Sari la conținut

Unde S-a Ajuns...


VladuL
 Share

Postări Recomandate

Raidere, motivul principal pentru care exista rubrica de accidente nu e ca sa dai cu ripu si sa pui floricele....

nu asta scrie la descrierea sub-forummului...scrie altceva.

Nu ma consider "raider" si nici nu am zis ca rubrica asta e pentru RIP-uri sau floricele. Eu am facut referire la faptul ca sunt multi "cunoscatori" care-si dau aiurea cu parerea si se contrazic in orice. Cei care posteaza doar sa se afle in treaba ar face mai bine sa se abtina, sa invete din greselile altora si din sfaturi pertinente, nu idei de genul "daca baba avea un c.oi", "avea 300 la ora, a murit pe barba lui, da-l in origini".

 

Pai asta e problema. Daca s'ar da numai rip'uri nu s'ar invata nimic din accidentele oamenilor.

Beleaua e ca daca vii si dai un sfat in speranta ca cineva cu capul pe umeri va sta si va reflecta, sau daca iti exprimi o parere, imediat apar (eventual isi fac useri in acel moment) prietenii riderului mort si te fac albie de porci. In concluzie, refuz sa mai dau vreun sfat la rubrica accidente. Pe nimeni nu intereseaza sfaturile, toti sunt mari reisări in ziua de azi, chiar daca au carnet de ieri si mobra d'omie. Fiecare pasare pe limba ei piere.

 

Man, asta e marea problema, majoritatea pustilor care se suie pe motor trebuie ei sa dovedeasca ceva. Pe motor nu trebuie sa dovedesti NIMIC nimanui! Doar tie insuti, daca vrei sa faci ceva de performanta. Iar asta doar pe circuit unde, in cel mai rau caz iti rupi ceva, dar NU mori!

Degeaba dovedesti pe strada retarzilor de "prieteni" cat de dibaci esti in 5 cazuri, iar in al 6'lea esti piftie. :)

Tocmai asta ziceam si eu, ma lasa rece oamenii care intra pe un topic, posteaza un "RIP" sa mai adune un post, chiar daca nu dau 2 bani pe soarta decedatului.

Iar cei care dau un sfat de luat in seama sunt atacati de "cunoscatorii" de pe forum si se incep pagini intregi de certuri ce nu-si au rostul.

 

Cum am zis, au ajuns sa se scuipe motociclistii intre ei...

 

 

Bafta! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Problema romanului e ca n-are respect pentru nimic!

 

n-are respect pentru viata lui

n-are respect pentru viata altora

n-are respect pentru igiena, educatie, cultura, etc, etc, etc!

 

Tot ce conteaza pentru un roman e cum sa arate ca el e cel mai bun!

 

Cum vreti voi (astia mai in varsta) ca astia mici sa va respecte cand voi nu le respectati un prieten care a murit intr-un accident si incepeti sa-l faceti cu ou si cu otet?

Cum vreti voi astia mici sa va respecte astia mai in varsta daca voi nici macar nu va respectati viata aia scurta pe care v-au dat-o parintii aia ai vostrii care nu mai stiu ce sa faca sa va multumeasca?

 

Din curiozitate m-am uitat pe forum la toate accidentele astea... acelasi accident tras la indigo de N ori cu alti protagonisti... ia uitati-va! cititi din arhiva forumului, invatati si voi ceva daca tot v-ati creat id pe forum! nu-l folositi doar sa va certati ca la cs, wow, mirc... nici nu ma mir ca astia mai vechi s-au saturat de accidentul asta si incep sa urle ca din gura de sarpe... ma si mir ca inca isi mai bat gura... !

 

Cat despre toate accidentele astea?

- am vazut ca in Alba 8 accidente in care au fost implicate motociclete sunt foarte grave!

- soferi care merg in stare de ebrietate in bucuresti la 10 seara

- motociclisti care alearga in trafic super aglomerat

- soferi care intorc pe linie continua

- soferi care adorm la volan

si cate si mai cate!

 

Mi se pare (sunt sigur) ca ne confruntam cu o lipsa de educatie si respect generalizate!

 

...asa-i romanul! destept, mai bun decat altii si mai ales modest (dar in judecata)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chill0ut tot respectul pentru ceea ce ai scris. Din pacate mesajul transmis de postul tau nu va ajunge la urechea celui care isi cumpara motor doar pentru a impresiona pe altii. Pentru ei ceea ce tu ai scris nu inseamna nimic. Ei cred ca au lumea la picioare, ca li se cuvine totul si mai ales ca nimic nu li se poate intampla. Atat timp cat vor exista tineri care sunt interesati numai de "cat baga" un motor anume, nimic nu se va schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru e clar, motociclist= EMO, in multe dintre cazurile de tinere talente. In spatele motociclistului se ascund frustrari, neampliniri si tot soiul de sentimente care il inping la teribilism. Ma uit zilnic la cei care se plimba pe strazile Bucurestiului, au motoare de mii de euro, dar nu mai au bani de echipament. Isi plimba consoarta fara casca, injura, merg anapoda. In mintea lui e tare, pacat, plange sufletul in mine cand ii vad, dar ce sa faci, asta este nivelu. CINE E MAI TARE CA MINE!!! DRAGI MOTOCICLISTI INVATATI SA DATI PRIORITATE!!! STRADA NU NE APARTINE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na ca am ajuns si emo si nu stiam :unsure:

 

 

nu esti departe de adevar mane cu "in spatele unui motociclist se ascund frustrari, neimpliniri si alte soiuri sentimente" dar hai sa nu generalizam si sa nu ne baga in aceeasi oala de cacao cu EMO :)

 

Eu merg pe ideea ca barbatii de cand e lumea s-au aventurat in tot felul de chestii nebunesti cu care sa iasa in evidenta, asta e natura noastra, sau a unora :D si pana la urma asta este selectie naturala, in top raman cei puternici cei care stiu sa isi pazeasca pielea, cei care combina cel mai bine mintea cu forta bruta.

 

S-a ajuns aici, la motociclism, unde poti sa imbini forta (aparent stapanirea bestiei brutale) cu echilibrul mental (stapanirea de sine) rezultant un mascul apt de procreere, sanatos mental si fizic :rose: dupa care mor toate fuemeile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o placere sa vezi, ca nu e saptamana sa nu moara cineva, fie din vina lui fie a altora. Se spune ca: omul cat traieste invata si tot prost moare. Nimeni nu e perfect, trebuie sa ne acceptam asa cum suntem, unii pe altii. Aici intra oameni din diferite medii sociale, cu mai multa sau mai putina educatie, pusti sau mai batrani, ideea este ca toti suntem legati de o pasiune, motociclismul. Trebuie sa ne respectam si sa incercam sa ne ajutam pe cat putem, macar cu un sfat. Cu totii avem de invatat ,unii de la altii. Sa lasam orgoliile si sa incercam macar la accidente, sa intelegem ce s-a intamplat si de ce, pentru a nu deveni victimele de maine. Daca nu aveti nimic a spune, macar ascultatii pe altii, nu mai postati aiureli, doar de dragul de a fi remarcati. Motociclist adevarat e cel ce se intoarce acasa, pentru a o lua de la capat si maine. Maine este o noua zi, poate mai frumoasa decat azi. Fiecare are un stil al lui si fiecare are placerile lui, unul soseaua, altul orasul ,muntele etc. Suntem atat de deosebiti, dar totodata atat de asemanatori. Nu trebuie sa dovedim nimic nimanui... mai multa prudenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce-ai vrea ma, sa il felicitam pe motociclistul care mergea cu 200 si s-a infipt in vreo masina?

din partea mea astia se pot duce dracului cu totii, nu ma simt deloc comunitar cu ei.

pt aia care merg incet, sunt echipati si nu cad din vina lor am toata compasiunea. restul....la categoria rip.

 

Haaaaaaaaaaai mai laso' ca nu e asa nene. Inclusiv tu ii dai cand poti si ai loc, sa fim seriosi.

 

Chiar ma enerveaza "nevinovatii" si "perfectii" astia care ei le stiu pe toate si le dreg pe toate si au ac de cojocul oricarui lucru...

Tinand cont ca e multa lume pe forum, noi nici nu ne cunoastem bine pai, cum altfel ai vrea sa fie? normal ca ne injuram ca nu ne convine ce zice unu....

uite asa incepe scandalul ! ... macar sa fie mai putine, ca deloc e un vis de copil, tot timpul vor fi accidente !

 

asa ca, o matanie, si unpic de caca de pasare in capu tau iti vor aduce noroc nene sa nu te lipesti de primu stalp, sau mai rau, fiind experimentat de cine stie ce accident penibil ce putea fi evitat....

 

so, chill out, and drive safe :unsure:

 

Gata, sa ne vedem la o bere (fara alcol) hehe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare dreptate ai...vreau sa mai adaug ceva , "Deobicei, indiferent din vina caruia s-a produs accidentul si indiferent de circumstanta motociclistul avea viteza"

 

Clar ca avea viteza. Un mobil se deplaseaza doar daca are viteza. Nu are: sta pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipament full. (Casca, cagula, geaca piele, manusi piele lungi, cizme mai stil racing, nu touring sau scurte, genunchiere (pana fac rost de praginari moto am ramas cu blugii))

 

Crap de cald in toiul zilei, dar ignor. Nu ma simt in stare sa chilotez mobra daca nu am toate pe mine, chiar nu pot.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru e clar, motociclist= EMO, in multe dintre cazurile de tinere talente. In spatele motociclistului se ascund frustrari, neampliniri si tot soiul de sentimente care il inping la teribilism. Ma uit zilnic la cei care se plimba pe strazile Bucurestiului, au motoare de mii de euro, dar nu mai au bani de echipament. Isi plimba consoarta fara casca, injura, merg anapoda. In mintea lui e tare, pacat, plange sufletul in mine cand ii vad, dar ce sa faci, asta este nivelu. CINE E MAI TARE CA MINE!!! DRAGI MOTOCICLISTI INVATATI SA DATI PRIORITATE!!! STRADA NU NE APARTINE!!!!

 

 

Apropo de EMO:

 

Cica stateau 5 EMO intr-o camera: 4 isi taiau venele in cate un colt al camerei iar 1 in mijlocul acesteia plangea ca nu avea si el coltul lui.

 

si altul legat cumva de cel de sus:

 

Care e asemanarea dintre un EMO si maioneza ?

Daca nu e batut cum trebuie, se taie.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu lesini, prietene :blink:

 

Eh, chiar nu am probleme. Sunt ud leoarca, dar ma simt bine. Mai ales cand ma pun in miscare ma racoresc bine.

 

Culmea e ca, in momentul cand ma dau jos de pe ea, simt ca ma sufoc. Altfel, n-am probleme cand stau la stop, etc..

 

:)

 

O sa se ia o armura si se rezolva problema.

 

In alta ordine de idei, am zambit acum cateva zile cand a trecut un domn pe langa mine pe un RR de 600, in combinezon full Furygan, sau ce era, in toiul zilei.

Respect.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma rechine... ca si specia rechinilor: vezi ca esti cam expirat

tu ai expirat de cand ti-ai facut nick-ul asta de militian (aici ar fi aparut cuvant urat) si daca ma uit mai bine,la varsta ta esti ca majoritatea pustilor.Adica,nu ai profilul completat si motoreta apartine contribuabililor,adica si mie.Deci grow up!! :)

Editat de R3Kin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raidere, motivul principal pentru care exista rubrica de accidente nu e ca sa dai cu ripu si sa pui floricele....

nu asta scrie la descrierea sub-forummului...scrie altceva.

 

un om care crede ca se poate invata din greselile altora(in orice domeniu) e cel putin naiv ,ca sa folosesc un eufemism...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un om care crede ca se poate invata din greselile altora(in orice domeniu) e cel putin naiv ,ca sa folosesc un eufemism...

 

Hai c-ai zis-o. Dupa logica ta omu' inca traieste in pestera, fiindca nimeni nu invata nimic de la altii, fiecare trebe sa descopere pe pielea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...