Sari la conținut

Accident Bd Constructorilor - 12.06.2008


alexutzzzg
 Share

Postări Recomandate

Inchideti in pana mea topicul asta ca ne enervam degeaba!!! :crack: :bounce: :banana: :peace: :D Nu vedeti ca astia nu gandesc??? Daca esti constient si ai experienta cum zic pretenii lui...si vrei sa te bucuri cat mai mult de acest hobby, sport, aspirator de femei sau cum vreti voi sa le ziceti mergi in (cuvant urat) pe strazi legal si du-te pe circuite daca vrei sa te dai cu motoare de 1408cmc. M-am saturat de zmei care nu au habar ce e ala sens giratoriu dar ei merg pe strazi. :friends: :P (ma scuzati daca am over reacted dar nu vreau sa ajung sa-mi fie rusine ca sunt motociclist)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

elo alz !! deci ... accidentu nui chiar aja cum zicetzi voi eo sunt prietena conducatorului gpzului din accident ... in primul rand majina a dat semnal stanga ji a luat dreapta brusc in al doilea rand aveau casti in al treilea rand NUI COLORAT :friends: ... da adevarul este k nu are carnet a iesit sa o plimbe p constructorilor cu tovarasa lui ji a patit ce a patit ... el are o plaga deschisa la burtica era sa ramana fara mojtenitori iar fata are tibia rupta ji va fi operata luni amandoi sunt constienti dar nici unu nu o sa renuntze vreodata la motocicleta sau scuter ... cum nici eu nu o sa o fac vreodata orice sar intampla ... aja ca va rog frumos nu mai infloriti ... . multzumesc !!

 

app are 17 ani ji jumatate ji era inscris la scoala de soferi

 

ji merge p scuter de la 11 ani ji p motociclete de 50cc ji 125 de p la 14 ani de la 15 ani ji jumatate a invatzat sa mearga ji p motoare mai mari in poligon ji a prins gustul . fiind ji cartierul tovarasi si multe alte lucruri dastea care influienteaza va datzi ji voi seama k nu sa putut abtzie ji a facut p zmeu .

 

toti o patim potzi pikam poti ne ridicam ji mergem mai departe ... asta e sa intamplat jia facut.o cu mana lui !! oricat de bun shofer ai fi dak itzi iese unu aja in fatza nu mai ai ce sa faci si dak avea ji viteza mai mare sfarseau amandoi probabil k fostul lui tovaras ji iubita lui care au murit p plevnei calcati de tir :crack:

presupun ca tu esti georgiana..sper sa am dreptate :bounce: in primul rand:bine ca nu a murit nimeni si in al doilea rand:vad ca esti noua pe forum..deci cred ca nu prea stii cum sta treaba pe aici...incearca sa scrii normal fara ''k'' sau ''aja'' pentru ca se supara ceilalti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elo alz !! deci ... accidentu nui chiar aja cum zicetzi voi eo sunt prietena conducatorului gpzului din accident ... in primul rand majina a dat semnal stanga ji a luat dreapta brusc in al doilea rand aveau casti in al treilea rand NUI COLORAT :bounce: ... da adevarul este k nu are carnet a iesit sa o plimbe p constructorilor cu tovarasa lui ji a patit ce a patit ... el are o plaga deschisa la burtica era sa ramana fara mojtenitori iar fata are tibia rupta ji va fi operata luni amandoi sunt constienti dar nici unu nu o sa renuntze vreodata la motocicleta sau scuter ... cum nici eu nu o sa o fac vreodata orice sar intampla ... aja ca va rog frumos nu mai infloriti ... . multzumesc !!

 

app are 17 ani ji jumatate ji era inscris la scoala de soferi

 

ji merge p scuter de la 11 ani ji p motociclete de 50cc ji 125 de p la 14 ani de la 15 ani ji jumatate a invatzat sa mearga ji p motoare mai mari in poligon ji a prins gustul . fiind ji cartierul tovarasi si multe alte lucruri dastea care influienteaza va datzi ji voi seama k nu sa putut abtzie ji a facut p zmeu .

 

toti o patim potzi pikam poti ne ridicam ji mergem mai departe ... asta e sa intamplat jia facut.o cu mana lui !! oricat de bun shofer ai fi dak itzi iese unu aja in fatza nu mai ai ce sa faci si dak avea ji viteza mai mare sfarseau amandoi probabil k fostul lui tovaras ji iubita lui care au murit p plevnei calcati de tir :banana:

 

 

Dute ji stai pe mess jisus.. :crack: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in al treilea rand pot sa va spun ca el stapanea GPZ ala mai bine decat multi bikeri "experimentati" la astia 17ani ai lui.

 

Altu' frate ??? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E incredibil ce specimene sunt printre noi: la 13 ani pe scuter, la 15 pe 125 si acum pe 500cc :friends: .In tot timpul asta nu s-a gasit nimeni sa il traga de mana, sa ii dea una dupa ceafa? Poate il trezea la realitate... Ii doresc tanarului succes la relaxatul ochiului maro, o sa aiba nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand vreau sa va spun ca baiatul (nu dau nume desi multi il cunosc) imi este f bun prieten.in al doilea rand cum a spus si fata de mai sus merge pe 2roti de mult timp.a inceput de la 50cc si a tot urcat.in al treilea rand pot sa va spun ca el stapanea GPZ ala mai bine decat multi bikeri "experimentati" la astia 17ani ai lui.in loc sa postati fraze gen: "f bine,asa ii trebuie etc" mai bine v-ati interesa si voi de sanatatea lui :crack:

 

NU ESTE NEGRU LA CULOARE!!! toti prietenii i-au spus sa nu mai iasa cu kawasaki-ul pe strada dar nu a ascultat pe nimeni si nici nu cred ca o va face vreodata.ai lui nu il lasa,dar cum am spus si mai sus un pic,NU ASCULTA DE NIMENI!de motociclism nu se va lasa niciodata si nici nu are de ce pt ca repet ca la astia 17ani ai lui il consider mai biker decat multi de pe aici :bounce: si cum unii de aici spuneau: "nu esti biker adevarat pana nu o scapi macar o data pe jos" uite ca el a scapat-o acum, la o varsta frageda si poate va invata ceva din asta sau poate nu va invata.asa ca mai bine ati inceta sa aruncati cu vorbe urate pt a aduna posturi.

 

cu respect,bodo!

 

parca revad cazul lui virilu (rip).... tot asa, el mergea de la 13 ani pe scuter, apoi a trecut pe 125, "se dadea mult mai bine decat multi bikeri", din pacate a patit'o....prima oara usurel, cum a patit si "eroul" topicului, insa a doua oara... pacat de tineretile voastre... :friends:

nu as vrea sa dau cu ripuri peste 1 an sau doi, dar macar sa ii fie invatatura de minte, celuilalt nu i'a fost :banana:

Editat de s!ck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Another one bites the dust"

 

S-a umplut tara de "meseriasi" din astia de pana in 18 ani care stapanesc "foarte bine" scutere tunate si motoare fata de noi, ceilalti, proÂştii. Ce daca nu au drept sa circule cu ele, ce daca nu au habar de legislatie, depasesc pe dreapta, etc.

Dar ete curiozitate: se mucesc in "experienta" lor si in "meseria" lor ca mustele de parbriz. Unii mai scapa cu viata (dar cu cicatrici si sechele) altii nu mai au parte de a II-a sansa si ii plang prietenii pe forumuri ca ce meseriasi erau si ce buni. Dar morti.

 

"N-ai cu cine dom'le... n-ai cu cine"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Another one bites the dust"

S-a umplut tara de "meseriasi" din astia de pana in 18 ani care stapanesc "foarte bine" scutere tunate si motoare fata de noi, ceilalti, proÂştii. Ce daca nu au drept sa circule cu ele, ce daca nu au habar de legislatie, depasesc pe dreapta, etc.

Dar ete curiozitate: se mucesc in "experienta" lor si in "meseria" lor ca mustele de parbriz. Unii mai scapa cu viata (dar cu cicatrici si sechele) altii nu mai au parte de a II-a sansa si ii plang prietenii pe forumuri ca ce meseriasi erau si ce buni. Dar morti.

"N-ai cu cine dom'le... n-ai cu cine"

:friends: :crack:

mare dreptate ai...oricum e trist...nici macar de masa si tacsu nu le e mila la pustiulicii astia zmei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa lamurim cateva lucruri:

1. pustiul rula fara far aprins (dar avea experienta!!!!!!! canci) cum e posibil asa ceva?

2. intra in panica si calca frana, in loc sa stranga fata (urma de franare de 11m........experienta canci!)

3. cand incerci sa treci pe langa o masina pe partea dreapta maresti atentia pt a nu fi acrosat in caz ca masina face dreapta (experienta.....canci!)

 

legislatia permite sa treci prin dreapta daca este suficient loc, depasire este considerata decat atunci cand este o singura banda pe sens si atunci este interzis prin dreapta in rest legea iti da voie, vazusem pe cineva care pomenea de dublare, acest termen a fost scos din legislatia rutiera, pot fi depasite mai multe vehicule daca distanta este suficienta! (asta pt scuteristi care habar nu au de legislatia rutiera)

 

In concluzie: putea sa i se intample si cu scuterul era acelasi lucru atat timp cat nu cunostea legislatia, despre experienta nu are rost sa revin, nu are!

 

 

amuitat ce era mai important, rula in trafic fara a detine un permis de conducere pt categoria vehicolului pe care il conducea..........PENAL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe langa accident am vazut.... si am plecat

insanatosire grabnica ambilor ,si poate mai multa atentie in viitor

 

a scris cineva ca avea "experienta" ,sunt curios cum arata "experienta" asta , si de unde se stie cand "ai",ca sa treci la un nivel superior de locomotie pe doua roti,eu unu merg de mai bine de 10 ani pe capre mari si nu cred ca am destula "experienta"

 

sfatul meu este ca atunci cand faceti "nebunii" pe astfalt sa nu mai luati si pe alti pasager

 

 

inca odata imi pare rau pentru ei insa .....cu viata nu te joci deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elo alz !! deci ... accidentu nui chiar aja cum zicetzi voi eo sunt prietena conducatorului gpzului din accident ... in primul rand majina a dat semnal stanga ji a luat dreapta brusc in al doilea rand aveau casti in al treilea rand NUI COLORAT :friends: ... da adevarul este k nu are carnet a iesit sa o plimbe p constructorilor cu tovarasa lui ji a patit ce a patit ... el are o plaga deschisa la burtica era sa ramana fara mojtenitori iar fata are tibia rupta ji va fi operata luni amandoi sunt constienti dar nici unu nu o sa renuntze vreodata la motocicleta sau scuter ... cum nici eu nu o sa o fac vreodata orice sar intampla ... aja ca va rog frumos nu mai infloriti ... . multzumesc !!

 

app are 17 ani ji jumatate ji era inscris la scoala de soferi

 

ji merge p scuter de la 11 ani ji p motociclete de 50cc ji 125 de p la 14 ani de la 15 ani ji jumatate a invatzat sa mearga ji p motoare mai mari in poligon ji a prins gustul . fiind ji cartierul tovarasi si multe alte lucruri dastea care influienteaza va datzi ji voi seama k nu sa putut abtzie ji a facut p zmeu .

 

toti o patim potzi pikam poti ne ridicam ji mergem mai departe ... asta e sa intamplat jia facut.o cu mana lui !! oricat de bun shofer ai fi dak itzi iese unu aja in fatza nu mai ai ce sa faci si dak avea ji viteza mai mare sfarseau amandoi probabil k fostul lui tovaras ji iubita lui care au murit p plevnei calcati de tir :crack:

 

 

mergi fah pe centura daca la scoala nu-ti place, dar nu mai SCRIE ca NU ai dreptul sa SCRII!! ĂIGANCO!!!

 

in primul rand vreau sa va spun ca baiatul (nu dau nume desi multi il cunosc) imi este f bun prieten.in al doilea rand cum a spus si fata de mai sus merge pe 2roti de mult timp.a inceput de la 50cc si a tot urcat.in al treilea rand pot sa va spun ca el stapanea GPZ ala mai bine decat multi bikeri "experimentati" la astia 17ani ai lui.in loc sa postati fraze gen: "f bine,asa ii trebuie etc" mai bine v-ati interesa si voi de sanatatea lui :bounce:

 

NU ESTE NEGRU LA CULOARE!!! toti prietenii i-au spus sa nu mai iasa cu kawasaki-ul pe strada dar nu a ascultat pe nimeni si nici nu cred ca o va face vreodata.ai lui nu il lasa,dar cum am spus si mai sus un pic,NU ASCULTA DE NIMENI!de motociclism nu se va lasa niciodata si nici nu are de ce pt ca repet ca la astia 17ani ai lui il consider mai biker decat multi de pe aici :banana: si cum unii de aici spuneau: "nu esti biker adevarat pana nu o scapi macar o data pe jos" uite ca el a scapat-o acum, la o varsta frageda si poate va invata ceva din asta sau poate nu va invata.asa ca mai bine ati inceta sa aruncati cu vorbe urate pt a aduna posturi.

 

cu respect,bodo!

 

ba baieti, in ziua de azi nu mai puteti sa f00tetzi fara motoare? chiar asa de greu e sa aduci o proasta ca aia de mai sus in pat? chiar iti tre ceva motorizat sub coae ca sa te bage in seama o pitzipoanca d-asta cu 3 neuroni activi? nu puteti sa le prostiti altfel?

se duce de rapa totu' cu generatia pokemon....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mesaj pentru amica lui. are 17,5 ani? e tot un mucos ma!!!!!!!!!!1. pricepiiiiiiiiiiiiiii. e minorrrrrrrrrrrrrrr. indiferent daca e cu muschi pe el sau nu. pricepi. e mucos si nu trebuie sa se joace cu vietile altora pe strada. putin imi pasa citi ani are pe scuter si alte lucruri de astea, e clar si-o cauta de mult daca are atitia ani pe 2 roti si merge pe DRUM PUBLIC CU ELE FARA PERMIS, INCALA LEGEA. vrea sa se dea tare si smecher, sa se duca pe pista din tunari . si acolo sa se dea mare. desii s-ar putea sa faca pe el dupa ce vede citiva membrii de aici de pe forum ce fac acolo la viteza. 11m de frina cind circula aproape de masinile parcate pe dreapta? in atitia ani nu a invatat ca nu treb sa mearga pe dreapta? zici ca purta casti amandoi? bravo. dar de echipament au auzit? de conducere preventiva a auzit? dar de carnet? ce daca era in scoala. examenul se da mai intai la teorie=legi de circulatie si apoi indemanare.asa ca nu te mai mandrii atit cu el si fa in asa fel ca sa se faca bine si apoi baga-i mintiile in cap . maturizeaza-l .tocmai pentru ca are 17,5 ani ar fii trebuit sa treaca de virsta de 16ani(aia critica plina de teribilizme.) fi-miu are 13ani. si il rup eu daca face vreo prostie si pune in pericol vietiile altora.

mai si zici aici . amicul tau se pare ca nu a invatat nimic din accidentul prietenului de pe plevnei. si nu mai scrie aici pina nu ai discernamant.

bati campii rau de tot. zici ca au scris altii ca treb sa o scapi pe jos odata ca sa fii biker? sa o scape pe jos la el acasa maaaaaaaa, nu pe strada jucindu-se cu viata unei alte tute si cu banii oamenilor care au strans ca sa isi ia o masina. e mai biker decit altii de aici? zici tu? ma faci sa rad. amicul tau e un dobitoc si nimic mai mult. nu asculta de ta-su. atunci e si greseala lui . eu ai rupeam picioarele de mult iubitului tau daca eram tatal lui.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt forumistii dragi care posteaza doar de dragul acumularii de posturi. chiar atat de inconstienti ne credeti ca noi in calitate de prieteni apropiati ai lui sa nu ii spunem nimic ???????AM SPUS SI INTR-UN POST ANTERIOR NU ASCULTA DE NIMENI!! nici de noi,nici de parinti,nici de nimeni!Cat despre postul lui iceman care ne zice noua ca nu mai putem ........ daca nu avem motor,afla ca fata aia era o fosta colega de clasa de-a lui, nu avea nici o treaba cu el,deci ce treaba are sula cu prefectura ?SI-A FACUT-O CU MANA LUI nu zice nimeni ca nu e vinovat sau ca nu trebuie tras la raspundere,dar va mai intreb o data,daca era unul dintre voi,cu permis si 2333435 de ani de experiente pe Fireblade-uri,Hayabuse si alte vitezane d`astea mari mai faceati atata tam-tam pe tema asta ? nu cred,imi imaginez ca ziceati doar ca nu a fost atent,sau ca a fost vina conducatorului auto ca nu a semnalizat sau ca nu s-a asigurat.

 

Cu respect, Bodo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand vreau sa va spun ca baiatul (nu dau nume desi multi il cunosc) imi este f bun prieten.in al doilea rand cum a spus si fata de mai sus merge pe 2roti de mult timp.a inceput de la 50cc si a tot urcat.in al treilea rand pot sa va spun ca el stapanea GPZ ala mai bine decat multi bikeri "experimentati" la astia 17ani ai lui.in loc sa postati fraze gen: "f bine,asa ii trebuie etc" mai bine v-ati interesa si voi de sanatatea lui :friends:

 

NU ESTE NEGRU LA CULOARE!!! toti prietenii i-au spus sa nu mai iasa cu kawasaki-ul pe strada dar nu a ascultat pe nimeni si nici nu cred ca o va face vreodata.ai lui nu il lasa,dar cum am spus si mai sus un pic,NU ASCULTA DE NIMENI!de motociclism nu se va lasa niciodata si nici nu are de ce pt ca repet ca la astia 17ani ai lui il consider mai biker decat multi de pe aici :crack: si cum unii de aici spuneau: "nu esti biker adevarat pana nu o scapi macar o data pe jos" uite ca el a scapat-o acum, la o varsta frageda si poate va invata ceva din asta sau poate nu va invata.asa ca mai bine ati inceta sa aruncati cu vorbe urate pt a aduna posturi.

 

cu respect,bodo!

 

virilu reincarnated! un meserias in ale motoarelor care da cu biciucleta de masini la prima manevra neortodoxa a colegilor participanti la trafic. Succesuri ma si calciu la oase.

 

PS: ca sa fiu rau, pacat de taietura aia din cauza careia 'era sa ramana fara mostenitori', mai bine ramanea, genele astea n-ar trebui perpetuate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi in calitate de prieteni apropiati ai lui sa nu ii spunem nimic ???????AM SPUS SI INTR-UN POST ANTERIOR NU ASCULTA DE NIMENI!!

Ăla care nu ascultă de nimeni nu e un prieten, e un bou - doar ăÂştia sunt conduÂşi doar de vederea cârpei roÂşii Âşi nu țin cont de altceva. Un prieten e ăla care ascultă de un sfat, dacă vezi că nu ai cu cine vorbi lasă-l să îți facă viața o corrida,dar singur Âşi taie-l de pe lista de prieteni, pentru că NU ESTE.

 

Dar de unde să Âştii asta la 19 ani, la vârsta asta nu poți să ai decât o mare experiență pe motor, de altceva nu mai e timp sau nevoie :friends:

 

Oricum, dacă ai un prieten ilegalist, Âştii că face ceva ilegal Âşi nu faci nimic în acest sens nu ai dreptul să mai deschizi gura pe percepte morale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bodho. nu ai doresc raul amicului tau. ci dimpotriva sa se faca bine nu numai dupa accident , ci sa se faca bine si la cap. zici ca se putea intampla oricui de aici? ai sa vedem cui? se poate intampla unui incepator care inca nu are experienta. buuun. dar acel incepator tocmai pentru ca stie ca nu are experienta ar fii mers mai incet chiar daca e pe dreapta si ar fii mers SINGURRRRR. asa ca nu ar fii putut fii acest accident tocmai din cauza vitezei mici pe care ar fii avut-o acel incepator(dar cu carnet in buzunar= are in cap si legislatie rutiera). lucru la care amicul tau e zero. deci unui incepator nu i se intampla sa aiba 11m de franare. ar fii avut 1-2m daca era masina de vina si facea dreapta fara sa se asigure. deci am exclus incepatorii de aici. mai departe. daca era sa fie cu un biker avansat nu se intimpla pt ca ei de obicei cunosc riscurile mersului pe dreapta si s-ar fii intampklat pe mijl strazii(asta daca aceea masina facea stinga).

deci exclus accident cu avansati in acest caz. concluzie? nici un om cu carnet A nu ar fii fost implicat in acest accident

Cu acelasi respect. pentru bodho

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vor prietenii lui sa spuna, dar nu se pot exprima pentru ca is o generatie de ratati, este ca baiatu' asta nu e chiar un cocalar care vrea sa agate "campioane" cu motorul.

 

Il stiu pe pusti de ceva ani de zile. Rar mi-a fost dat sa vad pe cineva atat de pasionat de mersul pe doua roti. E genul ala de copil pe care, ca parinte, l-ai da imediat la scoala de pilotaj. Aptitudini are si ii sta mintea numai la asta.

 

Habar n-aveam ca si-a luat gpz. Ultima data cand l-am vazut, prin primavara, isi luase o giorsa de rs pe care vroia sa-l puna la punct. Cel mai probabil, si-a luat gpz din frustrare. Pentru ca imi aduc aminte ca ma intalneam cu el in trafic si tragea din rasputeri sa stea in coada mea. Nu-i dadeam gaz, pt ca stiam ca ar suferi ca un dobitoc. Dar in ultima vreme cartierul s-a umplut de motociclete, in special de viteza, si cred ca posesorii lor nu se gandesc atat la altii pe cat o faceam si o fac eu.

 

Rebelu' nostru se pare ca a aplecat putin urechile la ce i s-a spus de-a lungul timpului. Adica "GPZ si GS sunt pentru incepatori", pentru ca banii il tineau sa-si ia si altceva.

 

Intr-adevar mergea bine. O spun cu mana pe inima. Si mai baga si mana in piese, asta e o chestie care nu-i caracterizeaza pe baietasii de cartie.

In opinia mea, accidentul asta, ca toate celelalte s-a produs dintr-o serie de greseli succesive:

 

1. fara carnet pe motocicleta pe drum public - personal n-am facut asa niciodata, dar, dau la sigur, cam 35% din forumu asta a facut greseala asta.

2. plus pasager - chestie de neiertat. (punct)

3. obisnuinta scuteristilor de a merge pe partea dreapta a drumului si de a depasi pe aceeasi parte. Aici is mai multe aspecte. Este foarte important ca pustii care trec de la scuter la moto sa stie ca nu mai au ce cauta pe partea dreapta. Plus ca am vazut o groaza de motociclisti care depasesc prin dreapta desi situatia clar nu o impune. Acum doua saptamani imi vad un prieten (mufy - gsxr 600) cum depaseste pe dreapta o dacie care mergea incet si ciudat pe mijlocul drumului pe giulesti. Ma intalnesc in aceeasi zi pe seara cu respectivul si-i zic de treaba. Raspunsul: hai ma ca se putea. Nu e singurul. Is motociclisti "cu pretentii" inca mai fac tampenia asta.

 

Nu-l judecati ca pe un cocalar (prin prisma "scrierilor" prietenilor lui), ci ca pe un pusti care s-a grabit prea tare.

 

Barbone l-a iertat de data asta. I-a aratat ca e tembel cu (,) consecinte minime. Tot ce sper eu e sa invete ceva din asta pentru ca, vorba aia, si virilu era pasionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand vreau sa va spun ca baiatul (nu dau nume desi multi il cunosc) imi este f bun prieten.in al doilea rand cum a spus si fata de mai sus merge pe 2roti de mult timp.a inceput de la 50cc si a tot urcat.in al treilea rand pot sa va spun ca el stapanea GPZ ala mai bine decat multi bikeri "experimentati" la astia 17ani ai lui.in loc sa postati fraze gen: "f bine,asa ii trebuie etc" mai bine v-ati interesa si voi de sanatatea lui :cheers:

 

NU ESTE NEGRU LA CULOARE!!! toti prietenii i-au spus sa nu mai iasa cu kawasaki-ul pe strada dar nu a ascultat pe nimeni si nici nu cred ca o va face vreodata.ai lui nu il lasa,dar cum am spus si mai sus un pic,NU ASCULTA DE NIMENI!de motociclism nu se va lasa niciodata si nici nu are de ce pt ca repet ca la astia 17ani ai lui il consider mai biker decat multi de pe aici :) si cum unii de aici spuneau: "nu esti biker adevarat pana nu o scapi macar o data pe jos" uite ca el a scapat-o acum, la o varsta frageda si poate va invata ceva din asta sau poate nu va invata.asa ca mai bine ati inceta sa aruncati cu vorbe urate pt a aduna posturi.

 

cu respect,bodo!

 

mey, si tu si el aveti mingi de fotbal in loc de cap(ete). stapaneste Gpz ul e una si sa anticipeze o posibila situatie nefavorabila in trafic pt. el, e cu totul altceva. nu mai spuneti copilariile astea sa vada toata lumea, caci lumea e plictisita de pustani ca voi care se cred in desene animate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun,deci dupa ce ca mai am putin si imi explodeaza o vena,acum sunt si ratat si incerc sa-mi fac un f bun prieten sa apara drept cocalar prin scrierile mele.eu nu am spus ca la 19ani ai mei am experienta mare pe motor.doar din prisma faptului ca eu am condus doar ce mi-a permis varsta :cheers: adica pana la 18ani am avut A1 LUAT LA 16ani. AM MERS DOAR PE 125CC (Aprilia RS 125,Cagiva Mito 125,motor 2timpi care se tine lejer dupa un sa spunem 400cc 4t in timpul power valve)acum am doar B deocamdata, dar recunosc si eu ca mai ies cu motoare mari pe sosea :) ce va pot spune sincer e ca nu ma veti vedea pe mine facand ce a facut prietenul meu,pt ca eu spre deosebire de el nu sunt maniac cu viteza si ma gandesc bine inainte sa fac o manevra periculoasa.pana acum nu mi-am scapat pe jos decat scuterul.de ce oare?pt ca sunt maniac sau pt ca merg preventiv ?

 

acestea fiind spuse eu cred ca am sa incetez sa mai postez aici deoarece nu cred ca mai inghit multe injurii aduse mie sau prietenului meu.daca intereseaza pe cineva starea de sanatate a fetei sau a baiatului va raspund cu placere.daca nu,am sa va rog totusi,macar din bun simt sa incetati cu sfaturile sau injuriile pt ca sincer nu cred ca le ia cineva in serios pana nu o pateste o data.

 

 

iar ahonen,se pare ca nu il cunosti prea bine pt ca chiar daca parintii lui isi permit sa ii cumpere ceva mult mai puternic decat un amarat de GPZ nu ii dau nici un ban.baiatul sa zicem ca este mecanic de meserie,le are cu reparatul scuterelor si motoarelor 2t.dar pasiunea lui pt viteza il strica f mult.mecanic rau nu este.dar cum repara ceva,incepe sa vada ce poate pana se strica.orice ii dai pe mana merge doar in forja.

 

 

cu respect, Bodo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai intreb o data,daca era unul dintre voi,cu permis si 2333435 de ani de experiente pe Fireblade-uri,Hayabuse si alte vitezane d`astea mari mai faceati atata tam-tam pe tema asta ?

bre, faceti diferenta intre EXPERIENTA IN TRAFIC si experienta pe hayabuse ... in general prima vi se reproseaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma de ce nu se fac toate la timpul lor? Invatati lb. romana si dupa aia iesiti cu moto! Analfabetilor!

 

 

:cheers:

 

 

a scris cineva ca avea "experienta" ,sunt curios cum arata "experienta" asta , si de unde se stie cand "ai",ca sa treci la un nivel superior de locomotie pe doua roti,eu unu merg de mai bine de 10 ani pe capre mari si nu cred ca am destula "experienta"

 

 

nu mai mintii bah lumea! ca io te cunosc si tu nu mergi de mai bine de 10 ani pe motocicleta..... :) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vor prietenii lui sa spuna, dar nu se pot exprima pentru ca is o generatie de ratati, este ca baiatu' asta nu e chiar un cocalar care vrea sa agate "campioane" cu motorul.

 

Il stiu pe pusti de ceva ani de zile. Rar mi-a fost dat sa vad pe cineva atat de pasionat de mersul pe doua roti. E genul ala de copil pe care, ca parinte, l-ai da imediat la scoala de pilotaj. Aptitudini are si ii sta mintea numai la asta.

 

Habar n-aveam ca si-a luat gpz. Ultima data cand l-am vazut, prin primavara, isi luase o giorsa de rs pe care vroia sa-l puna la punct. Cel mai probabil, si-a luat gpz din frustrare. Pentru ca imi aduc aminte ca ma intalneam cu el in trafic si tragea din rasputeri sa stea in coada mea. Nu-i dadeam gaz, pt ca stiam ca ar suferi ca un dobitoc. Dar in ultima vreme cartierul s-a umplut de motociclete, in special de viteza, si cred ca posesorii lor nu se gandesc atat la altii pe cat o faceam si o fac eu.

 

Rebelu' nostru se pare ca a aplecat putin urechile la ce i s-a spus de-a lungul timpului. Adica "GPZ si GS sunt pentru incepatori", pentru ca banii il tineau sa-si ia si altceva.

 

Intr-adevar mergea bine. O spun cu mana pe inima. Si mai baga si mana in piese, asta e o chestie care nu-i caracterizeaza pe baietasii de cartie.

In opinia mea, accidentul asta, ca toate celelalte s-a produs dintr-o serie de greseli succesive:

 

1. fara carnet pe motocicleta pe drum public - personal n-am facut asa niciodata, dar, dau la sigur, cam 35% din forumu asta a facut greseala asta.

2. plus pasager - chestie de neiertat. (punct)

3. obisnuinta scuteristilor de a merge pe partea dreapta a drumului si de a depasi pe aceeasi parte. Aici is mai multe aspecte. Este foarte important ca pustii care trec de la scuter la moto sa stie ca nu mai au ce cauta pe partea dreapta. Plus ca am vazut o groaza de motociclisti care depasesc prin dreapta desi situatia clar nu o impune. Acum doua saptamani imi vad un prieten (mufy - gsxr 600) cum depaseste pe dreapta o dacie care mergea incet si ciudat pe mijlocul drumului pe giulesti. Ma intalnesc in aceeasi zi pe seara cu respectivul si-i zic de treaba. Raspunsul: hai ma ca se putea. Nu e singurul. Is motociclisti "cu pretentii" inca mai fac tampenia asta.

 

Nu-l judecati ca pe un cocalar (prin prisma "scrierilor" prietenilor lui), ci ca pe un pusti care s-a grabit prea tare.

 

Barbone l-a iertat de data asta. I-a aratat ca e tembel cu (,) consecinte minime. Tot ce sper eu e sa invete ceva din asta pentru ca, vorba aia, si virilu era pasionat.

 

 

 

 

cum ai calculat 35%?????????????????????????? ,ca mie imi da tot cu rest...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dupa parerea mea gpz-ul 500 (cel din accident)este un motor destul de amarat.ca si performante este invechit iar ca viteza maxima (210 km/h maxim) il fac destul de lejer cu masina personala (doar la viteza nu si la demaraj) pe langa motoarele de generatie mai noua ( gsx-f , cbr , etc) este amarat.

 

cu respect, Bodo

Editat de bodho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa zici ca la 19 ani ai tai mergi cu masina cu peste 200 la ora? deja m-ai lamurit. daca tu compari motoarele dupa cit are pe ceasul vitezometrului si dupa demaraj. eu am 17 ani de taximetrie si nu cred ca am sa depasesc vreodata 170 pe autostrada in Romania. iar cu motorul deja la 150, mie mi se ridica parul in cap pe sub casca. si tu deja visezi la GSX-RAD, asa amarat cum e Gpz-ul asta de 500 se pare ca era peste indemanarea amicului. poate trebuia sa treaca prin etapa de 250cmc. oricum pacat. poate dupa ce iese din spital o sa aiba si urechi pentru sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...