Sari la conținut

Jurnalul negru


Smokey
 Share

Postări Recomandate

inseamna ca eu pot sa ma consider cel mai norocos cand la 120 de la ora, aplecat pe curba si cu pasager in spate m-am trezit cu in caine in piciorul stang, care saracul a murit pe loc, si eu decat am intrat in voblaj si cu mare noroc am redresat moto.

 

@nightwolf mai eu nu inteleg pe uniii .. eu dupa 3 posturi d-ale tale m-am prins ca esti in cadrul politiei, si vad ca peste tot lumea te cam contrazice. sper sa nu ne parasesti din cauza lor.

hmz...da, norocos...nu stiu...sincer...prea norocos, de fapt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 242
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

romanul e atotstiutor si atotputernic si atotintelept ... incearca sa intelegi asta ... eu am inteles-o de mult si o las asa ...

 

...romanul are 7 vieti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum s-a rezolvat pana la urma cazul lui Alin Racea? ( R.A.I.F. sau Virilu ).....stiu k nimic nu il mai aduce ( :crack:((((((((((((((((((( ) inapoi, dar vreau sa stiu daca femeia respectiva a fost condamnata sau ceva de genu...

va multumesc mult pentru intelegere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O prima rezolutie intr-un astfel de proces se da cel mai devreme in 4-5 luni de la data trimterii in judecata. Asa ca ai rabdare. Oricum nu se va intampla nimic...

 

Cand: 19.07.2008 -- aprox. ora 14.00

Cine : TEO (40 de ani)

Unde: Bd. N. Grigorescu (policlinica Titan)

Motor: CBR-600

Imprejurari: Circula regulamentar pe bd. N. Grigorescu iar cand a ajuns la intersectia cu Str. Burdujeni s-a tamponat cu un auto ce nu i-a acordat prioritate (din spusele martorilor prezenti la fata locului)

Urmari: DECEDAT pe loc din cauza multiplelor leziuni interne.

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 14.04.2008

Cine : nistea sergiu (eu)

Unde: satu mare

Motor: scuter

Imprejurari: Un tampit a iesit cu spatele din parcare fara sa se asigure.(in 11 am avut alt accident usor)

Urmari:Glezna rupta, contuzie musculara, julituri, lovitura serioasa la spate, am dat cu capul de coltul bordurii (daca nu aveam casca probabil muream)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 14.04.2008

Cine : nistea sergiu (eu)

Unde: satu mare

Motor: scuter

Imprejurari: Un tampit a iesit cu spatele din parcare fara sa se asigure.(in 11 am avut alt accident usor)

Urmari:Glezna rupta, contuzie musculara, julituri, lovitura serioasa la spate, am dat cu capul de coltul bordurii (daca nu aveam casca probabil muream)

 

Man aici este jurnalul negru si nu iti doresc sa apari aici.Avand in vedere ca esti ultimul inscris pe forum te intelegem si iti sugeram sa fi atent la topice.Sanatate si prudenta mare pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man aici este jurnalul negru si nu iti doresc sa apari aici.Avand in vedere ca esti ultimul inscris pe forum te intelegem si iti sugeram sa fi atent la topice.Sanatate si prudenta mare pe viitor.

am vazut ca sti altii au pus accidente (fara victime) si de acceea am scris si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 23.07.2008

Cine : matache dragos

Unde: ploiesti

Motor: CBR 600

Imprejurari: Un tampit a intors fara sa se asigure, iar dragos nu a mai avut timp sa-l evite.

Dumnezeu sa-l ierte!!!

Inca un nefericit accident datorita neatentiei soferilor fata de motoristi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni dimineata (4 august) pe Theodor Palady ( intrarea in Buc a autostrazii soarelui) in dreptul distribuitorului LIndab am vazut cum au luat o motocicleta zdrobita si am inteles ca erau si 2 morti. Acolo era parcat regulamentar un autotractor albastru mercedes in care motocicleta a intrat in plin. Cine stie rog sa dea mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cand: 13 septembrie 2007

Nume: Diaconeasa Traian, Dan Elisabeta

Varsta: Ambii aveau 18 ani

Motor: Honda Hornet

Loc: Calea Plevnei, Bucuresti

Circumstante: Soferul unei autobasculante a iesit cu masina dintr-un santier. Avea obligatia sa vireze la dreapta, insa el a virat la stanga si a trecut peste banda dubla continua. Traian si Ela veneau regulamentar pe prima banda, cu cca 40 km/h. Motociclistul a franat, insa din cauza carosabilului ud si mocirlos din fata santierului, a pierdut aderenta si atat el, cat si pasagera au fost aruncati sub rotile basculantei.

Urmari: Ambii au decedat pe loc, fiind striviti de rotile basculantei.

 

 

 

Dumnezeu sa-i odihneasca pe bunii mei prieteni si poate ai vostrii prieteni!

post-26737-1219968481_thumb.jpg

Editat de cactuskid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni dimineata (4 august) pe Theodor Palady ( intrarea in Buc a autostrazii soarelui) in dreptul distribuitorului LIndab am vazut cum au luat o motocicleta zdrobita si am inteles ca erau si 2 morti. Acolo era parcat regulamentar un autotractor albastru mercedes in care motocicleta a intrat in plin. Cine stie rog sa dea mai multe detalii.

 

voi nu intelegeti pt ce e topicul asta????

fara povestiri de ion creanga. cititi de la inceput si intelegeti odata. daca nu, cautati-va mircul in alta parte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cand: 21 septembrie 2008

Cine: Adi Tampu din Bacau

Varsta: 21 ani impliniti de o sapt. jumate

Motor: Kawasaki zx10r verde

Circumstante: Venea de la Arad, mai avea 2 km pana la intrarea in Brasov, circula regulamentar in spatele unei dacii, cu viteza de aproximativ 80-90 km/h (dupa constatarea politiei si declaratiile martorilor oculari), cu faza lunga aprinsa( asa cum a promis cand a plecat de acasa) cand un jeep pick-up care venea din sens opus a virat stanga taindu-i calea. Conducatorul jeep-ului este belgian si era sub influenta bauturilor alcoolice.

Urmari: Adi a decedat pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 29/09/08

Cine: Andrei Sava

Unde: Topa Mica(cluj-zalau)

Motor: Suzuki Bandit 600

Imprejurari: Camion nu se asigura si taie banda de mers

Urmari: Decedat pe loc

 

Odihneasca-se in pace :)

post-15807-1222870089.jpg

Editat de ovibikerboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 03.10.2008

Cine: Ciprian Niculescu

Unde: Bucuresti, Sos. Virtutii -- Pod Ciurel -- sensul spre Pta. Crangasi

Motor: Yamaha R6

Cauza: Neadaptarea vitezei la conditiile de deplasare + lipsa experientei in conducerea unui vehicul + neasigurare casca

Urmari: Decedat pe loc + pasagera ranita grav

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 02.10.2008

Cine: Adrian Nopcea, 29 ani

Unde: La cinci kilometri de Arad, spre TimiÂşoara, pe DN 69

Motor: GsxR 1ooo

Cauza: "Nu a putut opri motorul Âşi s-a izbit de partea din spate a camionului care circula în aceeaÂşi direcție de mers. Din primele cercetări efectuate s-a stabilit că evenimentul rutier s-a produs pe fondul nerespectării distanței între autovehicule"

Urmari: Decedat pe loc.

 

Dumnezeu sa-l ierte!

post-7003-1223279355.jpg

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 03.10.2008

Cine: Ciprian Niculescu

Unde: Bucuresti, Sos. Virtutii -- Pod Ciurel -- sensul spre Pta. Crangasi

Motor: Yamaha R6

Cauza: Neadaptarea vitezei la conditiile de deplasare + lipsa experientei in conducerea unui vehicul + neasigurare casca

Urmari: Decedat pe loc + pasagera ranita grav

 

Dumnezeu sa-l ierte!

 

apropo mai am ceva de adaugat el a luat curba aia intro zi cand ne plimbam cu motoarele,la 120km/h destul de bine si-a pastrat sensul si eu aveam ceva mai mult(sunt denivelari dar nu asa fel incat sa te tranteasca si decat intre benzi)nu exista lipsa de experienta in cazul lui: ori apa pe jos de la masinile rebu..ori la- atins cineva in codita altefel nu avea cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 2008,Septembrie,21

Cine: Moga

Unde: Strada Dealul Tugulea, Militari

Motor: Suzuki GSXR 750 K8

Imprejurari: I-a iesit un VW Polo in fata.

Urmari: DECEDAT ieri dimineata.

Completare, ca sa fim corecti pana la capat:

Imprejurari: fara permis, fara casca, viteza excesiva pe o strada dintre blocuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo mai am ceva de adaugat el a luat curba aia intro zi cand ne plimbam cu motoarele,la 120km/h destul de bine si-a pastrat sensul si eu aveam ceva mai mult(sunt denivelari dar nu asa fel incat sa te tranteasca si decat intre benzi)nu exista lipsa de experienta in cazul lui: ori apa pe jos de la masinile rebu..ori la- atins cineva in codita altefel nu avea cum

 

fara permis = lipsa de experienta PERIOD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand: 10.10.2008

Cine: Szekely Adrian (Blondu)

Unde: Poieni (La iesire din Huedin spre Oradea )

Motor: Suzuki GS 500E

Cauza: intrat pe contarasens in curba, impact cu masina

Urmari: Decedat pe loc + pasagera ranita grav

 

Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cand: 1.11.2008

Cine: Rebenciuc Petru Dan - Rebe

Unde: intre Piatra Neamt si Roman, in apropierea localitatii Balanesti

Motor: Honda CBR 600 F4i

Cauza: idiot care nu s-a asigurat la manevra de intoarcere i-a iesit in fata

Urmari: Decedat pe loc + pasagerul decedat pe loc si el.

Odihneasca-se in pace !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...