Sari la conținut

ACCIDENT EVITAT LA MILIMETRU


calu
 Share

Postări Recomandate

O SA PARASC UN MOTORIST CRED EU DROGAT SAU RUPT DE BEAT SAU KAMIKAZE CARE A INTARIT REGULA CA ''ASTIA E INCONSTIENTI'' DIN MINTEA SOFERILOR DE CONSERVE

DECI ERAM IERI SU STULEWA INTR UN TAXIU VENEAM DINSPRE NERVA TRAIAN SPRE UNIRII . IN FATA NOASTRA SE BAGA DINSPRE BANCA TIRIAC UN MOTORIST CU UN FIRST BIKE DE ALA CHOPPER CU SEMNALIZAREA STANGA PUSA . SOFERU ASTEPTA SA FACA MOTOCICLISTU STANGA SI MERGEA DESTUL DE INCET IN SPATELE LUI.NOI ERAM PE BANDA A TREIA SI MOBRISTU PE MIJLOCUL EI. LA UN MOMENT DAT SOFERUL A VRUT SA L DEPASEASCA PRIN DREAPTA CA ASTA TOT SEMNALIZA STANGA MOMENT IN CARE DOBITOCU DE MOTOCICLIST FARA SA SE UITE IN SPATE SAU IN OGLINZI O TAIE SCURT DREAPTA PRIN FATA MASINILOR DIRECT PE O ALEE INTRE BLOCURI. CU SEMNALIZAREA PUSA PE STANGA. NOROCUL LUI A FOST CA AU FRANAT TOTI CARE ERAU IN TRAFIC IAR LA UN RENAULT EFECTIV I A STERS FARURILE. PE URMA ALERGA ZAPACIT SI AIUREA PE ALEILE DIN FATA BLOCURILOR.

BAH DACA SE OPREA IL RUPEAM IN BATAIE CU STULEWA . EFECTIV A FACUT DREAPTA CU SEMNALIZAREA STANGA DE PE BANDA 3 PANA IN FATA BLOCURILOR FARA SA SE ASIGURE PRIN FATA MASINILOR IN VITEZA.

Editat de calu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil incepator inconstient.

 

inteleg ca a uitat ca lasase semnalizare pe stanga (desi first-bike-urile astea au zeci de indicatoare pe bord) dar de ce nu a semnalizat dreapta ?! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O dovada ca nu motorul e de vina (asta apropos de conceptia ca doar cei cu vitezane sunt inconstienti :laugh: ) ci motociclistul.

Rusinica :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate inconstienta mai mare ca asta n a m vazut niciodata.pai daca se stia incepator nu putea sa se asigure macar?si sa nu puna atatia oameni in pericol?PROBLEMA A FOST CA A FACUT O DREAPTA DIRECT CU SEMNALIZARE STANGA! PESTE 3 BENZI!!!!!!!!!!!!

Editat de calu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU ITI DAU DREPTATE! (pe deplin)

 

ASA CUM SUNT, SUNT AI NOSTRI! Bine ca l-am evitat CONSERVARII!

Se intempla des sa uiti demnalul pus! Asta e! A gresit facnd brusc dreapta, sunt de acord, si eu cred ca era un incepator, dar E INCEPATORUL NOSTRU! NU "ii rupeam nu-stiu-ce daca il prindeam"!

 

TOTI GRESIM, DAR SUNTEM MOTOCICLISTI! RESPECTUL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vad problema destul de simplu...daca e in pana sau are nevoie de ajutor opresti si il ajuti-asta este respectul

Dar in cazul de fata cred ca cea mai buna pedeapsa este una similara cu cea din state pentru wreckless driving. O noapte la mititica, carnet suspendat(daca avea) si o amenda cat salariul pe un an intreg :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol inteleg foarte bine!! eu am avut moped de anul trecut!! placebo ce nr de inmatriculare vrei sa aiba daca e moped first bike? :drink: offtopic : no ofense ! , in + astea de la first bike sunt vai de mama lor poate or fi pus aia contactele gresit! mie cel putin cand am cumparat-o eu nu avem semnale dar, in primii kilometrii mi-au czt 5 suruburi de pe ea, amortizoarele stateau sa cada,, era jalnica cand am adus-o acasa, am strans tot ce s-a putut! ca sa numai zic ca a 2-a zi cand am venit de la scoala am vrut sa ma plimb cu ea si mi-a cazut un cablu de benzina ... era gros cat un pai de la McDonald's VB FOARTE SERIOS!! ORICUM vb lui URSU e de-al "vostru" eu inca nu am motor fac scoala inca! :laugh: BAFTA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunicule degraba scriitoriu fara sa citesti cu atentie (sa presupunem ca e din cauza varstei, desi asta nu e o scuza): era vorba de un chopperas first-bike (d-ala de 125, care se inmatriculeaza), si nu moped.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai ofiliti atata. Toti am facut lucruri tampite ca incepatori,din nestiinta, din neatentie...

Eu si acuma ma minunez cand imi aduc aminte , cum de am scapat cu atatea greseli. :drink:

Sper sa invete rapid riscurile fara sa si-o fure :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai ofiliti atata. Toti am facut lucruri tampite ca incepatori,din nestiinta, din neatentie...

Eu si acuma ma minunez cand imi aduc aminte , cum de am scapat cu atatea greseli. :drink:

Sper sa invete rapid riscurile fara sa si-o fure :laugh:

197734[/snapback]

 

 

SUNTEM OAMENI SI DACA NU AVEM PUTEREA SA INTELEGEM PE ALTII CARE GRESEC.....

 

BRAVO. FRUMOASA ATITUDINE.

ASA MI-SE PARE CIVILIZAT.

:( :baldy: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu e varianta cu bataia ma..ce dracu..voi n-ati gresit niciodata? varianta cu bataia se aplica daca pers respectiva obisnuieste "sa greseasca" :birthday:

 

 

off-topic: mersai azi cu un amic cu un scuter da zisai bodaproste cand ma dadui jos...io eram mai mult cu capu-ntors sa vad ce vine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe ... imi fac timp sa ma uit si pe bord. Sa vad ce mai face temperatura lichidului de racire, benzina prin rezervor, presiunea de ulei ... d-astea.

Trebuie, daca tii la ea.

Ca sa nu mai zic ca indicatoarele luminoase sint chiar puternice, sar in ochi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc. Dupa multa vreme de mers pe bicicleta (cursiera) in aceeasi pozitie mi se pare foarte comoda, mai ales la gropile din capitala.

Dar tot e bine sa mai arunci un ochi pe bord, zau asa. Ca altfel nu-l mai puneau acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era un conservar care facea chestia asta (viraj dreapta de pe banda 3 cu semnal stanga) il injuratzi de-i sareau capacele.

 

Motociclistul a fost b.ou! :birthday:

 

A avut noroc.

 

P.S. Incercati sa fiti corecti sau nu mai comentati cand va taie calea vre-o masina. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

Un motociclist iresponsabil care ar trebui trimes din nou la scoala de carnet.

Si-a pus viata lui in pericol si sanatatea si bunurile celor din jur.

Ar trebui identificat ca fara retributie greu sa invata responsabilitatea.

Asta venind de la unul cu carnetul suspendat de 2 ori.

Cred ca doar 2 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...