Sari la conținut

Accident Bd Constructorilor - 12.06.2008


alexutzzzg
 Share

Postări Recomandate

Am trecut azi in jurul orei 20 pe Bd Constructorilor, intre pizzerie si crangasi multa lume, politie.....si evident marcajul Atentie Accident!. Ma apropii si vad un GS 500 facut naspa, un Logan care statea sa intre in parcare, cu aripa praf, roata indoita si o Solenza toata lovita si mutata aproximativ 50 cm. Ce s-a intamplat? Pustiul (cliseu: 16 ani, cu pasagera, probabil si putin mai colorat si CRED ca fara casti) mergeau cu ceva viteza (60-70 km/h) pe sensul spre statia de metrou si conservarul cu Loganul alb vrea sa intre in parcare. Nu stiu daca avea sau nu semnalul, dar baietasul cu kawa incearca sa depaseasca prin dreapta si este proiectat din aripa Loganului in Solenza din fata (care era parcata pe trotuar) se aleege cu o ruptura in zona burtii, si presupun ca si cu leziuni pe la cap, martor fiind indoitura de pe partea de sus a aripii solenzei. Fata sare peste solenza si da cu ceva in matiz, se alege cu un picior rupt. Mai multe detalii nu cunosc. Cand am ajuns eu, salvarea deja plecase cu ei la spital si politia masura pe acolo si antena 3 filma. Va las sa vedeti pozele. Asfalt uscat!

post-19409-1213304679_thumb.jpg

post-19409-1213304687_thumb.jpg

post-19409-1213304700_thumb.jpg

post-19409-1213304713_thumb.jpg

post-19409-1213304721_thumb.jpg

post-19409-1213304732_thumb.jpg

post-19409-1213304747_thumb.jpg

post-19409-1213304763_thumb.jpg

post-19409-1213304778_thumb.jpg

post-19409-1213304790_thumb.jpg

post-19409-1213304805_thumb.jpg

post-19409-1213304812_thumb.jpg

post-19409-1213304820_thumb.jpg

Editat de alexutzzzg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda... multi deja incepusera sa zica despre motociclisti ca in sus si in jos... doar pe fata am putut sa o privesc... mi-a lasat un gust amar... pacat ca baiatul nu a ascultat de altii mai mari ca el.. pacat de tineretea lui... si pacat de biata pasagera... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... multi deja incepusera sa zica despre motociclisti ca in sus si in jos... doar pe fata am putut sa o privesc... mi-a lasat un gust amar... pacat ca baiatul nu a ascultat de altii mai mari ca el.. pacat de tineretea lui... si pacat de biata pasagera... :friends:

Stii mai multe detalii? Ai fost acolo? Mai zi ceva despre baiat, despre fata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mhm/..............da......il stiu pe pusti.........

sta pe langa blocul meu....oarecum.........

i-am explicat de vreo 2 ani ca.....motociclismul nu e asa de usor cum pare la prima vedere.......

imi pare rau de el.......

dar sincer m-am saturat sa dau din gura........si sa nu fiu ascultat.......

sunt convins ca multora dintre voi li se intampla chestia asta

sper sa scape usor.....medical....si sa invete ceva din asta........

cat despre partea legala......sa suporte consecintele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii mai multe detalii? Ai fost acolo? Mai zi ceva despre baiat, despre fata....

 

Fata parea constienta, iar baiatul, din ce am inteles, era destul de grav... ce pot spune decat ca inconstienta se plateste... macar sa se faca amandoi bine dar oricum... din ce am vazut, cred ca vor suferi destul de mult timp aceasta greseala... pacat...

 

@ICE: nu multi au urechi sa asculte...

 

Over and out...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai frate dar au avut noroc dupa cum arata masinile....ma mira sa nu fi avut casti. la impactul asta fara casca nu as fi vazut scapare...uitate la masini cat de busite sunt....si nu una

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi in jurul orei 20 pe Bd Constructorilor, intre pizzerie si crangasi multa lume, politie.....si evident marcajul Atentie Accident!. Ma apropii si vad un GS 500 facut naspa, un Logan care statea sa intre in parcare, cu aripa praf, roata indoita si o Solenza toata lovita si mutata aproximativ 50 cm. Ce s-a intamplat? Pustiul (cliseu: 16 ani, cu pasagera, probabil si putin mai colorat si CRED ca fara casti) mergeau cu ceva viteza (60-70 km/h) pe sensul spre statia de metrou si conservarul cu Loganul alb vrea sa intre in parcare. Nu stiu daca avea sau nu semnalul, dar baietasul cu kawa incearca sa depaseasca prin dreapta si este proiectat din aripa Loganului in Solenza din fata (care era parcata pe trotuar) se aleege cu o ruptura in zona burtii, si presupun ca si cu leziuni pe la cap, martor fiind indoitura de pe partea de sus a aripii solenzei. Fata sare peste solenza si da cu ceva in matiz, se alege cu un picior rupt. Mai multe detalii nu cunosc. Cand am ajuns eu, salvarea deja plecase cu ei la spital si politia masura pe acolo si antena 3 filma. Va las sa vedeti pozele. Asfalt uscat!

 

1 la mana: ala nu e gs500, e un kawasaki gpz500

2 la mana: la 16 ani cu un motor de ~50cp = presupun ca nu avea permis

3 la mana: matizu ala are o indoitura in stalp, unul dintre ei avea casca, altfel stalpul ala era plin de sange

 

concluzie: si-au cautat-o si au gasit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 la mana: ala nu e gs500, e un kawasaki gpz500

2 la mana: la 16 ani cu un motor de ~50cp = presupun ca nu avea permis

3 la mana: matizu ala are o indoitura in stalp, unul dintre ei avea casca, altfel stalpul ala era plin de sange

 

concluzie: si-au cautat-o si au gasit-o.

1 la mana: intr-adevar s-a produs o incurcatura prin neuronii mei si mi-a iesit o combinatie kawaszuki;

2 la mana: nici nu am pretins ca are permis;

3 la mana: am scris mare CRED ca nu aveau casti pentru ca acolo nu am vazut nici o urma de casca si toata lumea sustinea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cinci minute dupa accident am fost acolo.Sofer Loganului alb sustinea in fata politailor ca era oprit,cu semnalul pus si se asigura sa intre in parcare.

Cind sa schimbe directia de mers din senin a aparut motocicleta cu o viteza incredibila si l-a lovit in usa si aripa fata deapta.Oare????

Stai pe loc,te uiti in oglinda din dreapta ca vrei sa intri in parcare si nu vezi o motocicleta ca vine pe drum?? Ciudat.Masina nu se afla acolo unde se vede in poze (loganul alb),a fost mutat mai in fata ptr.ca incurca circulatia.Motocicleta l-a lovit si-a schimbat directia de mers si asa a ajuns sa o loveasca si pe a doua.

Parerea mea este ca soferul auto nu s-a asigurat si ca a vrut sa intre in parcare pur si simplu.Pe deasupra ii cam sticleau ochii si se grabea sa ajunga la meci.Accidentul a fost pe la 19:35.Baiatul avea o taietura urita rau la burta mai precis deasupra penisului iar fata cred ca avea fractura deschisa la piciorul sting ptr.ca cei de la SMURD i-l imobilizasera cu o perna gomflabila dar din acea perna curgea singe(de la piciorul imobilizat).Daca reusesc sa descarc pozele cu ei le postez.

Insanatosire usoara ambilor si mare atentie ca astia umbla toti cu gindul la orice dar nu la condus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cinci minute dupa accident am fost acolo.Sofer Loganului alb sustinea in fata politailor ca era oprit,cu semnalul pus si se asigura sa intre in parcare.

Cind sa schimbe directia de mers din senin a aparut motocicleta cu o viteza incredibila si l-a lovit in usa si aripa fata deapta.Oare????

Stai pe loc,te uiti in oglinda din dreapta ca vrei sa intri in parcare si nu vezi o motocicleta ca vine pe drum?? Ciudat.Masina nu se afla acolo unde se vede in poze (loganul alb),a fost mutat mai in fata ptr.ca incurca circulatia.Motocicleta l-a lovit si-a schimbat directia de mers si asa a ajuns sa o loveasca si pe a doua.

Parerea mea este ca soferul auto nu s-a asigurat si ca a vrut sa intre in parcare pur si simplu.Pe deasupra ii cam sticleau ochii si se grabea sa ajunga la meci.Accidentul a fost pe la 19:35.Baiatul avea o taietura urita rau la burta mai precis deasupra penisului iar fata cred ca avea fractura deschisa la piciorul sting ptr.ca cei de la SMURD i-l imobilizasera cu o perna gomflabila dar din acea perna curgea singe(de la piciorul imobilizat).Daca reusesc sa descarc pozele cu ei le postez.

Insanatosire usoara ambilor si mare atentie ca astia umbla toti cu gindul la orice dar nu la condus.

Vezi cu pozele alea ca sunt tare curios!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pustiul nu are carnet e clar ca e de vina. altfel e vinovat ala cu loganul. ce comentarii: era mai colorat, avea ceva viteza 60-70... adica numai suedezii pot sa mearga acum pe strazi? si doar cu 20-30 la ora? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina sa citesc ce ati scris voi , uitandu-ma la poze si mie mi se parea ca ala e gpz-u, si nu m-am inselat vazand ca si voi ati remarcat asta. stalpul la matiz in zona aia se indoaie f repede intrucit este tabla subtire acolo. adevaratul stalp de rezistenta e dedesubt. de curiozitate apasati cu mana la un matiz acolo si o sa va convingeti. la 16 ani nu ai cum sa ai carnet ca sa poti conduce acest model de motor. taietura de la burta eu cred ca e facuta de la ''parbrizul carenei'' atunci cind el a sarit peste moto. clar nu avea geaca cu protectii pe el. sigur era doar in tricou.la cit sange e pe aripa masinii e garv bine de tot. nu pot sa zic decit ca e pacat ce s-a intamplat dar sigur totul s-a petrecut pe fondul neatentiei (poate a volanistului), a vitezei motorului si a inconstientei pustiului. cit despre pasagera sunt sigur ca in viata ei nu se mai urca pe un motor fara sa fie imbracata adecvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina sa citesc ce ati scris voi , uitandu-ma la poze si mie mi se parea ca ala e gpz-u, si nu m-am inselat vazand ca si voi ati remarcat asta. stalpul la matiz in zona aia se indoaie f repede intrucit este tabla subtire acolo. adevaratul stalp de rezistenta e dedesubt. de curiozitate apasati cu mana la un matiz acolo si o sa va convingeti. la 16 ani nu ai cum sa ai carnet ca sa poti conduce acest model de motor. taietura de la burta eu cred ca e facuta de la ''parbrizul carenei'' atunci cind el a sarit peste moto. clar nu avea geaca cu protectii pe el. sigur era doar in tricou.la cit sange e pe aripa masinii e garv bine de tot. nu pot sa zic decit ca e pacat ce s-a intamplat dar sigur totul s-a petrecut pe fondul neatentiei (poate a volanistului), a vitezei motorului si a inconstientei pustiului. cit despre pasagera sunt sigur ca in viata ei nu se mai urca pe un motor fara sa fie imbracata adecvat.

 

Nu se mai urca in viata ei pe motor, nu doar imbracata adecvat... sa-i fie invatatura de minte sa mai plece urechea la vrajeli de doi lei. ."hai sa te fac o tura". .de la orisicine. .cate toante din astea sunt pe aici,. .te doare capul. . .niste inconstiente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cinci minute dupa accident am fost acolo.Sofer Loganului alb sustinea in fata politailor ca era oprit,cu semnalul pus si se asigura sa intre in parcare.

Cind sa schimbe directia de mers din senin a aparut motocicleta cu o viteza incredibila si l-a lovit in usa si aripa fata deapta.Oare????

 

Deci.. ala cu motocicleta a depasit prin DREAPTA. A fost idiot si a incasat-o.

 

Stai pe loc,te uiti in oglinda din dreapta ca vrei sa intri in parcare si nu vezi o motocicleta ca vine pe drum??

 

Cand un sofer e pe prima banda si vrea sa intre intr-o parcare la dreapta nu se uita in oglinda din dreapta. in 99% din cazuri

 

Ciudat.Masina nu se afla acolo unde se vede in poze (loganul alb),a fost mutat mai in fata ptr.ca incurca circulatia.Motocicleta l-a lovit si-a schimbat directia de mers si asa a ajuns sa o loveasca si pe a doua.

Parerea mea este ca soferul auto nu s-a asigurat si ca a vrut sa intre in parcare pur si simplu.Pe deasupra ii cam sticleau ochii si se grabea sa ajunga la meci.Accidentul a fost pe la 19:35.Baiatul avea o taietura urita rau la burta mai precis deasupra penisului iar fata cred ca avea fractura deschisa la piciorul sting ptr.ca cei de la SMURD i-l imobilizasera cu o perna gomflabila dar din acea perna curgea singe(de la piciorul imobilizat).Daca reusesc sa descarc pozele cu ei le postez.

Insanatosire usoara ambilor si mare atentie ca astia umbla toti cu gindul la orice dar nu la condus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa aibe ceva de platit... pustiul, sau tacsu. Teribilismul se plateste mai mereu. Cu toate astea ii doresc sanatate pustiului si fetei inconstiente la fel. Poate acum, au invatat cate ceva. Daca intra pe motociclism as fi curios sa-i vad posturile si cum gandea. Ceva citate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf, nu se mai termina! ! e haos! peste tot!

 

insanatosire grabnica!

 

ce sa se termina ma frate? pustani de 16 ani pe GPZ-uri? cu pitzipoanca in colanti si maio in spate?

si io ma dadeam la 16 ani fara carnet....da' pe camp! prea mult tupeu nesimtit pe pustimea de azi, prea isi permit orice. na c-a patit-o si sper sa-i faca si penal, poate asa ii ies aerele de superioritate din cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am ajuns dupa acc p-acolo facut niste poze intrebat de starea mociclistulu insa vad ca sunt mult mai multe detalii decat stiam eu ..

 

Ce sa mai zic si-a cutat-o si a si gasit-o cam aiurea a s-a lasat cu oase rupte .. dar asta e sper ca va invata ceva din asta si ca ambii vor recupera complet .

 

Sanatate maxima.

 

apropo vedeti ca s-au pus militienii pe noi .. aseara mi-am furat o amenda pe giulesti chir in cap la constructorilor pe motiv ca avem un led albastru .. vroiau sa imi ia si talonu .. eh ata ete (scuzi de off topic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca totusi multi pustani nu constientizeaza ca mersul pe moto nu e ca mersul la discoteca,adica pe moto iti trebuie intai de toate permis,pe urma iti trebuie si ceva protectii pe tine si apoi mai iti trebuie si foarte mare atentie in traficul nostru,dar nu stiu cand or invata toate astea,ei cred ca daca stie sa tina motorul intre picioare si sa faca ceva figuri cu el,gata sunt asi,cine mai e ca ei,dar se vede de foarte multe ori ca nu e asa,sanatate baiatului si fetei si poate a invatat amandoi ceva din asta,dar cred ca nu va mai avea posibilitatea sa-si ia permis vre-o data si bine-n teles ca i se face dosar penal,dar de geaba,nu stiu cati or invata din aceste situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vina este a motociclistului...nu a conducatorului auto...cand esti pe prima banda, rar te mai uiti la in oglinda ca deh, intri in parcare, la ce sa te uiti la biciclisti? Sunt pe cale de disparitie biciclistii care mai merg pe sosea alaturi de masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am ajuns dupa acc p-acolo facut niste poze intrebat de starea mociclistulu insa vad ca sunt mult mai multe detalii decat stiam eu ..

 

Ce sa mai zic si-a cutat-o si a si gasit-o cam aiurea a s-a lasat cu oase rupte .. dar asta e sper ca va invata ceva din asta si ca ambii vor recupera complet .

 

Sanatate maxima.

 

apropo vedeti ca s-au pus militienii pe noi .. aseara mi-am furat o amenda pe giulesti chir in cap la constructorilor pe motiv ca avem un led albastru .. vroiau sa imi ia si talonu .. eh ata ete (scuzi de off topic)

 

A fost filtru aseara... dupa accident... opreau doar motociclistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost filtru aseara... dupa accident... opreau doar motociclistii.

 

Pai nu te supara? Nu ti se pare normal? Nu pe bune, io nu inteleg chestia asta cu condusul fara permis pe drumuri publice. Du-te frate in parcari, du-te-n politehnica (desi nici acolo nush daca e voie), du-te pe campii...du-te-n MM, da nu te mai da fara permis pe strada...

Nu sustin ca daca ai un plastic stii sa mergi din secunda in care l-ai luat, si pana fix atunci esti praf, Doamne fereste, da' mie chiar mi se pare inacceptabil sa umbli pe soselele astea pline de handicapati (tu, cel fara permis, fiind unul din ei) , fara permis. Si sa mai iei si pasager...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina sa citesc ce ati scris voi , uitandu-ma la poze si mie mi se parea ca ala e gpz-u, si nu m-am inselat vazand ca si voi ati remarcat asta. stalpul la matiz in zona aia se indoaie f repede intrucit este tabla subtire acolo. adevaratul stalp de rezistenta e dedesubt. de curiozitate apasati cu mana la un matiz acolo si o sa va convingeti. la 16 ani nu ai cum sa ai carnet ca sa poti conduce acest model de motor. taietura de la burta eu cred ca e facuta de la ''parbrizul carenei'' atunci cind el a sarit peste moto. clar nu avea geaca cu protectii pe el. sigur era doar in tricou.la cit sange e pe aripa masinii e garv bine de tot. nu pot sa zic decit ca e pacat ce s-a intamplat dar sigur totul s-a petrecut pe fondul neatentiei (poate a volanistului), a vitezei motorului si a inconstientei pustiului. cit despre pasagera sunt sigur ca in viata ei nu se mai urca pe un motor fara sa fie imbracata adecvat.

 

Io zic ca ala nu e sange ci vopsea de pe Kawazuki-ul GSZ500. Eniuei, 16 ani + GPZ500 = din parti carnet cand o sa creasca mai mare + parinti trasi la raspundere pentru oalele sparte de copchil.

 

Apropo, ce 'depasire' taica, daca ala facea dreapta de pe prima banda in parcare, se cheama ca motociclistul a dublat prin dreapta, caz in care putea ala sa aiba sau sa n-aiba semnal, n-avea ce cauta acolo. Parerea mea :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...