Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dezmembrez yamaha virago!!! are tobe sport macadapo!! nr tel pt detali 0743317510

O poza mai detaliata si putin mai mare daca se poate ...thx :( si partiile (piesele) care mai sunt in momentul de fata (detaliu) , cam ce o mai ramas (in cazul in care ai vandut ceva de pe el)...Asa cred ca ar fi mai mult interes si ai avea mai multi posibili cumparatori...Numa`bine omule ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezmembrez yamaha virago!!! are tobe sport macadapo!! nr tel pt detali 0743317510

 

 

mestere,completeaza-ti locatia in profil....

 

ps:parerea mea e ca XV500 e parintele viitoarelor virago,da nu e virago....

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mestere,completeaza-ti locatia in profil....

 

ps:parerea mea e ca XV500 e parintele viitoarelor virago,da nu e virago....

 

 

 

 

EXPLICA SI U MAI EXACT SA INTALEAGA TOATA LUMEA LA CE TE REFERI SAU DACA NU NU TE BAGA K MUSCA-N LAPTE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine am sa pun niste poze cu el sa vada toata lumea nu lam dezmembrat inca motoru functioneaza si lam adus din italia ca sa invat sa merg cu el si acuma vreau sami iau altu si mam gandit decat sal vand intreg am zis sal fak bucati ca is alti care au virago si au probleme motoru merge pt cei interesati !! nu prea sa vad bine unele !! srry dar poze fak cand ajung la sat si nu le mai postez pe toate fak mai detaliate si cine ii interesat de piese la nr de tel 0743317510 sau la id streetmoto_yamaha!!

post-29946-1210754754_thumb.jpg

post-29946-1210754764_thumb.jpg

post-29946-1210754865_thumb.jpg

post-29946-1210754878_thumb.jpg

post-29946-1210754889_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXPLICA SI U MAI EXACT SA INTALEAGA TOATA LUMEA LA CE TE REFERI SAU DACA NU NU TE BAGA K MUSCA-N LAPTE!!!

 

mai pe larg:

 

1. mergi la 'My Controls', click pe 'Edit profile information' si vezi ce ai putea adauga pe acolo.

2. Yamaha XV500 nu e 'Virago'. Yamaha XV535, XV1000, XV250, XV125, XV750 (si mai sunt da' mi-e lene' sunt 'Virago'. Asta vroia sa spuna Blackrider.

3. Pentru impresii gen 'musca-n lapte', mergi te rog la sectiunea Tineri si nelinistiti.

4. se scrie 'dezmeMbrez', nu 'dezmeNbrez', se invata in clasa I ca inainte de 'p' si 'b' e INTOTDEAUNA 'm' si nu 'n'. Intotdeauna adica fara exceptie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXPLICA SI U MAI EXACT SA INTALEAGA TOATA LUMEA LA CE TE REFERI SAU DACA NU NU TE BAGA K MUSCA-N LAPTE!!!

 

ti-a raspuns Puc,da iti zic si eu:

 

mestere,cand o sa fi tu moderator,o sa te poti si tu:"baga k musca-n lapte"....pana atunci,intra la tine in "my controls" si completeaza-ti locatia(from).

 

eu asa stiu,ca XV500 nu se numea virago....doar modelele aparute dupa el...

Editat de Blackrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei si eu am tot XV500 , ci nu 535...iar cnd le spuneam prietenilor asta ziceau ca habarnam ce vorbesc...dar site-ul asta spune altceva...e virago... http://www.thevirago.co.uk/viragoarticles/...00virago01c.asp

Editat de dark_alinutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut chopperistii din lumea intreaga! numele meu este ionut si sunt din ploiesti. acum aproape doua luni mi-am adus din germania o viroaga 535 din 93. sunt relativ multumit de ea, in sensul ca singurele defecte descoperite pana acum ar fi carcasa cutiei de viteze atacata de un agent coroziv (cred ca a mers nemtoaica cu ea pe drumuri cu sare) si 2 amortizoare "paradite" : unul de pe fata lasa un pic de ulei si altul de pe spate scoate un fasait la denivelari. in rest merge "ceas". i-am schimbat uleiul si filtrul cand am luat-o in primire si bujiile astazi. stie cineva cum se repara amortizoarele spate? se inlocuiesc cu totul sau cum? tot azi mi-am comandat si simeringuri pt cele din fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt. achizitie, chestia cu agentul coroziv e general valabila la viroage. E doar chestie de aspect.

 

multumesc! ma intreb daca pot croma capacele astea.. sau cum s-or numi. am observat ca ele au avut un strat de lac, probabil din fabricatie, iar "agentul" a atacat pe sub el.. ca si cum s-a infiltrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine imi cer scz de ce am zis nu prea am stiut istoria virago dar yo mam interesat mai mult pt el si na scz si pt scris nu scriu prea bine

 

se pare ca am gresit eu ref la virago,scuze,retrag afirmatia....

tu insa ,completeaza-ti locatia la profil...last warning.

 

mei si eu am tot XV500 , ci nu 535...iar cnd le spuneam prietenilor asta ziceau ca habarnam ce vorbesc...dar site-ul asta spune altceva...e virago... http://www.thevirago.co.uk/viragoarticles/...00virago01c.asp

 

 

desi eu numesc virago,seria de dupa 1989,se pare ca ai dreptate,....asta am gasit si eu pe net:

http://www.yamaha-motor.com/corporate/historytimeline.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

um pic de ajutor ve rog

si-a cumparat tat-miu o Yamaha Virago 1100 din 94 si nexam carte tehnica...are cineva?contra cost...imprumut...

merci

 

pe topicul de manuale de la Service ai incercat? eu am gasit vreo 2, da' n-am avut curiozitatea sa vad daca-i ce-ti trebuie, doar am remarcat ca exista :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

um pic de ajutor ve rog

si-a cumparat tat-miu o Yamaha Virago 1100 din 94 si nexam carte tehnica...are cineva?contra cost...imprumut...

merci

 

 

salut, ai reusit sa faci rost de manual? ce probleme ai intampinat cu ea, ca si eu am una identica... daca nu ai reusit sa dai de cartea tehnica, da-mi un P.M.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine am sa pun niste poze cu el sa vada toata lumea nu lam dezmembrat inca motoru functioneaza si lam adus din italia ca sa invat sa merg cu el si acuma vreau sami iau altu si mam gandit decat sal vand intreg am zis sal fak bucati ca is alti care au virago si au probleme motoru merge pt cei interesati !! nu prea sa vad bine unele !! srry dar poze fak cand ajung la sat si nu le mai postez pe toate fak mai detaliate si cine ii interesat de piese la nr de tel 0743317510 sau la id streetmoto_yamaha!!

 

 

CAT AR COSTA REZERVORUL?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! stie cineva despre amortizoarele spate de pe virago 535... se inlocuiesc dupa uzura prelungita sau se repara in vreun fel? cam cat ar costa unele noi ? mie imi fasaie unul de pe spate iar unul din fata pierde ulei (pentru astea din fata am comandat simeringuri)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...