Sari la conținut

Yamaha VIRAGO ZONE


Purghy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce s-au inmulti Virago in Bucuresti.... Nu e zi sa nu vad una... :crack:

Si la mine in oras sau inmultit rau de tot!Incep sa nu ii mai stiu pe toti posesorii de virago!

Si e mic orasul 25.000 de locuitori!

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 535 am observat ca schimbatul optim e: 2 la 20km/h, 3 la 30 km/h, 4 la 40 km/h si 5 la 55-60 km/h

asa nu e nici turat, nici subturat. E posibil sa nu fi trecut de 90 km/h pt ca ca ti-e frica din cauza ca e prea "turata" intr-a-5-a....da-i fara grija....urca pana la 160 km/h fara probleme. Intotdeauna am fost de parere ca mergea o plaja mai lunga la virago....sau macar a-6-a viteza.

 

Sa ma bag si io... :lol:

 

La Virago 535 schimbatul optim este: a doua la 40, a treia la 60, a patra la 80, si a cincea la 100 - 110. Reglata bine si in stare buna se duce 165 in blana fara probleme.

Ah si ce frumos schimba fara ambreiaj. :D Fac astia de la Yahama si chitari dar si cutii de viteze bune. :laugh:

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma bag si io... :laugh:

 

La Virago 535 schimbatul optim este: a doua la 40, a treia la 60, a patra la 80, si a cincea la 100 - 110. Reglata bine si in stare buna se duce 165 in blana fara probleme.

Ah si ce frumos schimba fara ambreiaj. :lol: Fac astia de la Yahama si chitari dar si cutii de viteze bune. :P

 

:kiss:

 

Eu zic ca e un pic exagerat ce scri tu despre "schimbatul optim"

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de un pret pentru o evacuare stock de Virago? Ca parca incepe sa ma sperie "actiunea" astora de la Politie cu aia de la Mediu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de un pret pentru o evacuare stock de Virago? Ca parca incepe sa ma sperie "actiunea" astora de la Politie cu aia de la Mediu...
http://www.motogrid.com Editat de cristian ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bikeshop vindea cineva toba stock

da un search

 

 

Thanks, utile ambele sfaturi.

 

Man, unii dau bani grei pe evacuari aftermarket si tu vrei stock?!? :kiss:

 

M-ar bate gandul sa imi iau una stock sa fie "de rezerva", in cazul in care chiar se impute treaba cu astia de la Politie + Mediu... Silvertailul meu inca nu mi-l dau jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e un pic exagerat ce scri tu despre "schimbatul optim"

 

:kiss:

 

Ba deloc... Nu e mobra sa schimbi a doua la 20. Bine, asta daca nu e obosita. :lol:

Merge perfect asa.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu asa schimbi de obicei?

io schimb cum zici tu cand dau forja....te asiguri ca mobra mea n-are probleme, nu d-aia schimb la 20...ci ca sa n-o fwt sau sa ma rupa la consum.

vezi ca o cam fortezi...sa nu faca buf dacaq mergi asa meru.

 

uite tabelul...am impresia ca astea-s punctele de schimbare in rodaj, ca-mi par mici rau....dar ale tale par prea turate.

post-9738-1215261786_thumb.jpg

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, alea sunt clar rodaj.

Nu face nimic buf, stai linistit, motorul se simte perfect. Viteza de croaziera 100 - 110, exact unde ii dau a 5-a, pufaie frumos la viteza aia.

Trage de rupe, cum sa schimbi a doua la 20. Cel putin la 30 km/h pe care nici nu stii cand ii prinzi, are cuplu destul de bun pentru un motor de 535 cmc. :kiss:

 

Asa schimb eu de obicei dar motorul se simte bine. Are si o toba foarte silentioasa si nu huruie neam, am mai mers cu una cu toba goala si schimbam imediat viteza ca ma spargea zgomotul, aveam impresia ca o sa crape motoru'.

Editat de Lupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Stie cineva unde pot gasi niste scarite stock de virago (535). Am unele de pe louis (only race & show) si e a doua oara cand imi sparg capacul (baia de ulei) dreapta :kiss: , ptr ca articulatia lor le permite sa atinga cu o parte colturoasa acel capac. Noroc cu poxilina ca altfel pe platforma veneam. Plus ca a trebuit sa-mi anulez si o excursie la Brasov.

 

Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Stie cineva unde pot gasi niste scarite stock de virago (535). Am unele de pe louis (only race & show) si e a doua oara cand imi sparg capacul (baia de ulei) dreapta :D , ptr ca articulatia lor le permite sa atinga cu o parte colturoasa acel capac. Noroc cu poxilina ca altfel pe platforma veneam. Plus ca a trebuit sa-mi anulez si o excursie la Brasov.

 

Mersi mult.

baga o poza cu ele ...poate facem schimb :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are in plus o garnitura de capac la filtru?

platesc cat noua daca-i noua sau macar buna-buna.....dar sa nu fie d-aia de vine la pachet cu fltrul Champion ca-s de (cuvant urat), dupa 500 km se ard si se.....micsoreaza/turtesc.

am nevoie neaparata! nr. 3 din schema!

post-9738-1215334607_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are in plus o garnitura de capac la filtru?

platesc cat noua daca-i noua sau macar buna-buna.....dar sa nu fie d-aia de vine la pachet cu fltrul Champion ca-s de (cuvant urat), dupa 500 km se ard si se.....micsoreaza/turtesc.

am nevoie neaparata! nr. 3 din schema!

 

 

 

Am una noua. id mess = radoiflorin

 

 

Salutari .

 

 

Salut .

 

Scuze de off topic dar am nevoie de un parbriz ptr virago 535.Daca are cineva sau stie pe vreun sait pls PM.

 

Mersi .

 

Florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbriz am eu pe undeva. Ideea e caa fost prima chestie pe care am dat-o jos cand l-am luat,

 

Cine stie de virago 535 dezmembrat, sau rotor pt alternator nou, sau ceva in stare buna?

La al meu s-a dus un filet urat de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbriz am eu pe undeva. Ideea e caa fost prima chestie pe care am dat-o jos cand l-am luat,

 

Cine stie de virago 535 dezmembrat, sau rotor pt alternator nou, sau ceva in stare buna?

La al meu s-a dus un filet urat de tot.

 

 

CAUTA LA PAGINA 246 (aici pe topicul cu yamaha zone) CA ESTE UN TIP CARE DEZMEMBREAZA UN VIRAGO DE 500, POATE TI SE POTRIVESTE SI LA AL TAU DE 535.

Na, uite si linku, sper sa functioneze, succes!!!

 

/index.php?...019&st=2450

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la toata lumea!

ceva intrebari la posesori de 250 :

1. ce ascund acele 2 capace cromate din lateralele primului cilindrului si daca se poate scapa de ele?

2. unde pot vedea si sta doar pe un motor , poate un incepator care vrea sa dea sfaturi unui viitor posesor si sa il si lase sa stea pe ea?

3. kilograme real?

4. ce este de plastic la ea?

5. are oare potential de bobarit?

6exista ceva bube de verificat la ea la cumparare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...