Sari la conținut

Hai Sa Luam Cazanele La Tavaleala!


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt si eu interesat..

cand ?:moto:

 

Cind ce? 34 sau Cazanele? Pt. Cazane, citeste mai inainte si te luam cu noi cu drag, dar vezi ca eu nu-i las pe baietzii astia prea mult pe asfalt... :) Lasa, ca am deja varianta sa multumeasca pe toata lumea daca vreti sa veniti si voi.....

 

Acum, Ce vroiam eu sa spun de fapt este pentru ziua a doua ca toti se pare ca au o jena la trecut muntii.

 

/index.php?...209707&st=0

 

In schimb poate ne balacim puitin "loco" in jurul punctului de cazare, ce ziceti? Pe mine rezervatia aia Corcoaia m-a lasat masca si nu e departe de Baia de Arama. Eu mi-asi lua chiar si bocancii cu mine, ca vad nishte potecutze.....eh???

 

PS : Azi berile se vor prelungi pina la 11 seara, nu? Nu ma lasati fratilor singuricaaaaaaa! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu începând cu ora 18.30 sunt disponibil oricând... Hai să zicem ora 19.00. E OK?

 

Eu asi zice 21, dar tot nu stiu unde.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok și ora 21.00... Zic să ne vedem chiar în stație la Drumul Taberei 34. De acolo sunt cel puțin 2-3 locații în imediata apropiere...

 

IMPORTANT: călare sau... în civil :( . Că nu-i nici un haz dacă unii beau beri și alții apă plată cu lămâie...

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce batetzi in cuie traseul si ziua sa nu uitatzi sa postatzi ce atzi discutat ca daca plecatzi Sambata poate ne lipim shi noi de voi.

 

Nu v-am uitat!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am uitat!...

 

Merci

Parerea mea e ca nu are rost sa plecati Vineri.E obositor si nici nu te prea uiti la peisaje noaptea.Plus ca te cazezi doua nopti in loc de o noapte, cand poti dormi in patul tau si economisesti banii pe care astfel poti sa-i dai pe beutura (racoritoare binenteles). :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zo, dupa intalnirea mirifica de astazi, joi seara, s-a hotarat, in prezenta mea, a dayanei si a lui robbieB, cam asa:

 

Pentru ca momentan suntem (singurii) siguri la plecare (cu inca un domnisor care e 90% ca vine), ne-am hotarat sa plecam de vineri seara pe la un 8 jumatate (20.30) de la Plaza Mall catre Herculane pe traseu de autostrada-sosea, unde vom ajunge noaptea, speram pe la un 12-1, si unde vom dormi.

 

De acolo, la fata locului, de dimineata, plecam catre Cazane, Moldova noua, si inapoi herculane pentru o noua seara de gratar-bere-somn. dupa care hotaram drumul duminica catre bucuresti cu traseele ocolitoare pe coclauri.

 

In mare excursia se vrea cata de cat enduro-soft-enduro.

adica incercam sa evitam in mare sosele si alte celea de genul

 

Deci, cine mai vrea sa se lipeasca la plecarea de vineri seara sa se anunte.

 

cine de prin zona (herculane-tg jiu) vrea sa se lipeasca, sa ne anunte, ne intalnim sambata dimineata la herculane sa "luam cazanele la tavaleala".

 

cine se mai anunta?

 

Daca nu se mai anunta, va salutam din mers si va trimitem vederi.

 

va pupa zeroo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi ceva.

 

totusi, be aware, ca noi de asta plecam din seara asta, ca sa o taiem cat mai de dimineata din herculane. si sa ajungem seara tarziu.

 

ai pm cu numarul meu de tel sa ne gasim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi ceva.

 

totusi, be aware, ca noi de asta plecam din seara asta, ca sa o taiem cat mai de dimineata din herculane. si sa ajungem seara tarziu.

 

ai pm cu numarul meu de tel sa ne gasim.

 

nu cred ca ne prinde noaptea pe la Herculane dar te sun daca totusi ramanem

 

Schimbare

Merg si eu cu nevasta dar plecam de acum ca eu nu pot sa merg noaptea prea mult.Te-am sunat Codrut dar nu ai raspuns. Sunati-ma si pe mine ca sa stiu unde va cazati ca sa va astept acolo cu berea rece.Daca nu raspund inseamna ca sunt pe motor . Va sun inapoi cand fac pauza.Telefonul meu 0747020569 Dan

Diana ti-am dat PM.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De belea...ma bucur ca v-am cunoscut si mi-a placut la nebuneala cursa!Sper sa ajungeti cu bine si sa umpleti forumul de poze si filme,ca sa se oftice "concurenta"! ;)

Cum rezolv cu "tusea" bestiei,is disponibil pentru alta tavaleala,chiar daca sint nevoit sa "absentez" iar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ivane...saru-mana domnu' pt tot ce ai facut, mare domn, mare caracter!

 

uite imi pare rau ca am iesit pe strada si nu am mai apucat sa te salut si sa iti multumesc.

 

o fac pe aceasta cale, a undelor. sa ne traiesti!

 

si zi-i la doamna ca ai "absentat" intr-un scop nobil. ca am salvat ceva guster de mare pe acolo prin padure, si ca daca nu eram noi, murea saracu de atata soare si atata frumusete.

 

acu, asteptam imaginile in direct, dayana, ai legatura.

 

(poate ca am strambat noi din nas ca am asteptat, dar va zic eu, in ea e baza la "documentarea" excursiei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai ivane...saru-mana domnu' pt tot ce ai facut, mare domn, mare caracter!

 

uite imi pare rau ca am iesit pe strada si nu am mai apucat sa te salut si sa iti multumesc.

 

o fac pe aceasta cale, a undelor. sa ne traiesti!

 

si zi-i la doamna ca ai "absentat" intr-un scop nobil. ca am salvat ceva guster de mare pe acolo prin padure, si ca daca nu eram noi, murea saracu de atata soare si atata frumusete.

 

acu, asteptam imaginile in direct, dayana, ai legatura.

 

(poate ca am strambat noi din nas ca am asteptat, dar va zic eu, in ea e baza la "documentarea" excursiei)

 

Cu multa placere,iar multumirea era deja...chiar nu ai vazut-o in ochii mei?! :rolleyes:

Acum astept si io pozele,filmul...si urmatoarea etapa! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu multa placere,iar multumirea era deja...chiar nu ai vazut-o in ochii mei?! :rolleyes:

Acum astept si io pozele,filmul...si urmatoarea etapa! :(

 

Ivane, daca ai spus-o doar asa... din politete, te-ai ars!!! Pentru ca sigur venim sa te mai scoatem la o tura! Ca prea a fost frumos...

 

porcule care m-ai dat jos din pat, mai pune poze!

 

Ho mah... ushurel! Ca acu' sunt acasa si mi-e prea lene sa instalez Photoshopu' ala... Las' ca vine Dan cu filmul si Dayana cu o tona de poze uite-acushi !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce asi dori sa adaug sunt MII DE SCUZE adresate sotiei lui Ivan ca am navalit in casa dumneaei plini de jeg si i-am murdarit asternuturile. Oricum vreau sa-i transmit ca are un sot minunat. Daca nu era Ivan sa ne cheme la el acasa cred ca la oboseala care o aveam nu am fi reusit sa ajungem intregi la Bucuresti.Sper ca vreodata sa putem sa-i intoarcem aceasta favoare.

Iar pentru voi , sconcsilor , iaca niste pozne facute cu camera. Filmul il pune Codrutz pe net dupa ce il trimit.

Le-am postat la /index.php?...p;#entry1196624

ca deh e topicul meu shi vreau sa-l cresc. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

porcule care m-ai dat jos din pat, mai pune poze!

 

Motociclist satanist, violator de fochiste, pregătindu-se să supună mama natură la grave perversiuni... :(

SANY0003.jpg

 

... surprins în flagrant delict... :rolleyes:

SANY0033.jpg

 

...și țigarea de după... :D

SANY0039.jpg

 

După ultimele cercetări, se pare că a avut și complici!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa calatoria voastra, frumoase poze, poate reusiti sa postati mai multe detalii precum traseu, km. parcursi...

Nu de alta dar data viitoare n-as vrea sa mai lipsesc.

 

Bafta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa calatoria voastra, frumoase poze, poate reusiti sa postati mai multe detalii precum traseu, km. parcursi...

Nu de alta dar data viitoare n-as vrea sa mai lipsesc.

 

Bafta :D

 

Calatoria... nu mai zic eu nimic, ca ati zis voi. Lui Ivan ii multumesc si si mai mult lui doamna soata ca o rog sa ne ierte in avans si pentru data viitoare. Din pacate nu voi avea timp sa pun poze prea curind, asa ca ii las sarcina asta lui domnu violator de cazane sef, caruia i le voi da in acest scop (si nu intru ca sa se uite la ele, ca am promis ca nu vi le arat si ma tin de cuvint! :( ).

 

Oricum, tura viiotare e deja planuita, asa ca dl. Ivan poate sa-si faca bagajele, ca e tot in zona dumnealui... aproximativ.....adicatelea....mie nu-mi plac lucrurile neterminate, iar drumul ala se cere desfundat ca la carte, pe toata lungimea, ce mama lui! :rolleyes:

 

Sa va vad diseara!

 

PS, Dl Dragosego a ajuns cumva in tara....? Daca mi-e permis sa intreb....?ca imi plezneste berea in frigider de frig........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...