Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Fratilor.... am cumparat un IJ din 1971,... shi lipseshte o piesa importanta de pe el... Nush cum sa fac rost de ea!!! Ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la achizitionarea unui astash... Orice informatie se uda cu bere :cheers:

Ma intereseaza sa imi pun atash pe motor,.. ca ie pacat sa fie in acte,.. shi in realitate nu. Vreau sa fac rost de atash pe care sa il iau cu acte,... sau cum ar trebui(ca io nu shtiu :lol: )... shi pe care sa il pot pune"oficial" pe motorul meu!

Multumiri anticipate!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GMK

Vorbeste cu catallin de pe forum , are un atas de Ij model nou culisant.

Sincer nu cred sa trebuiasca acte la atas, doar o declaratie, ca si in cazul motorului.

 

Informatiile de pe site-ul Uralmoto nu mai sunt actuale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut atasisitilor!

Am vazut astazi pe Discovery Civilisation un foarte bun documentar despre motocicletele BMW R75 si Zundapp KS750. Astept parerile celor care l-au vazut.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GMK

Vorbeste cu catallin de pe forum , are un atas de Ij model nou culisant.

Sincer nu cred sa trebuiasca acte la atas, doar o declaratie, ca si in cazul motorului.

 

Informatiile de pe site-ul Uralmoto nu mai sunt actuale.

 

Daca te referi la adresa, este valabila. Nr. de mobil s-a schimbat intr-adevar. Cine e interesat sa spuna si i-l dau pe cel nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, informatiile tehnice nu mai sunt valabile, sau nu sunt la fel cu cele de pe site-ul oficial:

-alternatorul este de 700W pe modelele noi

-uleiul la motor doar 2L

-uleiul la cutie 20W50 nu 15W40

-din ce am vorbit cu importatorii, modelele solo in afara Wolfului nu se mai fabrica.

-modelul Wolf nu are marsarier.

 

si or mai fi.

Intrebarea este daca se comercializeaza modelele Tourist XXL, sau Sportsman si in ROmania, asa ar trebui, nu apar pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, informatiile tehnice nu mai sunt valabile, sau nu sunt la fel cu cele de pe site-ul oficial:

-alternatorul este de 700W pe modelele noi

-uleiul la motor doar 2L

-uleiul la cutie 20W50 nu 15W40

-din ce am vorbit cu importatorii, modelele solo in afara Wolfului nu se mai fabrica.

-modelul Wolf nu are marsarier.

 

si or mai fi.

Intrebarea este daca se comercializeaza modelele Tourist XXL, sau Sportsman si in ROmania, asa ar trebui, nu apar pe site.

 

Iata rspunsurile reprezentantului importatorului Ural in Romania la problemele ridicate:

Citez:

Tourist xxl nu stiu ce este

Sportsman se livreaza si in Romania, insa nu este prezentat in site pentru ca este la fel ca si tourist-ul, doar ca are tractiune si la atash si nu avea rost o prezentare, cine este interesat suna si intreaba si primeste raspunsul.

Wolf-ul are mers inapoi si este si specificat in lista tehnica de pe site, cu raportul de transmisie aferent.

Singurul model care nu este livrabil in europa este Troyka, care se vinde numai in America, Si Gear-upul se vinde in europa sub numele de Ranger.

S-auzim de bine.

Vezi ca ai in atash preturile pentru tot ce se vinde in Europa.Tot ce este de vanzare in Europa este de vanzare si in romania. Este o lege care se refera la "libera circulatie a marfurilor in Europa"

Incheiat citatul.

 

 

Si iata si lista de preturi:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tourist LX e noua denumire a Troika, si cred ca de-aia nu apare si in Europa.

E ciudat cat difera siteurile www.imz-ural.com de http://www.ural.cc/index.php?index. Probabil ca primul se refera strict la continentul american, si al doilea la Europa. SUA e piata principala.

 

Noile imbunatatiri la Ural se lanseaza concomitent?

 

Cel mai interesant site este URal Rusia, sunt mult mai multe modele acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor.... am cumparat un IJ din 1971,... shi lipseshte o piesa importanta de pe el... Nush cum sa fac rost de ea!!! Ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la achizitionarea unui astash... Orice informatie se uda cu bere :rose:

Ma intereseaza sa imi pun atash pe motor,.. ca ie pacat sa fie in acte,.. shi in realitate nu. Vreau sa fac rost de atash pe care sa il iau cu acte,... sau cum ar trebui(ca io nu shtiu :blink: )... shi pe care sa il pot pune"oficial" pe motorul meu!

Multumiri anticipate!

 

 

Caut in continuare!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind topicul atasistilor vreau si eu sa-mi exprim parerea despre aceasta chestie cu 3 roti... mi se pare aiurea, daca ai nevoie de plimbari cu familia etc... ia-ti masina...

 

nu vad ce ar avea in plus motocicleta cu atas fata de o masina

 

ps : nu vreau sa critic pe nimeni... este doar parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind topicul atasistilor poti sa-i respecti si sa-ti pastrezi parerea

daca nu esti de acord poti sa o spui oriunde dar aici nu pt ca jignesti poate fara sa vrei

daca n-ai incercat nu vorbi pt. ca sunt unii aici care iubesc un motor cu atas

asta nu-i face mai putin motociclisti sau inferiori

e ca si cand ei ti-ar spune tie ca e de cacao sa mergi cu motoru fara atas si ca mai bine-ti iei bicicleta

no offense dar nu mai postati impotriva pe topicul asta

nu va obliga nimeni sa mergeti cu atas sau sa cititi aceste randuri

spun asta pt k mai devreme mai era cineva... un stress... care ii judeca fara sa judece (sunt tare :rose:) pe cei care au o pasiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind topicul atasistilor vreau si eu sa-mi exprim parerea despre aceasta chestie cu 3 roti... mi se pare aiurea, daca ai nevoie de plimbari cu familia etc... ia-ti masina...

 

nu vad ce ar avea in plus motocicleta cu atas fata de o masina

 

ps : nu vreau sa critic pe nimeni... este doar parerea mea

 

Ai mers cu o motocicleta cu atas vreodata..sau sa mergi cu ea dar cu atasul ridicat..sau chiar si in atas...mergi si atunci ai sa vezi de ce oamenii de aici sunt indragostiti de fiarele pe 2 roti plus una..si ai grija, ca s-ar putea sa nu mai scapi nici tu...

Editat de andrey_832
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc daca este posibila o excursie, pe 2 roti, pana la fabrica din Irbit - Rusia.

Descoperind acest topic imi dau seama ca mult mai usor ar fi pe 3 roti.

 

Voi ce parere aveti ?

nu esti singurul care a avut ideea asta, nu stiu insa cata lume a reusit sa o puna in practica. mie personal mi-ar face cu ochiul o astfel de aventura. :rose:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...