Sari la conținut

Useri neseriosi/Clienti tepari


mertan
 Share

Postări Recomandate

Eu am trimis din Spania o pereche de manusi prin posta. S-au "volatilizat" in Romania... Rezultatul? cum bifasem in formularul de la posta Spaniola ca vreau confirmare de primire si sa asigur coletul si ca platesc 2 euro pt asta, oamenii m-au despagubit in mai putin luna cu o suma mult peste dublul pretului manusilor. I-am intrebat si mi-au raspuns ca in acord cu conventia pe care o au cu posta Romana, partea Romana a suportat cei 400 de euro despagubire. :)

Orice a-ti trimite si oricui, de oriunde, trimiteti cu confirmare de primire, plata la destinatie si daca e posibil cu polita de asigurare a coletului. AAAA Si inca ceva!!! Pastrati toate hartiutele care le primiti cu sfintenie! Si mai ales sigilati pachetul cu exces de banda scotch!!!!

Posta Romana suck! Sper ca ala care a facut sa dispara manusile sa fi fost dat afara din serviciu. Putin probabil insa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 395
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

is lui e dan_tutianu este al 3-lea user nasol..... e din Marlad(adica barlad) i-am pus pe microbuz niste stikere... valoare mica. 30 de lei. e miercuri. au trecut 3 zile de cand a zis ca imi pune banii.

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...994-106093.html

 

deci DE MARLAD BOTOSANI sa va feriti toti sunt niste tarani

 

pluys ca pana acum am paguba de 170 de ron.

 

am sunat.... pe ultimu si a zis ca mii pune. sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca trimiti prin curier,exista posibilitatea sa pui optiune pentru a verifica coletul inainte de a'l ridica....deci,cand mai incercati sa trimiteti ceva(sau primiti) bifati optiunea asta,sau spuneti celuilalt sa bifeze optiunea....

Este foarte corect si sincer nu stiam de optiunea asta si o salut.

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is lui e dan_tutianu este al 3-lea user nasol..... e din Marlad(adica barlad) i-am pus pe microbuz niste stikere... valoare mica. 30 de lei. e miercuri. au trecut 3 zile de cand a zis ca imi pune banii.

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...994-106093.html

 

deci DE MARLAD BOTOSANI sa va feriti toti sunt niste tarani

 

pluys ca pana acum am paguba de 170 de ron.

 

am sunat.... pe ultimu si a zis ca mii pune. sa vedem.

dan_tutuianu a luat in nenumarate randuri de la mine si a fost super promt cu plata si cu ridicarea coletelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan_tutuianu a luat in nenumarate randuri de la mine si a fost super promt cu plata si cu ridicarea coletelor

 

 

sa vedem acum cum se va comporta.

 

ps. am primit banii de la dragos din botosani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va luati dupa posta romana. eu am primit din resita un colet, totul ok, a doua oara, tot de la aceeasi persoana...si s-a intors la el. m-a cautat omul si am vb cu el...nu aveam nici o hartie in posta, in evidentele postei nu m-au gasit ca si cand as fi avut vreun colet, iar el cand l-a primit inapoi, scria pe colet ca nu exista adresa respectiva, ca este teren viran...in oras...retardati, putori, nu stiu cum sa le zic. inca un colet s-a intors in germania...ca in final sa ajunga la mine...tot pe aceeasi adresa...cred ca-i cu noroc...daca au chef sa iti puna hartie in posta sau nu. mai asteptam un colet din australia...se pare ca imi iau gandul...

 

Cu posta ai dreptate, insa daca stii ca astepti un colet, du-te frate la ei si scutura-i de maneca! Eu am primit colete de la mai multi forumisti, si am tinut legatura cu ei. S-a pus azi coletul - in max. 2 zile eram la posta si-l ridicam. Abia dupa aceea primeam acea instiintare in cutia postala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi vindem cizme de o gramada de vreme si am trimis la sute de bikeri din ro..cel mai bine se lucreaza cu firmele mai mici de curierat..prin posta este dezastru..ba nu ajung ba vin retur,,ba mai stiu eu ce se mai intampla..ptr cine nu stia exista posibilitatea la orice firma sa ceri verificarea pachetului inainte ptr a nu te trezi cu caramizi in colet si tu ai comandat casca sau piese..trebuie convenit cu cel care trimite marfa sa specifice ca se poate verifica coletul..numai bine va doresc la toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bidiutza ? de ce esti asa rau " doar pe net " cand nu stii despre ce e vorba ? taci si inghite ! nu te baga aiurea

CopChIL AtOmIC: si daca is platite ?

CopChIL AtOmIC: ce zici atunci

CopChIL AtOmIC: ia vorbeste cu baiatu ala si vezi

CopChIL AtOmIC: daca nu is platite

CopChIL AtOmIC: si am sa vb cu el

CopChIL AtOmIC: sa isi retraga cuvintele de cacao

CopChIL AtOmIC: ca daca eu

CopChIL AtOmIC: am fost plecata

CopChIL AtOmIC: din tara

CopChIL AtOmIC: cu probleme personale

 

oke barosane..plcaciuni! care era idu' lu alalat? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca il conving eu pe ala sa iti trimita banii :P

 

 

sunt pana la urma 30 de lei....

 

busuioc alex (5/30/2008 12:26:16 PM): nu imi dai bani inainte

busuioc alex (5/30/2008 12:26:23 PM): vezi ca mi-a mai dat unu la m**e

busuioc alex (5/30/2008 12:26:26 PM): din botosani

busuioc alex (5/30/2008 12:26:28 PM): de 1 milion

DMS Kawasaki (5/30/2008 12:26:54 PM): lol nu fac d`astea man

DMS Kawasaki (5/30/2008 12:26:59 PM): ii pot pune intr-un plin

DMS Kawasaki (5/30/2008 12:27:01 PM): plic

DMS Kawasaki (5/30/2008 12:27:04 PM): si sa-i dau tot la sofer

DMS Kawasaki (5/30/2008 12:27:06 PM): sau cum vrei tu

DMS Kawasaki (5/30/2008 12:27:27 PM): Doamne fereste..pentru cateva sute de mii...sa`mi pierd cuvantu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Cu toti probabil am intalnit tepari care au diverse piese de schimb pentru motorete si care iti trimit altceva decat cea ce ai dorit sa fie, acesta este si exemplul lui Pinter Alexandru, un tip din Alba care se logheaza cu "liviu_barbu_2003". In urma cu 2 saptamani am avut nevoie de un releu de incarcare pentru motoreta mea, asa ca am postat pe bike shop un anunt cum ca as avea nevoie de un releu, asa ca numitul Printer Alexandru, a binevoit sa ma ajute, contracost ce e drept, sa imi trimita el acest releu prin curierat. Toate ok pana aici, a venit coletul si cu o deosebita nerabdare am vrut sa ma bucur de noul meu releu :wacko: , dar am constatat cu stupoare ca acel releu era probabil pentru un ACER in concluzie am primit un Harddisk pentu un laptop :wacko: :moto: , plind de nervi scot telefonul si il sunt pe "binevoitor", acesta blajin imi spune ca nu a trimis asa ceva insa dupa lungi insistente, a recunoscut si mi-a zis sa ii retrimit coletul si imi va returna banutii. Ei bine toate bune, pun coletul la posta il sun pe tip ii spun ca am repus coletul , el plin de buna vointa imi spune ca imi va pune banutii si tocmai ce ma trebuie sa ma duc sa imi ridic coletul care acest Pinter Alexandru nu a mai avut placerea sa il ridice si la returnat. Asa ca ATENTIE la acest tip, mai ales cei din Alba , e pacat sa dam satisfactie acestor oameni ! Asfalt uscat! Si nu uitati, nu va lasati pacaliti de acest Pinter Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ceva mai multa vreme ma gindeam c-ar fi utila o rubrica de feedback, cum e pe eBay. Adica: cumperi de la userul X, primesti coletul (sau nu), te duci pe un topic dedicat si scrii "cumaparat itemul A de la userul X, sint multumit, e confoirm descrierii etc" sau "e un tepar, mi-a trimis piesa defecta" etc. Astfel, inainte sa cumperi, dai un search pe acolo. Poate chiar ar trebui propus adminilor. Eu am cumparat recent niste manusi, vinzatorul mi-a zis ca sint marimea M, dar erau L. Probabil s-au aflat si altii in situatii similare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am incercat ma gandeam ca imi dai o mana de ajutor :moto: :wacko:

 

 

acuma faci post nou. dau hdd laptop, in stare buna, putin tzacanit, in rest ok, marimea L, pe releu de incarcare f3 sau ce-ti trebuie tie. scuze nu m-am putut abtine, imi pare sincer rau. daca hdd-ul merge, poate recuperezi o parte din bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...