Sari la conținut

Useri neseriosi/Clienti tepari


mertan
 Share

Postări Recomandate

apropo. Watch out ca asta cauta iar sa dea o teapa. Gilera(piaggio) e ala de mia dat teapa cu combinezonul. atentie si la ce descrie

Producatorul motocicletei

GILERA(PIAGGIO)

Modelul motocicletei

sp125

Anul fabricatiei

1994

Categorie

sport/touring

Kilometri

11800 Km

Putere

35 CP

Capacitatea

125 cmc

Culoare

-nu e in lista-

Starea tehnica si juridica

Stare

buna

Acte

inmatriculata-fara verificare tehnica

Detaliile anuntului de vanzare

Pret

700 EURO

Locatia

calarasi

Comentarii

carene refacute dupa placul meu,amortizoare upsidedown noi, set lant si pinioane noi, set motor(biela, rulmenti,bolt,piston,segmenti+ inca un piston si un set de segmenti pt schimb)placute frana fata spate schimbate sezonul trecut ,gume 80% noi pirelli,se

Introdus la

2010-06-05

Expira in

995 zile

Detalii despre vanzator

Nume

cyborg

email

armmy_cyborg@yahoo.com.nospam.com

Stergeti '.nospam.com' inainte de a trimite emailul.

Telefon

0727230260 sau 0769664097

Web

 

Mesaj completat

 

eu ias fi rupt o mana pt ce a facut. sau vreo 3degete sa tina minte toata viata

 

 

De ce-ai murit tu, Tepes Doamne?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 394
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acume intr-a 12-a la LPS. Despre motocicleta nu stiu, avea una de 125 anul trecut.

Cred ca a ajuns la un cunoscut de-al meu motocicleta lui. Ce marca/model era?

 

avea 2 casti de vanzare

Am inteles ca ar vinde acum un cbr mai vechiut, sper sa nu confund teparii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

SA NU FACETI TRANZACTII CU USERUL CBR19!!! BAIATUL E MEGA-TEPAR!

CA URMARE A ACESTUI ANUNT M-A PUS SA-I TRIMIT COLETUL SI BAIETELUL A "UITAT" SA-L MAI RIDICE DE LA POSTA. L-AM SUNAT SA-L INTREB CE S-A INTAMPLAT SI NICI MACAR N-ARE BUNUL SIMT SA-MI RASPUNDA PENTRU O EXPLICATIE.

ASA CA, DACA AVETI CHEF DE TEPE, FACETI AFACERI CU ACEST BAIETAS.

 

--------------------------------------------

 

Daca mai stiti si voi specimene d-astea, ar fi bine sa anuntati pe site, sa nu-si mai ia si altii teapa cu astfel de indivizi.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

O fi baut omu milionu ala intre timp, ce vrei si tu acuma... :laugh:

 

Si eu am trimis la SB acu cativa ani un antifurt si nu l-o ridicat omul, am ajuns sa il donez la cineva acolo numa sa mearga sa il ridice si sa plateasca transportul la curier :)

 

Asa ca pe viitor: vrei produsul, marca banu la contu meu de banca. Nu ai incredere ca il primesti, sa iti fie de bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vroiam sa iau de la el ceva, i-am trimis PM si nu a raspuns. Acu nush ce sa zic, dar e bine de stiut faptul ca nu e de incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Brad Razvan .

Str Alexandru Ioan Cuza nr 12

Bucuresti sector 1

0762133611

 

tepar

 

mi-a sustras 2 prize de aer si un parbriz de gsx-r k1

 

depus plangere la politie.

 

mare grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brad Razvan .

Str Alexandru Ioan Cuza nr 12

Bucuresti sector 1

0762133611

 

tepar

 

mi-a sustras 2 prize de aer si un parbriz de gsx-r k1

 

depus plangere la politie.

 

mare grija

cum adica lea sustras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu bre, cum de s-a intamplat fenomenu. adica povestea mai pe larg. si eu mi-am luat teapa de la cineva cu service. o sa revin cu detalii ca inca ma rog de el sa isi respecte cuvantul care probabil l-a pierdut sau la fel si lui i-a fost sustras. :))

 

mda, revin.

 

Atentie mare la userul Motosoft. are vopsitorie.

am vopsit motocicleta la el, mi-a pus 2 stikere pe laterale total pe dos unu e pus bine iar celalat pus intro parte.306185_374188612631662_100001215792737_1132790_1612838062_n.jpg

mi-a pierdut capacul de ambreiaj, pe aripa fata mi-a pus iarasi un stiker de ziceai ca e desenat de un copil, jantele i-am cerut pe margini sa faca cu rosu, a facut de parca era beat. m-a intins cu carenele de in ultima zi cand a trebuit sa le iau vopseaua era cruda. am vorbit cu el sa mi le refaca si a cazut deacord sa i le trimit si plateste el transportul. i le-am trimis ca sa mi le faca intro saptamana si au stat mai bine de 2 saptamani de fiece data imi zicea ca se ocupa de ele, si ramane sa mi le termine pana vinerea trecuta. vinerea trecuta il sun si imi zice ca is gata si luni le pune. luni il sun si imi zice ca is puse. miercuri imi da mesaj ca a gresit adresa si s-au intors inapoi.(pachetul sta normanl 10zile si apoi vine inapoi asta pe langa faptul ca in 2 zile nu se intoarce si ianpoi) mi le trimite ieri si ajung astazi. carenele se vede ca au fost ieri vopsite(defapt a scos si lipit un stiker), si le-a si ambalat incat s-a limit folia de naylon de ele. ajung astazi si stikerul ce a trebuit mutat este doar lipit cu bule de aer dedesubt, lacul este matuit pt ca nu a lacuit toata carena, si in schimb am si zgarieturi serioase pe ea. aripa fata aceiasi chestie este un lac dat in bataie de joc. capacul de ambreiaj a ramas sa imi puna 100lei in pachet doar ca omu a avut nesimtirea de a nu-i pune, si nici curierul nu l-a platit el, asa ca m-am mai scotocit eu de 36lei. la telefon incepe sa faca "figuri" precum ca el nu a gasit capacul si ca nu i l-am trimis eu, in schimb imi scoate ochii ca a fost baiat si mi-a refacut carenele pe banii lui(de parca era datoria mea)

per total un mincinos, si un tepar.

vad ca acu o saptamana mai era cineva care l-a pus pe bikeshop. http://www.bikeshop.ro/src.php?Anunt=tepar&PretMin=0&PretMax=0&Locatie=&VechimeAnunt=90&Sort=Pret&SortMode=ASC&app=10&ID=0&Page=0&lng=ro&tip=ac&Email=&act=results

 

adresa service-ului cred ca este: strada nicolae draganu iesirea spre jilava , city mall doar ca eu am trimis carenele la alta adresa: Dragan Ionut Strada Aleea Ucea Nr 7 Bloc P8, AP 2 sector 4 Bucuresti,0766801145 (adica el)

incercati pe cat posibil sa aveti de a face cu aceasta persoana. vopsitul m-a costat 1400lei, plus pierderea capacului si transportul curierului. inca 100lei.

post-59565-0-02348300-1339101408_thumb.jpg

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe forum vad ca stai si postezi la greu,esti un fraier ca nu ai invatat nimic.

 

Un pret la ce am facut eu la a mea ca sa iti dau exemplu:demontat,lipit carene sparte,vopsit in 2 culori,montat,stikere si polishat = 1000 ron

 

sunt sigur ca gaseam si mai ieftin dar am preferat sa le fac cu un om in care am avut 100% incredere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe forum vad ca stai si postezi la greu,esti un fraier ca nu ai invatat nimic.

 

Un pret la ce am facut eu la a mea ca sa iti dau exemplu:demontat,lipit carene sparte,vopsit in 2 culori,montat,stikere si polishat = 1000 ron

 

sunt sigur ca gaseam si mai ieftin dar am preferat sa le fac cu un om in care am avut 100% incredere

nu cred ca are vreo relevanta postarea cu vopsitoria.

 

am avut cateva modele de grafica si vazusem ca a mai vopit una ca a mea. peste tot unde am cerut pret a fost tot cam acelasi.

 

nu pretul a fost problema ci fapta si bataia de joc fata de client. lipsa de seriozitate si profesionalism. putea fi lucrare de 5-10-50milioane. fapta tot aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Nu e foarte punctual legat de tema topicului dar: eu cunosc pe cineva care a primit juma' de caramida de BCA in loc de niste piese (auto). Dupa cercetari s-a ajuns la concluzia ca au pus-o nenorocitii de curieri de la o faimoasa firma care ulterior s-a dus dreacu... Deci se intampla si d-astea. Mare atentie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna sa ai bani de aruncat . 1400 lei pt un vopsit :lol: Eu am gasit in iarna la un service auto de vopsit carene, rezervor si aripi la 100lei si am mai dat 50 lei si a dat si cu lac total 150 lei , bineinteles vopsit simplu fara zorzoane . Pana la 1400 mai am bani sa cumpar si o mobra pt piese :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ce inseamna sa ai bani de aruncat . 1400 lei pt un vopsit :lol: Eu am gasit in iarna la un service auto de vopsit carene, rezervor si aripi la 100lei si am mai dat 50 lei si a dat si cu lac total 150 lei , bineinteles vopsit simplu fara zorzoane . Pana la 1400 mai am bani sa cumpar si o mobra pt piese :ok:

care's aia cu service-ul asa ieftin ? :)

decat sa cumpar un spray de vopsea mai bine ma duc la astia daca zici ca-s asa ieftini :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un review negativ pt Iron Wolf Custom Moto (wolf_nomad), deoarece a zis ca imi aduce o piesa de care aveam nevoie si ultima data cand a raspuns la telefon era la 30 km de orasul meu; de atunci a trecut o saptamana si tot nu a parcurs se pare acei 30 km. Am discutat pe mess si cu partenerul lui cred, care a zis ca ma anunta el ce e cu piesa respectiva cand vorbeste cu omul, dar se pare ca si acesta a "uitat" sa imi mai zica ceva de cateva zile bune. Nu am pierdut nici un ban ce-i drept insa am fost blocat cu un motor o saptamana, timp in care puteam gasi piesa in alta parte. Singurul lucru pe care il doream era sa aiba decenta de a spune ca au dat piesa altuia care i-a oferit mai mult sau ca pur si simplu nu mi-o mai poate da.

 

LE. Am uitat sa mentionez ca userul de pe forum este harley86

Editat de Maniax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Un review negativ pt Iron Wolf Custom Moto (wolf_nomad), deoarece a zis ca imi aduce o piesa de care aveam nevoie si ultima data cand a raspuns la telefon era la 30 km de orasul meu; de atunci a trecut o saptamana si tot nu a parcurs se pare acei 30 km. Am discutat pe mess si cu partenerul lui cred, care a zis ca ma anunta el ce e cu piesa respectiva cand vorbeste cu omul, dar se pare ca si acesta a "uitat" sa imi mai zica ceva de cateva zile bune. Nu am pierdut nici un ban ce-i drept insa am fost blocat cu un motor o saptamana, timp in care puteam gasi piesa in alta parte. Singurul lucru pe care il doream era sa aiba decenta de a spune ca au dat piesa altuia care i-a oferit mai mult sau ca pur si simplu nu mi-o mai poate da.

 

LE. Am uitat sa mentionez ca userul de pe forum este harley86

dragul meu...noi nu trimitem piese stricate....

te pupam cu drag

ps: nu ai fost blocat cu nimic...nu o saptamana 2 saptamani..vezi ca arhiva de mess cand ti se zice clar sa ti vezi de bai ca piesa nu era ok....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...