate la motoarele cu cardan? lucrez si eu pe un yamaha si m-am cam poticnit aici.

 

Eu nu vreau sa ma bag la modificare cardan. Intreaba pe veteranii de aici. Dar nu pe acest topic ca te da afara :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...